|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
9.3.2016 10:26:26   
smeško
Optimista, kako ste? Kako je bilo?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Autizam kod dece
9.3.2016 23:51:00   
optimista
Nikako da nadjem vremena da vam prenesem kako je juce bilo na pregledu.
Misljenje psihijatra i logopeda je da se maleni razvija kako treba.
Prva pitanja su vezana za samu trudnocu, porodjaj i rast i razvoj do danasnjeg dana. Dok smo razgovarale one su pratile njegovo ponasanje, kako puzi, kako se ophodi prema igrackama, kako ih drzi, nekoliko puta ga dozivale itd. On je saradjivao, uzvracao im pogledom, obisao je svaki cm kancelarije. Savetovale su nam da ukinemo crtace (a stvarno smo preterivali) jer maloj deci postane dosadan i nezanimljiv realan svet pored svih tih jarkih boja, sarenila, zanimljivih zvukova koje im crtaci prezentuju. Nasa komunikacija sa njim treba da bude kratka, jasna sa dozom ushicenja i odusevljenja u glasu kad mu se obracamo, bas kao u crtacima. I da ga uvek pohvalimo.
U Misljenju su navele da adekvatno za uzrast uzima igracke sa obe ruke i njima manipulise, ostvaruje kvalitetan kontakt pogledom, kratko posmatra osobe u prostoriji, pokazni gest u zacetku, prostor adekvatno osvoja, tokom igre se glasa brbljanjem koje nije klasicno udvajanje slogova, reaguje na neverbalne zvukove viseg i nizeg intenziteta i adekvatno ih lokalizuje u prostoru.
Primetila sam da komentarisu da maleni izdvaja kaziprst kad dodiruje neki manji predmet ili rupicu kao i da se snalazi u prostoru kad puzi - ne udara o nogice stolova i stolica.
Analize koje su nam nalozili da radimo:
Test intolerancije na 22 namirnice (malenom se povremeno pojavljuje osip po telu - rezultati za nedelju dana).
Orl pregled sa timpanometrijom (jer maleni od rodjenja ima krcanje u nosu, pun je sekreta, sumnjaju da mozda slabije cuje zbog tog sekreta. I bili su u pravu. Nalaz na desnom uvetu je uredan po tipu c, a u levom ima sekreta po tipu b. To se regulise kapima za nos i inhalacijama).
Analiza tri uzastopne stolice na gljivicu.
Sve pohvale za dr. Selakovic i logopeda Katarinu.
Ako nekoga znima jos nesto, pisite.
Pozdrav.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Autizam kod dece
10.3.2016 0:10:58   
choopa choops
Bravo za malenog user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu optimista)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Autizam kod dece
10.3.2016 7:07:56   
branki*
optimista,jako mi je dragouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Autizam kod dece
11.3.2016 8:04:05   
smeško
Ma, bravo! Sada opusteno uzivajte u druzenju. user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Autizam kod dece
11.3.2016 21:39:24   
vikiveki
user posted image za optimistu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Autizam kod dece
28.3.2016 9:59:57   
Nataenlil
Dragi naši, evo i nas posle nekoliko meseci da napišemo štogod :) Naime, za ovih nekoliko meseci puno toga se promenilo...Logopeda i defektologa smo posećivali, ali su nam retko zakazivali( gužva u Domu zdravlja) ... Od ove nedelje krećemo dvaput nedeljno pa se nadam da će biti bolje, inače,njihovim dosadašnjim radom i nisam nešto zadovljna... Ali eto, kod nas su stravi krenule na bolje...Maleni je potpuno prestao da "leprša" rukicama, kontakt očima još uvek nije kako treba ali je bolje, to jest, kada ga pozovem, pogleda me bar na kratko :) Sestricu do pre nekoliko meseci uopšte nije gledao, a sada se igraju po čitav dan, jure se po stanu, igraju se skrivanja, otimaju se za igračke user posted image Lepo ih je gledati čak i kada se "svađaju". Govor je bolji- naučili smo da brojimo do deset, ne razgovetno ali dovoljno jasno, maleni ima nekoliko pesmica koje voli i njih je naučio, često ga uhvatim da ih pevuši, to jest, on više recituje :) Kada vidi smoki, on kaže moki, kada vidi jabuku kaže jabuka, kada čuje lavež pasa on kaže pas, što je super jer toga do skoro nije bilo, ali još uvek slabo komuniciramo, to jest, ne odgovara na pitanja i zahteve, ponešto zna, ali kada mu kažeš da donese nešto to se sigurno neće desiti... Eto, nadam se da će nekome pomoći ovo što sam napisala... Došlo je proleće, i moj mali uskoro puni tri godinice, pa se nadam da će nam to doneti i neke nove pobede. Nadam se da i kod vas ima napredaka i da stvar ii du na bolje...Puno poljubaca od nas za sve malene drugare i drugarice user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Autizam kod dece
28.3.2016 11:34:40   
IvanaSK RR
Drago mi je da stvari idu na bolje, i bice sve bolje i bolje :)

(odgovor članu Nataenlil)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Autizam kod dece
29.3.2016 11:23:36   
Modessty
U nNišu ove nedelje se organizuje "Plava nedelja" povodom dana autizma 2. aprila. Sinoć je bio koncert Simfonisjkog orkestra za decu i roditelje a biće još puno aktivnosti.
Ko ima vremena i želi da se pridruži obeležavanju dana autizma može da im se javi.

Stranica na fb je Gradsko udruženje za pomoć osobama sa autizmom Niš

Nama se da je ok što sam ovo podelila. Udruženje je neprofitabilna organizacija i ookuplja roditelje autistične dece. Imaju jako dobru saradnju sa specijalnom školom Bubanj. Ako nekome treba pomoć, mogu im se slobodno obratiti. Zaista se puno trude da pomogno jedni drugima i svojoj deci.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Autizam kod dece
30.3.2016 8:09:31   
Modessty
TvKopernikus emisija Sazrevanje povodom Plave nedleje i 2. aprila. Jako lepa priča roditelja i stručnjaka na temu autizma. Nišlije su se jako lepo organizovale! I ako nekome treba pomoć, možete im se obratiti.
Ja im se divim iklanjam do poda i za hrabrost i za izdržljivost i za međusobno podržavanje!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Autizam kod dece
31.3.2016 7:44:59   
branki*
Mod,je l ta emisija bila vec?mozda ima na jutjubu?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Autizam kod dece
31.3.2016 15:34:13   
choopa choops
Evo, ne znam je li Mod na to mislilhttps://www.youtube.com/watch?v=wzAXjC7awJca KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Autizam kod dece
1.4.2016 18:19:30   
Animsaj9
Iščitala sam ovu temu od početka do kraja, i još mnogo članaka na internetu... u nadi da ću naći odgovor...
Kumić moj mali ima godinu i sedam meseci, pre prvog rođendana je progovorio mama, tata, baba... , jedno vreme je pričao i više ne, ni traga...
Ja sam se pre tei meseca porodila i nismo se videli jedno vreme, nedavno su bili kod nas i vidim i na kumi da je zabrinuta... kumić ni sa kim ne komunicira osim sa njom mene nije hteo ni da pogleda, zovem ga... nista, jedva je dao da ga uzmem prinesem ga bebi on je ne primećuje.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Autizam kod dece
1.4.2016 18:55:49   
Sanjalicaaa
Animsaj, moj sin je počeo aktivno da priča tek sa 20 meseci, do tada je bilo samo mama, tata, baba, deda. Što se tiče primećivanja bebe, kad izađem napolje sa bebom nijedno dete i to starije od tvog kumića skoro i ne primećuje bebu. Mame uvek budu u fazonu "jaoj,vidi bebu" i podignu dete da ga vide, a deca i ne spuste pogled. Njih bebe prosto ne interesuju.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Autizam kod dece
8.5.2016 17:58:02   
choopa choops
Pisali smo tamo u temi povodom gubljenja ovoga autističnog dječaka iz Podgorice, pa ću prekopirat postove ovdje jer smo počeli neku priču o GPS uređajima za praćenje pa da nastavimo ovdje ako postoje neka iskustva sa tim.
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Neki covjek iz Nisa, koji isto izgleda ima autisticno dijete, napravio je juce aplikaciju za tel koja javlja na kojim mjestima ljudi traze. Zaista su sa svih strana pritekli u pomoc, nazalost jos uvijek bezuspjesno.


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ne znam stvarno više.user posted image

trebalo bi da ova djeca nose one narukvice ili nešto tako uvijek sa sobom. Nego se bojim da bi to skidali...
KLIK


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Nisu branki user posted image Ja ne mogu da kažem koliko sam srećna što ima toliko dobrih ljudi, spasilačkih službi iz drugih zemalja (čiju su pomoć naši odbili!!!!!!), roditelja autistične djece iz svih krajeva bivše juge, djece, starih ljudi koji učestvuju u potrazi. Ali se sad već bojim user posted image

branki, moram te nešto pitat, možda bi trebali pisati u temi autizam, ali...da li si razmišljala o ovim narukvicama? Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali u grupi na FB ima dosta postova gdje jadni roditelji iz Srbije, BiH autističara kažu kako su i njihova djeca gubila (srećom su svi odreda pronađeni nakon kratkog vremena). Realno, to bi nam svima možda bilo potrebno, ali za njih pogotovo. Znaš li koliko su one u upotrebi u Srbiji, ili uopšte u okruženju? Kakav je tvoj stav o tome?user posted image


IZVORNA PORUKA: branki RR

Choopo,ja sam celu noc razmisljala o malom ognjenu i bojim se da nije najgoreuser posted image heej,cetiri dana ga nema,mislim sta je jeo,sta je pio,nema vode,hrane,bos je.uzas,uzas!
Ja sad od tebe cujem za te narukvice.i ako je tako,nesto na foru nekog gps- a,je li,pa da moze osoba da se locira,onda sve pozitivno,naravno.mislim,oni su nepredvidivi,misli im za sekund odu nekud,ko zna,treba covek biti oprezan.ne znam samo je li stetno nositi tu narukvicu stalno,mislim imali kakvog zracenja ili nekog emitovanja ili sta vec.
Tuga,jadni roditelji,a i on!




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Autizam kod dece
8.5.2016 17:58:09   
choopa choops
branki, ne znam ništa o tome i zračenju, zato tebe i pitam, mislila sam da nisi u nekom udruženju ili negdje gdje bi nešto više znali o tome.
Kažu da je više od polovine djece sa autizmom sklono bježanju.
Evo šta mi internet izbacuje, na engleskom je, ako treba pomoć sa prevodom reci.

KLIK
KLIK
KLIK
KLIK


< Poruku je uredio choopa choops -- 8.5.2016 17:59:33 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Autizam kod dece
8.5.2016 18:12:40   
branki*
Hvala ti ,choopo,sto si kopirala postove!
Nisam ni u kakvom udruzenju,cujem se sa par mama ovako.pogledacu to sto si stavila za te naukvice,a ti javi cim se nesto sazna o decaku.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Autizam kod dece
12.5.2016 3:16:58   
choopa choops
Da iskopiram ovaj link ovdje, mislim da je važno da pročitaju sve mame koje imaju ove male anđele.

AUTIZAM I BJEŽANJE

< Poruku je uredio choopa choops -- 12.5.2016 3:17:47 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Autizam kod dece
24.5.2016 22:09:16   
vikiveki
Ja sam već pisala o dečaka iz moje grupe...već druga godina prolazi od kako je kod nas i bliži se čas kada ćemo se rastati jer mi prelazimo na najmlađu grupu a on treba da pređe na poludnevni boravak.Iskreno se brinem kako će on reagovati na tu promenu jer roditelji i dalje ne prihvataju činjenice i trude se da ga posmatraju kao da je sve uredu sa njim.On je puno napredovao,ali ipak ima dosta stvari koje ne može da uradi.Baš sam se vezala za njega i već sada plačemuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Autizam kod dece
16.6.2016 0:03:54   
Bumerang
Cao svima!! Evo i ja bih zelela da podelim brigu sa vama,svaki savet bi mi dobrodosao.Moj Luka ima 2 godine i tri meseca,veoma aktivno dete,nadprosecno inteligentno(misljenje psihologa) obozava decu,voli da se igra sa loptom,auticima voli da lista knjige,penje se gde god stigne,gleda tv ponavlja pesmice,kada nesto hoce cima me za ruku ili pantalone da mu to dodam,kada nesto ne moze sam donese meni da mu pomognem.Voli da me grli,mazi smeje se na moje grimase,radi sve sto jedan dvogodisnjak radi.Ali imamo i problem,nece da se odazove,kada mu kazem vidi nesto ili vidi sta sam ti donela momentalno okrece glavu i dolazi kod mene.Sa govorom je isto tesko zna samo nekoliko reci,inace ponovi neku rec ali vec sledeci put nece,brblja nonstop narocito pred ogledalom i tv-om.Bili smo kod psihologa i od septembra ici cemo dva puta nedeljno,kaze da to nije nista ozbiljno.Meni nesto neda mira,majka kao majka uvek brine,ako neko imao slican problem neka podeli samnom,i kako se sve odvijalo...hvala

(odgovor članu Mici25)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Autizam kod dece
20.10.2016 11:39:10   
Haris
Iscitala sam cijelu temu i vidjela sam dosta dobrih savjeta. Naime moj djecak ima 5 godina. Vodim borbu vec 2 godine. Kad smo poceli nas put ima je tek 10 rijeci koje je uvijek koristio smisleno. Sa 1,5 je skinuo pelenu i sam trazio tutu kad mu treba. Kad smo poceli hodati po doktorima i logopedima na njih je reagovao urlanjem i odbijanjem bilo kakve saradnje. Inace ofazivao se na ime. Kada mu nesto treba vodio nas za ruku. Mada mu jr rijetko sta trebalo da trazi uvijek je sve na izvolite user posted image . Tek kad sam se pocela praviti budala dobila sam rijec voda. Sada je dobar usvojio je veliki broj rijeci. Ponekad ima i recenicu stavri koje se cesce ponavljaju. Problem je sto on kod logopeda nece da sjedi za stolom i radi. Sjede on malo pa bi da ustane i setka se mada i tada odradjuje zadatke. Kod kuce nece da radi nista u smislu da sjedi i da crta ili radi neke zadatke. Dosta radim sa njim kroz svakodnevne stvari po kuci. Razumije sve sto mu se kaze izvrsava naloge. Molim ako neko ima neki savjet sve je dobrodoslo.

(odgovor članu Bumerang)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Autizam kod dece
20.10.2016 13:25:01   
IvanaSK RR
Haris, nemam savet, ali vam zelim dobrodoslicu ovde i sve najlepše.

(odgovor članu Haris)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Autizam kod dece
20.10.2016 13:27:46   
dunja RR

Haris, ne znam odakle ste. Moj predlog je da nađete logopeda koji radi metodom floor time. Znači ne klasično sedenje za stolom i rad, već igra na podu i učenje. Logoped se prilagodi igri deteta, i kroz igru se uči, kasnije i vi to primenjujete kući. Deca ovakav vid učenja doživljajau kao zabavu, i raduju se narednom dolasku kod logopeda. Jer za napredak je vrlo važno da dete prihvati terapeuta. Moj dečak je mlađi dosta, ali smo za samo mesec i po dana floor time imalo ogroman napredak. Ovo vam pričam zato što moje dete, a nekako imam osećaj i većina ne školske dece, ne trpe klasično učenje za stolom. Probajte da nađete logopeda u vašem gradu ili blizu mesta odakle ste koji radi floor time. Ako ste iz Beograda, mogu vam na pp poslati preporuku za logopeda kod koga smo mi išli.
Sve najbolje!

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.10.2016 13:28:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Haris)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Autizam kod dece
20.10.2016 14:53:33   
Haris
Ivanask hvala na dobrodoslici
Dunja iz bosne smo. Idemo mi logopedu vec 1,5 godinu pet dana u sedmici. Saradjuje on i dosta je napredovao. Vec pola godine idemo i u centar Mali Svijet u Lukavcu. Oni rade po metodi iz Edusa i vidi se da napreduje. Hoce on i za stolom da radi ali se bojim da nije dovoljno da ga pripremi za skolu u kojoj ne moze da ustane i proseta se kad zeli.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Autizam kod dece
30.1.2017 12:43:25   
Autizam Profi
https://www.facebook.com/groups/1809899552620095/
Ovde mozete pronaci informacije, ako ste zainteresovani. Pozdrav!

(odgovor članu Mici25)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here