|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
29.7.2017 7:22:14   
serpica
Drugarice ostala sam duzna jos jedan izvestaj pa da vam javim..
Na otpusnoj pise D80.O Hipogama globulinemija i E83.3 metabolicki poremcaj
Ni jednu zivu vakcinu ne sme da primi ukljucujuci i polio vakcinu ali obzirom da je ona u pentaximu umrtvljena videcemo sta i dalje. Pneumokonu vakcinu i hep b ce da primi jer one nisu zive vakcine ali to tek kad se vratimo sa mora.
MMR ni sada ni pred polazak u skolu user posted image ni bilo kada u zivotu. Toga se plasim najvise,plasim se da ne oboli i fazi odrastanja a i kasnije kad odraste i resi da osnuje porodicu,ko zna mozda naprave i tzv mrtvu mmr vakcinu a je i ona primi.
Pored postojece terapije dobili smo i granule b complexa i sen e gal vitamine. U kolektiv ne sme pa mi je data preporuka imunologa za produzenu negu deteta.
Kaze dr da ona moze mesecima da bude zdrava ali isto tako moze i najmanja prehlada da je stavi u postelju. Cuvamo se,pijemo vitamine,provokativni test za 4 do 6 meseci tad i kontrola. Sad se spremamo za more pa cu malo da razbistrim glavu.
Hvala vam jos jednom na podrsci i pomoci... user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
29.7.2017 7:46:39   
degu
Joj serpi bice nezgodno, starija deca ce donositi viruse. Znam da cete se izboriti ali je uzasno stresno. Pokusaj sad na moru malo da se opustis. Ja veujem da nam Bog s razlogom "deli neke karte", da je s razlogom poslso Manju tebi a tebe njoj user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
29.7.2017 14:21:30   
Sanjica26 RR
Serpi, probaj da uzivas malo na moru. user posted image Molicemo se da sve prodje u najboljem redu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
29.7.2017 14:51:15   
serpica
Hvala vam jos jednom puno i ja se nadam da ce sve na kraju biti ok..user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
29.7.2017 15:36:01   
Rosita
Serpi, izvini ako sam propustila, na imd videla sam devojcicu od 13 g i decka od 20, oni redovno primaju imunoglobuline i valjda nadomescuji nedostatak, je li to opcija? Drzim pesnice za Manju.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
29.7.2017 16:16:22   
Maslacak15
Serpi draga, pa ja sam tek sad videla temu i iscitala sveuser posted image Budi jaka, izguracete tvoja hrabrica i ti sve nedace. I meni se cini da imas OK podrsku lekara i to je jako vazno. Slusaj sad sve tako kao sto su ti rekli, ima vremena za dodatne analize. Probajte da se odmorite i opustite. A profilakticno antibiotici protiv pneumokoka???

Puno puno vas grlim sveuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
29.7.2017 17:33:03   
serpica
Rosi, Maslacak,hvala vam puno....
Maslacak,ne sme da pije ni da prima ab bas,bas u krajnjoj nuzdi,zato je preporucena vakcina da bar spreci da se siri dalje koliko sam razumela.
Nadam se najboljem,na jesen kad budemo isle na kontrolu videcu kako je sve to,pa zavisno do toga mozda dodjem za Bg da i tu odradimo analize..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
30.7.2017 7:44:34   
Zemunka85
Serpice user posted image .
Ja samo da ti posaljem svu snagu i pozitivu ovog sveta. Kao sto i sama kazes, a i oni, za mnoge stvari "Moze, a ne mora". Ti ces naravno raditi sve sto je u tvojoj moci i mora biti dobro. Jednostavno nema druge opcije!
Njaveci zagrljaj!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
30.7.2017 22:14:17   
choopa choops
Oj bre pa kako nju malenu to sve da snađe user posted image Držite se, nadajmo se da ce sve biti kako treba. user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
30.7.2017 23:34:22   
serpica
Chupa,Zemunka hvala.. nadam se da ce biti ok.. evo dok sam trazila po netu cisto da vidim kakva su iskustva majki ( ali ne nadjoh ) naleteh na ovaj tekst,ukratko sve objasnjeno,ne uliva poverenje ali znaci mi da cujem apsolutno sve.
http://www.simptomi.rs/index.php/bolesti/21-urologija-i-ginekologija-bolesti-muskaraca-i-zena/3637-hipogamaglobulinemija-sa-razlicitim-pocetkom

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.10.2017 13:24:50   
serpica
Vidim da je proslo skoro 3 meseca od kako sam zadnji put pisala u ovoj temi... ali nista posebno se nije promenilo..
Manja je ok,u protekla 3 meseca imali smo par epizoda sa visokom temperaturom,krv u pelenama,otok na unutrasnjem delu kolena,krvarenje iz nosa...par poseta lekaru ali nista konkretno,sanirano trenutno i nasatavak sa terapijom koju inace uzima
30 oktobra idemo na kontrolu,radice joj ponovo analize da vidimo dokle smo stigli ima li pomaka,malo je vremena proslo ali kaze dr od tih rez zavisi sta dalje.
Pre par dana bila sam kod dr koja je u komisiji za produzetak bolovanja pa mi je naglasila da njena dg pokriva produzeno bolovanje do njene navrsene 5 god zivota. Pocetkom novembra izlazim na komisiju pa cu videti da li ce odobriti to.
Potrazicu i uput za Bg i tu se nadam pozitivnom ishodu. Do tada saljemo vam poljubac Manja i ja.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.10.2017 13:29:38   
Dragica Draga
O-joj... samo polako, bice sve ok, ali cim ne mogu ni dr da kazu nista konkretno drzimo fige da bude sve sto pre sto bolje, i hoce sigurno... saljemo gomilu pozitivne energije

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.10.2017 14:12:09   
Mala Elena
Saljem ti puno podrske i pozdrava da sve izgurate!

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.10.2017 14:55:36   
emicaa
Serpi draga mislim na vas.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.10.2017 15:06:27   
degu
Serpi draga da sto pre to sve bude iza vas user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.10.2017 16:17:26   
nata11
Serpi bas dugo nismo pisale. Veliki ljubac za tebe i Manju user posted image

_____________________________





(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
15.10.2017 22:09:35   
serpica
Hvala vam drrugarice user posted image user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
15.10.2017 22:11:36   
Sanjica26 RR
Serpi, cekamo sledeci izvestaj i mislimo na vas.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
16.10.2017 7:18:43   
IvanaSK RR
Serpice, ljubimo vas puno, puno!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
16.10.2017 21:33:50   
Duškić
Sve najbolje zelim tebi i tvojoj srecici, nadaj se najboljem, tako ce i biti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.11.2017 19:10:33   
serpica
Drrugarice evo da vam javim...
radili smo ponovo sve analize u ponedeljak danas kompletirani rez i nisu bas dobri,nazalost.. imnoglobulini se nisu promenili uz to uradjena jos 3 testa i vitamini.
Po rezultatima Manja ima celijakiju ali ce biti potvrdjeno biopsijom tankog creva,cekamo pregled kod gatrologa..
vitamini se nisu pomerili uopste od prosle kontrole i pored visoke doze koju uzima. Kako dr kaze,a u ponedeljak se opet vidjamo,ovo je jedna od autoimunih bolesti koja je mogla da je zadesi.
Krvna slika nije losa sem povecanog hgb i er,lim i jos nekih parametara.
Takodje u ponedeljak izlazim na komisiju za produzetak bolovanja,nadam se dobrom ishodu bar tu. Ljubio vas sve...do sledeceg izvestaja.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.11.2017 19:15:31   
dddaca
Serpice, verujem da ce joj biti bolje, samo treba naci pravu terapiju. Da li si se raspitivala za neku kliniku u inostranstvu gde bi mogla da je odvedes? Negde gde imaju vise iskustva sa tim oboljenjem

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.11.2017 19:21:24   
Sanjica26 RR
Serpi grlim te jakouser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.11.2017 19:46:13   
serpica

IZVORNA PORUKA: dddaca

Serpice, verujem da ce joj biti bolje, samo treba naci pravu terapiju. Da li si se raspitivala za neku kliniku u inostranstvu gde bi mogla da je odvedes? Negde gde imaju vise iskustva sa tim oboljenjem




Daco ako mislis na celijakiju ona je i kod nas dosta zastupljena i moze se dobro drzati pod kontrolom,ali ce to biti izazvov i za mene i za nju a i za ostalu decu,ako mislis na bolest imuniteta da,retka je nazalost nemam uslova da je odvedem
u inostranstvo a iskreno nadam se da ce i ovde pronaci najbolje za nju...
Sanjice user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
3.11.2017 20:02:49   
dddaca
Na bolest imuniteta mislim. Iskreno se i ja nadam da ce ovde uspeti da nadju najbolju terapiju. Znam da za inostranstvo treba sredstava, ali isto tako ima dosta humanih ljudi i fondacija koje bi mogle da pomognu.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here