|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 23:45:41   
Anoniman
Bili kod zubara, izvadili vaticu i lekić. Namazala je nečime za dezinfekciju, i stavila opet vaticu. Rekla je da se vidimo za 2 nedelje, pa će tada videti može li da zatvori zub.
Naime, koliko sam razumela, mrtvi zubi se zatvaraju nekom posebnom smesom. Kod odraslih se prvo kanali čačkaju nekim iglicama, što kod dece ne sme da se radi nikako jer može da se poredi zametak stalnog zuba. Baš iz tog razloga se najčešće takvi zubi ostavljaju otvoreni. No, kaže ona da je neki matori dr iz BG imao običaj da u zubić stavi tu smesu kojom se kod odraslih pune kanali i zub kod odraslih, samo nije punio kanale, nego, stavi malo te smese, i preko neku dečiju plombicu. Dr je rekla da će tek za 2 nedelje videti može li to uraditi Luki.
Kaže da smo super ovo sve odradili, pa nije došlo do upale, prepipala mu je i sve žlezde na vratu i ispod brade, kaže sve je mirno.

< Poruku je uredio Tash -- 7.9.2011 23:46:47 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 23:51:33   
zoća
dobro je.Ma samo je bitno da sacuvate zubic zbog mesta.Moja Teodora je imala cirkularni karijes na svu srecu samo redovnim odlaskom kod zubara popravila je tri zubica sada ima dvanaest godina i ni jedan hvala bogu pokvaren zub

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 23:56:14   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Dečiji stomatolog
8.9.2011 10:47:56   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: Tash

Kaže da smo super ovo sve odradili, pa nije došlo do upale, prepipala mu je i sve žlezde na vratu i ispod brade, kaže sve je mirno.


user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Dečiji stomatolog
23.11.2011 11:40:13   
isidora88
ne nadjoh temu za nas odrasle pa cu pitati ovde.

da li neko zna dobrog stomatologa u NS ali da radi dzavno,hocu da iskoristim dok jos imam besplatno?user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Dečiji stomatolog
3.12.2011 23:22:04   
isidora88

IZVORNA PORUKA: isidora88

ne nadjoh temu za nas odrasle pa cu pitati ovde.

da li neko zna dobrog stomatologa u NS ali da radi dzavno,hocu da iskoristim dok jos imam besplatno?user posted image


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Dečiji stomatolog
24.1.2012 11:30:52   
Jele
Bili kod čika zube, juče i to mog. Dugo sam tragala za nekim dobrim dečijim, nisam našla, dobila i od Taše br. njihovog, ali eto na kraju otišli kod mog. Od treme mi se pre toga vrtelo u stomaku i trčkalo na WC user posted image , ali pregled je prošao super što se ponašanja tiče. A što se tiče stanja zuba, baš i nije dobro. Gleđ mu je kod dosta zuba oštećena user posted image  i tu će kod donjih četvorki i petica staviti neku smesu koja sprečava dalji proces kvarenja i povlačenja gleđi valjda, a kod gornjih jedinica i dvojki kaže ne zna šta će. Konsultovaće koleginicu dečijeg stomatologa (neku Sanju reče) da kupimo onaj gel za 'čuvanje' gleđi ali za decu, pošto se on ne ispira.... Kaže sokići za uspavljivanje i noću NIPOŠTO. Mi smo davali ultra ultra razblaženu varijantu, ono prst soka i 250 ml vode i to onog Zdravo bez šećera, ali džabe.... Ovo je sada bio samo pregled, sledeće nedelje će stavljati tu 'smesu', neće biti bušenja, nije došlo do živca i tako. Videćemo sad kako će to proći.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Dečiji stomatolog
24.1.2012 11:38:58   
Anoniman
Andreju su grozni zubi , krivi i nezgrapni user posted image
Rekao nam je zubar da tek kad svi izadju skroz tek onda moze proteza , bas ne bih volela da ima ruzne zube user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Dečiji stomatolog
28.1.2012 9:38:39   
Olga75
zvercica ima problema sa gornjim zubicima , pocelo je kad je od silne dobrote okrnjila gornji zubic , vrlo brzo su pocele da se stvaraju kredaste naslage i to na gornjim zubicima , sve do trojke , bili smo kod stomatologa , on ih je zalio ali to nije nesto pomoglo
pre neki dan smo bili na kontroli i on rece da ima mek dentin , zato je gledj otpala i doslo do demineralizacije , dentin je mek jer je intrauterino neki faktor ( rece dr moglo je biti bilo sta ) delovao dok su se stvarali zametci gornjih zubica user posted image
i tako
inace moram da je povalim : kad dodjemo kod dr ona ga uhvati za ruku i sedne sama u stolicu i dokle god joj on ceprka po ustima ona sedi sama i mirna je user posted image

i da , jos rece da joj ne dajem fluorogal jer je to totalno zastareli pokusaj dodavanja fluora , on se ne moze resorbovati tako grickajuci


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Dečiji stomatolog
28.1.2012 9:43:42   
Tea2
Olga,to su mlecni.Sve ce biti super kada izrastu stalni.Dete moje rodjake je imalo najruznije,kvarne i jaaako zapustene zube-bilo je ruzno i pogledati ih.Sada je devojcica koja ima divne zube.Ne brini,ali redovno idite na kontrolice..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Dečiji stomatolog
28.1.2012 10:00:08   
Olga75
Tea user posted image
ma to sto ruzno izgleda , sa tim sam se pomirila , vazno je da je ne boli
a zubice peremo od kako su izasle donje dvojke user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Dečiji stomatolog
2.2.2012 18:27:17   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Olga RR
....i da , jos rece da joj ne dajem fluorogal jer je to totalno zastareli pokusaj dodavanja fluora , on se ne moze resorbovati tako grickajuci

E pa da. Tako su i meni rekli. I to još poprilično davno, ima deset_ godina, a vidim ovde deca uglavnom grickaju te tabletice pa sam baš bila zbunjena.user posted image Čak mi se čini da mi je jedan stomatolog rekao da se tako fluor nagomilava svugde osim u zubima. Ako sam ja to dobro shvatila/upamtila user posted image
Dakle, ipak ne?
Iščitah sada temu i zaključih da sam ja najgora. Moj sin ima tri godine i još nije bio kod zubara. Drugarica ga pogleda sa vremena na vreme, ali mislim da je stvarno kraaaajnje vreme za odlazak zubaru, a baš me strah. Napraviće scenu garant. Dobrica je, ali neverovatna kukavica.

< Poruku je uredio Leki 77 -- 2.2.2012 18:29:45 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Dečiji stomatolog
2.2.2012 18:32:35   
Anoniman
I meni je stomatolog rekla da ne dajem fluorogal, ona nije pristalica.
Išli smo jednom, kad su Neši od kombinacije antibiotika, antipiretika i soka od borovnice pod kojima je bio baš dugo potamneli zubi, pa mu je malo ispolirala, bio je super jer nismo pravili nikakvu dramu oko toga, i obećali smo mu da ništa ne boli. Pre toga je naravno zilion puta odgledao epizodu Pepe Prase gde ona i Dzordz idu kod zubara.
Trebala bih da ga vodim uskoro, čisto radi kontrole, ali zubi su mu super za saduser posted image

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Dečiji stomatolog
2.2.2012 18:32:50   
Olga75
sto se tice fluorogala ja sad vise ne dajem , valjda zna covek sta prica
a sto se tice vodjenja kod stomatologa , prvi put sam je odvela sa 10 meseci , kad su joj izrasli donji kecevi i od tada idemo u dz posle svakog sistematskog a kod privatnog na pola godine ali dzabe sto ja njoj perem zube tri puta dnevno , sto je ucim da koristi konac kad su skrnavi user posted image
Leki , mozda prvo prica , svaki dan , jedno nedelju dana pa onda kod stomatologa , cisto da vidi da i on postoji i posle neka nagradica , bio si dobar , ne znam



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Dečiji stomatolog
13.3.2012 21:56:33   
SareniVrabac
Mame iz ns, treba mi preporuka za stomatologa? pedijatrica nam je rekla da bi trebalo da odvedemo Aleksu jer joj se cini da mu je krenuo cirkularni karijes, a meni se cinilo da mu je zubic zut od plaka, pa kad redovno peremo smanji se user posted image
i jedno glupavo pitanje, sta je cirkularni karijes?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Dečiji stomatolog
15.3.2012 22:49:13   
Anoniman
Već 2 dana se Luka žali da ga boli taj zub, ja gledala (ali od gore) i nema ništa. Danas, idemo kod zubara, kaže, ali ne boli me zub nego tu dole, pokazujući na desni. Ja pogledala, ono natečeno! Kaže zubarka da se desi kada se hrana jako nabije unutra, ne očisti se dobro, da desni oteknu. Ja mu perem zube 2-3x dnevno, ali izgleda ipak nije bilo dobro očišćeno. Sada smo opet vratili čačkalicu u upotrebu, pored četkice. Očistila je rupu i rekla da će to samo da se drenirapar dana, i da će proći ali da moramo dobro da čistimo. Baš mi ga je bilo žao.

ps ovo je vezano za onaj zub bez živca.

Sareni Vrabcu, ja Luku vodim kod dr Gordane Milošević, ordinacija Splendor, kod Disney palačinkarnice.

< Poruku je uredio Tash -- 15.3.2012 22:51:07 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Dečiji stomatolog
16.3.2012 10:16:00   
Olga75
Sareni Vrabac , ja zvercicu vodim kod dr Srdjana Papica u Milosa Bajica

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Dečiji stomatolog
16.3.2012 11:22:35   
Anoniman
Jel deca mogu da koriste konac ?

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Dečiji stomatolog
16.3.2012 11:34:30   
SareniVrabac
Bili smo kod dr Sanje Milkov, meni je bas bila frka, zurila sam da odemo sto pre, pa nisam ni videla vase postove, ali hvala vam na informacijama. Najbitnije je da Aleksa nema karijesuser posted image i da nas je pedijatrica samo prepala user posted image . Zubici su mu super, dobili smo jos neke savete za negu i moramo da izbacimo nocno budjenje i trazenje sise, da bi sacuvali zubice, ali to je za neku dugu temu.
Dr Sanja je ekstra, jako je fina sa bebicama.

< Poruku je uredio SareniVrabac -- 16.3.2012 11:36:18 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Dečiji stomatolog
16.3.2012 11:37:04   
marija32
IZVORNA PORUKA: ribizla

Jel deca mogu da koriste konac ?

Moja cerka 8. god -koristi

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Dečiji stomatolog
16.3.2012 11:41:13   
Anoniman
A od kad ? I moj sin koristi , pitam za ove manje user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Dečiji stomatolog
16.3.2012 11:43:51   
minna
Mi smo pre neki dan bili na prvoj kontroli, onoj kao obaveznoj posle godinu dana. Nije uspela ni da mu pogleda zubice jer je vristao, ali zatvorenih ustauser posted image
A onda me je napala - Jos ima dudu??? A jel mu perete zube?
JA: Od kad je prvi izasao vodom i cetkicom.
ONA: Ne perete pastom?????
JA: Mislila sam da je jos rano, tek su mu nedavno 4ke izbile lepo.
ONA: Obavezno sa pastom za decu 12+
JA: Ali on jos pije mleko nocu...
ONA: Mleko nocu??? Ukidajte to odmah, dobice karijes...

I tako ja ispadoh koznakakva neodgovorna majka, napade ona mene lepo, ko da ja ne bih volela da ne pije mleko nocu, odvikne se dude i dr.

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Dečiji stomatolog
16.3.2012 11:46:08   
branki*
minna,pridruzujem se klubu neodgovornih majkiuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Dečiji stomatolog
16.3.2012 11:47:44   
Anoniman
A gde ides kod zubara ? Bas je ta neka napadna user posted image
Mi smo pastu uveli tek pre mozda mesec dana , i manje a ima sve zube osim petica

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Dečiji stomatolog
16.3.2012 11:49:39   
marija32
IZVORNA PORUKA: minna

Mi smo pre neki dan bili na prvoj kontroli, onoj kao obaveznoj posle godinu dana. Nije uspela ni da mu pogleda zubice jer je vristao, ali zatvorenih ustauser posted image
A onda me je napala - Jos ima dudu??? A jel mu perete zube?
JA: Od kad je prvi izasao vodom i cetkicom.
ONA: Ne perete pastom?????
JA: Mislila sam da je jos rano, tek su mu nedavno 4ke izbile lepo.
ONA: Obavezno sa pastom za decu 12+
JA: Ali on jos pije mleko nocu...
ONA: Mleko nocu??? Ukidajte to odmah, dobice karijes...

I tako ja ispadoh koznakakva neodgovorna majka, napade ona mene lepo, ko da ja ne bih volela da ne pije mleko nocu, odvikne se dude i dr.


Duso mojauser posted image ko da sam ja pisalauser posted image  ja ne znam za paste 12+, znam za one od 2-6 i 6+, p[ricam o colgate-u koji koristimo i mi i cerka.
A to sablaznjavanje kad spomenem da jos jede nocu me uzasava.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here