|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dečiji stomatolog
16.1.2015 1:45:24   
Azra_
Frulogal -ima varijanta od jagode i mente. S tim da je ovaj i za decu i odrasle, dakle, nije namenjen isključivo deci.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Dečiji stomatolog
16.1.2015 2:01:25   
choopa choops
Da, taj od jagode sam im i ja uzela jednom, ali više ne mogu da ga nađem nigdje...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Dečiji stomatolog
16.1.2015 2:27:01   
Azra_
Ja sam ga kupila poslednji put u Nišu pre oko mesec dana. Ne znam da li ga sada ima.... Mada, na netu ga ima. Primer: Klik

< Poruku je uredio Azra_ -- 16.1.2015 2:28:02 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Dečiji stomatolog
27.2.2015 0:20:08   
mila83
Fluorogal rastvor jos nisam davala deci,probacu.Hvala na preporuci !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Dečiji stomatolog
26.3.2015 11:26:15   
cockic
meni sin od kad je popravljao cetvorku na tom mestu,bukvalno pored te cetvorke mu je dzep.i mi kod zubara jer se zalio da ga boli zub,ustvari boleo ga dzep on mu to probusi drao se.e sad deluje mi da mu se opet napunio.juce sam mu opet raskrvarila da izadje ta krv,i sad mazem propolis sa alkoholom.a da li da mu dam da on mucka taj propolis ustima i da pljune.stavim vodu i propolis i dam da mucka.

i danas cu morati da mu drzim propolis na vatici na tom mestu tako mi rece zubar,drace se ali mora.i zasto sad ti dzepovi nikad ih nije imao.i bas mi je cudno da mu se napravio pored te cetvorke koju je popravljao user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Dečiji stomatolog
28.9.2015 9:50:07   
Anck Su Nmaun
Mislim da Hani zadnji zub dole ima mali kvar, il mozda samo karijes.
A mislim da bi haos napravila kod zubara da krene da joj popravlja. I ovako ima strah od zubara .
Neznam koliko je zabrinjavajuce , il mozda sto su mlecni pa ce svakako menjati?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Dečiji stomatolog
28.9.2015 14:35:41   
choopa choops
Da sam na tvom mjestu, ja bih je odmah povela kod zubara. Moguće da je samo tačkica, a moguće da je i tzv "kruškasti kvar" gdje se gore vidi tačkica, a unutra zub propao skroz (mojjoj ćerki se tako kvare nažalost user posted image ). Cilj ti je da ih sačuvaš što duže, ne želiš ni da znaš kako ružno izgleda vilica moje ćerke i kakve probleme imamo i koliko jedva čekam stalne zube. Gledaj:
"U šestoj godini života obično niče prvi trajni zub – donji prvi trajni kutnjak, "šestica", koji nema mliječnog prethodnika. Tada mliječna denticija prelazi u mješovitu, jer su istovremeno prisutni i mliječni i trajni zubi.

U dobi između šeste i sedme godine pojavljuju se prve trajne jedinice, a mliječne jedinice ispadaju neposredno prije. Trajne dvojke niču u dobi između sedme i osme, trojke između devete i jedanaeste, četvorke između deset__e i dvanaeste, a petice između deset__e i trinaeste godine. Mliječne četvorke i petice ostaju prilično dugo u ustima, pa na njih valja obratiti dodatnu pozornost, jer ti su zubi jako važni zbog čuvanja mjesta za trajne nasljednike"

Ne znam na koji zadnji zub si mislila, ali evo okvirno kad niču stalni.


Edit: Gore smo pričali o tečnostima za ispiranje usta kod djece, ako koga interesuje, ja sam sad našla u DM-u pa im te uzimam, jer Fluorogala nema.


< Poruku je uredio choopa choops -- 28.9.2015 14:38:04 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Dečiji stomatolog
2.10.2015 12:36:09   
ishler
Moze li neko da preporuci privatnog decijeg zubara u Beogradu?moze i u inbox

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Dečiji stomatolog
13.1.2016 10:18:33   
Zemunka85
Da li ti i dalje treba. Imam ja. Kunem se u njega. Nas je spasio!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Dečiji stomatolog
13.1.2016 12:52:43   
cockic
Ja sam ih vodila kod mog zubara sad kod njega idemo svi.ok mu je popravio tu cetvorku.bolje da navikne na njega inace mi je zubar stric i taman se navikne i ima naviku na mamu.ja sam bas redovno isla kao dete.i sad kad njih vodim taman sebi proverim.cera je do sad imala sve zdrave sad ce 4 ri godine.i on je do 5 te godine tad mu se pokvarila ta cetvotka.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Dečiji stomatolog
15.1.2016 23:16:02   
choopa choops
Ne znam gdje bi stavila, ali pogledajte ovo user posted image

KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Dečiji stomatolog
15.1.2016 23:40:41   
branki*
user posted image boze,choopo,gde nalazis ovouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Dečiji stomatolog
17.1.2016 14:58:02   
gagana83
Ja Unu vodim kod mog zubara. Bas smo u petak bili, stavljali plombu. Srecom voli da ide, zapravo ja mislim da se ona zaljubila u zubara user posted image
Skoro je sa odusevljenjem pricala drugarici kako je njen zubar "lep kao Petar" (njena simpatija) i kako joj uvek pokloni nesto user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Dečiji stomatolog
10.2.2016 22:49:12   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: jole82
.nemam ja vremena za njihova zamlaćivanja, šalt_ere i čekanja...idem samo kad moram, da sve bude papirološki pokriveno..sve ostalo završavam na drugim mestima...

Zato i pitah ima li neko preporuku za nekog privatnog dečijeg stomatologauser posted image



Kod nas u DZ nema žive duše na dečijoj stomatologiji, za predškolce. Mi danas otišli na prvi pregled, usput, jer bejasmo kod defektologa, prva vrata pored dečije stomatologije. I primila nas odmah divna zubarka, pregledala, bio je miran relatIVno. Dr. kaže puna usta zuba, svi zubi zdravi, da krenemo sa fluonatrilom posle 2 rođendana (daje neko od RR mama???) i da krenemo sa pastom, jer ja rekoh da je još ne koristimo. Uzeću je ovih dana, reče da stavljam paste veličine zrna pšenice. Kontrola za 6 meseci do godinu dana, a kada krenemo u vrtić kaže da se kontrole rade u vrtiću pa nećemo ni morati da dolazimo u DZ.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Dečiji stomatolog
10.2.2016 22:50:53   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: gagana83

zapravo ja mislim da se ona zaljubila u zubara user posted image
Skoro je sa odusevljenjem pricala drugarici kako je njen zubar "lep kao Petar" (njena simpatija) i kako joj uvek pokloni nesto user posted image


user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Dečiji stomatolog
10.2.2016 22:51:49   
vonavoj
Dunja,imas u Dmu,njihova marka paste za zube za decu od 0-6godina..115din..a extra je!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Dečiji stomatolog
10.2.2016 22:56:40   
dunja RR
Hvala Von, uzeću u petak, taman imamo novi DM blizu DZ-a, a u petak smo opet kod defektologa. A u novom DMu imaju neku super (ogromnu) igračku, taman za 1-2-godišnjake, em zanimljiva em super za finu motoriku. I još je na prvom spratu a do tamo se S vozi staklenim liftom user posted image Bili smo i danas ali zaboravih da uzmem pastu. Mi tamo idemo da se S izigra, besplatno user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Dečiji stomatolog
10.2.2016 22:59:39   
vonavoj
Hahahah! Volim te igracke,unutra,a ne placaju se!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Dečiji stomatolog
11.2.2016 1:34:40   
choopa choops
Ja ne znam ovo za Fluonatril. Ja sam njima počela davat (Fluorogal-to je valjda isto) i onda sam negdje pročitala da ne valja i od tad nisam davala. A zašto ne valja, da li je to bila samo dezinformacija, nisam se udubljivala i pojma nemam user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Dečiji stomatolog
11.2.2016 3:19:17   
dunja RR
Čupo, to i mm kaže, da je negde čuo da je Fluor štetan u tim nekim dozama (Fluonatril ili Fluorogal, pretpostavljam i da je isto), da su Amerikanci radili istraživanja. I pitao je danas dr. a ona reče da istraživanja nisu dokazala da je štetan.
Zato me i zanima da li daju ostale mame sa RR? Pišite mame, da li dajete Fluonatril?



Dr. kaže da se detetu daje jedna dnevno, nakon 2. godine, da izgricka, u bilo koje doba dana. Ako se zaboravi nekada da se da, sutradan ide samo jedna, nikada dupla doza.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Dečiji stomatolog
11.2.2016 10:16:14   
Zemunka85
Ja sam neke djavole u trudnoci pila za to, Fluorogal, recimo. Tako nesto. Sad nzm je l to bilo za moje ili za L zube user posted image ne secam se, ali ako je za njene, ista nismo uradili. Occccccccccccccccccccccccccajni su joj zubi! Ocajni!
Nas problem zapravo pocinje od profilakse tj antibiotika koji je pila od godinu dana, pa narednih 8m svako vece. Kaze DR da joj je AB unistio zube jer mi tada nismo prali (nisam ni znala da treba) a uveliko je imala sve zube oko prvog rodj. I onda smo imali prvi karijes 3m pred drugi rodj na gornjim kecevima. Kad se slogirala nisam! Bas sam bila u panici i rekof gotovo .. ovo sada kad krene ... ostasmo krezavi.
I onda sam nasla DR .. ne znam .. nemam reci za njega ... BOG!!!!! Usli smo u neki program tj pretplatili se user posted image narednih godinu dana na zubara i dolazili po potrebi. On je to sve lepo zaustavio, sredio i preeeeazadovoljna sam. E sad, zeznuto je sto ona na kecevima, tj od polovine levog i desnog ima plombe koje, jer nemaju za sta da se drze cesto ispadaju :( tako da non stop visimo po zubaru .. uzas ... ostali zubi su ok, kad kazem ok mislim zdravi ali su uzasno zuti i to me bas frustrira :( .. msm da ej do genetike, na tatu je njemu su zubi katastrofa najveca, majka mu je od tako neke intervencije i umrla .. tako da bas su L ocaj zubi.
Nas zubar nama daje Ksilitol. To je neki secer, koji svako vece treba da mazemo na zube, sto ja iskreno ne radim vec duuuuuuuuuugo.
Iako mu bezrezervno verujem, bas je faca .. ovo mi se nekako ne daje svako vece ...
Sto se pastice tice ja sam njoj prala sa mrvicom paste i pre nego je naucila da pljuje ali sam je bas forsirala da to nauci, tako da cim je naucila nije vise bilo problema ... sada tj vec dugo dugo peremo rednvno ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Dečiji stomatolog
11.2.2016 11:00:28   
IvanaSK RR
I ja sam pila u prvoj trudnoći (a i sada) Fluorogal. Mom sinu su super zubi, toliko da imamo problem pri ispadanju, nece nikako napolje.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Dečiji stomatolog
11.2.2016 13:47:33   
bikishiz
Zemunka, mozes li mi bar u pp napisati kontakt vaseg zubara?
Moj sin od dve godine ima pokvarene cetvorke, pa bi mi bas trebao dobar deciji stomatolog.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Dečiji stomatolog
11.2.2016 14:08:32   
cockic
I mom sinu cetvorka popravljana pre godinu dana,a sad mu se polomila tj.prepolovila na pola,zubar kaže da nista nediramo jedino ako ga zaboli.ostali svi zdravi samo taj mu se zeznuo i pokvario.a nesme da je vadimo zbog mesta neka bude tako.nego njemu zubi jos ne ispadaju sad ce sest godina.a ni sestice mu nisu nikle.sou sa njim.
Cera ima sve zdrave.nek budu na mene zadovoljna sam kakvi su moji zubi.sa mnom je mama pila fluorogal u trudnoci mozda ima veze,a možda i ne.

(odgovor članu bikishiz)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Dečiji stomatolog
11.2.2016 21:36:35   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Čupo, to i mm kaže, da je negde čuo da je Fluor štetan u tim nekim dozama (Fluonatril ili Fluorogal, pretpostavljam i da je isto), da su Amerikanci radili istraživanja. I pitao je danas dr. a ona reče da istraživanja nisu dokazala da je štetan.
Zato me i zanima da li daju ostale mame sa RR? Pišite mame, da li dajete Fluonatril?



Dr. kaže da se detetu daje jedna dnevno, nakon 2. godine, da izgricka, u bilo koje doba dana. Ako se zaboravi nekada da se da, sutradan ide samo jedna, nikada dupla doza.



Da, ja imam selektivno pamćenje, pročitam nešto i zapamtim samo detalje, a kad me pitaš šta i kako ja nemam pojma user posted image

Elem, sad potražih na netu, i da, ja NE bih davala.
KLIK

Edit: Da dodam, da ja nisam pila, a i njima sam davala to svega par puta, L ima kriminalne zube, M mnogo bolje od nje. Tako da ja mislim da to nema puno efekta, genetika je tu glavna. Jer ako ko vodi računa o higijeni zuba, onda je to moja L, a kad je čovjek vidi rekao bi da u životu zube nije oprala, kvare se brzinom svjetlosti, ima zadah. Užas. Genetski su joj loši...

< Poruku je uredio choopa choops -- 11.2.2016 21:39:19 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here