|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o hrani...
14.5.2019 18:43:22   
Ana RR
Nato - parmigiana di melanzane (evo vidi ovde primer klik a imaš i na stranim sajtovima). Ja nešto nisam ljubitelj plavog patlidžana ali u ovoj varijanti volim da ga jedem.

< Poruku je uredio Ana RR -- 14.5.2019 18:44:12 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Pričajmo o hrani...
14.5.2019 18:50:03   
kamičak
Onda musaka od povrca. Kolutici patlidzana i seckano i rendano povrce izmedju. Zapecem u rerni i bude super.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Pričajmo o hrani...
21.5.2019 18:38:20   
nata11


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nato - parmigiana di melanzane (evo vidi ovde primer klik a imaš i na stranim sajtovima). Ja nešto nisam ljubitelj plavog patlidžana ali u ovoj varijanti volim da ga jedem.



Samo da javim vrh je recept. 👍

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Pričajmo o hrani...
21.5.2019 19:28:49   
pari
Sta bih mogla sa slatkom pavlakom? Neki mus ili neki kolac? Ima neko ideju? Nasla sam kod Jamie-a recept za mus cokoladni ali idu ziva jaja pa me to malo brine

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Pričajmo o hrani...
24.5.2019 17:21:16   
nata11
Pravila bih kiflice slane i prazne za zamrzavanje. E sada ja ih podgrevam u mikrotalasnoj i brzo se stvrdnu.

Da li je bolje resenje prekinuti na pola pecenja, zamrznuti i onda odmrzavati u rerni i dopeci? 




_____________________________





(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Pričajmo o hrani...
24.5.2019 17:35:27   
veselicaa
Draga ja ispecem i zamrznem.Posle izvadim,odmrznu se i budu savrsene.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Pričajmo o hrani...
24.5.2019 19:24:55   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: nata11



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nato - parmigiana di melanzane (evo vidi ovde primer klik a imaš i na stranim sajtovima). Ja nešto nisam ljubitelj plavog patlidžana ali u ovoj varijanti volim da ga jedem.



Samo da javim vrh je recept. 👍


Znam ja user posted image

Pari, pomešaj sa krem sirom i šećerom pa slaži u čaše red nekog keksa, fil, voće - ko cheese u čaši.

Nato, kod mene retko kada preteknu za zamrzavanje ali nekad odvojim par komada čisto da imam za M ponekad za večeru ili doručak. Dakle ispečene zamrznem, kada ih izvadim ne čekam da se odmrznu već ih odmah ubacim u mikrotalasnu na minut, dva i budu super. Možeš i u rernu, samo uključiš ventilaciju i pečeš na nižoj temperaturi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Pričajmo o hrani...
24.5.2019 19:32:42   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: nata11

Pravila bih kiflice slane i prazne za zamrzavanje. E sada ja ih podgrevam u mikrotalasnoj i brzo se stvrdnu.
Da li je bolje resenje prekinuti na pola pecenja, zamrznuti i onda odmrzavati u rerni i dopeci? 



Ja ih ne pecem pre zamrzavanja. Kad hoću kiflice izvadim ih na sobnu temperaturu. Kad mi se ugreje rerna ubacim kiflice i ispecem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Pričajmo o hrani...
24.5.2019 19:41:27   
veselicaa
Ja ih ostavim u ciniji i odmrznu se same,budu kao da su odmah napravljene.
Ako zamrzavas nepecene kiflice,moras brzo da radis,ne smes da ih ostavis da narastu,odmah moras da ih zamrznes.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Pričajmo o hrani...
24.5.2019 19:55:25   
Sanjica26 RR
Idite u persun moram sad da ih mesim. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Pričajmo o hrani...
12.6.2019 20:25:44   
Sanjica26 RR
Da li je neko pravio taške? T ima za užinu u školi ali slane. Ako ima neko dobar recept nek postavi.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 12.6.2019 20:26:07 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 9:02:24   
Olga75
Sanjice, baš si me dobro podsetila, ne pamtim kadsam pravila. Kod nas se to zove boratfule ( prevod je prijateljevo uvo )
Ovako se pravi: zamesiš testo kao za rezance- znači samo brašnoi i jaja, malo soli i ako je baš tvrdo maaaalo vode. Razvaljaš oklagijom na tanko, sečeš u pravougaonike i puniš pekmezom i dobro ih zatvoriš- lepiš prazan na pun i prstima onako dooobro polepiš krajeve. To ubacuješ u ključalu vodu da se skuvaju. U šerpi ispržiš prezlu sa šećerom i na to stavljaš i to je to.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 9:17:40   
Ana RR
Oldži, ja sam mislila da se mesi testo kao za knedle, sa krompirom?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 9:56:11   
pari
U vojvodini se mesi sa kromlirom...kao za gomboce 🙂

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 10:44:23   
Ana RR
Tako i u Slavoniji, zato mi je ostalo u sećanju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 11:20:41   
Olga75
Ovo je recept za vojvođanski- bunjevački boratfule a slovački tašci su možda drugačiji.
Ovo je recept moje pokojne majke i ja drugi ne znam user posted image
ako vam je lakše da pravite krompirtesto i to je fino sigurno.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 11:26:16   
bubulence
U sremu (koji je deo Vojvodine 😁) ne ide krompir, nego bas kao sto je Olga napisala. Samo mi secemo na kocke, napunimo i savijemo na pola pa viljuskom pritisnemo krajeve. Sve ostalo osim imena je identicno (mi kazemo tasci) . Ali ne znam da postoji slana varijanta... 


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 11:28:20   
Ana RR
Ja nisam nikad pravila ali sećam se da slavonci prave testo sa krompirom. Mada, ko zna, možda je to samo individualno. Kako god, ja volim testo u svakom obliku, zato i ne smem da pravim user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 11:30:18   
Olga75
Italijani prave to slano, kako se to zove aaaaa, znateee, pune i sa sirom i sa spanaćem i sa mesom
ma ravioli, setih se user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 11:34:21   
Ana RR
Mmmmm ravioli... ćuti Olga bre user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 11:39:00   
Olga75
Ahahaha user posted image
da imam vremena, latila bih se odmah i slano talijansko i slatko vojvođansko
obožavam onu slatku prezlu
kad pravim testo sa slatkim sirom, pa ja te prezle ispržim baaaš onako i onda moram da probam je l te da l je to dosta slatko, lepo isprženo, ma mogla bih je tako kašikom user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 11:52:14   
Ana RR
Joj i ja za knedle volim kada su tako baš lepo upržene mljac

< Poruku je uredio Ana RR -- 13.6.2019 11:53:53 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 12:00:26   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Olga75

Ahahaha user posted image
da imam vremena, latila bih se odmah i slano talijansko i slatko vojvođansko
obožavam onu slatku prezlu
kad pravim testo sa slatkim sirom, pa ja te prezle ispržim baaaš onako i onda moram da probam je l te da l je to dosta slatko, lepo isprženo, ma mogla bih je tako kašikom user posted image


Mogao bi to neko da napravi, pa da dodjem.
Inace životna želja mi je da probam vojvođansku kuhinju.


Bubi, slanu varijantu dobijaju za užinu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 12:07:18   
bubulence
Sada sam pogledala, na netu i slanu varijantu i bas mi se svidja... Probacu ovih dana da napravim


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Pričajmo o hrani...
13.6.2019 12:12:37   
Olga75
Bubi, prvo slane ( egzotične ekla biK ja) onda slatke i diiivne i prezla i pekmez od kajsija i taaaako user posted image

nego ajde u kafanu da te pitam za svatove user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prebranac (bez brašna)
photo
Ringerjin kuvar: guppy RR
Rižoto sa blitvom
Ringerajin kuvar: 17 joka



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here