|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.9.2018 11:08:36   
nata11
Da li je neko imao problema sa Mikroginom da mu izaziva migrene i povracanje ? Na pola druge i poslednje kutije sam i ne znam sta da radim. Sa prvom je bilo OK, kako sam drugu krenula ne sastavljam se od kako popijem tabletu uvece.

_____________________________





(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.9.2018 11:20:26   
lesli
Ja sam imala tegobe od mikroginona, ali u vidu krvarenja non-stop. Probali su da mi promene pilule, ali je bilo isto.
Najbolje pozovi kliniku i vidi sta ce ti reci.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
6.9.2018 22:39:29   
Ksenix
Nato, ja sam sinoć završila svoju kutiju, konačno.. nisam imala tvoje simptome, ali ne mogu da kažem da mi je prijao.. u toku drugog meseca uzimanja imam blago krvarenje od 10. dana uzimanja.. srce mi češće preskoči i mnogo lakše se uznemirim.. vidim na slikama da mi je lice naduveno.. u svakom slučaju, nadam se da ga neću uskoro ponovi piti user posted image
Sutra sam na pregledu, pa krećemo u novi pohod user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.9.2018 9:14:29   
nata11
Drzim palceve Xsenix.
Meni isto preskaknje srca, lice kao kod pubertetlije, nervozna i depresivna ali ove glavobolje su bile strasne.
Ne mogu se setiti kog dc krece stimulacija? Stao mozak.

_____________________________





(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.9.2018 10:01:10   
dunja RR
Nato, ja mislim 2 ili 3 dc.

Srećno devojke, navijam najjače user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
7.9.2018 10:59:54   
nata11
user posted image

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.9.2018 12:24:51   
Ksenix
Evo mene opet.. od juče čekićamo! user posted image ovaj put mi je vraćen jedan embrion, blastocista.. kaže Goca, biće sad dobro.. iz njenih usta u Božije uši user posted image Betu radim sledećeg utorka, 9.10.
Ima li nekih novosti ovde? Nato, u kojoj si ti fazi?
user posted image svima!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2018 11:23:03   
vojvodjanka87
Bravo Ksenixuser posted image ,posmatram vas svo vreme ali evo nesto i da dodam ,juce sam bila na mojim prvim konsultacijama i nisam dobila lekice kontraceptive kao vecina vas nego odma krecemo sa bockanjem za 10tak danauser posted image malopre pregledam moje papire i vidim da mi je nizak E2 samo 35 bio kad sam vadila hormone za komisije ,sad treba kad dobijem 2dc da izvadim E2 i Progest i 3dc krecemo bockanje,kratka sema ,sta znaci tako nizak E2 zna li ko?I ima li mu popravke


_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2018 11:33:48   
dunja RR
Bravo Ksenix, navijamooooo user posted image user posted image


Vojvođanko, navijamo takođe user posted image user posted image , meni su ovu sada VTO radili bez kontraceptiva, i uspelo je. Sama sam tražila ako može ovaj put bez njih, jer su mi prošli put mnogo uspavali jajnike ipak ja imam 42, i bila je dobra odluka, baš smo dobili dost jajnih ćelija.

Ne znam šta znači ta niska vrednost, jedino da pitaš dr u temi, pitajte doktora.

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.10.2018 11:34:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2018 11:58:19   
Maslacak15
nije to nizak estradiol, naprotiv nego odlican za pocetak ciklusa. I treba da je nizak izmedju 20 i 50 pg/ml. Visok estradiol Cd2 ili CD3 moze biti znak smanjene rezerve i loseg odgovora na stimulaciju. Srecno svima u novom pokusajuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2018 12:18:54   
vojvodjanka87
I ja mislim da je bolje bez kontr. naravno sve zavisi sta je problem ...Maslacak hvala ti puno na pomoci bas me je bio zabrinuo ovaj rezultat jer na tom nalazu pise da estradiol treba da je u folikularnoj fazi od 71 do 530 zato sam se zabrinula,jos sam uporedjivala stare nalaze i svuda je 35 do 40 max i uvek 2dc vadim hormone..

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2018 12:21:57   
Maraj
Vojvodjanka ni ja nisam pila kontraceptive

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2018 12:47:55   
vojvodjanka87
I uspelo Maraj :) jesi bila na kratkoj ili dugoj semi ,koliko jc si imala?

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2018 13:02:44   
Maraj
Da da
Uspelo iz fet-a
Ja mislim da je to kratak postupak bio. Menopur i jos nesto sam koristila. Cini mi se da je na slovo S
Vec sam zaboravila user posted image
8 jc sam imala
Od toga 6 se oplodilo
2 vratili. 1 zamrzli. Posle se taj smrzlic primio .user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 2.10.2018 13:03:45 >

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
2.10.2018 17:02:12   
nata11
Ja u stimulaciji 🤞I ja sam radila jednu vto bez kontr. nista ne brini.Srecno devojke.

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2018 13:27:03   
Ksenix
Vojvodjanka, Nato, srećno sa stimulacijom! user posted image

Mene ovo ležanje i čekanje ubija ovaj put! Totalno sam frustrirana.. kako dani odmiču, imam sve manje vere da će uspeti.. simptoma imam 0.. da li je normalno da grudi baš ni malo ne bole 5. DPT!? U stomaku samo povremeno minimalne manifestacije.. nemam osećaj zašto ležim.. jedino što sam na ivici suza stalno, ali to je od stresa.. izvinite na ovom izlivu smora.. ali, to stvarno niko ne može da razume sem vas, koje ste kroz to prošle.. user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2018 14:03:29   
MojMiki
Draga Ksenix, sasvim je razumljivo tvoje stanje i da ti je tesko, da brines. Hormoni, strah....velika je to stvar u zivotu. Probaj da radis ono sto te opusta, fil, serija, igrice, drustvo.....da se bar na kratko opustis. Nemoj toliko brinuti o simptomima, ja sam prosla dva transfera (fet oba puta) uspesna imam sina od 21m i trudna 5mesec. Oba puta sasvim razlicito. Sada me grudi nisu bolele do polovine 4meseca, samo sam imala 10ak dana od transfera osecaj umora. Jos sam imala nizu temperaturu od normalne, leto a meni temperatura 35 bila. Kao i sve zenice i ja sam citala svasta ispitivala....znam odlicno kroz sta prolazis. Saljem ti puno dobrog raspolozenja i iskren zagrljaj.

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2018 14:46:37   
nata11
A zasto lezis? Jesu ti dr rekli?Setaj, idi u bioskop...
Koje su normalne vrednosti LH hormona tokom stimulacije? Jel ima neke tabele?

_____________________________





(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2018 14:51:18   
Maraj
Ksenix zasto lezis, jel moras? Ja sam setala. Ako mozes, setaj . Razbistri glavu. Najgore je da si zatvorena u kuci i osluskujes da l imas neki simptom. Batali simptome. Nema simptoma na pocetku. Bar kod mene nine bilo. Tek nakon ocekivane user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2018 18:06:56   
Ksenix
Jao, hvala na divnim odgovorima, stvarno mi u ovom momentu mnogo znače! user posted image posebno to sa nemanjem simptoma.. user posted image
A i jutros sam se isplakala čim sam oči otvorila za Utrogestan.. moralo je da izađe.. sad sam opet pri sebi user posted image

Zašto ležim.. to je dobro pitanje.. da se ja pitam, ne bih ležala.. ALI.. mama! Ne znam da li je neko još imao problem sa tako prepadnutom dragom mamom.. teško mi je da se borim sa njenim strahovima, to bi mi bilo dodatno opterećenje pa sam odlučila da joj udovoljim.. tako da, nije baš da ležim non stop, ali ne idem baš ni u šetnje.. sem danas, kad sam odlepila user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2018 18:55:03   
Maraj
Ksenix ja sam prvu vto prelezala. Nije uspela. Onda sam za 2 meseca imala fet. Tada nisam razmisljala toliko. Opustila sam se i "zivela sam". Isla sam u setnje. A januar mesec je bio...
Ima dosta i do "glave". Nemoj se toliko opterecivati. A
Ocito ti ne prija da leskaris toliko jer se nepotrebno mentalno zamaras. Gledaj da vise udovoljis sebi a manje mami user posted image

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2018 21:09:46   
dunja RR
Ksenix, ja sam šetala i veče na dan transfera, prosto nisam mogla da ležim. A i u prošloj VTO uspešnoj sam tako.
Važna je cirkulacija materice, vitamin D, šetaj pomalo, navijamo ♥

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
3.10.2018 22:35:20   
Maslacak15
Ksenix na noge lagane. Reci Mami da je razumes da se brine i da svakako zeli najbolje Ali Ta logika "sigurno je sigurno" bolje da lezis je pogresna i zapravo moze da ti naskodi. Kao Sto Dunja Kaze, cirkulacija je U materici Jako bitna. Pokazano je Puno puta da tzv bed Rest ne poboljsava ishod vantelesne.a i maraj je U pravu da se psihicki Jos vise opterecujes. Drzim fige i navijam!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.10.2018 18:58:47   
Ksenix
Drage moje.. juče sam lepo napisala odgovor, kliknula i odmakla se.. tek posle videh da nije prošao.. hvala još jednom na podršci, divne ste user posted image
U prošlom pokušaju sam se više kretala.. išla u šetnje sa psom, do prodavnice.. svakog dana mi je neka drugarica bila na kafi.. da ne pričam koliko mi je sve bilo smešno, pa nije uspelo.. hoću da kažem, mislim da je definitivno korisnije biti umereno aktivan, ali je konačni faktor uspeha, faktor X.. u svakom slučaju, posle jučerašnjeg plakanja sam se proporodila i počela bistrije da razmišljam.. ustala, i otišla da obidjem stan koji renoviramo, prošetala parkom.. pustila muziku, čak i malo zaigrala (lepo kaže Tonči: "nisam ja čovik za stres, odma me pukne na ples) user posted image Danas već tri puta do stana.. stavljaju se pločice pa je uzbudljivo user posted image , sat vremena u parku na suncu da se lepo zagrejem.. nemojte mi sad reći da preterujem user posted image user posted image
Zamislite.. i mama mi juče predložila da danas sedimo na kafi napolju user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
4.10.2018 21:40:58   
Bebana17
Hiljadu godina me nije bilo na forumu i večeras (čitaj: deca nisu kod kuće) uzeh da vidim šta se dešava sa ženicama koje znam, kad ono: DUNJA je trudna!!! Maraj zatrudnela prirodnim putem i već se porodila!!! Pa čestitam ženice moje, ovo su divne vesti!!! Generacijo moja, mnogo sam se obradovala kad sam pročitala da ti je ponovo uspeo FET kod Goce. Izvinite što ovde pišem, ali mi smo stare VTO-ovke, pa je bilo logično da ovde i saznam šta se dešava user posted image
I sada mi recite da sam načisto luda, ja razmišljam tamo na zimu, sledeće godine o četvrtom detetu... Za sada su tu blizanci eskimčići i mališa (dar od Boga), blizanci u decembru pune 3, a mališa će u decembru imati godinu i po. Da li sam načisto luda? Pomoći nikakve nemam osim muža, ali nisam je imala ni u prethodnoj trudnoći. Jedino što u decembru punim 42 godine. A želimo i muž i ja još jedno dete (imamo lepu i dobru decu, barem za sada user posted image )... Nisam pametna šta da radimo... Naravno, to sve dolazi u obzir ako nam podje za rukom da prirodnim putem dobijemo dete, jer za postupak pare nemamo.

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here