|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Četvrto dete pa direktno u penziju!
11.2.2009 14:11:45   
Anoniman
Jel znate za taj zakon? Ja sam mislila da nije usvojen, ali mi sada koleginica kaže da jeste. Navodno, kada rodiš četvrto dete automatski imaš pravo na penziju. (a verovatno i jesi za nju... user posted image )
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
11.2.2009 14:46:29   
Jeca*
Vala....i posle prvog treba da skrate malo radni staž, a kamoli posle četvrtog user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
11.2.2009 14:49:25   
Natasajvc
Nije istina. Nema penzije user posted image user posted image

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
11.2.2009 15:40:08   
Anoniman
bilo bi fino kad bi nam penzija bila ko plata kakvog poslanika sto spava za skupstinskim stolom... 

< Poruku je uredio Tasha RR -- 2.3.2009 9:03:45 >

(odgovor članu Natasajvc)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
11.2.2009 16:15:28   
oliveradj

Bravo Lenka, to si dobro rekla kolko zaradjuju odmarajuci se, a neke trudnice moraju da rade da prezive strasno.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 2.3.2009 9:04:05 >


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
11.2.2009 23:58:08   
MERYEN
Kad bi bilo bilo super,al' bi se radjalo user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
12.2.2009 1:17:41   
stella
Ih odmah bi ja u akcijuuser posted image user posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
18.2.2009 12:08:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: stella

Ih odmah bi ja u akcijuuser posted image user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
18.2.2009 16:19:16   
oliveradj
user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 8:31:18   
*Alexx*
Evo vršljam po forumu, pa sam naletela na ovo. Da li je ovo usvojeno? 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 8:42:54   
Anck Su Nmaun
Nije....razgovaralo se o tome ali za peeto dete i 10-15 godina radnog staza pa onda u penziju! To mi je maaaaalo realnije...ali svakako bih volela user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 8:45:02   
minavb
Nema drzava para za ovu akciju. Imamo mnogo zena sa cetvroro dece koje nemaju dana radnog staza, nema logike da dobiju poenziju samo po tom osnovu. Ovo za 10-15 godina staza i petoro dece je vec izvodljivije.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:02:16   
*Alexx*
Petoro dece?? Pa ta penzija mora biti ogrooomna da bi se tih petoro dece izdržavalo (i pored plate oca).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:06:32   
minavb
Sto da bude ogromna? Ne znam koja su pravila za deciji dodatak, ali mislim da porodice sa toliko dece i to dobijaju. Pa nek mama dobija penziju u visini minimalca, plus roditeljski dodatak za svako dete, za dvoje dece deciji dodatak i eto, nakupi se. Nije mnogo ali obzirom da nam je zemlja vecito u budzetskom deficitu, da su nam rashodi veci od prihoda i da imamo ogromna socijalna davanja, i ovo sto sam ja zamislila bi bilo puna kapa. Eh da smo kao svedjani...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:15:01   
LillyT
Meni je sve to bezveze, sta sada, daj da naradjam zabaviste pa da idem u penziju i da pljujem po drzavi sto mi nista nije omogucila. Broj dece je iskljucivo izbor, hajde da naradjamo gomilu, pa neka prose po ulici ili da imam jedna tim za mali fudbal bez da mogu da im omogucim normalno odrastanje i uslove za skolovanje. Ne znam sto su svi u fazonu toga da ne rade nista i da hoce pare?!?

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:19:56   
*Alexx*
Dečiji dodatak traje do punoletstva?

Pritom, stava sam da ako ne možeš da izdržavaš toliku decu, nemoj ih ni rađati.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 29.1.2010 9:20:42 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:23:21   
*Alexx*
LillyT, ne verujem da ijedna žena hoće da izrodi toliku decu da ne bi radila. U stvari, ja ne bih. I mislim da nema toliko porodica u ovoj zemlji sa toliko dece, i stvarno ne vidim problem da se te žene brinu o toj deci i da sede kod kuće, i da dobijaju platu/penziju za to. Zamisli koliki je trošak za obdanište ili za dadilju koja će da čuva petoro dece.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:23:49   
minavb
Slazem se za to da bi vecina u nasoj zemlji ovo zloupotrebila. Pa pola karton naselja bi imalo solidna primanja kad bi cetvoro dece bio osnovni uslov za penziju. Zato mislim da je bolje da se za ovu penziju ipak postavi uslov od najmanje 15 godina radnog staza, jer da bi neko ostvario pravo na penziju, mora bar na neki nacin da puni drzavnu kasu, pa nek makar tih 15 godina placa sebi doprinose. Takodje mislim da te penzije ne smeju biti visoke, jer ima zena koje bi radile i pored petoro dece (poznajem jednu takvu , zena zmaj!).

Alexx, ima ih koliko god hoces sa cetvoro dece.


< Poruku je uredio minavb -- 29.1.2010 9:25:15 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:24:58   
*Alexx*
Mislim, nebitno je, nisam želela da pokrećem raspravu na ovu temu, samo sam se interesovala da li je taj zakon donet user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:26:18   
minavb
Ne verujem da je donet, i ne bi smeo da bude donet inace ce nam drzava bankrotirati zbog socijalnih davanja!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:26:59   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: minavb

Slazem se za to da bi vecina u nasoj zemlji ovo zloupotrebila. Pa pola karton naselja bi imalo solidna primanja kad bi cetvoro dece bio osnovni uslov za penziju. Zato mislim da je bolje da se za ovu penziju ipak postavi uslov od najmanje 15 godina radnog staza, jer da bi neko ostvario pravo na penziju, mora bar na neki nacin da puni drzavnu kasu, pa nek makar tih 15 godina placa sebi doprinose. Takodje mislim da te penzije ne smeju biti visoke, jer ima zena koje bi radile i pored petoro dece (poznajem jednu takvu , zena zmaj!).

Alexx, ima ih koliko god hoces sa cetvoro dece.



Prava žena zmaj!
Mislila sam na petoro dece, pošto je Anck pomenula izmenjen predlog zakona.

U stvari, moj problem je što ja uvek polazim od sebe user posted image Ja ne bih rađala toliku decu da ne mogu da im pružim osnovno i malo više od toga.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 29.1.2010 9:28:15 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:29:21   
LillyT
Alexx, mozda ti ne bi zloupotrebila, ali gomila njih bi, to je ovde normalno. Sve familije koje imaju puno dece (koje ja znam) su veoma imucne i imaju i sta da ponude toj deci. Nije samo tu kupovina odece, obuce i zabaviste. Srednja skola i fakultet kostaju, naravno, ne moraju se svi skolovati, ali je na nama da im obezbedimo, a na njima (deci) da odluce. Pricao mi je momak sta su radili u njegovoj opstini kada je davala ogromne pare za porodjaj (oko 800 evra po detetu, pre koju godinu). Pa to su pravili decu svima (po karton gradu). Jedan je napravio i zeni i sestri....Ja mislim da bi i ovde bilo svega.

Mi smo siromasna drzava, lepo kaze Mina, bankrot nam preti.


< Poruku je uredio LillyT -- 29.1.2010 9:30:42 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:33:39   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: LillyT

Alexx, mozda ti ne bi zloupotrebila, ali gomila njih bi, to je ovde normalno. Sve familije koje imaju puno dece (koje ja znam) su veoma imucne i imaju i sta da ponude toj deci. Nije samo tu kupovina odece, obuce i zabaviste. Srednja skola i fakultet kostaju, naravno, ne moraju se svi skolovati, ali je na nama da im obezbedimo, a na njima (deci) da odluce. Pricao mi je momak sta su radili u njegovoj opstini kada je davala ogromne pare za porodjaj (oko 800 evra po detetu, pre koju godinu). Pa to su pravili decu svima (po karton gradu). Jedan je napravio i zeni i sestri....Ja mislim da bi i ovde bilo svega.

Mi smo siromasna drzava, lepo kaze Mina, bankrot nam preti.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ovo će ceo dan ostati urezano u mojoj glavi. Šta sam tražila, to sam i dobila.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:36:33   
minavb
Ima caka, uvek moze da se stavi uslov da majka bude drzavljanin najmanjex godina. Vecina tih po karton naseljima nemaju ni licne karte ni drzavljanstvo, pa bi retko ko ostvario prava na tako nesto. Zena koju sam pomenula je imucna, ali bogatstvo stekla sa muzem tek u kasnijim godinama. Filoloski fakultet i visu ekonomsku zavrsila dok je gajila decu i sad, jos malo pa ce u zasluzenu penziju. I decu su lepo vaspitali, radili su za vreme studija a nisu morali, i evo svi su uspesni mladi ljudi. Lep primer.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:46:15   
buhla
Hmm, moja majka je rodila nas petoro, mislim da nije razmisljala o roditeljskom dodatku  kada nas je radjala, tj pravila. Cak mislim da nije ni dobijala deciji dodatak za 4 i 5 dete a za 1 i 2 je bilo ja jednokratko, mislim da je samo za 3 dobijala nekoliko godina dodatak. nismo bili bogati, ali imali su sasvim dovoljno da nam obezbede ono najosnovnije i da nas iskoluju. znam da je nemoguce ali iskreno volela bi da uvedu i da moze retroaktivno da se ode u penziju, jer je moja majka to zasluzila i jos dosta takvih zena. ona i dan danas radi, na zalost vise od 15 godina nije prijavljena i kad jednog dana ode u penziju, te pare ce biti smesne.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here