|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
18.8.2018 21:36:12   
vonavoj
Ljisho,kako ga tako rano strpas?
Ja sam uspavala M,nadam se ds nece reagovati na promenu...inace, svi odusevljeni sto smo dosli,ali babi je tezak da ga nosi,dedi se koci ruka(jer ne ume da ga nosi),tetku boli kicma,i cik pogodite ko ga nosi?!?!
A zaova se spakovala i ode u grad,i cerka joj se sprema (ova sto ima 16), a mladja ostaje..ala neko zna da uziva..kaze pa subota je,obavezan izlazak.
Eeee,zene, sta je to izlazak!? Imas goste i ides,extra.. dobro,mi smo kap dosli kod svekijevaca,ali opet...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
18.8.2018 21:38:21   
mama Jo
Von... ne znam stvarno sta bih napisala, ali najblaze receno - nije u redu. Sta tm kaze? Svasta... jesu te bar pozvale da ides i ti na pice sa njima?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
18.8.2018 21:44:38   
Sanjica26 RR
16 godina u izlazak. user posted image Blago njima. Von, mora da iskoristi zaova dok ne krenu obaveze u skoliuser posted image
A svekar i svekrva ako su stariji ljudi njima ne treba zamerati sto ne mogu dugo da drze bebu, ali ova starija sto ode u izlazak dok ste vi tu bez komentara.
Vi ste joj vodili decu u akva park, a sad ko vas sisa.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 18.8.2018 21:45:35 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
18.8.2018 21:53:23   
Misha i Ljisha
Von on od rodjenja ide na spavanjac izmedju pola 8 i 8 a desi se nekad eto i ranije. Procenim ja to po njemu. Iako je danas imao dve dobre dremke i trecu mocnu od 10 min videlo se da nece jos dugo izdrzati. Pa ja pre nego sto krene frka njega strpam u krevet. Moja deca su "needy babies" ako se premore i ako nije bas sve kad treba da bude bas bude haos. Ma strasno. Al kazu takva deca su inteligentna. Moji ce da pucaju od pametiuser posted image
Hahah...jaooo tesko meni s njima.

Mama jo taj pesak sa Dunava stvarno nikad iscistiti.
Von za rodbinu nemam reci. Al dobro vi ste ko sto si rekla dosli do svekijevaca.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
18.8.2018 21:57:21   
Sanjica26 RR
Mi isto decu cim vidimo da nije dosla jos voda do poda (tako se kod mene na Kosovu kaže) strpamo u krevet. T je znala da bude strasno kmezava, kad joj se spava. Tako da mora na vreme da se leze da ne bi i ona i mi sa njom poludeli.user posted image Ona se uvek borila protiv spavanja i jela. user posted image To je za nju gubljenje vremena.

Sofija je druga prica. Njoj kad se spava ona kaze da joj se spava i ode da spava. Sad u kolima kad smo se vracale kaze: mama, ja cu malo da dremnem. I zaspala je.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 18.8.2018 22:09:17 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
18.8.2018 22:22:49   
Misha i Ljisha
E Sanjice razumemo se. I D isto jelo i spavanje glavni neprijateljiuser posted image ako se okasni "ode mast u propast"user posted image
Meni je uvek bilo bitno da se zna kad se jede i kad se spava. I sad naravno.
Nego mame grudi me svrbe najstrasnije ovih dana i veceras videg da su pocele dlake da mi rastu po grudima. Siz sam dobila. user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
18.8.2018 22:27:28   
mama Jo
Ljisho, mislis da je to od terapije koju si pocela, ili nesto drugo?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
18.8.2018 22:33:16   
Misha i Ljisha
Ne mama jo. Naprotiv. Mislim da sam kasno krenula sa terapijom

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
18.8.2018 22:42:25   
Sanjica26 RR
Ljiso, i kod nas se jos uvek zna neki red. Do kad ce tako da bude user posted image nemam pojma. Pre neki dan pricam sa nekom tetom i ona kaze ma ne ulaze deca u kucu ni da rucaju. Dam im pare da jedu smoki i cips. Daleko da sam ja protiv tih stvari. Pa, i ja gricnem ponekad to jednom u sto godina. One to i ne traze. Ne mora bas to da se ruca.

Ljiso, mene su grudi u trudnoci najstrasnije svrbele. Mislila sam da cu da ih iscupam. Na kraju sam otisla kod koznog. Prepisao mi je neku kremu i smirilo mi se. Neka alergijska reakcija. Mada, ja sam ih mackala. A ti ih ne mackas.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 7:53:01   
pari
Dobro jutro! Mi sinoć bili u gradu,došli u pola 9 i onda naravno T nije mogla do 11 da zaspi i budila se noćas u 2,4,6 i već u pola 8 se skroz probudila.
Moram nešto da smislim sa tim spavanjem...možda da probam pre 9 da je nekako uspavam i ja to i radim ali mi ne ide...naučila je da je nosimo i ljuljamo dok ne zaspi i čim je spustimo,ona se probudi i tako puno puta...do 10-11 user posted image

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 8:02:48   
vonavoj
Jutro! Pari,iz mog iskustva sa njih troje,ja nisam uspela nista veliko da promenim,moja deca nisu spavaci..M bolje nocu spava kad preko dana odspava po 3/4 puta ali pola sata,tvoja T duze spava preko dana..i onda se nocu vise budi..
Kazem ti,ja sam se sa njih dvr samo nervirala,pa sto se bude,gde gresim..i nista uspela nisam..isto se ponasam i sa M,a on se manje budi..razliciti su. Do god dojis budice se..
Mi smo ok spavali i sad kao debil sedim sama sa njim u sobi,jer svi spavaju,a zaova u kuhinji..e zato ne volim da dolazim,kao u zatvoru da sam. Mm boli.uvo,on spava (nije sa nama u sobi)..

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 8:08:24   
IvanaSK RR
Dobro jutro.
Ja sam bas slabo spavala, ipak me prehlada dotukla, al sam baksuzuser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 8:12:48   
Misha i Ljisha
Pari, von kao neko cija deca NECE da spavaju a ipak spavaju mogu reci da je sve moguce. LJUTU BORBU sam vodila sa D da spava a bogme i sa P. Preko dana je bitno da odspavaju da se ne premore jer moji ako se premore...haos. A nece oci da zatvore da ne bi sekund propustili pa to ti je. I na kraju uz dreku ih uvek uspavam. Uvek. I na kraju se naviknu. A sto se tice nunanja. Uf vala imam iskustva i sa tim.
Pari kad je nunas pokusaj da joj podignes rukicu ako pruza otpor ne spustaj jos uvek ako se omlotavila spusti je i alo mozes provedi jos 10tak minuta pored nje nekad treba i vise i ustani onda. Bolje da provedes i sat vremena lezeci dok ne utvrdi ko svet nego da ustanes odmah ona se odmah probudi pa ponovo nunanje. Probaj tako. Ja im stavim pelenu da guzvaju ili moju majicuuser posted image da misle da sam tu i radi posao. Desi se da se bude ali bratim se ununam ponovo i opet

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 8:31:32   
mama Jo
Jutro svima.
Pari, isto nemam pametan savet osim da sam isto tako kao sto zene kazu i ja sa starijom... a po svemu sudeci i sad sa mladjom cu... super je spavala do pre nekih mesec dana. Sad se vec borimo 😩

Ivana, sta bi? Kakva prehlada?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 8:34:17   
IvanaSK RR
Ma u petak me jos uhvatilo, nos, oci... Mislila sam da je od klime u kolima i da ce proci.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 8:51:24   
Sanjica26 RR
Dobro jutro. Ivana, bas nije moralo sad. Evo mm je zakacio laringitis. Prvo su bili bubrezi, posle vrat a sad je krenuo vrat. Bas mu se srozao imunitet.
Mi krenusmo u crkvu. Bas je lepo vreme.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 8:59:00   
vonavoj
Sanjice.jel uzima nesto za imunitet?
Ivana,ti si bas baksuz!
I ja sam stavljala na glavicu,pored glavice,plisane igracke,da misle da sam tuuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 9:03:57   
IvanaSK RR
Von, tezak baksuz user posted image odem jednom u sto godina negde na par dana i jedva gledam na oci.
Sanjice, nek ozdravi G sto pre.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 10:00:21   
pari
Eee Ivana, bas bezveze...da te prodje sto pre! Uzmi neke citruse,med i kapi za nos...meni uvek pomogne.
Hvala drage na savetima...probacu nesto...
Za nedelju dana mm ide na put pa cu videti kako cu sama da ih uspavljujem...bice veselo.

Von, drzi se!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 10:01:14   
mama Jo
Pih Ivana, bas nije moralo.
user posted image da te brzo prodje.
Jesu deca dobro?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 10:48:37   
Rosita
Dva deteta imam i opet cu ponoviti, sve je do deteta. D je sisao sa godinu dana nocu, N je sam prestao sa dva meseca. Citala sam ovde u to vreme i zdrala se gde gresim (sa D). Ali nisam gresila nigde. Sve je do deteta, naravno mozes ti to korigovati donekle ali uz mnooogooo truda. Doduse kod nas je i faktor sto se D najstrasnije patio sa aleegijom, a za N je vec u pevom mesecu preduzeto sve sto se moglo. Niti mame cije su bebe lake za odrzavanje treba da to suvise sebi pripisuju, niti one cije nisu da se bedace. To je moje iskustvo.
Evo nas napolju jos malo pa cemo kuci.
Puno pozdrava

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 10:57:59   
mama Jo
Ja bih se skroz slozila sa Rosi. Pari, nemoj se puno nervirati ako ne upale metode koje probas...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 11:59:34   
IvanaSK RR
Blizanci, pa budu skroz u svakom smislu drugaciji.. Ne postoji univerzalni recept.
Mama Jo, deca su dobro. Juce smo isli pesaka na Pancicev vrh. Maca bi samo da se nosi pa je zeznuto. Malo smo setali pa se nas dve vratile u sobu, ona sada zaspala pa cu i ja sa njom. Sin i muz nastavili, sad ce da beru pecurkeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 12:08:29   
Sanjica26 RR
Ivana, a ja mm jurim kao dete. Uzmi ovo za prehladu, uzmi ono. A njega to izludjuje.user posted image Ne voli on titranje.
Odspavaj malo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Razgovori mama 08/18 [chat]
19.8.2018 12:43:40   
jess021
Evo i mene!
Pari, necu nista da ponavljam sto su ti zene rekle vec samo opet da ti kazem da prihvatis situaciju takva kakva jeste trenutno i bice tu lakse. Evo M nedelju dana kao lepo spavala i sad opet se budi nocu i zujimo tako 2-3 sata, sta da ti kazemuser posted image Znam da nije uvek lako, ali sa nerviranjem se stvarno nista ne postize. Ja sad odoh sa drugaricom na kafu, posle imamo goste. Sestra mi je napravila kolac, ispeci cu neke pogacice i bas sam super zenauser posted image
Ivana, to te sad stislo jer ste promenili klimu malo, da te sto pre prodje!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here