|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novi stan-useljenje
19.8.2018 19:23:50   
vocicana
Samo polako, navijam da resite to pitanje. Iako se cini da je lakse biti kirijas, opet je pametnije kupiti svoje pa otplacivati . Razumem te i navijam da vam ispadne neka extra kombinacija.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Novi stan-useljenje
19.8.2018 19:55:18   
Sanjica26 RR
Toliko Rosi smo i mi dali. Mi nemamo za ucesce, ali gledamo da taj stan koji budemo uzimali stavimo pod hipoteku. Samo tako mozemo. U poslednje vreme smo za varijantu da uzmemo plac i da napravimo kucu.Kod nas je kvadrat stana 750evra. Mnogo nam treba za ratu, a nemamo toliku platu. Videcemo da li cemo uopste uspeti da uzmemo kredit, tj. mm Za sada ne moze.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Novi stan-useljenje
22.8.2018 8:56:49   
Duškić
Voci, cestitam , blago vama! Vas stan, samo vas kutak.user posted image
Sve ces tj to lepo srediti i skockati!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Novi stan-useljenje
22.8.2018 10:44:21   
suzi kju
Sada vidim temu, Voci čestitam draga.
Mi smo stan kupili pre 5 godina, i zaista je osećaj fantastican.
Sanjice jesi se raspitivala po bankama kolika bi ti bila rata i na koji vremenski period bi uzela?
Ja sam kredit podigla samostalno, bez muževljeve zarade, a moja je plata manja od tvoje, a pritom smo kvadrat plaćali po 920 e. Kredit jeste na 25 godina ali sam 5 već otplatila i poslednjih 5 vraćam subvenciju državi, 90 e mesečno, bez kamate.
Uzmi u obzir ako ti je prva nekretnina, imaš povraćaj pdv-a 8 %.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Novi stan-useljenje
22.8.2018 10:52:25   
IvanaSK RR
Povracaj pdv-a se ima ako se kupuje nekretnina od investitora. Od fizičkog lica ne.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Novi stan-useljenje
22.8.2018 11:04:39   
mama Jo
Da, nasi rodjaci su dobili povrat jer su uzeli od investitora i prvi vlasnicu su. Ne znam da li postoji jos neki uslov.

< Poruku je uredio mama Jo -- 22.8.2018 11:05:01 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Novi stan-useljenje
22.8.2018 11:16:51   
suzi kju
Dobro to sam mislila da se podrazumeva user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 12:31:38   
vocicana
Msm da je greska u pitanju, jer smo muz i ja mislili da prebacimo stan na mene, da bi trazila povracaj pdv-a. Zam da su mom bratu kupili neki stancic u Beogradu, od fizicjkih lica, ali je svakako imao pravu jer je njemu prva nekretnina.
Raspitajte se lepo.
Suyi Kju, sve moje devojke hvala vam. Idem danas kada se zavrse molerski radovi.
Sanjiceuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 12:56:16   
Rosita
Hm, prema mojim informacijama povracaj pdv-a se dobija samo kod novogradnje?? Da je uslov prva nekretnina, mislim da bi skoro svi to pravo ostvarivali?

Sanjice, mi zajmimo i za ucesce, ne pitaj. Gledali smo jedan u krs stanju ali divna lokacija, zgrade, za decu okruzenje... I mm i ja razmisljamo da @ubijemo@ cenu, a onda od banke zajmimo 50 000 i ostane nam za renoviranje, ali skapiramo da ce nam banka dati kredit po proceni i dogovoru o ceni, a ne vise, tako da nistaaa... Ma bice nesto. Gledamo svake sedmice bar jedan, dva, sa decom, kao cerga user posted image . Mom D se jedan svideo ovde u nasem kraju, i nama je, super svetao, sesti sprat, lep pogled, samo mali... ne znam, razmisljamo da ako bismo na kraju tako nesto uzeli moramo terasu pretvarati u sobicu... tako, svakako ce morati neki debeli kompromis.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 13:10:55   
lesica
Voći, još malo, i onda žurka za useljenje user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 13:40:03   
Ana RR
Rosi, naši prijaelji su prošle godine kupili kuću. Dogovorili su cenu veću za nekoliko hiljada i kada je kredit odobren i novac pušten, prodavac im je dao taj višak. Mislim da su neki ugovor potpisali sa prodavcem oko toga, čisto da se zaštite na neki način.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 13:44:55   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

Hm, prema mojim informacijama povracaj pdv-a se dobija samo kod novogradnje?? Da je uslov prva nekretnina, mislim da bi skoro svi to pravo ostvarivali?

Sanjice, mi zajmimo i za ucesce, ne pitaj. Gledali smo jedan u krs stanju ali divna lokacija, zgrade, za decu okruzenje... I mm i ja razmisljamo da @ubijemo@ cenu, a onda od banke zajmimo 50 000 i ostane nam za renoviranje, ali skapiramo da ce nam banka dati kredit po proceni i dogovoru o ceni, a ne vise, tako da nistaaa... Ma bice nesto. Gledamo svake sedmice bar jedan, dva, sa decom, kao cerga user posted image . Mom D se jedan svideo ovde u nasem kraju, i nama je, super svetao, sesti sprat, lep pogled, samo mali... ne znam, razmisljamo da ako bismo na kraju tako nesto uzeli moramo terasu pretvarati u sobicu... tako, svakako ce morati neki debeli kompromis.


Nemamo mi od koga da zajmimo. Jedino nam preostaje da stavimo taj stan pod hipoteku. Juce mi mm kaze da najverovatnije necemo moci uopste da uzmemo kredit. Jedan njegov kolega nije uspeo. Raspitace se on jos po bankama. Sta da se radi. Moja tetka je ceo zivot podstanar. Samo da smo zdravi. Jeste grozno ziveti u tudjem stanu, ali nazalost od nas nista ne zavisi. Nego od ove drzave.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 14:12:52   
Rosita
Ma sanjice, najbitnije da smo zivi i zdravi, stvarno, dovoljno sm loseg prosla da to iz srca kazem.

Nije mi to jasno sa hipotekom. Kad uzmes kredit uz ucesce, kupljena nekretnina ide pod hipoteku. Ako nemas ucesce, onda samo druga neka nekretnina moze pod hipoteku, ne?

Ana, paverujem da to moze kad neko hoce da ti izadje u susret...

< Poruku je uredio Rosita -- 23.8.2018 14:14:31 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 14:26:06   
Sanjica26 RR
Laicki pricam Rosi. Mozda to nije istina sto sam rekla. Mi i nemamo neku drugu nekretninu koja moze da ide pod hipotekuuser posted image
Bas smo bedni. Sve sto imamo u stanu to smo sami zaradilii i obezbedili.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 14:38:28   
jess021
Sanjice, razocaracu te ali stan koji kupujes na kredit svakako ide pod hipoteku, a ucesce je obavezno. Za povrat pdv-a uslovi su prva nekretnina i nov stan.
Voci, super je ideja da stan ide na tebe, ako kupujete za kes, a ako tm podize kredit onda stan mora ici na njega.
Rosi, po meni je ipak bolja varijanta veci prostor od trenutne okoline koja vam odgovara. Deca brzo porastu i nece im trebati ni taj vrtic, ni igraliste npr a velika soba ce im uvek znaciti.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 14:42:41   
Sanjica26 RR
I ako se otvori mogucnost da mozemo da uzmemo kredit bezveze onda da gledamo kad mi za ucesce nemamo od koga da pozajmimo. user posted image
To nam je sto nam je.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 14:46:08   
Rosita
Sanjice, isto je sve i kod nas s tim sto cemo verovatno imati da pozajmimo veci deo za ucesce, a ostalo da se skrpimo ne znam jos kako... ma... sta da radimo. Nasi nemaju nista da prodaju da nam pomognu i td. Retko ko moze sam i ucesce, kamo li da kupi stan.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 14:51:32   
jess021
Sanjice, nije sve tako crno user posted image
Postoji uvek opcija da se sa prodavcem dogovorite da u ugovor stavite da ste dali kaparu od npr 20% i onda to banka racuna kao ucesce, a zahtev za kredit podneset_e veci u tom iznosu, u dogovoru sa proceniteljem, i kad dobijete kredit sve isplatite.

< Poruku je uredio jess021 -- 23.8.2018 14:52:05 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 14:54:52   
Sanjica26 RR
To mi reci. Hvala Jess na informacijama. To nam svima znaci.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 14:58:10   
jess021
Sanjice, bitno je da nadjete dobrog savetnika u banci, jos ako imate nekog poznanika odlicno. I njima je u cilju da ti prodaju kredit. To sve znam jer mi je drugarica direktor jedne ekspoziture, a i mi hocemo da mami kupimo garsonjeru, a nismo bas u prilici da ispunjavamo sve uslove.
Mi smo u kreditu vec 10 godina i koliko god losi uslovi bili, kirija je nesto jos gore, bila sam podstanar vise od 10 godina.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 15:07:11   
Sanjica26 RR
Imam jednu poznanicu kod koje bi mogla da se savetujem. Moram da idem sa mm.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Novi stan-useljenje
23.8.2018 21:41:21   
Rosita
To je sanjice verovatno varijanta ako stan npr košta 40 000 kod tebe, izboksujete da kobajagi košta 50 i vi ste kao dali 8 h peodavcu. Onda vama banka da resto, tj. 42. Tebi zapravo treba 40, te si namirila sve iz pozajmnice.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Novi stan-useljenje
25.8.2018 21:36:51   
vocicana
Ej Sanjice tek sam sada procitala sta ste nakucale, joj sto b to dobro bilo. Vidis ti JEess je opasna, zna svasta. Svakako iskoriti sve sto mozes.
Koja je to muka, mogu da zamislim, ja sam uvek bila sto se kaze pod svojim krovom, a jeste strasno biti podstanar.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Novi stan-useljenje
2.9.2018 10:43:03   
vocicana
Lesice.....pocela je zurka i juce se na nekih 80% prekinula.
Naime...sve je islo i tako i tako, msm selimo se normalno je da ima 300 lomova i sitnica, ali d ne budem lenja, hajde kese, kutije, sve sa jos jednom drugaricom, plus ljudi koji su nosili daske.
Problem majstor za vodu, nadje Voci sve za 15 minuta.
Kuhinja lepa lepa...prelepa, samo mi fali jos 5-6 polica unutra, pa da naredjam ono sto nisam ogla sinoc.
Kaze moj komsija sto nam montira namestaj, hajde da stavio bar ormar i cipelarnik da ja naredjam obucu, izbusili sve, priheftali uz zid, namontirali vrata, hajde viseci deo u predsoblju, uze covek hilti, kaze aha...40 cm, busi, on probusi ikok, NEMA STRUJE! CELA FAZA.
Ni u kupatilu, ni u hodniku, ne radi mi cirka 5 stekera, i ceo donji red gde se ukljucuju aparati u kuhinji. Opa!
Tako da se nadam, ali najiskrenije da cemo ovo do veceras sve da zavrsimo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Novi stan-useljenje
11.9.2018 9:23:05   
vocicana
Posle celokupne zurke...hilti u zid pa struje nema, edna faza, iz tri puta montaa namestaja, kese, torbe I sve ostalo, crevo na sudo masini kao da je namrno zavrsnuo, samo da je dosao veci pritisak vode...itd itd, dete se razbolelo. Juce izbacuje sklopka glavna kada se ukljuci masina za susenje. Juce sam bila pred explozijiom.
Medjutim, danas sam I vise nego zadovoljna, sve je na svom mestu, dugujem fotografije. Ne svidja mi se jedino decija soba jer je muz insistirao da ima neku veselu deciju zavesu, a ima sareni tepih sa dinosurusima, pa mi je malo seljanasto, ali nebitno.
Msm da cu u toku dana uspeti da stavim slike.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here