|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 9:54:32   
Duškić
Eh, Von, tako je i kod nas kasno leganje, rano ustajanje.

Mi doruckovali i sad u haosu, a planiramo napolje pod hitno.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 10:36:47   
smeško
Nas deca puste da spavamo do 8,9, neće da nas bude. Mada se ja budim u 7h, pa ih čujem kako se kikoću u svojoj sobi. J spava bar do 10h. Maki je super od jutros, Niki ima temperaturu još uvek. Propustio je utakmicu protiv kluba iz Jagodine, Maki je propustio trening. Hteli smo i u pozorište da ih vodimo.Sada ništa, navijamo za Đokovića od kuće.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 11:06:28   
Maslacak15
Dobro jutro. ja samo da zvirnem pa idem da radim. I moji veliki decaci su super sa spavanjem. Lezu na vreme, ne bude se, ako se desi da idu u WC, idu sami, ne cujem ih. Jedino znam ako najstariji pocne da bunca u snu, to mi je 100 % znak da ce da se razboli.... ALi mogu da kazem da mi je se sve troje dece sa pola godine cesce budilo nego sa 3 meseca. Samo sto mi je kod male A kontrast bio najveci pa me promena sokirala. Posto je ona spavala bas ko na traci do nekih 4 meseca.
znas kako Von, citala sam, kazu da se fundamentalno u tom periodu menja neuroloski profil kako spavaju. Pre toga novorodjencad spavaju dubokim snom, znaci pravolinijski. A od nekog 4 meseca, se prebacuju na sistem kako spavaju odrasli, znaci ciklusi sa smenjivanjem dubokog i rem sna itd. Znas da se kaze da se svi mi probudimo na nekih 2 h pa nastavljamo samo se toga ne secamo, posto je period jako kratak.
I onda odredjeni broj krece da se budi cesce. Naravno ne svi, i ne svi podjednako cesto, sve je individualno ali je to sigurno deo objasnjena zasto neki roditelji muku muce....Moja A krene da se krece. U glavnom se probudi klececi pa sedne. Ako je nebi uzela ustane i stoji u krevecu i place.

Odoh da citam.....Moji otisli u zooloski vrt.
Pozdrav mame

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 11:46:19   
lesli
Evo da se upisem i ovde kao mama :)
Mi se snalazimo polako. Tata je poceo da nam radi u ponedeljak. Malo nas grcici muce i jos se natezemo sa mlekom, ali smo dohranu prakticno izbacili (u pocetku nam je bas trebala). Jedino su moje grudi kzbiljno izmaltretirane sisanje-pumpa-sisanje... i tako u krug, ali valjda ce se i to dovesti u red.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 11:51:57   
lesica
Ola mamite, neću dugo da smaram.

Ko bi hteo na neki od filmčića sa klincima sledeće nedelje - KLIK OVDE i prijavite se , navedite koji film!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 13:35:41   
Rosita
Ćao mame. Evo sad će pec pec spavanje :). D je bio k a t a s t r o f a spavač, sad je nepogrešiv. N od 2. meseca kako mu se sredio stomak , do skoro, odličan. Sad se budi, najviše verujem zbog zuba. Ali ne drami, nije navikao da se nosa, ne sisa noću, najranije ako je loša noć od 5 na dalje, a standardno u 8. Kad se probudi sisa palac, to mi nije baš pohvalno, kmeka po malo i lupa nogama o ogradicu. D mi je sav hiper, hipersenzitivan, mozak mu radi 200 na sat i u tom periodu sve ga je budilo... Razlikuju se. Osim što su oba volela slatke kaše, a slane jok ☺.
I ja bih nešto na sve strane, sve je počelo, sport kod D, ja bih na onaj moj kurs da krenem da podignem formu iz engleskog, za posao morađ nešto... 
Ivana, bila si u pravu. D hoće i fudbal sad. Do pre 2 meseca veze da loptom i nogom nije imao. Sad, strast počinje.
Pozdrav mame.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 13:53:33   
Maraj
Dan mame
Mi bili napolju. Mene vetar produvao. Glava me boli
Mogla bi da odspavam al S spavala u kolicima tako da slaba vajda.
Mm i L spavaju...tako da jedino oni sad uzivaju.
S sam dala onu krpicu susku od kikebua
Eno je igra se s njomuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 14:03:11   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: smeško

Mame user posted image
Mi smo dobili novu turu nekog stomačnog virusa. Niki povraća već 6. put i ima povišenu temperaturu. M je povratio samo jednom, J je imao 5 stolica. Mm i ja se držimo. For now.
Dali smo im gutljaj koka-kole, otkud znam zašto, kada ti se dete muči svašta probaš, iako baš i ne veruješ pričama da pomaže. Uglavnom, zgadili su se još više. Maki je posle desetak minuta izašao iz sobe da nam kaže da je to grozno piće i da nas zamoli da ga ni mi ne pijemo.user posted image Sunce moje, mi ne pijemo koka-kolu, kupili smo je za drugare koji su nam dolazili jutros.


O bre... ajde da brzo prođe.

I ja sam jednom Marku dala koka kolu iz istog razloga, izbezumljen me pitao Zašto ljudi ovo piju?? user posted image user posted image ja je ne volim, mm je odavno prestao tako da kupimo samo kad neko dolazi (i na kraju se ni tad ne popije).

Ljišto, nadam se da će se uskoro nešto znati - namuči se dete.

Pozdrav za se mamike, ja sam nikakva već danima, danas me nos posebno urniše, kijam, jedva sam malo usisala dnevnu i kuhinju, ostalo će mm. Da ručamo pa odosmo na Avalu. Još kad me i vetar produva tamo... user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 14:05:28   
Duškić
I mi bili napolje. Oko 12h dremka i oko 15h opet napolje, sad im nosim i lopte i vozi nas muz u park pa nek jure do mile volje.
I moja hoce i ples i sportis i englis, samo jos da nafjem nekog ko ce to sve da plati..hihii.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 14:05:35   
IvanaSK RR
Rosita, imam fudbalera u kuci pa znam kako ide. A i evo istih primera u komsilukuuser posted image jedini savet koji bih ti dala ako ga budete upisivali sada na fudbal je da gledate skolicu fudbala najbliže kuci. Naravno, svi daju i probni trening pa vidite kako izgleda sve to .
Mi ucimo matematiku, geografiju...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 14:17:14   
jess021
Secam se da sam jutros pisala pa me nesto omelo I nisam zavrsila. 
Moji spavaju, ja kuvam rucak. Prepodne smo bili na vikendici, bas je bilo lepo, duva vetar, ali nije strasno. Posle cemo do Biga, da kupim peglu. 
Kod nas se ritam skroz promenio otkad smo krenuli u vrtic, posto tamo spavaju kratko ili je uopste u 20-20:30h su uveliko u krevetu. L bude bas premorena, pa se cesto budi, ali nadam se da ce poceti da spava bar malo u vrticu, pa ce biti lakse.
Smesko, da vas sto pre prodje taj virus!
Lesli, kako je bebana? Ja i dalje ne znam kako se zove 😊

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 14:33:54   
lesli
Smesko, brzo ozdravite!
Jess, ne bih bas da pisem ime na forumu...Ona je superiska. Jedina moja zamerka na nju je sto se uspava cim je stavim da sisa. 😔

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 14:46:37   
vonavoj
A zasto ne ime na forumu? Ne razumem nekad tajnovitost..ali svako ima pravo..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 14:58:17   
jess021
Lesli, sve ok, postujem😊
Jos je mala pa se brzo uspava, secam se da sam M cupkala, golicala, skidala. ..jok, spavala kao top.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 15:05:23   
lesli
Zato sto je internet javan i zato sto ne nameravam da ostavljam licne podatke na mestu koje je lako dostupno svakakvim ljudima. 😉


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 15:45:19   
vonavoj
Zato imamo nick😁

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 16:54:01   
lesli
Jess, bas tako! Ma nista ne vredi.Rekla nam patronazna da probamo i da je umivamo da se razbudi, ali nekad i od toga slaba vajda. Kad se to kod vas dovelo u red?
Von, imas nick, ali sto manje licnih podataka ostavis dostupnim na izvol’te to bolje. Bila sam u dmu pre neki dan da uzmem nesto i zamolim da mi daju papire za onaj babybonus program, da popunim i donesem sledeci put. Dodjem ja kuci, pogledam sta traze od podataka i prosledim papire u kantu - traze moje podatke, traze njene podatke (ukljucujuci i jmbg)... 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 19:16:24   
Maslacak15
lesli uzivaj dok mozes. Salim se malo, zavisi od deteta ali mi smo imali delimicno slican problem a danas muku mucim sa bebom koja nema mira ni sekunda i samo akcija. Ona je ok sisala kad je sisala, ali je prvih mesec dana bas bas puno spavala i imala sam teske muke da se drzim preporucnenog rasporeda da dojim na maksimum 3 sata. Ja nisam dohranjivala uopste i zato je bilo bitno da redovno sisa. Muka ziva. presvacila sam je da se probudi cimala.... Sa nekih 5-6 nedelja je pocela da biva dosta budnija.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 19:37:05   
Misha i Ljisha
Dobro vece. P spava. Ja sa njim u sobi a mm sa gostima. Hajd domaci su i fini. Nisu im deca divlja tako da nisam nikog isterala iz kuce zbog spavanja h😂😂😂 
Ali sam ipak ja ovde kod njega u sobi. Daleko mi soba da ga cujem ipak u slucaju da se probudi iako se uglavnom ne budi. Al znate ono marfijevo pravilo bas bi se tad probudio. D bila na ekskurziji. Ja ljuta na mm. Nije u stanji da pricuva P par sati dok ispeglam ves i bar sredim kucu kuda pop prolazi sto se kaze. Ma ljuta sam bas sam ljuta 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 19:45:04   
Sanjica26 RR
Dobro vece. Nas tri smo bas lepo provele dan.  Mm je morao da radi.  Nije bilo struje, pa sam mu napunila moj lap top da moze da radi.  Prvo smo isli u selo pored Dunava na Liturgiju sa nasim kumcetom. Posle kod njih kuci.  Stigle kuci.  Smutila nam veceru. Okupala decu.  Krevete je mm namestio i izvadio sudove iz masine. Bio je vredan i pored svog posla. Sad one zavrsavaju veceru i laku noc.  A ja da nastavim moju seriju. 

< Poruku je uredio marketing RR -- 14.10.2018 22:05:03 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 21:49:49   
smeško
IZVORNA PORUKA: Ana RR

I ja sam jednom Marku dala koka kolu iz istog razloga, izbezumljen me pitao Zašto ljudi ovo piju?? user posted image user posted image ja je ne volim, mm je odavno prestao tako da kupimo samo kad neko dolazi (i na kraju se ni tad ne popije).



Sjajno mu je pitanje! user posted image Nama sada otvorena flaša stoji na stolu, J se sviđa da je gleda. user posted image

Lesli, moraju da se naviknu bradavice, kupi lanolin u DM-u je najjeftiniji a isti je kao i ostali. Ja sam prvih nedelju dana kod kuće koristila i silikonske bradavice jer sam dobila obostrane ragade.

Niki i ja smo izvežbali matematiku, samo da mu sutra ne bude loše na času i ne obori mu koncentraciju. Ne sme da propusti kontrolni već je odsustvovao sa kontrolnog iz srpskog.

< Poruku je uredio smeško -- 14.10.2018 21:52:01 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 22:27:30   
lesli
Maslacak, da se ja ne zlopatim da povecam kolicinu mleka pa i neka je uspavane, ali ovako nekad dobijem rogove od nje. 🙂 U pocetku sam se bas ozbiljno nervirala jer je imala i zuticu, ja u tom momentu mleka nedovoljno, pa se uspava, a treba joj uvaliti i flasicu sa dohranom.
Smesko, koristim ga. Ko zna koju tubu po redu za ovih 5 nedelja. Ja to mazem nasiroko 😅 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
14.10.2018 22:41:03   
smeško
Lesli, a što koristiš pumpicu?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
15.10.2018 7:45:59   
IvanaSK RR
Dobro jutro.
Kako je prosla noc?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Razgovori mama 10/18 [chat]
15.10.2018 8:00:26   
Misha i Ljisha
Dobro jutro. Ivana kod nas onako. Mucili ga gasovi i evo konacno je kakio sad. Valjda ce biti bolje volje danas.


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here