|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
13.10.2018 15:10:10   
mama ivane
Cao svima , lep Dan Danas😃  imam problem opet, da li je normalno da mi se stvrdne stomaka kao Kamen  i da boli CEO stomak ? Bila kod doktorke rekla mi samo da mirujem toliko samo , lekove mi nikakve nije dala, najvise uvece me boli kada legnem nemogu da se namestim bas se mucim,beba je Ok! Sada Sam 16+5 nedelja , da li je to normalno? Prvi put mi see ovo desava a imam dva porodjaja iza sebe! Hvala na odgovorima i savetina unapred

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
13.10.2018 22:10:48   
lesli
Suzana, ja sam imala krvarenja skoro ceo prvi trimestar. I to sveza krv. U par navrata se kolicina mogla porediti sa nekim 2./3. danom ciklusa.
Sto se tice terapije nastavljas obavezno. Meni su i pored krvarenja rekli da ovavezno nastavim utrogestan vaginalno. Oralno, on nema maltene nikakav efekat.
A estrofem se koristi za pripremu endometrijuma i kasnije dok posteljica ne pocne da luci hormone ( fet pod supresijom diferelinom)
Mama ivane, to sto opisujes lici na kontrakcije 🤨


(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
13.10.2018 22:43:58   
dunja RR
Mama Ivane, i ja bih kao i Lesli rekla da to liči na kontrakcije. Da li je tvoja dr na pregledu ustanovila da nema kontrakcija?

Ja sada uspavah S, malopre smo stigli sa rođendana, obavili kupatilo za 5 minuta, i evo ga već spava. I sinoć smo do kasno bili u jednom restoranu na Zvezdari, sa mojom A iz Dubaia, do 22 smo bili napolju u bašti, koliko je bilo toplo, i to u šumi, pa posle smo malo i unutra na muzici, a jutros je rano ustao za školicu sporta, sav se premorio, pa je sada posle rođusa odmah zasovio.

Ja sam od juče bolje, danas sam se našetala, do školice sa njim, pa bili u parku, pa da kupimo poklon drugarici, pa večeras na rođendan ga vodila, ali bar nisam radila danas, toliko me iscrpeo posao poslednjih dana, toliko da juče bukvalno od ujutro pa do 17h sekund nisam stala, osm za doručak i piškenje 2 puta. Sada ću na tuširanje pa da pustim sebi neki film, mm je na nekom turniru, S mi spava, uživaću u tišini i filmu/seriji user posted image .




Nadam se da ste sve ostale dobro user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 13.10.2018 22:44:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
13.10.2018 23:40:42   
suzanazeljko


IZVORNA PORUKA: suzanazeljko

Ako nosim dvojke da li moram carskim rezom da se porodim? 



(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
14.10.2018 0:19:48   
dunja RR
Ja mislim da ne moraš, ima na forumu nekoliko mama koje su se prirodno porodile sa blizancima, ali nisam sigurna da li ima neka VTO mama, koja se sa blizancima porodila prirodno??
Najbolje da se posavetuješ sa svojim dr.
Znam da VTO nije indikacija za carski ali možda VTO + blizanci jeste??

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
14.10.2018 13:48:26   
mama ivane
Nista doktorka nije rekla za kontrakcije  samo mi je rekla da je beba dobro I da se a nju ne sekiram , sinoc I Dana''s bolove nemam , neznam sta see desava! Zato pitam vas mozda see neka od vas susrela sa Tim problemom pa da me posavetuje sta da radim !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
14.10.2018 13:58:11   
suzanazeljko
Ja sam u pocetku trudnoce imala takve bolove. Tvrd stomak ali nisam imala bas jake bolove. Kazu da je to normalno. 

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
14.10.2018 14:53:41   
lesli
Mama ivane, koliko cesto se to desava?
I da li ti se ceo stomak stvrdne, imas osecaj da se pretvori u loptu i da je na dodir tvrd kao kamen? To drzi pola minuta, minut i polako pocne da popusta. Tu vidis kako se stomak “izduva” i onda se sve to ponovi posle nekog vremena.Ako je tako to bi trebalo da jesu kontrakcije. U nekoj meri su normalne, ali one ne bi trebalo da bole, budu preceste, niti pravilne u toj fazi trudnoce.
Da li su ti gledalj grlic? Duzinu na uz, da li je zatvoren itd.?

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
15.10.2018 10:43:40   
mama ivane

IZVORNA PORUKA: lesli

Mama ivane, koliko cesto se to desava?
I da li ti se ceo stomak stvrdne, imas osecaj da se pretvori u loptu i da je na dodir tvrd kao kamen? To drzi pola minuta, minut i polako pocne da popusta. Tu vidis kako se stomak “izduva” i onda se sve to ponovi posle nekog vremena.Ako je tako to bi trebalo da jesu kontrakcije. U nekoj meri su normalne, ali one ne bi trebalo da bole, budu preceste, niti pravilne u toj fazi trudnoce.
Da li su ti gledalj grlic? Duzinu na uz, da li je zatvoren itd.?




Desava mi se u toku jednog dana 2 , 3 puta da me drzi po 10 do 15 minuta stomak tvrd kao kamen , sve je gledala doktorka i kaze uredu je sve a ja bolove imam bas jake

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
15.10.2018 10:58:13   
dunja RR
Mama Ivane, koja si beše nedelja sada?
Da li si prethodnih dana bila aktivnija?
Mene je boleo stomak pre 3 nedelje, tada sam bila 17. nedelja, ali sam nedelju dana pre toga bila previše aktivna. Nisam imala stezanja i stvrdnjavanja stomaka, samo neprijatne bolove u predelu jajnika, pubične kosti, karlice, u leđima ne, kažu kada bole leđa da su kontrakcije.

Počela sam da pijem magnezijum 2 puta dnevno, i nemam više bolove, ne znam da li je on pomogao ili se smirilo samo od sebe, možda se materica tada više širila. Ti si možda sada ta nedelja kao kad sm ja imala bolove?

Da li piješ magnezijum, ako ne posavetuj se sa dr da ti uvede, da ti mg opusti matericu, biće bolje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
15.10.2018 13:19:23   
mama ivane
Da sada sam 17 nedelja , imam akivnosti oko dece sin mi je nemiran mnogo , nosim pojas posto mi je stomak ogroman vec sada, nepijem nista od lekova

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
15.10.2018 13:29:00   
dejana007
Magnezijum direkt od najmanje 375 ili donald mg voda i bedoxin 1 do 2 dnevno bi 100% resio problem. I naravno mirovanje. Koliko mozes i kad mozes ugrabi.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
17.10.2018 12:12:47   
mama ivane
Evo da javim samo sinoc sam otisla u bolnicu zbog jakih bolova u stomaku i krstima i dali su mi ultrogestan da pijem 2 puta na dan i da sto vise odmaram kazu beba je veoma nisko i pritika nekakve nerve i zbog toga imam nepodnosljive bolove u stomaku i krstimauser posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
17.10.2018 12:58:21   
lesli
Mislim da je efektivnije da ga stavljas nego da pijes. Ja sam ga jedino pila kada sam lecila bakterije, a bila sam prakticno celu trudnocu na njemu ;)

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
19.10.2018 14:55:46   
MojMiki
Veseli stomacici kako ste? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
22.10.2018 22:00:58   
dejana007
Drage trudnice imate li problem s gorusicom. Evo me u 23-oj nedelji svake veceri krene gorusica. Ako pojedem jaci obrok povracam jer preko noci me ubije kiselina. Ne znam dal smem malo sode bikarbone sa limunom pre spavanja. Mozda bi mi to olaksalo situaciju?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
22.10.2018 23:44:38   
MojMiki
Ne znam za sodu, ali mislim da moze....ja bih je uzela. A mozes da probas i sa donat vodom.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
23.10.2018 1:27:08   
dunja RR
Meni je gorušica u prošloj trunoći kasnije krenula, ne sećam se kada, ali se sećam da je bilo gadno, drži se Dejanče.
I uopšte se ne sećam šta mi je pomagalo i da li je išta ...


Kako ste trudničice? user posted image

Mene niko osim vas ne pita kako sam user posted image

Miki user posted image


IZVORNA PORUKA: MojMiki

Veseli stomacici kako ste? 



< Poruku je uredio dunja RR -- 23.10.2018 1:29:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
23.10.2018 5:15:05   
MojMiki
Dunja prosle smo pola trudnoce :-) Kako napredujes?Mene sada uhvatio virus grlo i nos od M. Bila sam prosle nedelje na kontroli, lepo napredujemo...imam dozu straha jer je bubici pupcanik bio oko vrata, ali kazu da to sada nije strasno. Prestala sam da koristim utrogestan, malo sam eksperimentisala bez njega i pre dr i to mu rekla. Sada sam uglavnom na vitaminima, aspirin i eutirox. Dodala oko 6,5kg na moru najvise, gladne oci ;-)Plecas je u penziji tako da ne znam jos gde cu na porodjaj, a u front mi se ne ide zbog bebi frendli sistema...Bila sam bas opsirna, probudila sam se zbog sirupa za M i ne mogu da zaspim od mog zapusenog nosa i grla.
Dejana, Dunja me podset_ila prethodne trudnoce, tada sam imala gorusicu i pila koka koku, jela badem i to orasato voce u ugojila se kao prase :-) 
Poljubac za sve 😘

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
23.10.2018 13:25:56   
suzanazeljko
Kakav je to frendli sistem u frontu? 

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
23.10.2018 14:35:38   
dejana007
Ili da jedem sve to ili da ne večeram jer tačno uveče krene posle večere user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
23.10.2018 14:40:18   
Sanjica26 RR
dejana, ako ti je jaka gousica mozes slobodno da popijes rupurut. Ja sam to pila u trudnoci. Mene je nenormalno mucila. Kao da mi nesto gori zeludac.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
23.10.2018 14:59:29   
Rosita
Ja ti preporučujem gastrogard. Na bazi kalcijum karbonata je, ja ga i sad tamanim, sme uz dojenje o u trudnoći, ja sam na bezmlečnoj ishrani pa mi dođe kao 2 u 1.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
23.10.2018 15:53:09   
veselicaa
Dejana ja sam u drugoj trudnoci imala gorusicu,pomagalo je da veceram oko sest,nikako kasnije.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/18 [chat]
23.10.2018 15:58:32   
Maraj

IZVORNA PORUKA: suzanazeljko

Kakav je to frendli sistem u frontu? 

Beba je sve vreme sa majkom u sobi
Dejana meni je pomagalo da dosta ranije veceram. Mada desi se da kako legnem tako krene gorusica. Kao da cu vatru da bljujem

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here