|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beta HCG
9.8.2010 23:35:31   
morena
Bravo, enchik! Bit će tu par beba!!

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Beta HCG
10.8.2010 11:35:35   
eni26

IZVORNA PORUKA: morena

Bravo, enchik! Bit će tu par beba!!

mislis odjednom? user posted image

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Beta HCG
10.8.2010 14:27:14   
morena
Nego kako nego odjednom!

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Beta HCG
10.8.2010 18:29:44   
eni26

IZVORNA PORUKA: morena

Nego kako nego odjednom!

ja bih iz 2 puta user posted image

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Beta HCG
12.8.2010 16:42:33   
mickybap
da li se iz rezultata krvne slike moze videti da ste trudni???

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Beta HCG
12.8.2010 17:27:22   
morena
Iz obične analize krvi se ne vidi trudnoća. Jedino ako se vadi beta, al to se ne radi regularno. To treba tražiti da ti naprave.

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Beta HCG
24.8.2010 13:36:57   
dejana007
U haosu sam.... Blagom... Ako neko moze neku blagu rec, dobro bi dosla...
Ovako...

Moja doktorica, koja je inace bila odsutna mesec dana, juce mi radila ultrazvuk. ali posto meni kasni tek 2 dana kaze da ne moze da tvrdi ni da sam trudna ni da nisam trudna.

Ali ovo je ključno: kaze dva testa urina ( ona cije sam slike postavila na ringeraji) su rano uradjena i ne moze im se verovati user posted image a testu koji sam radila u nedelju ujutru i koji pokazao dve jake crvene crte i rezulatatu beta hcg koji je bio 221 - 31 dana ciklusa, ona ne veruje, jer pijem utrogestan a on kaze ona, povecava hcg.

ja sam posle toga zvala milion ljudi i googlala po netu i nigde ne pise da progesteron utice na hcg! svi su mi rekli da nije normalna sto tako razmislja i sto mi predlaze da prestanem da pijem utrogestan... jer sam vec imala krvarenje...

Sutra ponavljam betu, i znacu kakve su mi sanse da je sve o.k, ali eto samo da vam javim...

Dva lekara kazu trudnoca 2 nedelje, a ona mi negira sva 4 pozitivna testa... I iskreno istraumira mi psihu...a ja trudnocu toliko zelim i cekam....



_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Beta HCG
24.8.2010 13:40:13   
Anoniman
draga dejana, mislim da bi uprkos tome sto plod jos mozda ne moze da se vidi na uz, mogu da se primene promene na materici. npr. ja sam isto isla mnogo rano kod dr (iz drugog razloga), test jos nista nije mogao da mi pokaze (radila sam jedan kod nje) ali mi je ona rekla da joj se cini da je materica u drugom stanju, tj. da je pocela da se uvecava i namesta,, tako da me je poslala da vadim hcg. za utrogestan ne znam sta da ti kazem, mozda je neko drugi upuceniji u tu problematiku.

(odgovor članu dejana007)
  Direktna veza do poruke: 408
   RE: Beta HCG
24.8.2010 13:40:15   
pepino
Dejana mogu misliti kako ti je,i ja bi se nervirala,ali ti nista ne mozes da promjenis zato ti je bolje da se pokusas malo smiriti,koliko mozes,to skodi trudnoci i bebi,ako si trudna!
Najpametnije i jedino sto mozes da uradis je ta beta,i ja bi tako postupila,pa ces vidjeti na cemu si!
Ako bude rasla,to je to,za par nedelja opet na ultrazvuk....

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Beta HCG
24.8.2010 13:55:42   
SareniVrabac
Dejana, poucena sopstvenim iskustvom, mislim da ti mozemo cestitati na user posted image .... meni je kasnilo dva dana i kad sam uradila kucni test pojavile su se dve crtice, ali jedva vidljive.... posle dva dana sam opet ponovila test i opet isto, dve slabo vidljive crtice.... odem kod doktora da potvrdim trudnocu a ona kad je cula da mi kasni 7 dana kaze najverovatnije je samo neki poremecaj hormona... popne me na onaj sto da mi prvo uradi obican pregled i ne vidi nista, pa onda na uz i opet nista... i kaze ti kucni testovi nisu pouzdani, najverovatnije niste trudni, ali ako hocete dodjite na kontrolu za 7 dana.... nisam odmah taj dan  ni  uradila bhcg, vec za par dana i kad smo mm i ja isli po rezultate, momak u labaratoriji kaze ne znam sto si radila betu kad si vec debelo trudna a meni beta 7500... odmah sam promenila ginekologa... tako da nemoj se nervirati, dve crte su dve crte, jake ili slabe i uvek  znace isto user posted image ... cestitam

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Beta HCG
24.8.2010 13:57:01   
dejana007
Videcemo sta ce reci beta sutra... meni kasni 2 dana i nista se ne vidi na ultrazvuku...

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Beta HCG
24.8.2010 20:55:16   
smeško
Draga Dejana!user posted image

Prvo: ne nerviraj se!
Drugo: odmah promeni doktora!
Trece: progesteron i beta hcg su dva potpuno razlicita hormona i to sto pijes Utrogestan NIKAKO ne moze uticati na rezultat testa, jer test nema reagens za progesteron!
Cetvrto: uz se obicno radi 7-10 dana od kasnjenja menstruacije, jer je mesak cesto nevidljiv pre toga. Ja sam na svoj mesak, bez obzira na dve crtice na testu i povisenom beta hcg -u, cekala jedanaest dana, a na malenog putnika jos 6-7.

Nema potrebe da se nerviras i nastavi da pijes Utrogestan, on moze samo da ti pomogne da se trudnoca ucvrsti i veze za zid materice.

Srecno i javi rezultate! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio smeško -- 24.8.2010 20:56:47 >

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Beta HCG
24.8.2010 21:28:27   
dejana007
Smeško hvala ti od srca user posted image user posted image user posted image
Izazvala si mi osmeh i olaksanje. i ja se nadam da je tako :)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Beta HCG
25.8.2010 9:24:42   
smeško
Dejana, user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ovde smo da razmenimo iskustva i da pomognemo, ako mozemo, da se neko bar malo manje nervira. user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Beta HCG
25.8.2010 11:31:10   
daca77
Dejana, gde si? Javi nam se....

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Beta HCG
25.8.2010 13:29:06   
mickybap
da pitam stigao rezultat 193.6 mIu/ml sta to znaci???

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Beta HCG
25.8.2010 13:39:16   
Nensi*
Rezultat bete ako je veci od 5 to je trudnoca user posted image

Cestitaaaaaaaaaaaam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Beta HCG
25.8.2010 13:47:16   
mickybap
kako to???a ja dobila,kasnilo mi sedam dana dobila u ponedeljak,a betu vadila u subotu???objasni te mi

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Beta HCG
25.8.2010 13:51:55   
Nensi*
Mozda ti je lazna menstruacija...Moj savet ti je da odes kod doktora ili da ponovis betu i to sto pre jer to krvarenje moze znaciti manjak progesterona pa bi trebalo da pijes Utrogestan ako si trudna...

< Poruku je uredio nensi27 -- 25.8.2010 13:52:30 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Beta HCG
25.8.2010 13:56:07   
mickybap
pa ne moze nalazi bete da pogrese ili????joj nista ne znam.... user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Beta HCG
25.8.2010 13:58:37   
dejana007
Stigli rezultati beta hvg-a. 420, a u petak mi bila 220. sad mi je malo cudno sto je za 5 dana porasla za duplo, ocekivala sam vecu vrednost, mada mi sestre kazu da je dobro sto raste user posted image . Videcemo sta ce dr reci. Meni inace treba sad biti pocetak 3 odnosno 5 nedelje...

Mickybar kog dana nakon ovulacije si ti radila betu?



< Poruku je uredio dejana007 -- 25.8.2010 13:59:57 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Beta HCG
25.8.2010 13:59:02   
Anoniman
Mickybap slazem se sa Nensi ponovi betu, za svaki slucaj

(odgovor članu mickybap)
  Direktna veza do poruke: 422
   RE: Beta HCG
25.8.2010 14:06:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dejana007

Stigli rezultati beta hvg-a. 420, a u petak mi bila 220. sad mi je malo cudno sto je za 5 dana porasla za duplo, ocekivala sam vecu vrednost, mada mi sestre kazu da je dobro sto raste user posted image . Videcemo sta ce dr reci. Meni inace treba sad biti pocetak 3 odnosno 5 nedelje...


user posted image user posted image user posted image user posted image dr moze samo da ti potvrdi da si user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dejana007)
  Direktna veza do poruke: 423
   RE: Beta HCG
25.8.2010 14:06:51   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: mickybap

pa ne moze nalazi bete da pogrese ili????joj nista ne znam.... user posted image user posted image

Ja mislim da ne moze da pogresi,ali moj ti je savet da ponovis i to danas ako je moguce,jer krvarenje moze da bude uzrok manjka progesterona,kao sto sam ti vec napisala,i u takvim slucajevima moras da pijes Utrogestan da bi se plod ucvrstio u zid materice i da ne bi doslo do spontanog...Ne zelim da te uplasim ,ali proveri za svaki slucaj..

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Beta HCG
25.8.2010 14:09:42   
dejana007
Hvala miljana, hvala :)))) jaoj ja mislila kad vidim dve crte da ce sve muke prestati, a ono tek pocinje user posted image Samo da ga za koji nedelju vide u materici pa da se opustim user posted image

da, mickybar i ja pijem tj sad ga vec koristim samo vaginalno iako nisu doktori utvrdili trudnocu ultrazvukom. Bolje spreciti nego leciti, a nista ne moz ti skodi. ja kad prokrvarila u 01h ujutru otrcala na klinici.

< Poruku je uredio dejana007 -- 25.8.2010 14:11:52 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here