|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 12:40:58   
vonavoj
Idi bre jance😂😂Rosi,sta kaze dr?Isla sam do doma zdravlja da muzu zakazem kontrolu,izabrani lekar nam ne radi vise,preko call centra ne moze,a on nema kad da ode(ima,ali nece).. zovem da mu javim,kaze jesi se uplasila za mene..ma mamicu ti..reko i da kazes da si bolestan i od kuce da radis,znas sta znaci 2h da vozis bolestan.. Ja bi kasljala na njih namerno,haha,ako mi ne daju bolovanje. Nije za igru,bronhitis..dobije upalu pluca,pa bolnica..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 12:47:35   
jess021
Gde ste mame? 
Rosi, super za nalaze, ali ako temp potraje 2-3 dana molim te opet proveri crp. 
Ja sam se rasturila na poslu. Sad sam napravila pauzu i grickam.
Jance, koliko Ogi ima? Pa sta on kaze na to?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 13:38:37   
pari
Jao svi su bolesni :-(  baš mi je žao...Rosi, javi kako je...Jess, Ana, Ljisho, Sanjice, kako ste?

Ja neću da se onda žalim. Jeste da T opet nije spavala u sred noći i budila se sto puta ali nema veze...zdrava je.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 13:51:33   
Misha i Ljisha
Dobar dan. Jutros ustali i sve na frku pa vodilo seku na trening. Tamo u kedenoj dvorani bio odlican. Otpusen. Nos prohodan cak je i zadremap. Dodje mi da molim da stavim kolica direkt na led 😂 naravno vrstili se kuca topla. Nije mogao da soava iako sam podigla uzglavlje. Zapusen je skroz al nema temp. Vec od jutros sam mu 6 7 puta izvlacila slince i prskala fiziomer. Odlepice dete od mene. Sad cemo opet napolje na svez vazduh. Bilo bi super da zaspi al sumnjam. Mm mi veceras nije tu. A iskreno ocekujem veceras temp. Kenjkav je jako ni sekund bez mene. A ko u inat imam posla za kompom tonu. Bice nocas veselom pokusacu da radim a kladim se da ce se buditi svako malo

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 14:01:45   
Rosita
Dr kaže čista su pluća, grlo je crveno i sliva se sekret niz ždrelo. Prvo se nosila mišlju da pošto je oset_ljiv prepiše nešto ( pretpostavljađ ab) a onda je rekla da mu ipak treba sa takvom ks dati šansu da se sam izbori. Ako je T do 38 i izdržava sa 3 brufena dnevno, to je sve u redu. Za veću T, ako to opstajava i pogorša se bilo šta, doći sutra popodne. Pomenula je apis golu al ja mu ne uzeh, propolis ipak ima, mali je možda. Toaleta nosa, može i da se inhalira. Za sad čistim nos i prskam fiziomer, uzeh mu to. Apotekarka mi dade neku mast poput fitobalma, bronholak (uvali mi 😁), pa ću videto i to da mažem. 
Janče, pričaj sa njim. Nemoj ga grditi, odvoj vreme nasamo da popričate. Možda da ni ne kažeš da je sestra rekla. Nego, primetili smo to i to, znaš li ti nešto o tome? Možda je neka regresivna reakcija. A možda je nešto i iz neke školske priče pokupio. Postupi tako da što više saznaš. Ja ga ne bih kažnjavala ovaj put. Moj stariji je piškio u neki lim na kadi, sa spoljne strane, da čuje zvuk (zanimljiv je zvuk, ali! Piškio u vrtiću mimo wc šolje da ne pokupi bakterije- u to vreme često smo piškili kojegde na putu za trening, pa sam stalno vikala podigni pišu, odmakni, ne pipaj... Doduše, imao je 4 g). Traži da se to nikad ne ponovi i to je to, tačka na priču o tome. I njega je sramota, sigurno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 14:44:45   
pari
Bice to dobro Rosi!

Ljisho,nadam se da nece biti temp veceras i da ce biti bolje do ujutru...

Imate ideju sa cime prekriti stocic u dnevnoj sobi da moze M da se igra na njemu? U iznajmljenom smo stanu pa ne bih da unistimo stocic...a on tu slaze lego, crta (ne po stolu ali svejedno,nekad se omakne)...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 14:48:18   
milicicak
Rosi, super. Samo da mu ne skace temperatura!
Nas je mm juce iznenadio, kupio je mini bubi konzolu. Da ste videli njenu srecu i uzbudjenje. Mada, isto tako se radovala i knjigama 😃 danas sam je pobedila u Mario Kartu, skroz se snuzdila, mora da nauci da gubi.
Ljiso, super sto ste lepo proveli rodjendan.
Mi danas opet ceo dan sami, bas me smara

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 14:49:24   
milicicak
Ljiso, nadam se ds deran nece dobiti temperaturu. Drzi se

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 14:56:21   
Sanjica26 RR
Dobar dan. Sofi nema vise temperaturu, ali je jos boli stomacic.
T danas nisam dala dorucak. Trazila je keks i mleko. I ja trknem po mleko. Kad sam se vratila vidim nema vise keksa. Ponudim joj je kuglice i nesto slano sta zeli. Ona se naljutila i rekla nece nista. U redu. Nisam joj nudila. Tek je rucala u 1 jela. Kaze mm sve je smazala. Nek oset_i malo glad. Vidim oko 12 dohvatila neki keks. Samo sam joj oduzela.

Mm isao kod dr jutros. Sutra ide opet da mu dr napise upute za analize. Kaze danas nista ne oseca. ALi pije aspirin i magnezijum. Unistio ga je onaj direkt tokom noci. Ajde sto smo se budili zbog Sofi, nego i zbog njega. Trazili smo u pola noci sodu bikarbonu. Toliko mu je bilo lose od kiseline. Jedva nadjosmo. Rekla sam mu da pije tokom dana.

Rosi, bice to dobro. Vazno da si ga na vreme odvela. user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 21.1.2019 14:57:16 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 15:02:09   
Rosita
Sanjice, a sto pije direkt? Preporucujem ti donat mg, unese dosta magnezijuma a dobra je i za zeludac.

Kako objasniti detetu da ja imam da radim nesto i da ne vristi cim sedem za kompuser posted image ? Sad mu je oprosteno, bolestan je.

Ljiso, nadam se nece biti T.

Pari, one museme sto prijanjaju.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 15:05:07   
Sanjica26 RR
Rosi, to mu je prepisao dr.

Tesko da ces da objasnis bebici. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 15:06:03   
jess021
Sanjice, sto mislis da mu je bilo lose od mg direkta?  Stvarno nisam cula ni od koga da se zali na njega.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 15:07:02   
Rosita
znam, znam, salim se user posted image ma nek donat uzme, to mu je dr dao jer nije uzeo u obzir zeludac.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 15:12:38   
Sanjica26 RR
Mislili smo da je od njega, jer je sa ukusom narandže. Mm ima jako osetljiv stomak. Popio je bas pre spavanja.

Rosi, nek pije magnezijum preko dana kad je vec kupio. Nije nam do troskarenja. Ako mu ne da dr opste prakse da odradi hormone morace to privatno. Ma, svasta njemu fali: kamen, refluks. Sad ovo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 15:14:42   
Rosita
user posted image , znam, znam. Haos sa parama i zdravljem. Evo ja jutros rezultati, apoteka, hop 2400.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 16:43:38   
jance
Dobar dan. Moji su se ukomirali. Ja pokusavam da nateram Ogija da u tisini uradi domaci ali kanda nema sile jer konta da ne smem da povisim ton pa me kulira.... grrr eto ga sedi na metar od mene, okrenuo mi ledja i gleda album sa slicicama. Zivce ce mi pojesti to dete!

Sanjice imas u DMu neki magnezijum sto se zvace, kazu da ne utice na zeludac uopste. Ja ga isto moram piti zbog glavobolja, pomaze mi. Mada meni mindet kakav pijem, cak i onaj obican sumeci mi radi posao.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 16:51:18   
Sanjica26 RR
Za njega mi je Jance rekla Von. Moram pogledati.
Nemoj se sekirati. Uradice kad se probudi beba kad budes dreknula. :D

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 17:21:10   
vonavoj
Ovaj Mg se ne zvace,tablete su..ali dobre..I meni ne odgovara direkt i sumeci..stomak me boli,imam i proliv.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 18:06:19   
jance
Jao kako je to dete ladovina to je nevidjeno! Pokusavam da mu objasnim zadatak iz matematike a on me gleda pravo u oci sa poluspustenim kapcima i tacno znam da me ne slusa ni rec. Namerno necu da mu kazem ni deo zadatka, nije glup ali zna ako dovoljno dugo bude lupao pogresan odgovor da cu ja posizeti pa mu reci. Ili ce mu reci mm koji ne moze vise da slusa kako ja ponavljam i objasnjavam.

< Poruku je uredio jance -- 21.1.2019 18:07:25 >


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 18:21:47   
Rosita
Janče, razumem te.
Ja ceo dan uglavnom nosam N... Spava na meni i tako. T nije preko 38, ali uz čepić. Mada ne verujem da bi išla puno preko. Kažem, paracetamol slabo deluje. Posle 7 imamo pravo na brufen. Moji dolaze oko 8. 
Ja imala planove neke, hahaha. Planove :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 19:19:59   
Sanjica26 RR
Jao, zene ja sam pala ispred zgrade. user posted image Polomila sam se. Pala sam na kolena. Obe noge me bole. Pocepala pantalone. Koleno mi je krvavo. Jedva sam ustala. Mm mi je cistio ranu, a ove dve su mi duvale ranu. Sad lezim, a imam obaveze.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 20:03:05   
pari
Ooo Sanjice...dobro je što nisi ništa polomila...proći će...

Rosi,drži se! 

Kako ste druge mame?

Mi završili večeru...videćemo kakva će noć biti,ne nadam se mnogo

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 21:23:35   
Milena18
Dobro veče, mame! Čitam vas, ali ne stižem da pišem ovih dana. 
Sanjice, baš nezgodno. Pa kako si pala, jesi li se okliznula na led?
Pari, kako tvoji sinusi?
Vidim da ima puno bolesne dečice, baš ni je žao. I moja M je ponovo zaribala, ima bronhitis. Baš grozno kašlje. Inhaliramo je, pa ako i dalje bude imala visoku t, da uradimo laboratoriju.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 21:27:44   
pari
Milena,hvala na pitanju, bolje su sinusi...kasljem jos malo ponekad...

Moji zaspali...videcemo do kad ce T spavati...obicno se sad probudi

Kako su deca?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Razgovori mama 01/19 [chat]
21.1.2019 21:28:09   
Maraj
Milena, i vi opet zaribali...
Sanjice pa kako pade? Jesi dobro sada. Zna to dobro da boli kad se ohladi
Pari gde si, jesi na N.Bg i dalje? Kako ti je M sada, jel hoce da ide u vrtic?
Rosi, jel N bolje?

Ja sam sa mm bila na slavi user posted image prvi put smo ostavili S tj ja sam je ostavila sa mojima. I L je ostao. Bas je bilo divno. Prijalo mi je. A panicila jesam. Uglavili smo izmedju sisanja da odemo na slavu i bas sam happyuser posted image

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here