|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 9:34:12   
bebilule
Jutro mame.
Ja na poslu, čekam 10, tada počinje akcija davanja krvi. Ako budem mogla dati ići ću posle kući.
Jutros ovdje baš hladno, neki sjeverac. Meni prija hladnoća, odmah sam nekako vedrija.

Ljisho, pa šta tvoja mama kada niste ostali ni na ručku? Ok, nije mu pravo, ali da se pokupi i ode... user posted image
Ivana, jesi li to izračunala da zajedno ulazite vas dvije u specifične faze - ona u pubertet, ti u klimaks? user posted image
Pari, ako nije reagovala nastavi. Samo, ja sam te prve godine pratila sezonsko voće, ali i M je rođen u oktobru, pa sam mogla. Kako je stiglo proljeće, pa ljeto, jeli smo šro se ima ubrati. Nešto mi rano za neke koliko-toliko normalne jagode. Jabuke sam davala neke domaće, sasušene što sam imala. Generalno sam izbjegavala sve što je moglo biti tretirano pesticidima, bar sam se trudila, iako je teško danas to postići. Sjećam se da je reagovao na sve što je vjerovatno tretirano, sav se zacrveni oko usta i po obrazima. Ali šta ćeš, naviknu i oni, nažalost.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 9:35:11   
Sanidej
Da li znate da je juce odrzan protest #Mame su mafija, u medijima su bas sture informacije?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 9:50:13   
pari
Bebilule, ja sam stavila zamrznute,doduse kupovne jer nemam nista domace...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 9:59:33   
smeško
Dobro jutro!


I meni su starija deca laksa za ,,odrzavanje''. 😂N nas zasipa svakakvim informacijama, vicevima, pitanjima,...Ja to volim. J ne uspevam da objasnim termin ,,ide mama za minut''. 😁M opet boli grlo.😣N je jutros super ustao za skolu, bio je uzbudjen. Sutra cemo vec videti kada prodje uzbudjenje.Ljisho i ja bih se naljutila. Ljutim se za neodgovorne poteze, za lekove blizu dece, sto Mara rece za kese, ostre predmete i sl. Ali, mislim da bas otici sa rucka nije primereno nego malo preterano. Ali, svi smo mi drugaciji, malo po malo i sredi se sve. Idem da ukljucujem ves masinu, J se probudio u 7h i sada nas zeza po kuci.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 10:22:51   
Rosita
Sanidej, da, znamo za protest.
Bubi, može neki link za te nove preporuke u vezi ishrane?
Ja sam sad opuštenija što se tiče tih nezgodica. Ne bi mi bilo pravo, ali ne bih se naljutila kao nekad što bih.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 10:28:36   
pari
I ja sam cula za nove preporuke vezane za ranije uvodjenje alergena ali nemam neki pouzdan izvor...Mislim da to jako zavisi i od porodicne istorije alergija...
Ne svidja mi se kad neko pise na forumu samo zbog nagradne igre...gomila nekih tema je sad izasla...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 10:33:46   
Rosita
Ni ja to ne vollm.
Evo N počeo svesno da ubacuje figurice u odgovarajuće proreze na igrački, jeeee :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 10:55:14   
Ana RR
Dobro jutro user posted image

Ja taman pokvasila kosu i mm me zove, kaže zvoni ti laptop user posted image i evo sedim sa mokrom kosom i ćaskam sa klijentom kome treba 5 minuta za svaku rečenicu a ja nisam poznata po strpljivosti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 11:11:00   
IvanaSK RR
Bebilule,ja imam 32, maca ce u maju tri, sin ima 11.Zavisi kad me zadesi klimaks, ako ne poludim do tada pa mi simptomi budu gori i od klimaksa.Anci,nadam se da te nece glava zaboleti.P. S. Sin sedi i duri se. Kažnjen je jer je lagao. Nema sonija ni moba. Kaze da smo trebali popricati sa njim pre nego sto je slagao.. Naravno,o laganju i skrivanju se priča non stop,al dobro,eto trebali smo popricati.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 11:14:19   
Ana RR
Joj pa šta je slagao?

Ivančice, i ja se nadam. Evo još uvek ćaskamo... neki ljudi su zaludni user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 11:44:17   
jess021
Ne moze se protiv nagradnih igara😂Ja na poslu, a samo razmisljam sta sve treba da spakujem za put.
Ivana, molim te, klimaks!! Sta ja da kazem, plus 3 vto, kontam da me vec ceka iza coska. Sto se tice afektivnih reakcija, smatram da ne treba da budu odlika odraslog coveka, ali i ja sam im sklona, trudim se da se kontrolisem, ali ne ide svaki put.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 11:54:04   
Ana RR
Konačno sam oprala kosu. Jess, kada putujete?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 12:22:22   
jance
Dobar dan zelim. Da se zapljunem ovde.
Imali smo aktivan vikend, kao uvek kod nas sto biva.
Sa bebuskom se malko cimamo oko dnevnog spavanja, moram da pocnem da joj to malo formiram jer mi je uvece toliko premorena da ne moze da zaspi jer vristi od premora onda. A preko dana spava po 15min. Pa se sad malko ceramo jer moram da je nekako usemim sa spavanjem tako da ne moram da zavisim od muza za kupljenje starijih klinaca niti da je moram buditi kad idem po njih.
Osim toga je stanje redovno. Ja sam pocela da si pisem spiskove opet, nisam ih pisala tu od kako je Kika krenula u vrtic. Sad mi opet mozak u haosu pa bolje da zapisujem.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 12:22:41   
Milena18
Dobar dan, žene!
Ja jutros na putu do posla uganula skočni zglob. Sad sam kući, otvoreno mi je bolovanje. A firma nam je juče prodata, biće posla preko glave, posebno u mojoj službi. Kao da sam birala trenutak, baš bez veze.
Ljišo, razumem i tvog muža, sigurno se uplašio pa odreogavao malo impulsivnije.
I meni e sa M mnogo lakše sada nego dok je bila beba. Ume da kaže šta je muči, možemo da se dogovorimo skoro oko svega. Iako ponekad moram stotinu puta nešto da ponovim, ipak mi je lakše.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 12:25:41   
Ana RR
O Milena, pa bzvz. Jesi li snimila zglob?

Jance, mm i ja smo katastrofa, mnogo zaboravljamo... on krene da zapiše pa dok uzme papir zaboravi šta je hteo user posted image užas.

Ja isplanirala da skitamo posle podne a zaboravila sam da je Marko u školi. Tja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 12:26:42   
IvanaSK RR
Jess, ne kažem da ce uskoro ali treba ispratiti pubertete,klimaks..user posted image
Anci,glupost neku da ne moze gluplja,ali je rečeno da zbog laganja i skrivanja sledi kazna.
Milence,bas bezveze. Koliko ces biti na bolovanju?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 12:48:00   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Rosita

Sanidej, da, znamo za protest.
Bubi, može neki link za te nove preporuke u vezi ishrane?
Ja sam sad opuštenija što se tiče tih nezgodica. Ne bi mi bilo pravo, ali ne bih se naljutila kao nekad što bih.



Pratim 2,3 grupe na fejsu za ishranu, mislim da sam ovo nasla u ''domace kasice za bebe i decu''. Uglavnom, sada se uvodi sve pre prvog rodjendana, samo med i kravlje mleko idu posle 12 meseci. Ivana, sta je Stefan uradio??? Ne diraj mi ga inace Ema i ja dolazimo da ga branimo

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 12:55:24   
jance
Ima novih pravila o uvodjenju cvrste hrane? Covece apsolutno sve su izmenjali od kako sam zadnji put imala bebu. Ne Vigantol nego D3 plus K, ne Pampers jer izaziva urinarne nego nesto drugo, UZ kukova tek sa puna 3 meseca a sa starijima su zurili u prvih 6 nedelja da to obave, sad ima jos i novih preporuka za uvodjenje cvrste hrane.... e bukvalno ko da sam prvorodka ponovo.
O vakcinama da ne pricam. Pentaksim kostao ko Grcka a sad besplatan drzavno, Sinflorix ni nabaviti niti su ga spominjali....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 12:55:31   
Milena18
Da, snimili su mi odmah. Samo uganuće, ali boli baš. Neću raditi dve nedelje. Sad još da nekako objasnim M da ne mogu ceo dan da vodim lutke u vrtić, na tobogan i na kupanje ☺
Ivana, neka je i glupost, ali neka zapamti da ne sme da laže. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 13:15:55   
Maraj
Ma da...i gluten sada ide ranije. Sto dr kaze deca koja imaju celijakiju tj predispozicije, njima se mnogo ranije krece sa glutenom. Mozda i to ima smisla...moja mama kaze da su nama davali koricu hleba da "trljamo zube". Nije nam davala glodalice... pa deca nisu bila alergicna ko sada...sad sve po nekim tablicama ishrane...a deca sva u alergijama....
Mislim, pratim i ja tablicu. Uvodim po 3 dana novu namirnicu. Uglavnom pratim sta mi pedijatar kaze na kontroli. Idemo sutra pa cu da vidim kad da krenemo sa mlecnim. L sam sa 7 i po krenula sa mlecnim. I to sa maslacem...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 13:27:16   
Misha i Ljisha
Dobar dan.jao jeste mame bas su to gluposti i na svacijoj strazi se desava. Al eto mm je zaguljen a za decu vadi oci i rodjenoj majci. Meni je bilo neprijatno ali stvarno je situacija da nikog ne branim. Ni mamu ni mm. No procice ih.
Mi bili efikasni danas. Evo P ruckao i drema. Sad D da rucka. I ja da malo radim. Razmisljam se da oribam dok ovaj mali spava. Kuhinju i hodnik sam oribala ali nisam sobe. 
Mom P se ooet guza crveni kao semafor. Od hrane je al ja ne mogz da provaljm od cega. A eto i ja uvodila sve po 3 dana i sad ne znam iskreno sta ga muci.

Inace ja cu mu dati med uskoro da proba. I da doruckuje ko sav normalan svet. 😂 on bi jadan sve jeo a ja pola ne dam. Inace dodatno ga nesto muci. Kakio je juce 6 puta. Nempojma od cega.
Ivana slazem se za laganje. Samo ostro 😉 sledeci put ce razmisliti. 
A ti si bre zeno daleko od klimaksa. I ja sam. Tijos mladj od me e.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 13:33:40   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ma da...i gluten sada ide ranije. Sto dr kaze deca koja imaju celijakiju tj predispozicije, njima se mnogo ranije krece sa glutenom. Mozda i to ima smisla...moja mama kaze da su nama davali koricu hleba da "trljamo zube". Nije nam davala glodalice... pa deca nisu bila alergicna ko sada...sad sve po nekim tablicama ishrane...a deca sva u alergijama....
Mislim, pratim i ja tablicu. Uvodim po 3 dana novu namirnicu. Uglavnom pratim sta mi pedijatar kaze na kontroli. Idemo sutra pa cu da vidim kad da krenemo sa mlecnim. L sam sa 7 i po krenula sa mlecnim. I to sa maslacem...



Slazem se, sto vise pazimo deca nam sve vise bolesna... Nas pedijatar od prosle god savetuje uvodjenje glutena od 8 meseci, kaze da tako ide po novom... Ja sam bila uvek negde na sredini. Dosta sam pratila tablice, ali sam znala i da radim po svom osecaju... Uglavnom nisam pogresila... 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 13:39:08   
Rosita

IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Rosita

Sanidej, da, znamo za protest.
Bubi, može neki link za te nove preporuke u vezi ishrane?
Ja sam sad opuštenija što se tiče tih nezgodica. Ne bi mi bilo pravo, ali ne bih se naljutila kao nekad što bih.



Pratim 2,3 grupe na fejsu za ishranu, mislim da sam ovo nasla u ''domace kasice za bebe i decu''. Uglavnom, sada se uvodi sve pre prvog rodjendana, samo med i kravlje mleko idu posle 12 meseci. Ivana, sta je Stefan uradio??? Ne diraj mi ga inace Ema i ja dolazimo da ga branimo



E, znam tu grupu. Ali, utisala sam je. Ima korisnog, nego, ne mogoh da podnesem preterivanje. I nipodastavanje onoga sto kazu doktori. Doktor jedno savetuje, a zene vicu, otprilike, sta zna doktor. Hvala, bubi.

Ja sam uvela med. Cak i posna plazma prolazi, onaj osip se nije ponovio. Zumance odvajam opustenije od belanca, tako da cu mozda i ove sedmice da polako povecavam belance. Mozda.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 13:44:47   
bubulence
Ja sam iz te grupe usvajala ono sto mi odgovara... I bude zaista dobrih recepata. Mi smo grupicu odavno prerasli ali sam dugo trazila recepte zbog alergija koje je imala moja mladja cerka.

Moja deca jedu i grickalice i slatkise, samo gledamo da je sve u granicama normale... Da sam to ikada tamo napisala, verovatno bi mi poslali socijalnu sluzbu

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
25.2.2019 14:10:25   
Misha i Ljisha
Jao strasno preteruju u toj grupi. Ja sam izasla iz nje.  
Ustvari u poslednje vreme jako malo veemena budem na fb. 
Ja cu def morati da menjam telefon. Ispao mi i malo mi radi zvucnkm malo ne radi i u krug. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here