|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 11:44:33   
mamanp
Kod nas je nema u prodaji, a bas sam mislila za mamu da je kupim.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 11:51:46   
Anoniman
Ja sam je kupila u Univerexportu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 18:13:01   
Anoniman
i ja sam je kupila,pijem vec par dana...nije lossa,mada mi ukus nije bas prijatan...juce mi je bila pri kraju flasa i ja sam onako nategla i fujjjjjjj kad se nisam ispovracala,miris je bio nalik menstruaciji user posted image
ali to na stranu,zaista pomaze!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 18:20:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lenaJe

miris je bio nalik menstruaciji user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 18:36:38   
lenaa
Cao cure , mene zanima a koliko dnevno smemo da pijemo donat ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 19:03:20   
Anoniman
ja pijem 2dl ujutru,na praznan stomak i uvece 2dl pred spavanje... procitaj ovde,mislim da je na prvoj stranici,imas odgovore na sva pitanja na sajtu jednom...

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 19:14:36   
magnetic

IZVORNA PORUKA: lenaa

Cao cure , mene zanima a koliko dnevno smemo da pijemo donat ?
Pise na flasi Donata

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 19:24:46   
lenaa
Pise 2 do 3 case, nego ne znam zbog bebe dal sme toliko

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 19:25:32   
lenaa

IZVORNA PORUKA: lenaJe

ja pijem 2dl ujutru,na praznan stomak i uvece 2dl pred spavanje... procitaj ovde,mislim da je na prvoj stranici,imas odgovore na sva pitanja na sajtu jednom...

Probacu i ja tako

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 19:30:06   
magnetic

IZVORNA PORUKA: lenaa

Pise 2 do 3 case, nego ne znam zbog bebe dal sme toliko
Ja sam je pila odprilike koliko se preporucuje,mada je meni toliko prijala da sam mogla i litru dnevno popiti.Mislim da bebi ne smeta kada se vec preporucuje trudnicama

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 19:33:48   
lenaa
Hvala Magnetic, ma meni bas prija ali je mm nesto skeptican po tom pitanju jer nam je pricala jedna prijateljica Slovenka koliko je zdravo piti tu vodu ali da ne treba preterivati..

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 19:36:06   
Anoniman
pa ona je u pravu,ne treba preterivati... citala sam da vecina trudnica tako pije(2dl ujutru i 2dl uvece) i ja tako pijem i mislim da to nije preterano...


(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: DONAT VODA
18.2.2010 19:36:07   
magnetic
Da ni ja nisam smela preterivati,ali mi je mnogo pomogla u tim prvim nedeljama.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: DONAT VODA
5.3.2010 19:17:42   
maslinica
nakon sve moje hvale o ovoj vodi..sad moram malo da pokudim....
na zadnjem nalazu urina mi se pojavilo dosta ca oksalata...i ja sam mislila i mislila kako to najedanput, nikad to nisam imala..to ukazuje na pesak u bubregu....posumnjam na donat mg, al nisam bila sigurna, ali sam ga prestala piti, ostalo mi u flasi malo skroz, ma ni za jednu casu...nakon 5-6 dana u flasi natalozeno nesto sta jaaaaaaako lici na pesak, i kad staviite u usta isto pesak....
e sad, svako reaguje drugacije, ja sam ga pila mesecima zbog tvrde stolice....meni eto skodi i talozi mi to nesto u bubrezima, mozda nekom nece. ali da kazem, da znate.

pitala doktorku neki dan i ona je bila u fazonu, ma ne verujem da bi bilo to...a eto jeste:)

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: DONAT VODA
5.3.2010 19:22:52   
Anoniman
Jeste, taloži se nešto, i ja sam primetila, zato ja pijem samo dok je gazirana, par dana, ostatak bacim. Al ja pijem samo 1dl na dan.

gde čitaš te ca oksate? ja to nemam na nalazu urina, jedino što mi odstupa je: KRISTALI: dosta soli urata.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: DONAT VODA
5.3.2010 19:29:22   
maslinica
e to ti je to....Ca oksalat je kalcijev oksalat..i ja sam pila samo gazirano, ostalo nisam..ali svedno ona ima dosta tog nekog kalcija 2+i to kvari urinarnu sliku, niko me vise ne moze razuveriti da nije tako:)
u nalazu pise: Kristali: dosta Ca-oksalata....zbog toga je doslo i do krvi u urinu i sve se pomerilo...ja sam batalila vodu do daljnjeg:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: DONAT VODA
5.3.2010 19:33:02   
Anoniman
E, taman sam se naložila na Donat vodu i sa sve usijanim očima planirala da je kupim ali dođoh do ovog maslinicinog posta...

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: DONAT VODA
5.3.2010 19:37:42   
Anoniman
Ta "so urata" = "Ca oksat"?? user posted image

I ja sam pomislila da je vezano za Donat, jer, kada sam pitala odakle to, rečeno mi je "Jela si nešto slano!", da se ne lažemo, ja živim na čokoladi! user posted image I onda sam gledala sadržaj Donat vode, i nisam došla ni do kakvog zaključka, jer ne znam hemiju. I zapisala sam svoj jelovnik od dana pre davanja urina i planirala baš da pitam dr i za Donat.

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: DONAT VODA
5.3.2010 19:39:15   
maslinica
izvini dragauser posted image ...ali ja sam bila prva na temi koja je vodu hvalila na sva zvona, e sad sam morala da vas obavestim o mogucim posledicama....sada opet muka sa stolicom...al kontam bolje i to nego urin sa peskom i eritrocitima. jer je taj pesak strugao po mkracnom kanalu i eritrociti se pojavili..eto to ti je to...vise ne preporucam vodu!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: DONAT VODA
5.3.2010 19:41:52   
Anoniman
A ja donat preporučila i dedi... user posted image

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: DONAT VODA
5.3.2010 19:43:21   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ta "so urata" = "Ca oksat"?? user posted image

I ja sam pomislila da je vezano za Donat, jer, kada sam pitala odakle to, rečeno mi je "Jela si nešto slano!", da se ne lažemo, ja živim na čokoladi! user posted image I onda sam gledala sadržaj Donat vode, i nisam došla ni do kakvog zaključka, jer ne znam hemiju. I zapisala sam svoj jelovnik od dana pre davanja urina i planirala baš da pitam dr i za Donat.



necu da garantujem da je so=ca....ali da ime veze sa vodom ima 100%....ali to su neke soli isto tako, ja sam googlala ko luda, susretala se sa svim terminima, nisam vise sigurna da li je bas 100%

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: DONAT VODA
7.3.2010 13:31:14   
New Mom
Ja sam išla kod jedne prof. dr sa faksa na konsultacije u vezi ishrane, htela sam da budem sigurna da unosim sve što bebčetu treba, i ona mi je rekla da za početak uzmem Mivelu, a ako to ne pomogne onda Donat. Mivela ima 300mg Mg+, a Donat 1000mg. Uzima se 2-3dl ujutru na prazan stomak, bar pola sata pre jela, sobne temperature. Ako ni to ne pomogne, može i uveče 2dl. Nije pogodna za bubrežne (pojačava izlučivanje urina) i srčane bolesnike (može da izazove aritmije).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: DONAT VODA
7.3.2010 13:55:47   
maslinica
znaci moja ti, ni to ne smem..mene unistio donat....i sada sve sto ima ca2+ ja ne konzumiram..meni nije problem taj mg...jer sumeci mg pijem..nego sto u donatu ima tog ca2+ koji je kao pesak...
aj vidi sta ima sve u miveli..pa napisi, bas me interesuje...tebi mivela pomaze da ides u WC?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: DONAT VODA
7.3.2010 14:08:56   
Lilly*
Nadrobile ste svašta user posted image Neću da kažem da nije istina, nego da malo pojasnim user posted image
Prvo Ca- oksalat i Ca-urat nisu isto, ali su obe soli kalcijuma.
Maslinice, Ca-oksalat može izazvati krvarenje i bolove u bubrezima kada ga ima u većim količinama.
To što se istaložilo u vodi jesu kristali Ca-soli, koji? To bi se samo analizom moglo utvrditi, ali to nije razlog za paniku. Ca-soli imaš u svakoj vodi, česmovači, flaširanim, svugde, samo u većoj ili manjoj koncentraciji, to ti je prosto narodski rečeno kamenac user posted image Pošto imaš problema sa viškom Ca, treba da čitaš na ambalaži u kojoj vodi ga ima manje.
I taj Ca 2+ što spominješ je ustvari oblik Ca u kom se on nalazi, to mu je valentno stanje, nikakav bauk user posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: DONAT VODA
7.3.2010 14:39:05   
lenaa
Meni su rekli da Donat voda sme da se pije najvise tri nedelje a zatim mora da se pravi pauza. Inace najbolje dejstvo ima kad se zagreje malo pa tako popije.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here