|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: DONAT VODA
8.3.2010 11:44:37   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Nadrobile ste svašta user posted image Neću da kažem da nije istina, nego da malo pojasnim user posted image
Prvo Ca- oksalat i Ca-urat nisu isto, ali su obe soli kalcijuma.
Maslinice, Ca-oksalat može izazvati krvarenje i bolove u bubrezima kada ga ima u većim količinama.
To što se istaložilo u vodi jesu kristali Ca-soli, koji? To bi se samo analizom moglo utvrditi, ali to nije razlog za paniku. Ca-soli imaš u svakoj vodi, česmovači, flaširanim, svugde, samo u većoj ili manjoj koncentraciji, to ti je prosto narodski rečeno kamenac user posted image Pošto imaš problema sa viškom Ca, treba da čitaš na ambalaži u kojoj vodi ga ima manje.
I taj Ca 2+ što spominješ je ustvari oblik Ca u kom se on nalazi, to mu je valentno stanje, nikakav bauk user posted image



hvala na detaljnom pojasnjenju....user posted image
meni pise ca oksalata: dosta..nista detaljnije...
e sad kad znas mnogo, da ja pitam..mozda je glupo, ali kad ne znam...sta je sa ca iz melka i mlecnih proizvoda? jer meni je doktorka rekla kad sam ju pitala za donat, da li je moguce da je od toga...citiram: '' pa mislim da u donatu nema ca, pa ne bi bilo od toga'' a ja pogledala ima, pa me sada interesuje sta je sa ostalim proizvodima koji imaju kalcijum? u nekom drugom valentnom stanju? ako sam dobro shvatilauser posted image ...jbg..hemija mi ostala u gimnaziji, a to je bilo jaaaaaako davno, za moje interesovanje o kemiji:)

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: DONAT VODA
8.3.2010 17:02:23   
upgrade011
Da li neko zna u kojim podavnicama u Beogradu moze da se nadje Donat?  

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: DONAT VODA
8.3.2010 17:09:38   
Grejs
Ja sam se ubila trazeci Donat vodu,zivim na Bulevaru i nigde nema imam dve Idee u blizini sve ostale markete sam obigrala i nista.Onda sam zvala kurira i on mi je kupuje u Macvanskoj na Vracaru u nekom privatnom marketu.

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: DONAT VODA
8.3.2010 18:03:30   
Anoniman
Ja kupujem u Univerexportu.

(odgovor članu Grejs)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: DONAT VODA
8.3.2010 18:07:37   
maslinica
ja trazila tetu u lokalnoj trgovini da mi nabavi:)  a ima i u interexu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: DONAT VODA
8.3.2010 18:38:26   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: maslinica
hvala na detaljnom pojasnjenju....user posted image
meni pise ca oksalata: dosta..nista detaljnije...
e sad kad znas mnogo, da ja pitam..mozda je glupo, ali kad ne znam...sta je sa ca iz melka i mlecnih proizvoda? jer meni je doktorka rekla kad sam ju pitala za donat, da li je moguce da je od toga...citiram: '' pa mislim da u donatu nema ca, pa ne bi bilo od toga'' a ja pogledala ima, pa me sada interesuje sta je sa ostalim proizvodima koji imaju kalcijum? u nekom drugom valentnom stanju? ako sam dobro shvatilauser posted image ...jbg..hemija mi ostala u gimnaziji, a to je bilo jaaaaaako davno, za moje interesovanje o kemiji:)


Da prostiš, tvoja doktorka lupa gluposti user posted image Mislim, ne želim da poričem njeno znanje, ali Ca ima u svakoj vodi, jedino ako se izvrši njegova eliminacija, što je čisto teorijska varijanta, jer to niko ne radi. Znači, pitanje je samo da li ga ima manje ili više.
To sam pokušavala da ti kažem u vezi Ca, da ti njega ne možeš izbeći, jer ga ima i u hrani, npr. mleku, samo ga ima u manjim koncentracijama... Ca iz mleka ti ne bi trebao škoditi, jer nam je Ca ipak potreban, ali to se odnosi naravno na normalno konzumiranje, naravno kada bi pila na litre mleka da bi ti škodilo user posted image
Ca se uglavnom nalazi u vezanom obliku (jedinjenja, soli...), a kada se nalazi slobodno onda je u dvovalentnom (2+) stanju, ali izlazimo iz teme

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: DONAT VODA
8.3.2010 18:56:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maslinica

izvini dragauser posted image ...ali ja sam bila prva na temi koja je vodu hvalila na sva zvona, e sad sam morala da vas obavestim o mogucim posledicama....sada opet muka sa stolicom...al kontam bolje i to nego urin sa peskom i eritrocitima. jer je taj pesak strugao po mkracnom kanalu i eritrociti se pojavili..eto to ti je to...vise ne preporucam vodu!!!!

A sta si pila pre te vode?

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: DONAT VODA
9.3.2010 23:54:59   
choopa choops
je nemam problem sa zatvorom (naprotivuser posted image ).
Moja prija ima i ona je isto pila Donat Mg - kazu da pomaze, ali da treba biti oprezan radi bubrega i kamenca.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: DONAT VODA
11.3.2010 10:52:21   
upgrade011
Hvala na odgovorima user posted image . Macvanska mi nije bas blizu pa cu prvo pogledati u Interexu a mozda i Merkatoru.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: DONAT VODA
24.3.2010 18:53:14   
New Mom

IZVORNA PORUKA: maslinica

znaci moja ti, ni to ne smem..mene unistio donat....i sada sve sto ima ca2+ ja ne konzumiram..meni nije problem taj mg...jer sumeci mg pijem..nego sto u donatu ima tog ca2+ koji je kao pesak...
aj vidi sta ima sve u miveli..pa napisi, bas me interesuje...tebi mivela pomaze da ides u WC?


Jao, izvini, potpuno sam predvidela ovaj post.
Znači, sastojci: Mg2+ 330mg
Na+ 122mg
Ca2+ 24,3mg
K+ 9,61mg
HCO3 2024mg
Cl- 13,5mg
F- 0,44mg
SO4 2mg
CO2 3000mg
Mivela mi je mnogo korisnija nego Donat, a i manje me boli želudac kad je pijem.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: DONAT VODA
12.4.2010 9:08:03   
upgrade011
Juce sasvim slucajno naleteh na promociju Donat vode u Idei na Bezanijskoj kosi ...zamislite moje odusevljenje posto je trazim vec par nedelja user posted image Saletele me one devojcice sa naucenim promotivnim tekstom a ja samo gledam kako da spakujem sto vise flasa u gajbicu. Davali su i neke pokloncice, torbice, case i solje i uputstva kako, koliko i za koju boljku treba piti te vode.

Cena je 89 din litar i moze se kupiti i u:  M-Rodic Merkator, Metro, KTC-Subotica, Veropulos, DIS, Tus trade, Jabuka, CDE S, Delta Maxi i Tempo objektima user posted image Tako bar pise u prospektu.


Evo sad pijuckam prvu casu i nadam se da ce da deluje user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: DONAT VODA
30.4.2010 8:20:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dacica

evo i mene,malopre smo tek usli u kucu...sto se tice zatvora-probala sam sve,pijem donat vodu od pocetka-ali ne vredi,pitala sam danas dr.na ultrazvuku(isla sam na dabl)-i skroz me zbunio,on je video da mi je povisen progesteron???na ultrazvuku---ne znam kako--ako neko moze da mi objasni ????pa sam pitala da nije to zato sto sama stavljam utrages(na svoju ruku,pa mozda ga ja povisim,a normalan mi je).a on je rekao da je moguce,onda to ima veze i sa zatvorom-kaze sve je povezano????i video mi je pesak u kanalima-sto je moguce od donat vode...e,sad ko je pametan...ja nisam...nista ne razumem...sutra su mi rezultati krvi,pa sam ja odmah privatno uradila i progesteron-bas da vidim

(odgovor članu upgrade011)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 13:33:32   
simke
Juhuuu ribizlauser posted image

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 13:45:30   
marince1
Ja sam kupila zbog magnezijuma i to je meni toliko gadno,da mi se povraca i kad pomislim na nju user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 13:47:05   
Anoniman
user posted image Sad sam sve procitala i uzecu samo ovu vodu kao dodatak uz moje vitamine ..

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 13:53:27   
Ana RR
Ali spremi se na to da je ukus grrrrrozan user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 13:55:16   
Anoniman
Stvarno , bas puno grozniji od obicne kisele , meni je i ona grozna , al mogla bih casu dve na ex user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 13:58:50   
Ana RR
Joj nekako je slana i mnogo je čudan ukus, ja nisam mogla da je pijem (a kiselu vodu baš volim). Ali da sam imala muke sa stomakom verovatno bih je nekako popila, međutim, svako veče sam jela žitarice sa jogurtom, ujutru obavim šta imam i superica user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 14:00:16   
Anoniman
Nemam vise zatvor ( o ovome pisem cesto user posted image ) nego kontrakcije pa sam mislila da uzmem ovu vodu zbog Mg ali ako je bas mnogo grozna onda da ipak uzmem nesto drugo user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 15:27:09   
marince1
Ja rastvorim cedevitu i popijem na eks 1 dl ,probaj

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 15:40:48   
Anoniman
Ja sam pila do trudnoće, dok mi nisu zabranili gazirano zbog pritiska. Meni je super i za stolicu i ovako, ukus je malo čudan ali sam se brzo navikla a pošto se ne pije po mnogo onda kome smeza za čas stuči pola čaše...

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 15:44:01   
Ana RR
Marince, cedevita nije baš zdrava, ne bih je ja u trudnoći pila. user posted image

Ribizla, ja sam pila neki šumeći magnezijum, imao je još neki vitamin u sastavu pa nije bio toliko lošeg ukusa (mada, ja ne volim ništa od tih napitaka, i cedevita mi je bljak) ali ovo sam uspevala da popijem i stvarno sam osećala olakšanje.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 15:50:53   
Anoniman
Ja kad pijem pijem Biofarov magnezijum i kalijum u kombini jer povećanje jednog dovodi do smanjenja drugog pa tako se bolje valjda balansira količina oba...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: DONAT VODA
31.5.2012 16:55:31   
Anoniman
Danas sve same nedoumice user posted image
Rekla sam mu da uzme taj biofar user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: DONAT VODA
3.6.2012 18:37:00   
djosla81
Kod nas u SLO ti je daju i u bolnici da je pijes i naravno priporucuju u trudnoci jer ima prirodan Mg.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here