|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 18:50:59   
Maslacak15
onda probaj da snimis ali tvoji opisi su stvarno njima bezvredni. pktpuno. mislim. ne mogu bukvalno nista da zakljuce na osnovu toga jer si subjektivni posmatrac koji nije ni skolovan da prepozna relevantne detalje ili kontekst. to sto je odlozio vakcinu znaci samo da si bila ubedljiva toliko da kaze sebi " ne.mogu milion odsto da znam da detetu nije nista" pa eto da se ogradi... to je lekarska klasika. sigurno na osnovu toga ne mozes da zakljucis da lekar misli da joj nesto fali. 

da i probajte savu da zastitite od tih prica. ja inace nisam za to da se stvari kriju unutar porodice, ali bespotrebno se uzrujava dok neznate ima li razloga za to.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 18:51:23   
lesli


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Oldži, probala sam nego je kod njega bila ljuta jer joj se spavalo, pa je sve vreme vrištala, ili čačkala neki stari telefon. Nije bila pozitivno euforična, što joj je izgleda preduslov za te grimase, mada se par puta i pri jelu javilo.




Dunja, bas mi je zao sto se opet mucite i nervirate. 🙁Da li postoji sansa da je problem fizicke prirode. Prosto da  ona napravi neki nezgodan pokret pri smejanju i zvakanju i da vilica “izleti” i ukoci se, to zaboli (i da zato place)?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 18:51:32   
jess021
Dunja, ja bih privatno kod neurologa i eeg, sto pre to uradis, bices mirnija. I sigurna sam da ce joj eeg raditi na spavanju. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 19:06:34   
dunja RR
Les, ovo je pedijatar u DZ naveo kao mogućnost, a ja nisam sasvim isključila, dok je neurolog na to odmahnuo rukom.





IZVORNA PORUKA: dunja RR

Oldži, probala sam nego je kod njega bila ljuta jer joj se spavalo, pa je sve vreme vrištala, ili čačkala neki stari telefon. Nije bila pozitivno euforična, što joj je izgleda preduslov za te grimase, mada se par puta i pri jelu javilo.




Dunja, bas mi je zao sto se opet mucite i nervirate. 🙁Da li postoji sansa da je problem fizicke prirode. Prosto da  ona napravi neki nezgodan pokret pri smejanju i zvakanju i da vilica “izleti” i ukoci se, to zaboli (i da zato place)?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 19:26:03   
dunja RR
Jess, pojma nemam, ja nemam iskustva, ali mi ova sestra kod privatnog ai posle i dr rekli samo u budnom, kod ovih malih, da bi se uhvatio trenutak samog napada.
A državni je rekao u budnom teško kod malih, ali da je idealno uraditi i u budnom i prilikom spavanja da vide kako se ponaša mozak tokom celog dana.

IZVORNA PORUKA: jess021

Dunja, ja bih privatno kod neurologa i eeg, sto pre to uradis, bices mirnija. I sigurna sam da ce joj eeg raditi na spavanju. 





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 19:27:38   
dunja RR
Hvala na savetu Maslačko, pokušaću da primenim, mada on sve primeti kod mene, nas dvoje smo isti, ogromni emotivci.
A D i M su mirnija strana porodice, naše dobričine.

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

da i probajte savu da zastitite od tih prica. ja inace nisam za to da se stvari kriju unutar porodice, ali bespotrebno se uzrujava dok neznate ima li razloga za to.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 19:28:05   
dunja RR
Tačno, ovo je i on tekao.

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ne.mogu milion odsto da znam da detetu nije nista" pa eto da se ogradi... to je lekarska klasika. sigurno na osnovu toga ne mozes da zakljucis da lekar misli da joj nesto fali. 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 19:28:43   
Maslacak15
jao nemojte rekla kazala. lekari umeju i da se ne slazu kad gledaju konkretne rezultate, snimak ili parametre krvi a ne kad slusaju prepricavanje neceg tako kompleksnog. razumem brigu ali nekonstruktivno je. nista ti ne znaci Dunja sta lekari tako kazu napamet. 


Ja kad sam napipala anin tumor ispod guze, sam na primer skroz preskocila naseg pedijatra, otisla sam direkt u deciju bolnicu. na urgentno, jel sam bila uzrujana. ali mi je bilo jasno da pedijatar moze da zna koliko i ja, posto je jasno da nesto ima (bilo.je vrlo jasno pod rukom do danas ne razumem kako ranije nisam skapirala) a nema ultrazvuk niti magnet da ga slika. i sto da idem da teoretisemo zajedno??posle mi je rekao da sam bila u pravu, jel smo ga ukljucili u pricu tj informisali o pracenju operaciji itd. i dalje je nas pedijatar. ali kad nesto ne moze da zna bespredmetno je.tako da trenutno nemamo sve zajedno vajde od njihovih misljenja jel niko.kvalifikovan nije video dete niti je uradjena dijagnostika.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 19:33:56   
dunja RR
Diiii, moj telefon očajno radi, pišem ti ovde, nadam se da ćeš videti - znam da je Dimitrijević baš za tikove, i svakako sam njih prve i nazvala, samo se čekaaa....nego na netu nađoh alučajno da piše da je ova klinika za neurologiju (koju slučajno sinoć nazvah, nisam ni unala da postoji ta klinika, a radila celu noć, trebao mi je neko sinoć, da me smiri) u Subotičkoj, najviša instanca, i tu su samo specijalisti neurologije, dok su u Tiršovoj supspecijalisti. Iako ja Tiršovu najviše cenim generalno, od svih dečijih klinika. Ne bih da idem na obe strane, ali je ovde manja gužva i mogu sve mnogo brže da odradim. Nema čekanja, bukvalno su nas odmah primili, a znaš i sama kako je u Tiršovoj. Još sada virus .. Ali ako će ovde uraditi EEg čim bude potrebe, ne znam, bolje ostati ovde. A privatno bih otišla, videću..sluđena sam još.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 19:38:24   
Maslacak15
pa idi na jedno mesto da....i samo polako, nema unapred izvlacenja zakljucaka! ljubi mnogo decicu😘😘


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 19:41:23   
dunja RR
Les, da dodam, ovaj pedijatar u DZ, koga prvi put danas videh, jako fin (naša dr na odmoru), baš me saslušao i rekoa da može biti da je vilica nezgrapna, da tu ima problema, čak je rekao da može biti i upaljen nerv od promaje?, pa onda tremor, tiik, svima na epilepsiju najmanje liči jer deluje kao da prekine na naš glas. Mene ne daj Bože plaše i gore stvari, da ne spominjem, C.paraliza i slično, luda majka. Naravno, ovo me plaši jer me dr na klinici pitao da li uvrće ruke pri toj grimasi.
Tumor (ne daj Bože) kaže ili bilo šta što raste u glavi i vilici ne bi dali ovakve simptome,
On je rekao da može biti i grimasa od rasta zuba, a njoj ovih dana intenzivno izlaze zubi, aksno su krenuli. I počela je baš intenzivnije da žvaće, baš gricka krastavac recimo, mada, od 12 meseca ne jede gnječeno, blendano.

On je nju skroz izvrteo, ona pričala, hodala, bacao je , proverio reflekse, uvrtao ruke, ma svašta, i rekao da je super beba. I da se dešava iz zdrav edece da krenu ti tikovi..

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Les, ovo je pedijatar u DZ naveo kao mogućnost, a ja nisam sasvim isključila, dok je neurolog na to odmahnuo rukom.





IZVORNA PORUKA: dunja RR

Oldži, probala sam nego je kod njega bila ljuta jer joj se spavalo, pa je sve vreme vrištala, ili čačkala neki stari telefon. Nije bila pozitivno euforična, što joj je izgleda preduslov za te grimase, mada se par puta i pri jelu javilo.




Dunja, bas mi je zao sto se opet mucite i nervirate. 🙁Da li postoji sansa da je problem fizicke prirode. Prosto da  ona napravi neki nezgodan pokret pri smejanju i zvakanju i da vilica “izleti” i ukoci se, to zaboli (i da zato place)?





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 19:42:57   
dunja RR
Znam Maslačko, razumem te, i ja ne bih išla kod pedijatra, ali sam morala zbog uputa, a on usput eto dao i on svoje mišljenje ..



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 19:53:27   
lesica
Suzi, grlim vas.
Prespavaj, pa od sutra lagano.
Kako god odlučiš, propratiće i videće sve.
Snimi je ako možeš, i ne odlaži mnogo.

I poslušaj Maslačkonju, gde kreneš tu nastavi.
Ne stigoh da ti pišem još - naši dr sa odeljenja su za Dimitrijeviće jer su
"kliničari" tj. prate različita neurološka stanja izazvana koječime (uključujući i infekcije različitog tipa)

E sad, situacija u Tiršovoj je pa recimo haotična i u ovom trenutku bukvalno ne bih preporučila dolazak ovde nikom. Gužva je velika, prioritet imaju deca koja su od ranije imala zakazane preglede. Dele se ambulante za više specijalnosti i tako...

E da, ako vas je dr Gabrijel danas gledao u dz-a, ili dr Vuk, veruj im koliko možeš, da se malo sabereš.


Ljubim.

< Poruku je uredio lesica RR -- 3.6.2020 19:54:07 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 20:17:01   
lesli
Dunja, pitam te zato sto je moja drugarica imala slicnih problema sa kocenjem vilice. Desavalo joj se da joj se ukoci da pola sata ne moze da je makne zato sto je zagrizla jabuku npr. Pitacu je sta je bio uzrok.Znam da je ona isla kod zubara-maksiofacionalnog hirurga.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 22:32:00   
lesli
Drugarica kaze da joj je skliznuo neki “disk”.  Vise joj se ne koci, ali vodi racuna sta jede (izbegava tvrdo) i nosi nocu neku specijalnu protezu.
Eto, mozda je i nesto tako... “ Bezazleno”.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 23:50:36   
dunja RR
Ipak mislim da nije do vilice ..
Celo veče smo je posmatrali, ništa, bila u parku sa mm, kaže sve ok, da bi pred samo spavanje, nakon što se igrala, ubacivala neku igračku u kutiju nekih 10 minuta, ostavila to, izvila se unazad (sedelana podu)i zatresla vilicu i telo, i to je trsjalo ovaj put duuugo, nekoliko sekundi, imala sam utisak sa će ostati bez vazduha. Nisam snimila, Delovalo mi je da nije prisutna, da nije tu, gurnula sam je rukom ali se i dalje tresla, kao da me gleda u oči, ali nije tu, gleda nekako ukočeno , i kada sam je gurnula nije prestala, već je tek posle par sekundi. Sve je gore i gore ...Posle je kod mm jopš ejdnom kraće. Onda je uzela olovku i žižvrljala celu jednu svesku, pola sata, nije reagovala ni na šta drugo, i onda ostavila to, došla na siku i uspavala se.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li moje dete ima tik?
3.6.2020 23:52:35   
Mirko Svirko
Dunja,  ne znam koje bih reci upotrebila da te smirim i utesim. 

Majka je majka.Osecamo drugacije,vidimo neato sto drugi ne primecuju..Da nas hvata panika i da brinemo,to je sve normalno. Pokusaj da se smiris.Poslusaj Maslack i druge zenice koje mozda imaju iskustva ili se bolje razumeju. Svim srcem sam uz vas.Zelim vam da sve to bude nesto bezazleno. I znam sve to treba preziveti sada kada je svaki dan stres. Samo pozitivno.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li moje dete ima tik?
4.6.2020 0:18:12   
dunja RR
user posted image Di, mislim sa ću otići kod Dimitrijevića da vidim šta će reći, a do tada se nadam da ću imati i par snimaka.
A onda bih nastavila ovamo gde smo krenuli, osim ako mi on nešto ne predloži za Tiršovu, ali ne verujem, videću ..

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Suzi, grlim vas.
Prespavaj, pa od sutra lagano.
Kako god odlučiš, propratiće i videće sve.
Snimi je ako možeš, i ne odlaži mnogo.

I poslušaj Maslačkonju, gde kreneš tu nastavi.
Ne stigoh da ti pišem još - naši dr sa odeljenja su za Dimitrijeviće jer su
"kliničari" tj. prate različita neurološka stanja izazvana koječime (uključujući i infekcije različitog tipa)

E sad, situacija u Tiršovoj je pa recimo haotična i u ovom trenutku bukvalno ne bih preporučila dolazak ovde nikom. Gužva je velika, prioritet imaju deca koja su od ranije imala zakazane preglede. Dele se ambulante za više specijalnosti i tako...

E da, ako vas je dr Gabrijel danas gledao u dz-a, ili dr Vuk, veruj im koliko možeš, da se malo sabereš.


Ljubim.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li moje dete ima tik?
4.6.2020 0:19:11   
dunja RR
Mirko ovo večeras bi svako primetio, izgleda PREstrašno, najblaže rečeno :(

IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Dunja,  ne znam koje bih reci upotrebila da te smirim i utesim. 

Majka je majka.Osecamo drugacije,vidimo neato sto drugi ne primecuju..Da nas hvata panika i da brinemo,to je sve normalno. Pokusaj da se smiris.Poslusaj Maslack i druge zenice koje mozda imaju iskustva ili se bolje razumeju. Svim srcem sam uz vas.Zelim vam da sve to bude nesto bezazleno. I znam sve to treba preziveti sada kada je svaki dan stres. Samo pozitivno.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li moje dete ima tik?
4.6.2020 0:21:17   
dunja RR
Plašim se da guglam, i da gledam snimke, da poredim, ne mogu, šlogiraću se. Htela sam potražim konvulzije na videioma, ali me strah.
Probaću nju da snimim, pa da nosim doktoru u sobotičkoj, pa kod privatnika sledeće nedelje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li moje dete ima tik?
4.6.2020 0:33:05   
Mirko Svirko
Nemoj da gledas i nemoj da guglas. To je najbolje.Ja sam to radila pre operacije krajnika pa sam stigla do stadijuma da placem i premisljam se. A operacija krajnika je rutinska kako kazu svi doktori. Nije ni za uporediti sa ovim.Ali zelim da ti kazem da je moje misljenje da je bolje da ne gledas. Ako mozes snimi da bi imala da pokazes dr i samo misli pozitivno. Jako mi je zao sto vam se to desava.Da mogu nekako pomogla bih ❤

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li moje dete ima tik?
4.6.2020 9:12:50   
Maraj
Dunja samo da ti posaljem zagrljaj user posted image
Tvoj poslednji opis lici na epi...
Al mislim da je najbolje da je snimis...a za eeg se obicno deca izmore i sama zaspe, bez sedacije

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li moje dete ima tik?
4.6.2020 9:24:39   
Milena18
Dunja, mislimo na vas. Nadam se da ćete vrlo brzo saznati o čemu se radi i da nije ništa strašno.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li moje dete ima tik?
4.6.2020 9:34:42   
Ana RR
O Suzi, pa kod vas stalno nešto... ne znam šta da kažem, nadam se da ćete što pre ustanoviti šta se dešava a ja držim fige da je nešto bezazleno.

Epi napad strašno izgleda, moja drugarica je imala epilepsiju kao posledicu tumora na mozgu koji je operisala i dva puta sam bila sa njom za vreme napada. To kako opisuješ Milicu mi ne liči na napad koji sam ja videla kod odrasle osobe ali možda se to razlikuje, ne znam. U svakom slučaju nadam se da je nešto prolazno i bezazleno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li moje dete ima tik?
4.6.2020 9:43:59   
Misha i Ljisha
Iz onog iskustva sa prevrtanjem ociju 😂 mogu reci samo da epi napad ima gomilu oblika. Kaze dr jedna devojcica je izgledala kao da ima tik brzo samo okrene glavu na jednu stranu i brzo trepce. Ispostavilo se epi. Naravno u nasem slucaju je zezanje kao sto sam ja rekla na pocetku. Ti najbolje znS da li treba da se zabrines. Mene je sve nerviralo i kostalo jer da bi sve pregledali sve sam privatno odradila da bude brze.  To sto opisujes iskreno ne mogu nekako ni da zamislim. Super je sto reaguje na glas i sto ne traje dugo. Ja verujem da nije nista ali naravno da kap majka ne mozes sad cekati da vidis da li ce proci i ponavljati se. Zapisuj koliko puta to uradi u danu i u kojim situacijama

 To ce te pitati (ja nisam zapisivala jer je meniP to samo uradio na naredbu kad sam my ponudila lizu). Moja D je skripala zubicima kad su rasli uzasno iritantno. Nadam se da su kod vas isto uzrok Ubici pa kad naidje bol da tako manifestuje. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here