|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 11:20:23   
Dora
Neki moji poznanici su sa bebicom od dva meseca seli u kola. Ona je držala bebu u rukama pozadi. On je vozio. Desio se sudar, direktan, oni su bili SAMO MALO UGRUVANI, znači da sudar nije bio mnogo jak. Dete je izletelo iz njenih ruku kroz šoferku ispred auta ne znam ti ni ja koliko, al je palo na put. Zadobilo frakturu lobanje, polomljene ruke i noge, i još ko zna šta. To dete je preživelo i posle dugog oporavka je valjda ok, ne znam, ali da je bilo u sedištu za bebe, licem okrenuto suprotno od smera kretanja auta (kako i treba da se voze dvomesečne bebe), garantovano ne bi ni osetilo sudar.
U suštini, kad si u saobraćaju ništa nije sigurno. Svaki normalan roditelj vozi oprezno. Ali ti ne znaš ko ide ka tebi. Koliko juri. Dal te dobro vidi. Dal je mrtav pijan.
I još nešto, ne tiče se mnogo ovog zakona ali se i tiče. Na duža putovanja kad krećemo sa decom, obavezno vozimo auto na tehnički pregled.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 11:22:49   
Rivana
E tu si u pravu koli da mi smo oprezni nikad se ne zna da li neka pijana budala ide ka nama ili neki ludi klinac, ma uzas. A jadna ta bebica bas mi zao ali bitno da je sada sve ok.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 11:30:15   
Dora
A, da kad smo kod glavice što visi... Mom mlađem sinu je tako visila glava i kad smo došli na granicu policajac me upozorio da mu namestim glavu u normalan položaj.user posted image user posted image user posted image Imaš sedišta koja imaju položaje i te držače za glavu. Uvek kad mogu ja stanem pa nakrivim sedište i pričvrstim detetu glavu (sa nekom jaknom, majcom ili jastučetom) jeste da se oznoji, ali mi bude žao da mu se vrat ne ušineuser posted image
Valjda se to računa u nepravilno korišćenje sedišta, kao kad nije pravilno pričvršćeno ili dete pravilno vezano.
Ona sedišta od 1-3 god. su dobra jer imaju uglavnom 3 položaja i duboka su pa ništa ne visi a dete se dobro stegne sa kopčom između nogu pa nema šanse da se izmigolji ili da ne sedi pravilno.

Par puta sam sklonila sedišta kad dete spava pa da legne lepo da se ispruži, ali sam bila ko na iglama i na prvoj pumpi ili restoranu smo stajali da popijemo kafu. Mi sednemo u baštu, auto parkiramo odmah blizu, deca spavaju u kolima a mi uživamo samiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 11:34:44   
Anoniman
Moje sedište nema položaje i ni na kraj pameti mi ne pada da ga kupim. Još će i da me kradu da jednom godišnje kupujem sedišta. neka se nose!

Mi kada putujemo na duže staze, Luka ili gleda Porteble DVD, obično iz sedalice, ili ako idemo noću, onda mu ponesem jastuk i ćebe, sedalicu prebacim napred, Luka spava, a ja sedim tako da mu ne smetam.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 11:39:24   
Dora
IZVORNA PORUKA: Rivana

E tu si u pravu koli da mi smo oprezni nikad se ne zna da li neka pijana budala ide ka nama ili neki ludi klinac, ma uzas. A jadna ta bebica bas mi zao ali bitno da je sada sve ok.

Jeste ok ali eto šta sve može da se desi. Tako nešto kad se desi samo se zapitaš i obećaš sebi da ćeš poštovati sva pravila sigurnosti. Zaista mnogo dece bude žrtva saobraćaja. Srce mi se cepa uvek kad čitam crnu hroniku.
U NS ima jedan čovek koji leti vozi svoje dvoje male dece tako što juri kroz grad a deca izađu do pola kroz šiber na krovu. Par puta sam ga jurila da mu vidim tablice ali nisam uspela, gužva a i njegovo bahato jurcanje... ne bi ga ni patrola stigla. A verovatno mu policija ne može ništa, nemoguće je da ga niko nikad nije uhvatio to da radi. Kreten, ne shvata da ga to ne čini dobrim i cool ocem, već idiotom koji rizikuje život svoje dece. E, takvima ni zakon ne pomaže...user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 11:41:53   
Dora
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Moje sedište nema položaje i ni na kraj pameti mi ne pada da ga kupim. Još će i da me kradu da jednom godišnje kupujem sedišta. neka se nose!

Mi kada putujemo na duže staze, Luka ili gleda Porteble DVD, obično iz sedalice, ili ako idemo noću, onda mu ponesem jastuk i ćebe, sedalicu prebacim napred, Luka spava, a ja sedim tako da mu ne smetam.

Ja draga imam sreće da moji ne spavaju dok putuju!user posted image Po 12 sati oni su budni, možda na pola sata dremnu...
Zbog toga uglavnom putujemo danju kad idemo na duži put. Dam im lap top i mirna sam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 13:56:03   
*Alexx*
Evo šta sam našla:
Kakvo autosedište za bebu? KLIK
Neće u auto sedalicu! KLIK
Kako kupiti odgovarajuće auto sedište? KLIK


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 13:58:36   
Anoniman
Alexxuser posted image user posted image user posted image pravi moderatoruser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
1.12.2009 14:16:36   
*Alexx*
user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
2.12.2009 8:59:11   
afrodita
IZVORNA PORUKA: Nedja

Jelena, ja vozim raspalog juga, koji nema pojaseve ni napred, ali sam ga odnela kod majstora i rekla mu da mi ugradi cvrst i kvalitetan pojas nazad.


ih! ovo mi nikad ne bi palo na pametuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
2.12.2009 9:04:17   
Anoniman
afro, sto bi rekao mm "dokoni popa i jarice krsti"user posted image Imam mnogo slobodnog vremena pa mi scasta pada na pametuser posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
12.12.2009 16:37:01   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nedja

Jelena, ja vozim raspalog juga, koji nema pojaseve ni napred, ali sam ga odnela kod majstora i rekla mu da mi ugradi cvrst i kvalitetan pojas nazad.

Evo cicko,možda ti Nedja pomogneuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
12.12.2009 17:13:30   
cicko
Hvala Lu, sad samo da nahvatam Nedju...
E stvarno su u nekim stvarima preterali u ovom novom zakonu! Sta je falilo do sada dok su mame drzale bebe i decu u krilu, pozadi...user posted image


IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Nedja

Jelena, ja vozim raspalog juga, koji nema pojaseve ni napred, ali sam ga odnela kod majstora i rekla mu da mi ugradi cvrst i kvalitetan pojas nazad.

Evo cicko,možda ti Nedja pomogneuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
12.12.2009 19:35:31   
Natasajvc
A sta cu ja sa petoro dece????? Krsim vise propisa, o sedistima nema govora... inace je guzva. Necemo se voziti zajedno!!!!

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
12.12.2009 19:38:31   
Verus
MIslim da je odavno bilo vreme da se ovo uradi.  I mogu ljudi sa se ljute koliko hoce, ali neke stvari MORAJU da se dese da bi se ljudi doveli u red.  Jedini nacin da se to uradi jeste da se kaznjava debelo.  Tu ne pricam samo o voznji dece, nego o: prolasku na crveno, voznji u pijanom stanju, ne propustanju pesaka itd.  PUNO ljudi se ponasa kao potpuna stoka pustena sa lanca (izvinjavam se ako sam uvredljivo to opisala, ali ja to drugacije ne umem), i da bi se doveli u red, taj lanac mora da se pritegne i da se zaveze!  Ako pitate bilo koga ko je izgubio nekoga u saobracaju, nece vam reci nista drugo!  Vreme je bilo da se ne parkira svuda po travi, da se lepo ceka na crveno svetlo (bio ti vozac ili pesak), da se propuste pesaci i biciklisti, da se kaznjava ako vozis pijan (ako te bas briga za svoj zivot, idi skoci sa mosta, nemoj ici takav na ulicu da ubijes tudje dete), ako se vozi prebrzo kroz naseljeno mesto, i pored skola i zabavista itd.
Meni kada dodje do saobracaja nema mesta za propuste i zezanciju.  Naravno, nesreca ce uvek biti, jer su nekada, one samo to: nesrece, ali treba uciniti sve da se one smanje, a kod nas ih nazalost ima previse!

I da, MRZIM kad ljudi podplacuju policiju!  Boli me uvo ko ti je tata, mama ili brat: PRED ZAKONOM STE SVI ISTI!


Grrrrrrruser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
12.12.2009 19:39:50   
Verus
Uf, nemam odgovor za ovo....user posted image
IZVORNA PORUKA: Natasajvc

A sta cu ja sa petoro dece????? Krsim vise propisa, o sedistima nema govora... inace je guzva. Necemo se voziti zajedno!!!!

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
12.12.2009 19:43:53   
Anoniman
cicko, kako mogu da pomognem?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
12.12.2009 20:48:26   
Lu
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Uf, nemam odgovor za ovo....user posted image
IZVORNA PORUKA: Natasajvc

A sta cu ja sa petoro dece????? Krsim vise propisa, o sedistima nema govora... inace je guzva. Necemo se voziti zajedno!!!!


Auto sa 7 sjedištauser posted image
A kako ste se dosad vozili svi zajednouser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
12.12.2009 20:53:09   
Jeca*
Jedino da kupite onaj kao mini kombi...sad se setih one emisije JON & KATE PLUS 8

nesto ovog tipa:

user posted image
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
13.12.2009 11:05:00   
Anoniman
Jel znate da e smete da telefonirate dok prelazite ulicu? Kazna: 3000! 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
13.12.2009 11:35:41   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jel znate da e smete da telefonirate dok prelazite ulicu? Kazna: 3000! 


I ne smemo da slusamo muziku kada prelazimo zebricu na zeleno!!!!!! Ne znam kolika je kazna, samo znam da sam sinoc ustedela jer sam pretrcala ulicu (znam da sam najgora)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
13.12.2009 12:17:07   
*Alexx*
Ja sam mislila da može, samo ne može sa dve slušalice, već samo sa jednom. A opet... moram da nađem taj zakon, da ga malo pročitam.

IZVORNA PORUKA: LillyT

I ne smemo da slusamo muziku kada prelazimo zebricu na zeleno!!!!!! Ne znam kolika je kazna, samo znam da sam sinoc ustedela jer sam pretrcala ulicu (znam da sam najgora)



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
13.12.2009 14:03:29   
Dora
IZVORNA PORUKA: Natasajvc

A sta cu ja sa petoro dece????? Krsim vise propisa, o sedistima nema govora... inace je guzva. Necemo se voziti zajedno!!!!


kako si do sad vozila decu??? Pa za to postoje auta sa 7 sedištauser posted image

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
13.12.2009 14:59:31   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja sam mislila da može, samo ne može sa dve slušalice, već samo sa jednom. A opet... moram da nađem taj zakon, da ga malo pročitam.



Alexx, meni isto da li skidam jednu ili obe, poenta je da cu zaboraviti user posted image jer je prelazak pesackog radnja koja kratko traje (uglavnom)




_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Novi Zakon o saobraćaju
13.12.2009 15:29:51   
*Alexx*
I to što kažeš user posted image

IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja sam mislila da može, samo ne može sa dve slušalice, već samo sa jednom. A opet... moram da nađem taj zakon, da ga malo pročitam.



Alexx, meni isto da li skidam jednu ili obe, poenta je da cu zaboraviti user posted image jer je prelazak pesackog radnja koja kratko traje (uglavnom)





_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here