|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prepisivanje na bubicu
3.12.2009 7:47:48   
Jeca*
Prepisivanje na bubicu
Zločinački poduhvat protiv sopstvenog mozga. Nekad su đaci i studenti prepisivali, ako već moraju, na boemski način - ispišu puškice kod kuće, usput pola toga i nauče. Danas većinu zabole .... da se muče, dovoljno je otići do najbliže bandere, poskidati oglase ( ima ih više nego umrlica ) na kojima se nudi usluga iznajmljivanja kompletnog aparata za dvosmernu komunikaciju, pomoću kojeg ćete dobiti željenu peticu ili desetku. A znanje? Ma koji .... znanje, šta će to kome. Ovaj nus-produkt tehnike koriste uglavnom srednjoškolci u "ladimo jaja" školama i studenti "platio sam, boli me ...." fakulteta, i to i nije neki problem, oni će ionako biti jebeni menadžeri. Fora je što se pojava omasovila na fakultetima koji treba da proizvedu: inženjere, lekare, ekonomiste, koji će sutra "nositi" ovu zemlju, tako da neće biti nikakvo čudo ako mostovi budu padali zbog jedne nule viška u proračunu, ili nekom ugrade protezu sa 36 zuba.
-Alo, alo...slušaj zadatke. Jebote, kakva je ovo matematika, nigde brojeva.
Prvi: neki lim ( limes ) pa crtica na desnu stranu, pa položena osmica ( beskonačno ), pa šajkača na levu stranu ( suma ), a ispod i = 1, a iznad n. pa onda ide 2 h ćirilično ( x ) + 4 kroz h ćirilično na malu dvojku ( na kvadrat ) - 8, pa sve to na neko i.
Drugi: Jao, ovo je sa nekim dlakama ( integrali ).
- Glas sa druge strane žice ( najčešće iznajmljeni apsolvent PMF-a ): Prvo ću da ti odradim taj sa šajkačom, a posle taj sa dlakama. Javljam rešenje za 15 min ( prevrt očima i jebanje milosne majčice u sebi ).

Sutra:
- E kevo, 10 sam dobila, znači, razvalila sam.
-Jao, ljubi majka svoju pametnu devojčicu. Znala sam da u tebi čuči genije.

 

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prepisivanje na bubicu
3.12.2009 8:08:54   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

-Jao, ljubi majka svoju pametnu devojčicu. Znala sam da u tebi čuči genije.

 

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio pahulja76 -- 3.12.2009 8:10:14 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prepisivanje na bubicu
3.12.2009 8:26:37   
jacagoga
Kod mene na faksu su masovno za neke ispite koristili bubice, nikad za to nisam imala "herca" ali sam po potrebi koristila puskice, pa cak i tad mi na čelu piše "ja prepisujem" i obično se završi sa "koleginice napustite prostoriju zbog korišćenja nedozvoljenih sredstava"
Toliko o mom slavnom prepisivanju.
U potpisu
SMOTANA

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prepisivanje na bubicu
5.12.2009 21:38:49   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

- E kevo, 10 sam dobila, znači, razvalila sam.

 


E valjda smo mi zato, odmah nakon psimenog, imali usmeni. Svaki ispit smo takoreći, dva puta polagaliuser posted image .. Pa ti de ne znaj ono što si napisao pre pola satauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prepisivanje na bubicu
7.12.2009 11:36:19   
LillyT
Ovo se kod nas koristilo i za pismene i za usmene. Pogotovo za matematiku jer teorija je svima bila mucna i postojala je sansa za to, posto je nas vise pisalo koncept. Ja sam smotana po pitanju prepisivanja, dva puta sam imala puskice i jednostavno nisam tip za tako nesto. Ne osudjujem nikoga, ko je meni kriv sto se ne snalazim. Posle sam cula da imaju neke "ometace" i da vise nije moguce to raditi.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 14:05:07   
Winex
Ja bi mogo da prepisujem ovako, imam dugu kosu :D

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 14:10:15   
lothroniell
Ja sam glupava za bilo koju vrstu prepisivanja, kad god sam pokusala uvek me uhvate... Tako da ja na ispite idem prepustena sama sebi, pa sta sam naucila- naucila! user posted image A znam ljude koji su "izvanredni" studenti i sve polazu pomocu bubice... user posted image Ne kazem da se i ja nekad ne bi koristila tim, ali nikad mi nista od toga nije uspelo pa vise ni ne pokusavam... A i sada ima dosta faxova sa ometacima signala tako da... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Winex)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 14:19:33   
Anoniman
uh.. iskreno , bilo je prepisivanja i u Gimnaziji i na Faxu.... Bubica - nikad- ne zato što sam čestita već iz straha da me ne uhvate user posted image ... a posledice su katastrofalne.
Sigurna sam da je tako svuda.
Inače, kod mene se većina ispita polaže isključivo usmeno tako da ....

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 14:25:04   
minavb
Dva puta sam na studijama videle devojke koje su imale bubicu. Pismeni deo su naravno prošle, ali su na usmenom pale. Jedna je pokušala hemiju da prođe na bubicu pa je još profesor provali da nema pojma, i propita ponovo pitanja sa pismenog dela. Imala je zabranu 6 meseci polaganja jer je dokazao da je prepisivala. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 14:37:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Dva puta sam na studijama videle devojke koje su imale bubicu. Pismeni deo su naravno prošle, ali su na usmenom pale. Jedna je pokušala hemiju da prođe na bubicu pa je još profesor provali da nema pojma, i propita ponovo pitanja sa pismenog dela. Imala je zabranu 6 meseci polaganja jer je dokazao da je prepisivala. 

..ma šta će mi to u životu... naravno, mislim na bubicu.
A prepisivanje sa nekog papirića koji treba da me pogura kad zapne ... jbg. Kad učiš 50 pisaca , pa njihova biografija, njihova dela i godine .. e tada mi mozak stane... znači, na papiru su se uglavnom nalazile neke brojke koje nisam uspela dastrpam u glavu dok učim iako se trudim oko tih godina uvek da nađem neku logiku..ali teeeško user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 14:54:55   
minavb
Ja sam samo na biohemiji , na papiru za koncept, grafitnom olovkom iscrtala formule svih koenzima da ne bi pobrljavila na ispitu. Čisto da se podsetim koji je koji. Ostalo sam naučila. Ja sam bila od onih-ili znam ili ne izlazim na ispit.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 14:59:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja sam samo na biohemiji , na papiru za koncept, grafitnom olovkom iscrtala formule svih koenzima da ne bi pobrljavila na ispitu. Čisto da se podsetim koji je koji. Ostalo sam naučila. Ja sam bila od onih-ili znam ili ne izlazim na ispit.

uf..ja sam isto takva. Ali sam na vreme shvatila da je to pogrešno jer svi znamo koliku ,osim znanja, sreća ima ulogu...

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 15:05:50   
indy_25
kada sam imala ispite redovno sam nosila suknjice ili haljinice a noge su mi bile zaljepljene papiricima sa selotep providnom trakom naravno u toplijim danima a u zimskim stramplice. Pa muka moja kad treba da skidam sa nogu prava depilacija. Bila sam poznata po tome. Ali uglavnom sam znala .Sto rece kaliopi samo godine ili neke stvari samo da se podsjetim koje sam predhodno naucila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 15:55:42   
lothroniell
Ja uglavnom izadjem na sve koje sam prijavila, pa sta bude... Na pismenim jos i zvirnem sa strane malo, ali se puskicu nisam usudila ni jednom da napravim... user posted image A o bubici nisma ni razmisljala!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 16:03:58   
cipiripi
ja nema herca za to , ako ne naucim jednostavno ne  izadjem na ispit...
stala sam na drugoj godini user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 16:14:50   
lence

-Alo, alo...slušaj zadatke. Jebote, kakva je ovo matematika, nigde brojeva.
Prvi: neki lim ( limes ) pa crtica na desnu stranu, pa položena osmica ( beskonačno ), pa šajkača na levu stranu ( suma ), a ispod i = 1, a iznad n. pa onda ide 2 h ćirilično ( x ) + 4 kroz h ćirilično na malu dvojku ( na kvadrat ) - 8, pa sve to na neko i.
Drugi: Jao, ovo je sa nekim dlakama ( integrali ).
- Glas sa druge strane žice ( najčešće iznajmljeni apsolvent PMF-a ): Prvo ću da ti odradim taj sa šajkačom, a posle taj sa dlakama. Javljam rešenje za 15 min ( prevrt očima i jebanje milosne majčice u sebi ).

 


Jao, skoro su mi suze potekle od smeha, a i od secanja na matematicku analizu!

Bilo nam je dozvoljeno da na pismene nosimo Bronstajnovu "knjizicu", bila je puna formula, a da bi je pametno koristio morao si ipak nesto znati. Sa logikom uglavnom puskice ne pomazu.
Mene su dokrajcili usmeni, nikad nisam imala koncentracije da dovrsim dokazivanje teorema. usto su profesori namerno odvratni da ti poljuljaju samopouzdanje. U nekim drugim zemljama bili bi predati na sud zbog vredjanja i psihickog maltretiranja studenata.
Dakle, nikad nisam dogurala daleko na faksu, a da sam mogla uz pomoc tih bubica, nikada se za njih odlucila ne bih (cak i kad bih imala m*da).

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prepisivanje na bubicu
24.1.2010 22:43:12   
Delijagirl
user posted image

Evo moje puskice sa celotnom geometrijem smatrala sam da mi to nikad nece koristiti u zivotu da znam formule i ostala sr*nja napamet

Inace mene su kuci terali da pravim puskice i onda sam morala da ih predam kada su bile uradjene kao vec receno naucila sam skoro sve dok sam ih pravila user posted image





_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prepisivanje na bubicu
27.1.2010 3:22:15   
She Ra
Iskrena da budem, zavrsila sam fax, ali dan danas tvrdim da dva predmeta nikada ne bih polozila da nisam prepisivala.. Em je profesorka bila uzas (oba je predavala ona), em predmeti nisu imali nikakve logike i uzrocno posledicnih veza izmedju bilo koje dve recenice u knjizi user posted image Ali, moralo se poloziti. Pitam se je li i profesorka razumela o cemu se tu radi, s obzirom da je bila autorka knjiga user posted image

Ali bubicu nikad nisam koristila. Nisam smela, uvek sam se plasila da cu biti provaljena i bio me strah user posted image

Zato sam bila majstor za puskice. Jedan od gore pomenutih predmeta sam prepisala sedeci u prvom redu u amfiteatru user posted image
Neki su protivnici, neki su pobornici, ali ja sam i za znanje i za prepisivanje kada se mora. Posebno za tako neke predmete koji ti sutra nikad ni nece zatrebati u prakticnom radu, osim sto su evidentirani u indexu..


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prepisivanje na bubicu
1.2.2010 22:13:52   
marince1
hehe ja sam majstor prepisivanja user posted image user posted image user posted image
ali to mi se obije o glavu kad dodje usmeni ili npr sad sremam ispit cija je osnova bio jedan drugi,koji sam prepisala jer sam jurila u slov.
A ljudi moji veze nemam!Sad mi je to problem,bukvslno kao da pisem sastav aneznam slova user posted image

Ja sam jednom izlazila sa bubico,tacnije to nije bila ona mala bubica,nego slusalice za mob,one kao od vokmena user posted image user posted image user posted image
ali nisam polozila,jer se asistent nacrta odmah pored mene i nisam mogla da se javim na mob.
Oni su me zvali,zvali,telefon u dzepu vibrirao i nista user posted image
Mesecima posle toga su me zezali da sam uzivala u vibraciji i nisam htela da se javim user posted image user posted image user posted image  kao kad mi zazvoni mob i pocne da vibrira ja kazem ''ma ebes ispit'' user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prepisivanje na bubicu
21.7.2010 23:28:24   
Anoniman
Zavrsavam fax i nikad nisam koristila bubicu. Protivnik sam. Uvek sam smatrala da bi tako i moja baba Dobrila mogla da zavrsi fax, pa sam resila da se u necemu razlikujemouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Znam da ima kretena od profesora i za polaganje ispita kod takvih mozda bih i mogla naci opravdanje, ali polaganje uz pomoc bubice je uglavnom zastupljeno kod izuzetno lenjih ljudi koji nece da zagreju guzicu. Imam druga na medicini koji je par ispita polozio na bubicu- i onda bi ta osoba trebalo da te leci, ili da projektuje most ili zgradu i sl. Zvucim kao dusebriznica, ali protivnik sam.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prepisivanje na bubicu
21.7.2010 23:40:15   
Anoniman
jesam...jednom....za usmeni iz matematike za koju sam oduvek poprilicni duduk,BIO MI JE SESTI PUT ... a nije mi ni dan danas jasno sta ce ono ikom u zivotu jer ti nijedan nacin ne preostaje sem da nabubas-a to se makar u roku od 2 dana zaboraviuser posted image

elem-provalio me asistent...i nikada mi nece biti jasno zasto me nije kaznio,samo mi je rekao :IZADJITE NAPOLJEuser posted image

ja polozim u sledecem roku kod drugog asistenta na jedvite jade(bukvalno mi se smejao u lice koliko sam lupala),a ovaj bi mi juser posted image kevu da sam njega izvukla...cekao me je za osvetu izgleda,al nije docekaouser posted image user posted image user posted image

da napomenem da sam bila bleda ko krpa i smrsala od straha i nekontrolisane dijareje minimum 2 kila...vise mi nikad nije palo na pamet,a nije ni imalo potrebeuser posted image

meni je gorelo pod nogama jer bi me moji vratili kuci u slucaju neupisane godine a samo mi je POLA ispita falilo!!!!!...da nisam dala ispit u sledecem roku(koji je bio i poslednji za hvatanje uslova) to bi me i cekalo...zato sam to uradila....user posted image

neki ljudi su davali po 6 u roku,6 ubica od ispita...gadili su mi se....sto kaze Verolino ti nekog treba da lece,da projektuju mostove i slicno...kukavice....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prepisivanje na bubicu
22.7.2010 10:39:01   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Jeca RR
Ovaj nus-produkt tehnike koriste uglavnom srednjoškolci u "ladimo jaja" školama i studenti "platio sam, boli me ...." fakulteta

user posted image user posted image user posted image
Jao kod nas se otvorila skola za menadzere, a kako je malo grad i svi se znamo, to je da umres od smjeha ko je sve upisao tu skolu user posted image

Ja sam isto od onih koji kad ne znaju 99.9% ni ne izlaze na ispit. Ali jednom mi se desilo da polazem ispit poluspremana. jako tezak ispit. Izvlacis tri pitanja i odgovaras bez koncepta. I mi tako sjedali u velikom amfiteatru, a kako se blizio kraj smjene cistacicama, prebacimo se u manji da bi one mogle da ociste. I dok smo prelazili pitam ja jednu djevojku onako bezveze koja je imala pitanja, ona mi kaze, ja malo prelistam i kasnije kad sam dosla na red izvucem ista ta pitanja!!!Nisam mogla da vjerujem, to je prvi put da sam imala srece sto se tice skolovanja user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here