|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 11:45:46   
Bebana17
I da dodam: nosna kost mi se do sada videla samo kod jedne bebe, a imam ih troje, tako da se zbog toga ne uzbudjujem uopste. A nuhalni su mi kod svih beba bili dobri, kao i kod ove cetvrte bebe. Ne verujem da bih se odlucila da rodim jako bolesno dete sada u ovoj situaciji, kada bi nesto (ne daj Boze) bilo otkriveno na testu.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 11:49:08   
MimaKos
Nema razloga da tako razmisljas, samo pozitivno, jeste i bice sve ok....zao mi je ako sam temu odgurnula na negativnu stranu.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 11:52:05   
doramar11
Mima, nisi, pisemo realno i argumentovano, prosto smo sve opcije stavile na sto. Nasim trudnicama zelim mirnu i lepu trudnocu.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 11:55:40   
popkica bebic
Dan, mame! Joj što je kod nas hladnoooo... Brrrrr

Ali, ne dam se. 😄Ja u ovoj trudnoći nisam radila čak ni dabl test, odbila sam. Bogu hvala na UZ je sve ok i nadam se i uzdam u Boga da je zaista tako. Za šest do deset_ dana ulazim u sedmi mesec, aaaaa 🤗😯😱 Strah me je.... Odnosno, zbunjena sam... 😊

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 11:57:37   
MimaKos
Obrazlozicu i zasto.. gomila mojih drugarica ( vrsnjakinja) je brdo para do lekarima na razne privatne teatove, klinike, analize, izdobijalo gomilu LAZNIH dijagnoza ( zbog kojih su se isterale iz lameti i radile brdo analiza) za koje se kasnije ispostavilo da blage veze sa mozgom nemaju, i da su bebe savrseno zdrave, da bi im se izbio novac iz dzepa(konzilijum u drzavnoj bolnici rekao da je takvu dijagnozu bilo nemoguce tako postaviti), ali u trudnoci se ne stedi i na detetu se ne stedi i oni to odlicno znaju! Nisu se udostojili ni na porodjaj, za koji je dogovoreno da dodju, da se pojave, i zato mi je muka od toga da neko zaradjuje brdo para na zdravim bebama i trudnicama!


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 12:07:46   
bubulence


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Dan, mame! Joj što je kod nas hladnoooo... Brrrrr

Ali, ne dam se. 😄Ja u ovoj trudnoći nisam radila čak ni dabl test, odbila sam. Bogu hvala na UZ je sve ok i nadam se i uzdam u Boga da je zaista tako. Za šest do deset__ dana ulazim u sedmi mesec, aaaaa 🤗😯😱 Strah me je.... Odnosno, zbunjena sam... 😊



Popki leti i tvoja trudnoca 😁.  I ja sam zbunjena, sve nesto imam planove za nedelju, dve... Prosto me strah da pomislim da je porodjaj blizu i da bih mozda mogla poceti i da se spremam. 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 12:11:16   
popkica bebic
Nonstop se pitam kako je to imati troje dece.... Kako ih voliš, odgajas... Navikla sam se na ovo dvoje, oni su tandem u svemu, kako sada još jedno. Možda su glupa pitanja, ali dok ne steknem iskustvo neću znati i zamišljacu svašta.... 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 12:20:23   
Bebana17
Ja moram da se nadovezem da trudnocu vodim u domu zdravlja, kod doktora kom beskrajno verujem, kasnije se prebacujem u Visegradsku kod dr-a koga bas gotivim i verujem mu, a nifty test je jedina stvar koju placam u celoj trudnoci, sve druge pretrage radim u drzavnim institucijama. Na meni niko ne zaradjuje, a nifty test placam radi sopstvenog mira, po sopstvenom izboru, i niko me ne tera, niti plasi dijagnozama. Znam da mnogi preplaseni, jer u ovom stanju se svi plasimo za bebu i sebe, placaju sve i svasta privatnicima, ali ako je to cena njihovog mira, ja razumem zasto placaju. Sve je stvar izbora.


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 12:23:16   
Bebana17
A imati troje dece je prekrasna stvar, svi razliciti, a svako na svoj nacin neodoljiv, to je more beskrajne ljubavi, u kojem svi instinktivno znamo da plivamo... Uzivacete, to je sigurno... Ni jednom nisam pomislila, pa cak ni u velikom besu zbog njihovog bezobrazluka, sta mi je ovo trebalo..nikada.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 12:33:28   
MimaKos
Bebana, nije to nikakav mir kada te neko celu trudnocu plasi dijagnozama i nutka testovima.. svaka trudnica je preplasena i muka mi je da neko to koristi, kao privatno je bolje, oni znaju... ja sam prezadovoljna svojim lekarom u drzavnoj i time sto je trudnocu predstavljao kao potpuno.prirodno stanje..Da se nadovezem, nas je troje i cuvali smo jedno drugo, mama kaze da joj je lakse sa troje nego sa dvoje bilo :) a i bas se posle treceg podmladila :)

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 12:45:25   
bubulence


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Nonstop se pitam kako je to imati troje dece.... Kako ih voliš, odgajas... Navikla sam se na ovo dvoje, oni su tandem u svemu, kako sada još jedno. Možda su glupa pitanja, ali dok ne steknem iskustvo neću znati i zamišljacu svašta.... 





Isto, isto pitanje me muci. I jos jedno, sta cu da radim sa pisom 😁😶, to mi izgleda kao nocna mora 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 12:48:53   
doramar11
Javite nam utiske za par meseci :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 13:01:38   
Bebana17
Mimakos, i nas je bilo troje u familiji i uvek smo se zajedno igrali, mama tvrdi da joj nase odrastanje nikad nije bilo teret, niti se nesto angazovala oko nas, tri devojcice (moje dve sestre i ja), svi super djaci, nikad neki problem nije iskrsao...milina.


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 13:29:27   
Maruska15
Epa drage moje ja sam jedinica i presrećna sam što ću mojoj Nataliji da rodim batu ili seku. Nije lepo kad si jedinac iako si centar sveta roditeljima. Patila sam celog života zbog toga i hvala Bogu moja cera će imati svog najrodjenijeg. A planiram i treću bebu ko Bog da. 


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 13:40:47   
Bebana17
Maruška user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 13:53:36   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Mimakos, i nas je bilo troje u familiji i uvek smo se zajedno igrali, mama tvrdi da joj nase odrastanje nikad nije bilo teret, niti se nesto angazovala oko nas, tri devojcice (moje dve sestre i ja), svi super djaci, nikad neki problem nije iskrsao...milina.


  isto i kod nas, samo sto smo mi seka ,bata, seka kombinacija, nema vece srece, cuvali jedno drugo 


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 14:10:46   
popkica bebic


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Nonstop se pitam kako je to imati troje dece.... Kako ih voliš, odgajas... Navikla sam se na ovo dvoje, oni su tandem u svemu, kako sada još jedno. Možda su glupa pitanja, ali dok ne steknem iskustvo neću znati i zamišljacu svašta.... 





Isto, isto pitanje me muci. I jos jedno, sta cu da radim sa pisom 😁😶, to mi izgleda kao nocna mora 
[/quote Bubi, draga, ne brigaj zbog piše, lakše je nego što možeš da zamisliš. Meni veći stres stvara ono što i mi imamo, jer je to jako oset_ljivo.... 😉😊]



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 14:30:59   
Beca.t
Drage devojke, evo i mog misljenja

 U godinama preko 35 a pogotovo preko 40 verovatnoca da nesto krene naopako je velika zato i postoje testovi i na njih vas obavezno dr salje u tim godinama. To uopste nije bez veze, veoma je korisno.
Meni sa 35 je dr uradila UZ detaljan, dabl i rekla da nikako ne idem na amnio iako je bila VTO, i zaista sam joj verovala. Jedva sam i ostala trudna.
Sada ista dr, kaze da preporucuje test, ako smo u mogucnosti prenatalni (inace radim kontrole u drzavnoj klinici) jer je VTO  i godine su tu, i prosto treba proveriti. Naravno da verujemo u najbolje ali lako je pricati kada sve ispadne dobro.
Meni je dr zato rekla da ne radim dabl jer nema svrhe ako radim prenatalni.  Mojoj kumi su, iako se pripremala za prenatni, radili dabl i tako joj saopštili rezultate kao da su najgori, jadna nije spavala samo su je preplasili. Nakon prenatalnog laknulo joj je.
Treba verovati lekaru jer ako idete kod nekoga i mislite da vam uzima pare onda niste na pravom mestu.
Bebana super si! Ne brini, i ja cu ici na test po preporuci dr.
Bubi ti jos malo pa uzivancija! 
Popkice, ti polako stizes do cilja! 
Maruska, ti i ja sa bebanom u korak. 😀

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 15:03:08   
doramar11
Draga Beco, i u mladjim godinama se preporucuju testovi, ultrazvuk malo znaci kad su u pitanju genetske anomalije. Vecina zena ne moze da se nosi sa losim rezultatima ni hipoteticki, pa sebi serviraju pricu "nece meni da se desi". Da nam bude sto vise zdravih beba i srecnih mama!

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 17:41:27   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: doramar11

Draga Beco, i u mladjim godinama se preporucuju testovi, ultrazvuk malo znaci kad su u pitanju genetske anomalije. Vecina zena ne moze da se nosi sa losim rezultatima ni hipoteticki, pa sebi serviraju pricu "nece meni da se desi". Da nam bude sto vise zdravih beba i srecnih mama!



Slazem se, samo mislim da dobar dr na UZ vidi mnogo toga, naravno ako je iskusan. Ali posto postoje testovi, treba ih raditi iako nista nije 100% sigurno. Teske su to odluke, daj Boze zdravlje i sreće! 

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 17:49:08   
doramar11
Kako podnosite ovo vreme, trudnice?

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 18:27:19   
bubulence
Zene, kada se pakujete? Ja imam jos 13 dana do termina. Prva cerka rodjena 3 dana ranije, druga 9. Ovog puta jos nista nisam pocela da spremam. Sve se plasim da ce krenuti porodjaj kada sve spakujem a ja nisam psihicki spremna😒. Neozbiljno znam... 


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 18:37:26   
MimaKos
Bolje se spakuj, posle tesko da objasnjavas sta da ti donesu.. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 18:50:44   
doramar11
Pa za pakovanje ti treba pola sata, sta cekas?

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/19 [chat]
14.7.2019 18:52:28   
MimaKos
Ja muzu i ono sto sam naknadno objasnjavala, sta mi je naknadno trebalo, sve je pogresio ;)


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here