|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kašice
14.3.2010 19:59:54   
gagana83
Nisam bas iskusna mama ali probacu da pomognem.
Pa ni moja Una sa 5 meseca nije udvostrucila tezinu,ne znam koliko je bila teska ali ne verujem da je imala 6500(rodjena je sa 3250g).I ja se draga moja uopste ne opterecujem vise time.
Pa ne mogu da je nateram da pojede vise nego sto zeli!
Bas sutra idemo na kontrolu pa cemo videti.

Bundeva ili tikva se vrlo lako spremaju.Iseces bundevu na male parcice(ili jos bolje neka tm isece umesto tebe posto se tesko seceuser posted image )stavis da se kuva dok ne omekne,ili ispeces u rerni i kad je gotovo samo viljuskom izmrvis,ne moras cak ni da pasiras.Lepo se kombunuje i sa vocem i sa povrcem.Moja Una je obozavauser posted image A dobrea je i za stolicu,znam da ste i vi imali problema sa tim.
Ja se ne bih usudila jos uvek da joj dajem pirinac jer je bas tezak za varenje.A kukuruz mozes u pahuljicama da joj dajes.
Sve u svemu,nemoj da panicis,svaka beba ima neki svoj ritam kojim se razvija i napreduje,bitno da je ona zdrava i vesela,sto mora da bude buca?

< Poruku je uredio gagana83 -- 14.3.2010 20:00:54 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kašice
14.3.2010 20:04:08   
*Alexx*
Kao prvo, ja mislim da tek sa šest meseci treba da udvostruči težinu sa rođenja, ali nisam 100% sigurna, neka me druge mame demantuju.
Drugo, opusti se user posted image (pričam iz iskustva)
Treće, bundevu ispeci ili skuvaj! Najobičnije... Iseckaš i u vodu, i kad je mekana, gotova je. Peče se sa ljuskom, kuva se bez ljuske. Imaš Sunval kašicu samo sa bundevom. A ona se lepo kombinuje sa čim hoćeš.
Mislim da pirinač sam po sebi nema gluten, a integralni je svakako bolji od glaziranog, ali ja nisam pravila. Ostavi ga preko noći ili par sati da odstoji u vodi, da bi ti se brže skuvao.

Samo polako, vidi u temi o ishrani 3-6 meseci kako smo uvodile hranu user posted image



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kašice
14.3.2010 20:17:14   
nina83
Hvala vam zene, divne ste! Mene je najvise izludelo to sto sam mislila da sve imam pod kontrolom i onda me doktorka skroz zbunila. Inace, cesto je cudna i neodredjena, pa planiramo da je menjamo. Probacu sama sa bundevom, a sa int. pirincem cu sacekati.. Hvala jos jednom! user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kašice
14.3.2010 21:34:41   
Anitaaa
ništa se ne sekiraj to je odliična težina.user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kašice
16.3.2010 11:31:08   
nina83
Evo da vam se pohvalim, uspela mi izgleda ona kasica od bundeveuser posted image  Isekla sam je na kockice i skuvala zajedno sa krompirom, i dete je olizalo cinijuuser posted image  Kaki supeeeruser posted image  Sad cu bundevu da joj spremam u svim mogucim kombinacijamauser posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kašice
16.3.2010 23:27:15   
gagana83
IZVORNA PORUKA: nina83

Evo da vam se pohvalim, uspela mi izgleda ona kasica od bundeveuser posted image  Isekla sam je na kockice i skuvala zajedno sa krompirom, i dete je olizalo cinijuuser posted image  Kaki supeeeruser posted image  Sad cu bundevu da joj spremam u svim mogucim kombinacijamauser posted image

Superuser posted image user posted image user posted image
Samo povedi racuna da ne preterate sa bundevom,jer sadrzi dosta karotena pa bebi moze da pozuti koza od njega.Ovo vazi i za sargarepu i kajsiju.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kašice
17.3.2010 0:53:26   
liliana
Možda če nekome biti od pomoči: Nama je pedijatar rekao da sa 5 meseci dete treba da udvostruči težinu sa rođenja. Naša beba ima 3,5 meseca, rodila se sa 2kg i 400gr, a sada ima 5kg i 900gr.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kašice
17.3.2010 8:39:57   
nina83
IZVORNA PORUKA: gagana83


Superuser posted image user posted image user posted image
Samo povedi racuna da ne preterate sa bundevom,jer sadrzi dosta karotena pa bebi moze da pozuti koza od njega.Ovo vazi i za sargarepu i kajsiju.


Naravno, ne bih bas da mi bude bronzanauser posted image user posted image  Sad je probala vise vrsta povrca, pa ce mi biti lakse da kombinujem.. A i uskoro cu i vocne da joj pravimuser posted image  

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kašice
29.3.2010 20:43:12   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: nina83

Evo da vam se pohvalim, uspela mi izgleda ona kasica od bundeveuser posted image  Isekla sam je na kockice i skuvala zajedno sa krompirom, i dete je olizalo cinijuuser posted image  Kaki supeeeruser posted image  Sad cu bundevu da joj spremam u svim mogucim kombinacijamauser posted image

Superuser posted image user posted image user posted image
Samo povedi racuna da ne preterate sa bundevom,jer sadrzi dosta karotena pa bebi moze da pozuti koza od njega.Ovo vazi i za sargarepu i kajsiju.



Zezas,jel da?
Kako da pozuti koza?
Ja sam jednom probala da mu dam bundevu i portiklu i pelenicu kojojm sam je brisala nisam uspela da operem user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kašice
29.3.2010 21:09:25   
gagana83
Bez zezanja Marince,koza moze postati zuckasta ako se cesto konzumiraju namirnice koje su bogate beta karotenom,narocito na nosu i stopalima.To nije nista stetno,samo malo smesno izgledauser posted image Mom kumcetu je malo zuckast nos od sargarepice,a mm kad je bio beba imao je bas zut ten jer nije hteo nista drugo da jede osim bundeveuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kašice
30.3.2010 1:05:41   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: gagana83

Bez zezanja Marince,koza moze postati zuckasta ako se cesto konzumiraju namirnice koje su bogate beta karotenom,narocito na nosu i stopalima.To nije nista stetno,samo malo smesno izgledauser posted image Mom kumcetu je malo zuckast nos od sargarepice,a mm kad je bio beba imao je bas zut ten jer nije hteo nista drugo da jede osim bundeveuser posted image

Ovo se i nama desilo user posted image I nisam ni ja znala, pa me je pedica pitala na pregledu da li mala jede dosta mrkve i sl. Ja sva zbunjena kao odakle ova zna sta mi jedemo user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kašice
6.4.2010 0:34:22   
gagana83
Ahahaha ja sam stalno pisala o tome da ne preterujete sa sargarepom i bundevom da koza bebi ne bi pozutela a danas primetim kako je Uni nosic malo zuckastuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kašice
25.6.2010 14:15:27   
Markovicka
Mojoj malenoj se izgleda ne svidjaju povrtne kasice, juce smo probali, kad je okusila posle nije htela ni da zine, kad joj prinesem ustima pocne da place. Drugi je put tek, pa se nisam iznervirala,ali nisam bas ocekivala jer je dosad sve lepo prihvatila. I sargarepicu je jela sa jabukom, a sad sa krompirom nece. Pitanje jedno, cuvate li spremljene kasice u frizideru ili cu morati stalno da bacam pa pravim nove?

< Poruku je uredio Markovicka -- 25.6.2010 14:16:06 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kašice
25.6.2010 14:19:05   
liliana
Moja beba JE PRVO JELA ŠARGAREPU I SVIĐA JOJ SE. mEĐUTIM, KROMPIR NEČE NI DA VIDI, PA SAM JA ODUSTALA OD KROMPIRA. mOŽDA GREŠIM, ALI NEČU DA FORSIRAM NEŠTO OKO ČEGA BUDE MUČENJUE  i njoj i meni. (tek sad vidim da sam pisala velikim slovima!user posted image ) Ja  ono što ona ne pojede ne ostavljam u frižider, več bacim ili ubacim u nešto što kuvam (zavisi šta sam joj davala) i onda joj ponovo spremam.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kašice
25.6.2010 14:51:40   
Markovicka
Mozda je krompir u pitanju, mozda sto je spremljena a ne kupovna, one su ipak nekako skroz glatke strukture. Mislim da cu da probam da joj dam krompir sa bundevom, nju bas voli. Znas, nije problem ako odbija jednu namirnicu, ali ako krene svaku drugu da odbija...onda je problem, ne bih da mi bude izbirljivica.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kašice
25.6.2010 22:31:52   
Nanica1
Markovicka, krompir bebe generalno bas nesto ne vole jer je takve strukture da davi... A kako ga spremas? Jel blendiras ili gnjecis viljuskom? Probaj razne tehnike, moze i to biti u pitanju! Ja inace sve propasiram kroz cedku za caj sem krompira jer on bude kao lepak!
Takodje pravim razne kombinacije kako bi ga prevarila... Stavljam svoje mleko i zitarice u kasice ili napravim posebno samo zitarice sa mlekom pa posebno kasicu u koju sam takodje ubacila zit.i mleko pa mu dajem nekoliko kasika onog sto voli pa posle nekoliko onog drugog!

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kašice
25.6.2010 23:00:28   
engimengi
Ja danas dala šargarepicu dečacima i svidjalo im seuser posted image Jabuku nisu voleli nikako,a ja to dala prvo mislim svi voleuser posted image Krompir onako..nisu mnogo pljuvali.A probala sam da mešam sa pirinčanim pahiljicama,al to meni slatko,nije bas da se mesa sa krompirom i nisu hteli(sve ja pojelauser posted image )

_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kašice
26.6.2010 10:15:37   
Nanica1
Engimengi, kazu da krompir ne treba mesati sa zitaricama... Samo sto sam ja zaboravila zastouser posted image

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kašice
26.6.2010 14:02:02   
BabyG
Moja bebana nešto neće šargarepu. Pre je jela i čistu, a već par nedelja neće ni da lizne.. Mešala sam i sa jabukom i sa plazmom, al' ne vredi.. Al' sok od šargarepe taman samo tako! user posted image A što se tiče krompira.. Ja joj napravim kao pire, sa malo mleka i soli. I pojede skoro sve ili sve, u zavisnosti koliko napravim..

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kašice
27.6.2010 13:52:42   
red sonia
i mi smo prvo sargarepicu pa zatim jabuku,takodje i pije sokice od njih,trenutno jedemo krompir, a ne znam sta sledeceuser posted image moze li karfiol ili je rano...htela sam spanac al trenutno ne mogu da ga nabavim svezeg,mozda za koji dan

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kašice
27.6.2010 14:12:05   
Markovicka
Evo juce i danas je smazala sav krompir, izmiksam joj sa onim stapnim mikserom sa malo mog mleka. Znaci da nije krompir problem bio, mozda sargarepa, a mozda joj se nije svidela supa sa kojom sam mesala. U njoj se kuvalo i meso...Mm kaze ipak je ona bosanka mala,  kako da ne voli krompir, to se jos nije desilouser posted image
Nanice, ja nesto ne volim da varam kad je hrana u pitanju, nekako mislim ako pocnem tako onda cu stalno morati da pravim smicalice i muckalice...volela bih da prihvati vecinu namirnica posebno i da oseti bas pojedinacne ukuse...

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kašice
10.1.2011 0:40:22   
dunja RR

Napišite mi molim vas iskustva sa Impamil kašicama:)

Hvala!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kašice
10.1.2011 8:08:15   
mejvis
Meni se Impamil kašice ne svidjaju, nemaju lep miris ni ukus i on nikako neće da ih jede. user posted image
Pahuljice za bebe bi ovako poredjala: 1.Nestle (vrh- jedino što se spremaju sa mlekom pa posebno pravim formulu). 2. Humana (probali: burbon- vanila, keks, jagoda- jogurt) 3. Hipp (dosta toga smo probali i sve voli)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kašice
10.1.2011 9:56:38   
Nensi*
Mi smo probali samo onu koju smo dobili u paketicu,i iskreno ne svidja mi se,pa sad ne smem ni da probam da kupim neku drugu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kašice
10.1.2011 10:08:26   
*Alexx*
Cerealije KLIK

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here