|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
20.1.2020 19:54:11   
flamingos
Bravoooo👏


(odgovor članu dudas)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
20.1.2020 23:12:22   
Tetkana
Za neumorne prstice 😊
Za ovu igru bice vam potreban karton od neke stare kutije, makaze, i razni materijali: krep papir, kanap, stara majica, vunica konac... sto vise materijala-to bolje. Materijale izrezite na froncle. Od kartona napravite glavu i na vrhu probusite rupe. Kroz rupe provucite froncle od materijala (ovo mogu i deca da rade). Na taj nacin dobijete kao kosu od raznih materijala.

Detetu ponudite razne gumice, snalice, cesljice, kao i makaze i igrajte se. Naucite da pletete kike, vezujte gumice u cvrst cvor, igrajte se frizera koji skracuje krajeve musteriji. Deciji prstici i ruke su stalno u pokretu a ujedno uce kako se razni materijali ponasaju - neki su tanki i lako se seku, drugi su deblji i nisu bas zahvalni za secenje, i sl. Sto vise razlicitih materijala - to bolje. Odavno je poznato da je taktilna inteligencija prva i osnovna (jos kod beba) za razvoj svih drugih inteligencija. Neka dodiruju, neka se igraju. A naravno mozete i vi sa njima 😊
Ova igra jako razvija kreativnost.
A usput im pricajte i o tome kako je vazno da se svaki dan cesljamo i da imamo urednu kosu (ovo je posebno delotvorno kod dece koja su u ,,necu" fazi 😂).
Uzivajte!

user posted image

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
21.1.2020 1:50:59   
dunja RR
Bravo mame, ja sam oduševljena user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tetkana)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
21.1.2020 1:52:35   
marketing RR
Svaka čast, eto nam lepih predloga, a neki će biti i nagrađeni, 'ajdemo još koji mame user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
21.1.2020 6:37:57   
mirana1
Divnoce male.
Pravimo "jednoroge", bojimo temperama , sa drugaricama, obozavamo kineticki pesak . Toliko lepih i zanimljivijih stvari od telefona , priroda , park.
E, sad. Potrebne su makaze, karton, boje, malo sljokica i puno slatkih osmeha. Koristili smo i vunicu za grivu i malo lepka.



(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
21.1.2020 7:31:25   
mirana1
IZVORNA PORUKA: mirana1

Divnoce male.
Pravimo "jednoroge", bojimo temperama , sa drugaricama, obozavamo kineticki pesak . Toliko lepih i zanimljivijih stvari od telefona , priroda , park.
E, sad. Potrebne su makaze, karton, boje, malo sljokica i puno slatkih osmeha. Koristili smo i vunicu za grivu i malo lepka.

user posted image






I dve mlade damice su plele kikice njihovim jednorozima!
user posted image

Kikice , kikice, sarene i slatke!
user posted image


< Poruku je uredio mirana1 -- 21.1.2020 7:38:23 >

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
21.1.2020 8:21:45   
Slavkic


user posted image Evo još jedan predlog, učili smo anatomiju ljudskog tela, ponovo samo papir, makarone i lepak. Jednostavno a korisno(uz pomoć igre naučimo djelove ljudskog tela) 

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
21.1.2020 10:10:43   
Mirko Svirko
Bravo!Ideje su vam fantasticne 👏🤗

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
21.1.2020 11:53:34   
princezica1
Kakva je to mamina velika princeza (7 godina) bez modnog dodatka poput tasnice? Pravi se brzo, a izgleda sjajno i u nju staju sitnice kao sto su snalice, gumice, labelo.  Prvo na kartonu treba nacrtati 2 kruga koji se seku i iseci ih zajedno. Zatim ih presavijemo na preseku i prislonimo, a gornji deo secemo i dobijamo oblik tasnice sa otvorom. Pomocu klesta za busenje rupa pravimo jednake rupe uz ivicu krugova, pa provlacimo vunu kao kaisic. Ova klesta su zgodna jer prave rupe jednake velicine. Moze se bojiti, posuti skljokicama ili kristalima, cirkonima, ukrasiti kolaz papirom. Ko kaze da divan deciji aksesoar mora da bude skup? :)

user posted image

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
21.1.2020 11:55:51   
princezica1
Moja mladja devojcica (5 godina) je zelela da napravimo vetrenjacu i non stop je nosi sa sobom kada ide napolje. Potreban je papir oblika kvadrata ne manjeg od 10_x_10 cm, povuku se dijagonale i tacka preseka je centar kvadrata koji se probusi na primer cackalicom. Sece se papir po dijagonalama, ne bas do centra kvadrata nego par santimetara od njega. Probuse se rupice na krajevima i svaki drugi krak papira se savija prema centru i postavlja na cackalicu. Sve se pricvrsti pomocu perlica sa obe strane papira, pa se cackalica probode kroz slamku kao drzac. Deo cackalice koji viri se isece makazama. Lepo je i kada se za pravljenje vetrenjace koristi kolaz papir. Ova nasa je dekorisana cirkonima, sljokice nismo imale inace bi bilo i njih :)


user posted image

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
21.1.2020 14:57:02   
mama Jo
user posted image

Kolaz papir u funkciji sponzora maminih 5 minuta user posted image

Napravite im model na obicnom papiru (kod nas je to duga i oblici) i neka rucice rade. Vezbamo prstice i spretnost, razvijamo koncentraciju, pustamo masti na volju i razvijamo kreativnost.
Takodje, uce se preciznosti koristeci makaze i sicusne papirice. Bice im vrlo zabavno sigurno. Posebno ce biti odusevljeni kada zavrse i kada vide kakav su mozaik sami napravili. Dakle, ucimo i nove reci.

A ako u porodici imate i dvogodisnjaka koji hoce da ucestvuje (ne da smeta, nisam to rekla naravno user posted image ), mozete i njega ukljuciti tako sto cete usput sa njim uciti boje. Nakon nekoliko minuta, vasa dva ceda ce lepo zajedno da se zaigraju, a vi lepo na miru popijete kaficu i citate Ringeraju 😉

P.s. ja nisam konkurencija, ovih dana se ovako igramo pa hajde da dam svoj doprinos temi, posto sam ja staro RR piskaralo user posted image

< Poruku je uredio mama Jo -- 21.1.2020 14:58:29 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
21.1.2020 21:49:08   
medamisko
I mi dobili zadatak u vrticu da budemo kreativni.
Nakon mnogih ideja, pokusaja , mama i sin u akciji. Makaze kolaz papir , 4 zatvaraca od plasticnih flasa.
Lenjir za crtanje i lepak. I cas posla auto je tu.


user posted image


< Poruku je uredio medamisko -- 21.1.2020 21:51:06 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
22.1.2020 6:39:41   
flamingos
Predlozi su divni,bravooo.Srećno svima❤


(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
22.1.2020 7:50:57   
Ivanka 75
Sve super predlozi, bravo!
A dai smeju slike od ranije da se postavljaju, npr 2-3 godine? 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
22.1.2020 9:46:05   
jane1
Bravo za divan i inspirativan konkurs, moji mali umetnici bi voleli da daju doprinos pa cu postaviti 2 rada. Odlicna zabava za celu porodicu je pravljenje novogodisnjih ukrasa od gline. Koliko lepih oblika i boja tu ima, puno posla za decije rucice. Glina se dobro umesi vlaznim rukama i kada omeksa razvlaci se kao testo. Preporuka je da se koristi oklagija da bi "testo" bilo iste debljine. Uz razne modlice uzivanje moze da pocne! U nasoj maloj radionici najbrojniji su cvetici i srca. Ostaje da se probusi rupica za konac i ukrasi idu na susenje tokom noci. Sutradan se ukrasi oslikaju temperama i kace na jelku.


user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
22.1.2020 10:03:35   
jane1
Upoznajte gospodina "super" Sneska! Zasto je on  "super"? Otporan je na sunce za razliku od onog koji se otopio u dvoristu. Malo smo se i ljutili na sunce zbog toga 😀. Snesko se sastoji iz dva naduvana balona koji su oblepljeni slojevima papira.  Minimum je 7 do 8 slojeva i glavno je da se lepak dobro osusi budite stpljivi. Zatim se  baloni probuse i  glavu Sneska zalepimo za telo. Kolaz papir i karton su dovoljni da se napravi sesir, usta, nos. Savetujem da donji deo Sneska utisnete da bi bio stabilan. Oko Sneska je vata koja predstavlja sneg. Toliko od nas, pozdrav za sve kreativne mame i decu!

user posted image


(odgovor članu jane1)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
22.1.2020 18:35:34   
mati
Evo i nas. Plastelin je za Matiju (9god) jos uvek veoma zanimljiv i nepresusan izvor ideja. Pravi likove i predmete iz igrica, crtaca... 
user posted image
Mitar (6god) voli da se igra sa Lego figuricama, pa smo dosli na ideju da napravimo rakete... Potreban je karton od toalet papira, pistolj za silikon, moze i obican lepak, samo se duze lepi, tempere i obican karton. 

user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu jane1)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
22.1.2020 18:36:52   
Mirko Svirko
Bravo. Bas dobra ideja za raketu. 👏

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
22.1.2020 21:37:47   
Duškić
Bas lepa ideja za raketu, bas pokazah deci pa da pravimo.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
23.1.2020 8:59:12   
bikicaV
Da li je neko napravio slajmova od moje dece ne znam, ali da obozavaju plastelin i pesak , glinu sve.
Stalno pravimo neke zanimljive rukotvorine , zadnje sto smo pravili je Snesko belic (sto imam slikano) i krasilo je novogodisnju noc i jeleku.
Mali snesko belic u tegli, koji je napravljen od sledecih sastojaka>
Bela carapa,
crvena trakica,
za punjenje pirinac.
Marker u dve boje.Konac i igla.
Jednostavno je a lepo.
Carapu presecemo i napunimo pirincem, naglavak isto isecemo, on je posle kapica. Napunimo pirincem carapu, preko sregine stavimo crvenu trakicu i zasijemo vrh, Markerom nacrtamo okice i nosic, i dugmice na snesku. Imamo jos jednog koji je bas veliki i njemu sam prisila dugmice,
deca su odusevljena , pirinca svuda je bilo. Tako jednostavno i lepo.

(odgovor članu dudas)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
23.1.2020 9:10:15   
flamingos
Bravo za sve vas👏


(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
23.1.2020 18:38:52   
MazaD
Kako se pravi slajm saznajte bas sad. Moja cerka je postala pravi majstor uz pomoć klipova sa neta i isprobano bezbroj boja i recepata.
Oho lepak.
Pena,gel za brijanje,
Gliteri u boji kuoljeni kod kineza,
Cinija
I acidi borici ili borna kiselina
Sipati penu,dodati lepak uz stalno mešanje i dodati kašiku borne kis.
Dodati glitere i mesati.Baš je odličan ovaj recept, probajte.

user posted image


user posted image



< Poruku je uredio MazaD -- 23.1.2020 18:43:27 >

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
23.1.2020 20:18:21   
bikicaV

IZVORNA PORUKA: bikicaV

Da li je neko napravio slajmova od moje dece ne znam, ali da obozavaju plastelin i pesak , glinu sve.
Stalno pravimo neke zanimljive rukotvorine , zadnje sto smo pravili je Snesko belic (sto imam slikano) i krasilo je novogodisnju noc i jeleku.
Mali snesko belic u tegli, koji je napravljen od sledecih sastojaka>
Bela carapa,
crvena trakica,
za punjenje pirinac.
Marker u dve boje.Konac i igla.
Jednostavno je a lepo.
Carapu presecemo i napunimo pirincem, naglavak isto isecemo, on je posle kapica. Napunimo pirincem carapu, preko sregine stavimo crvenu trakicu i zasijemo vrh, Markerom nacrtamo okice i nosic, i dugmice na snesku. Imamo jos jednog koji je bas veliki i njemu sam prisila dugmice,
deca su odusevljena , pirinca svuda je bilo. Tako jednostavno i lepo.


user posted image

(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
23.1.2020 23:50:33   
medamisko
Evo jos jednog jednostavnog predloga za vase malce;
Potrebna je mala slicica omiljenog lika, koju mozete nactati ili iseci iz novina ili vam neko odstampati ili iz stare bojanke uzeti,
Makaze,
Poklopac od fineti krema ili sirka ili bilo koji providni plasticni poklopac,
Stiropor ili kokosovo brasno ili bele sljokice ,
Lepak i beli karton ili beli papir i flomasteri.
Nacrtamo postolje "za magicnu kuglu " u nasem slucaju je bila novogodisnja, izrezemo u obliku kruga slicicu i obojimo , ubacimo po zelji sta imamo i uzmemo plastican poklopac i zalepimo ivicom celom .
Simpaticno i jako zanimljivo. Kad se okrene izgleda kao mala kugla.
user posted image

< Poruku je uredio medamisko -- 23.1.2020 23:52:20 >

(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Osvoji Elmer’s nagrade!
24.1.2020 11:32:28   
Duškić
Sad gledam jesmo li jedini zaludjenici za slajm user posted image . Kad neeer.

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here