|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus - 2. deo
13.7.2020 20:25:13   
Maraj
Ja manje... mada kad smo napolju nosim alkohol sa sobom.
S od rodjenja ima osetljivu kozu, i eto...na jagodicama prstiju vidim ljusti jojnse kpza. Izgleda da joj se ojela od alkohola/asepsola. Bas je osetljiva

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: Korona virus - 2. deo
13.7.2020 22:03:58   
mama Jo
Pa moguce Maraj da je od toga.
Meni su u tom periodu ruke bile katastrofa, jedva sam ih oporavila.
I ja generalno manje, ruke i dalje forsiram, ali povrsine ne toliko, ali dezinfikujem dosta cesto.
Obucu naprskam. Jedino sto vise ne radim je cim dodjem iz prodavnice da se presvlacim, mada izgleda da bi trebalo. Doduse mm najcesce ide u nabavku.
I da, prestali smo da brisemo proizvode iz prodavnice, mislim da bi mogli opet.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: Korona virus - 2. deo
13.7.2020 22:04:59   
mama Jo
Da, pari... Razumem te skroz.
Skoro je bila i diskusija na tu temu... Sta ako se roditelji zaraze. Tebi je jos nezgodnije.
Hajde necemo da mracimo, nece doci do toga!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: Korona virus - 2. deo
13.7.2020 22:15:57   
physio70
To je najgori strah roditelja. Nadam se da nece doci do toga.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: Korona virus - 2. deo
13.7.2020 22:30:40   
Didy
Pari, ne razmišljaj unapred! Samo trošiš energiju na nešto što se najverovatnije neće desiti. Ako se desi (daleko bilo), tad ćeš doneti ključne uloge. Što reče Skarlet O''Hara u "Prohujalo s vihorom" - Misliću o tome sutra.Ja ne dezinfikujem ništa posebno. Nisam ni onda u martu-aprilu. Redovno održavam higijenu kuće, ne ulazimo svakako niko obuveni, ruke se i inače peru odmah po ulasku... Maske nosimo kad idemo u zatvorene objekte (muž i ja, decu ne vodimo u takve prostore), rukavice ne nosim, ali imam u torbi bočicu alkohola još od marta i kad sam negde napolju, a smatram da treba, dezinfikujem ruke. Moram priznati da imam problema na rukama od toga, pa ne preterujem. Muž radi od kuće, ja sam na raspustu, pa svakako ne radim, ne socijalizujemo se previše - roditelji, najuža porodica i jedni prijatelji i to vrlo retko. Nisam nešto opterećena, nisam u panici, malo smo život prilagodili, ali ne mogu ni da pritisnem dugme - stop. Moramo da naučimo da živimo s tim i to je to. U našem gradu ima dosta zaraženih. Kažu da ćemo možda biti novo žarište. Sad već poznajem i dosta ljudi koji su zaraženi, srećom niko nema tešku kliničku sliku, svi su kod kuće, prate simptome i čekaju da prođe. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 0:13:02   
dddaca

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mama iz vrtica u koji ide S, je trenutno, zarazena I dobila je na klinici za plućne bolesti terapijuSelenCinkVitamin CVigantol jedna kap dnevnoTakodje je napisala da se nakon izlečenja dobija tromboza jer kovid napada krvne sudove i da su joj doktori za to dali tarapiju rendani đumbir sa kurkumom, da se razredi krv ali ovo ne smeju da uzimaju oni koji su vec na terapiji za razredjivanje krvi, tipa na fraksiparinu. Kaza da još dodatno daju i hemomicin ali onima koji imaju temperaturu, ona nije imala. 
IZVORNskA PORUKA: Duškić

Ljudi kad smo vec kod korone, kazu da se ne pije brufen. Da li je neko prelezao ovu napast i cime se lecio, mimo onog sto su mu dr.prepisali.?





@dunja kako se koristi taj djumbir sa kurkumom? U kojim kolicinama, razmuti li se u vodi? Za ne daj Boze, da se zna... Ja nadjoh na netu neki recept za mrsavljenje i ciscenje organizma.

Mi smo tokom vanrednog stanja dezinfikovali svu robu sto donesem iz prodavnice alkoholom. Sad ne. Mozda bi trebalo, mozda smo se opustili, ali to mi je nekakao najteze padalo, jer kupovine nisu bile ceste, ali zato kad odem nakupujem bas dosta.
Sto se tice higijene ruku, van kuce ih cesto prskam alkoholom i koza mi je uzasno suva. Kuci odmah po ulasku pranje ruku, cipele ispred vrata, pa ih malo kasnije unesem, pa ponovo pranje ruku.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 0:33:50   
lesli
Mi dezinfikujemo sve sto stigne iz prodavnice.Sve sto mozemo, narucujemo online. U prodacnicu idemo samo kada je nesto neophodno i to bez deteta. I ranije sam izbegavala da je u sezoni gripa vukljam po prodavnicama ako ne moram (jedno od nas dvoje je pricuva, drugo ode i obavi nabavku).Doduse, sve sto mozemo da izvadimo iz originalnog pakovanja izvadimo. Brisemo alkoholom samo ono sto mora tako da ostane. Npr. Plazmu otpakujemo i bacimo onu kutiju, a one kese sa keksom poslazemo u kuhinjske elemente, wc papir isto otpakujemo i poslazemo (doduse, to smo i pre radili). Svuda nosimo sa sobom alkohol ili gel za suvo pranje ruku. Maske su obavezne ako se ide u apoteku, prodavnicu, postu, na pijacu...Izuvamo se cim udjemo u stan (to smo i pre radili), ali sada pre ulaska noge obrisemo peskirom natopljenim domestosom (ta mera ostaje i posle korone, ako se ja pitam :D).
Jedino sto smo popustili je da ne ribamo kupatilo vise domestosom, hodnik i terasu redje brisemo domestosom. Na pocetku epidemije sam brisala svaka 2-3 dana. Sad jednom u ihaaaaj.
Ruke se peru po dolasku kuci. To smo radili i pre. I obavezno je presvlacenje kao i pre korone sto je bilo. Ali sada to radimo na terasi, a ta odeca ili ide na pranje ili stoji na terasi u jednoj papirnoj kesi.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 0:37:52   
lesli
Zaboravih jos neke sitnice. Dolaze nam ili idemo u poset_u samo mojima i mm-ovim roditeljima.Vidjali smo se da prijateljima, i to retko i napolju, u set_nji.Mm radi od kuce vec mesecima. Ja nisam radila dok je bilo vanredno stanje zbog deteta. Sada sam na bolovanju, ali cu posle toga da uzmem godisnji. Moj posao je takav da ne moze da se radi od kuce... obezbedili su nam maske itd. ali slabo je to ko nosio (ne znam kako je bilo u martu-aprilu, verovatno je bio veci strah pa se nosilo). Ali kako sada imamo nekoliko njih koji su bili pozitivni, valjda su se opametili ljudi malo.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 1:02:05   
Mirko Svirko
Ja dezinfikujem kucu. 

Obuca ispred. Odeca se odmah skida. Mada to smo sve radili i pre. Rukw se peru mnogo cesce. I pre smo prali ali sada vise.Antibakterijski gel nosim svuda. Masku nosim mada ja praktikujem i rukavice svuda. To mi je nekako najbolje jer sve dodirujem rukama.Dete ne vodim u prodavnicu. Setamo da ali sami. Znaci nema parkica i drustva. Zao mj je zbog toga ali bolje je tako. Apoteka,posta itd ok ali ja sama odem zavrsim sta imam i kuca. Mi imamo plac na koji idemo i koji je okruzen sumom i rekom i uzivancija...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 8:58:14   
Milena18
Pari, molim te nemoj tako da razmišljaš. Pre par nedelja sam sebi pakao od života tako napravila, ne zbog kovida, ali zbog razmišljanja šta će biti sa mojom porodicom ako sam ja bolesna. Veruj mi da se vrlo brzo upada u taj začarani krug crnih misli. Odupri se tome, zajedno ste, zdravi ste, biće sve kako treba.
Što se dezinfekcije tiče, mi smo prestali sa dezinfekcijom stvari koje donesemo iz radnje. Ruke peremo kao i ranije, izuvanje i presvlačenje čim se uđe u kuću kao i ranije. Jedino što nosim gel za suvo pranje ruku svuda sa sobom. Trenutno mi najteže pada što je M usamljena, u vrtić ne ide, u porodici i komšiluku nemamo nijedno dete njenog uzrasta, a u park baš ne želim da je vodim u ovoj situaciji.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 9:01:52   
flamingos
Moramo poštovati mere i moramo naučiti da živimo sa time.I to će proći.Da nije lako-nije.Ruke nebrojano puta peremo oduvek,e sad-kad odlazimo negde dezinfekcija i sve ostalo da ne ponavljam što ste napisale.Sve u svemu-nimalo naivna situacija,ali...Čuvajmo se,budimo svi odgovorni i ta muka mora jednom da prođe.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 9:19:34   
mama Jo
Ja sam vratila meru brisanja svega iz prodavnice. Ovako kao sto je lesli opisala, izvadimo iz origibalnog pakovanja, ili brisemo sve.
Obucu prskam alkohol i podove jednom dnevnom alkoholom. Ruke redovno.

Leslo, je l' onako sundjer natopljen domestosom drzite ispred ulaznih vrata?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 9:49:54   
physio70
Ne brisem stvari iz prodavnice. Dezinfekcija ruku, izuvanje to da. Bez maske ne idem nigde.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 10:14:09   
Ana RR
Ja kao i Milena... vodimo računa kao i obično.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 13:32:52   
Mirko Svirko
Da li je u 15h izvestaj o stanju ove napasti?


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 13:57:12   
nata11
Ja ne gledam ali rekose svakog dana.



_____________________________





(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 14:17:39   
physio70
Opet pocinju da izvestavaju preko tv.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 22:57:04   
lesli
Mama jo, nije sundjer. Stavila sam neki stari peskir. Razmutimo u jednu flasicu domestos i vodu pre izlaska napolje. To stoji kod ulaznih vrata, zalijemo taj peskir i obrisemo noge pre nego sto udjemo u stan.


Maslacak, kako je teca? Nadam se da ide na bolje...

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 23:37:55   
dunja RR
Pišu na netu da ćemo narednih 30 godina nositi maske, mene te priče deprimiraju, i više mi se ni ne ulazi na net ..

Maslačak, Mili, ako se korona može dobit ponovo, da li će vakcina imati efekta kada je naprave? Na koliko bi trebala da se prima? Molim vas da objasnite kako to ide, hvala vam unapred!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: Korona virus - 2. deo
14.7.2020 23:44:29   
pari
Naš kum farmaceut kaže da neće skoro vakcina...on misli da će pre da nestane kovid kao i sars. ..

E sad, sve su to razna mišljenja.  Niko ne zna

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 5:55:47   
Duškić
Ma samo da sto pre prodje, ovo je bas zaguljeno.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 8:54:23   
milicicak


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pišu na netu da ćemo narednih 30 godina nositi maske, mene te priče deprimiraju, i više mi se ni ne ulazi na net ..

Maslačak, Mili, ako se korona može dobit ponovo, da li će vakcina imati efekta kada je naprave? Na koliko bi trebala da se prima? Molim vas da objasnite kako to ide, hvala vam unapred!



Suzi, po svoj prilici nema trajnog imuniteta i vakcina ce da bi imala efekat morati da se prima svake sezone. To je jos uvek u fazi istrazivanja ali ja mislim da ce biti kao sa gripom i vakcinom protiv istog, ako zelis efikasnu zastitu moras da je primis svake godine.
Izvinite, ali stvarno ne vidim razlog za toliku kuknjavu protiv maski. Sto pre se svi naviknemo da ce nam to biti sastavni deo zivota bar jos neko vreme bice nam svima lakse. Jer sta god ko rekao, maske su jedino sto nas stiti od ove napasti.
Ja nisam optimista po pitanju nestanka virusa samog od sebe, izazvali smo prirodu, ona nam je uzvratila i bice nam Covid19 tu jos dugo dugo

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 9:11:35   
Mirko Svirko
Mili, ja nisam bas upucena, kako smo izazvali prirodu?

I meni maska realno nije toliki problem. Problem su mi neki ljudi na ulici  ili po prodavnicama koji ne nose i koji plasiraju pricu da je sve to politika itd itd itd...

Da li i deca da nose maske?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 9:15:58   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: milicicak



.. bice nam Covid19 tu jos dugo dugo


Joj kako me je ovo uplasilo sad.
Je l' mislis, isto sto je i dunja gore napisala da je videla, na 30 godina? Mislim taaako dugo +?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: Korona virus - 2. deo
15.7.2020 9:18:56   
flamingos
Mili,slažem se.Kako koji dan sve je gore,čini mi se.Kao da nema kraja...Samo da svi budemo odgovorni,nosimo maske itd,valjda će i to zlo da prođe...


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here