|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj posteljice
22.4.2009 14:21:16   
Anoniman
BINCE, nemoj da se nerviraš, to može samo da odmogne. Slušaj dr, nemoj sedeti i biće sve ok. user posted image

(odgovor članu BINCE)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Položaj posteljice
22.4.2009 15:55:30   
eugenija
Ne daj se BINCE! I mene bi ovo preplašilo, ma svakoga... Slušaj doktore i pozitivno razmišljaj! Pusauser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Položaj posteljice
22.4.2009 22:02:17   
BINCE
hvala vam drage moje,ja sam bas nekako bila prepala i jos mi se beba nije javljala 3 dana,,,pa me ufatila prpa htjela sam odmah dokt,da idem,kad se danas hvala bogu javio i poceo me skakiljati...sig.ruzno vrijeme pa se usutio....nadam se da ce sve ok.biti na porodu ako se posteljica  ne vrati normalno,vidjet cemo onda sta kako i kolko je to rizicno...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Položaj posteljice
25.4.2009 10:44:45   
tomic
da li imao neko zadebljanu posteljicu? Ja sam u 19 nedelji i lekar mi je juce rekao da je posteljica zadebljana u jednom delu...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Položaj posteljice
25.4.2009 12:19:59   
tomic
Hoce li neko pomoci...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Položaj posteljice
25.4.2009 12:23:38   
Anoniman
Meni je posteljica prednji zid i nesto iznad usca... a sta to znaci pojma nemam :(
Tomic: Ja nemam pojma sta ti to znaci, rado bih ti pomogla da znam. Mozda nego od cura zna... Ali mi se ne cini da je lose ako je zadebljana, onda je beba vise zasticena. Maybe...

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Položaj posteljice
25.4.2009 12:42:17   
tomic
pa neznam, kaze da nije bas dobro, jer beba ima manje prostora

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Položaj posteljice
25.4.2009 15:50:23   
Anoniman
Joj, pa nije valjda toliko ozbiljno. nemoj se sekirati, ali ako te ipak muci pitaj dr sta i kako...

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Položaj posteljice
4.5.2009 14:18:41   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: BINCE

Drage moje prije par dana sam bila na kontroli kod dokt.i rekla mi je da mi je posteljica straga,zamolila sam je da mi to malo bolje obijasni sta znaci.... I rekla mi je da to nije ok.i da nesmijem da sjedim puno minimalno pola sata-sat...i da sto vise lezim i hodam...jer beba lezi na posteljici i ja kad sjedim zaustavim krv,i beba se ne hrani vise.i ako duze sjedim i naglo ustanem zaboli me donji dio stomaka,,i to je opasno jer kao mogu da prokravrim a nije dobro ni za bebu...e,sad me zanima da li je neko od vas imao ovako nesto i da li se vremenom posteljica pomakne...



Ja stvarno ne znam zašto ti je rekla da  nije dobro da ti je poteljica stragauser posted image
Kod mene je bila straga a trudnoću sam imala za poželjeti i nikada mi nije ginekolog rekla da to nije u redu niti sam imala problema dok sjedim...
Evo Bince pogledaj sve postove,možeš zaključiti da se samo radi o položaju posteljice i da ni naprijed ni nazad nije loše,to nema nikakve veze čisto da oni znaju gdje se nalazi kao i svi ostali nalazi u trudnoći.
Nemoj da brineš tolikouser posted image
Usput ti si na početku trudnoće rekla da ćeš mijenjati ginekologa,jel ovo ona starauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Položaj posteljice
4.5.2009 17:06:50   
Didy
Ja sam nosila bebu na prednjem zidu, imala sam veliki stomak, ali sam dosta lako podnela trudnoću, ništa mi nije smetalo, bila sam vrlo, vrlo aktivna do poslednjeg dana.

Mislim da je svejedno da li nosite na prednjem ili na zadnjem delu, samo se opustite i ne dajte da vas išta uplaši. Najvažnije je biti pozitivan sve vreme i ne razmišljati o nekim mogućim problemima ili kompikacijama. Uživajte u svakom trenutku, opuštajte se što više i ugađajte sebi. Bar sam tako ja radila. user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Položaj posteljice
5.5.2009 8:33:18   
Anoniman
Mislim da kod BINCE ustvari nije problem prednji ili zadnji zid, već to što beba sedi na posteljici i time je gnječi, pa zaustavlja protok kiseonika. user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Položaj posteljice
5.5.2009 11:57:17   
BINCE
promijenila sam dokt.nije ona stara...Ova dokt.mi je rekla da je sve ok.i da mi je trudnoca super,samo mi je posteljica straga pa da se malo vise krecem a manje sjedim radi krvotoka i protoka hrane bebi....a,ostalo je sve u najboljem redu,,,,,a sada gledam nalaz prvi put kad sam isla dokt.na kontrolu bila sam 4 sedmice trudna i tada mi je posteljica bila straga...i ja sam citala na internetu o tome,,,,kada je sprijeda il il straga ok.je al,ako je nisko to je pravo rizicno,,,tako da se vise nebojim jer mi je straga..hehehheuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Položaj posteljice
5.5.2009 13:27:56   
Didy
Super! Onda možemo i temu da zaključamo. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Položaj posteljice
5.5.2009 13:32:59   
eugenija
IZVORNA PORUKA: BINCE
kada je sprijeda il il straga ok.je al,ako je nisko to je pravo rizicno,,,tako da se vise nebojim jer mi je straga..hehehheuser posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Eugenija

E bila ja kod ginekologaaaa....
Vadim papirić iz torbe i krećem sa par šturih pitanja, među njima je bilo i ovooo...

Eugenija: Možete mi reći šta u stvari znači kada je posteljica na prednjem zidu?
Ginekolog: ne znači ništa. Znači da je na prednjem zidu.
Eugenija: A  teza o velikom stomaku i posteljici na prednjem zidu, a teza o lakoći nošenja bebe ako je na zadnjem?
Ginekolog: He, he, he.. Odakle ti to? Ukoliko je posteljica na prednjem zidu, a u isto vreme trudnica nisko nosi, onda smatramo da je to komplikovanije, mada nije ni to ništa strašno...............




_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Položaj posteljice
5.5.2009 20:33:45   
MERYEN
Ma mozda to i nema neke veze dal je prednji ili zadnji zid,bar sad tako mislim,svaka trudnoca je rizicna na svoj nacin zato se cuvajte.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Položaj posteljice
5.5.2009 21:29:26   
BINCE
Da al,neka manje neka vise....al,su stranci malo cudni po tom pitanju pa im je malo teze objasniti,,,,,a ja moram da im objasnim da to nije bolest kako oni misle...

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Položaj posteljice
30.8.2009 13:52:54   
Anoniman
Meni napisala dr da je posteljica zadnji zid... valjda je to ok! user posted image
Kako nas samo ostavljaju u neznanju!

(odgovor članu BINCE)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Položaj posteljice
30.8.2009 14:04:45   
sanji
Ma to je O.K. I meni je doktorka to rekla još odavno i nije imala primedbe, znači da je dobro!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Položaj posteljice
30.8.2009 14:08:58   
Anoniman
E pa onda ok, valjda bi mi rekla da to nesto ne valja! user posted image

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Položaj posteljice
30.8.2009 14:16:37   
sanji
Ma da, ne sekiraj se! Ja sam od mnogo drugarica čula da im je posteljica bila na zadnjem zidu. Postoji neki problem u zavisnosti kako se nosi beba, ali verujem da bi ti skrenuli pažnju ranije da je nešto neobično u pitanju! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Položaj posteljice
30.8.2009 14:19:16   
dana198495
Nemoj se sikirati to je sasvim ok,i meni je citavu trudnocu tako bilo i nisam imala nikakvih problema u trudnoci,cak sta vise kao da nisam ni bila trudna.Zato samo opustenouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Položaj posteljice
31.8.2009 13:19:40   
marince1
IZVORNA PORUKA: dana198495

Nemoj se sikirati to je sasvim ok,i meni je citavu trudnocu tako bilo i nisam imala nikakvih problema u trudnoci,cak sta vise kao da nisam ni bila trudna.Zato samo opustenouser posted image



Potpisujem!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Položaj posteljice
31.8.2009 13:33:36   
vrabac
ma to uopste nema veze, jos jedan od podataka koji je bitan u slucaju nekakvih intervencija npr. amniocenteze, kod normalne trudnoce je to nebitno, vazno je da smo vesele, da uzivamo u trudnoci koliko god mozemo biti aktivnije setnjice , lagani radovi po kuci sve to doprinosi boljoj prokrvljenosti kako za majku tako i za bebu.
Najbitnije od svega je pozitivan stav.
Puno poljubaca za sve trudnice sa RR stvarno ste divne user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Položaj posteljice
31.8.2009 22:21:20   
Buba76
Meni je na zadnjem zidu. To nema nikakve veze ni sa velicinom stomaka ni ni sa cim. Najbolje je prednji ili zadnji zid da nije dole

(odgovor članu vrabac)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Položaj posteljice
1.9.2009 8:33:48   
Nanica1
Meni je rekla nazad nize. Nadam se da je to dobro, samo da nije nisko...

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here