|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
16.9.2021 0:16:12   
Ivanka 75
Oko mene svi vakcinisani, osim on8h koji su prelezali u poslednjih 6 meseci.

Znam samo jednu vakcinisanu osobu koja je obolela. A ovi vakcinisani parrijaju uveliko vec mesecima, od jedne do druge svadbe, zurke i rodjendana. Trujemo decu nezdravom hranom sa kojecime i ne udubljujuci se u sastav, duvanski dim je postao sastavni deo skoro svake prostorije, kupuje se odeca dopremljena tankerima s drugog kraja sveta, dokazano prskana hemikalijama tokom putovanja da se ne bi ubudjala, da je ne pojedu insekti, a vakcina ispade problem. Sinoc sam bacila 200gr cokolade jer nije imala onaj pravi ukus, a onu pre nje (u isto vreme kupljenu) sam slistila pre neki dan. Nista nije onako kako izgleda pa i dalje zivimo. Unuka mamine komsinice je bolesna, nevakcinisana iako svo oko nje jesu. Pre 15ak dana mi mama pricala kako im se smejala kad je dosla da poset_i babu i dedu kako su budale i slepci. Kad je moja mama pre 10 godina operisala rak materice niko joj nije garantovao da ce preziveti a eno je, napunila 71.Nigde nema garancije, nista nije sigurno. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Korona virus 3.deo
16.9.2021 1:51:04   
Marinkela
Sve istina, sve tako realno opisano i ispricano Ivanka!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Korona virus 3.deo
16.9.2021 6:14:19   
flamingos
Slažem se Ivanka.


(odgovor članu Marinkela)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Korona virus 3.deo
16.9.2021 9:18:14   
nata11
Ja ne verujem da nema razlike izmedju vakcinisanih i nevakcinisanih.

Dunja moguce, moj tata je imao strasnu klinicku sliku i ima antitela 50x veca od granice i jso uvek skacu sa svakim merenjem.

_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Korona virus 3.deo
16.9.2021 9:29:58   
Dragica Draga
U pravu si Ivanka...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Korona virus 3.deo
16.9.2021 9:53:48   
Sanjica26 RR
Moj zet ima visok broj antitela, a secate se da je imao koronu i da je bio na kiseoniku. I mama ih i dalje ima i ako je bila blaži slucaj. Proslo je bas dosta od tada.
Slažem se sa Anom. Mnogo vodimo racuna. Pošto smo nevakcinisani nigde ne idem bez maske, da ne bih nekog ugrozila. Slavlja, rođendanе ne posecujemo. Ne mislim da sam sebična. I oko nas ljudi su uglavnom nevakcinisani. I moji kompletno svi. Neki imaju antitela, neki planiraju porod.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Korona virus 3.deo
16.9.2021 13:25:11   
Didy
Oko mene su isto svi vakcinisani osim mog brata koji ima neku svoju filozofiju i mojih kumova koji su se letos zarazili na 18. rođendanu i šetali i oni i deca po gradu i širili virus okolo. Zanima me zašto se niste vakcinisali vi koji niste. Ne osuđujem, ne sudim, samo me zanimaju razlozi.Evo ja ću da napišem zašto jesam - Ne mislim da spadam u rizičnu grupu, ne verujem da bih imala neku komplikovanu sliku, ali radim sa decom, posao mi je takav i prosto sam želela da budem društveno odgovorna. Takođe bih volela da dostignemo taj neki kolektivni imunitet i da više završimo sa koronom i svim ostalim merama. S druge strane verujem u nauku, ne verujem u teorije zavere, toliko smo vakcina do sad primili i toliko sam ih dala svojoj deci, jedna manje-više, mislim da ne igra ulogu. Drugarica mi se nije vakcinisala, ni niko od njenih. Roditelji su joj lekari u penziji i oni ne veruju ovim mladim lekarima, to je sve politika... Ona je bila na svadbi, otišla posle kod tate u poset_u (tata živi u drugom gradu), dobila simptome dok je bila tamo, zarazila njega, zarazila brata. Brat joj je 1974. dijabetičar, i on i tata su bili na respiratoru. Brat je preminuo pre 10 dana, tata juče. Ne znam da li bi bilo drugačije da su se vakcinisali, ali ja bih se na njenom mestu uvek pitala i ne znam da li bih mogla da živim sa saznanjem da sam bukvalno ubila tatu i brata. Zvuči surovo, ali tako jeste.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Korona virus 3.deo
16.9.2021 16:24:00   
Ivanka 75
Didy, vidis, vakcinisani se nadaju da ce se dostici taj famozni kolektivni imunitet, da je drustvena odgovornost na nivou i da zavrsimo sa svime, nevakcinisani se takodje nadaju da ce se dostici kolektivni imunitet, brojem vakcinisanih i brojem zarazenih i eto vrzino kolo da se okrece jos bar 2 godine. Svi se necemu nadamo  i nesto cekamo. Nije u redu. 
Vakcinsani ce se i dalje vakcinisati, ali i to dokle? I njima ce dosaditi vise u nekom trenutku. Plasim se da cemo se tada vratiti na pocetak 2020 sa koronom. 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Korona virus 3.deo
16.9.2021 16:34:37   
ivaMark
Didy, u potpunosti se slazem sa tobom i sa Ivankom naravno. Nemam sta da dodam, ali ajde da se oglasim. Kaze moja sestra od tetke, vakcinisacu se kad me primoraju...omg...

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Korona virus 3.deo
17.9.2021 6:27:05   
flamingos
IvaMark,šta reći...Ali dobro,mi tu ne možemo ništa.Sinoć Anđeli javila drugarica da joj tata ima koronu.Bog neka nam je u pomoći...U kolektivu su,šta je,tu je.Mada,ne mora da znači da će od njega i ostali ukućani da dobiju koronu.Naši kumovi koji su u Beču imali svi koronu,sem kuma koji ima 26 godina,a žive u istom stanu.Nema pravila.


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Korona virus 3.deo
17.9.2021 6:28:34   
Dragica Draga
Ako je samo to razlog, e onda...
Da ne pricam koliko je ljudi pristalo zbog novcane stimulacije 😕

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Korona virus 3.deo
17.9.2021 6:47:03   
flamingos
Dragice,u pravu si za novčanu stimulaciju.Mi smo vakcinisani još pre toga.Nije mi bitan novac.Bitno mi je da zaštitim sebe,svoje dete i sve ljude ooo sebe.Opet,svako ima svoje mišljenje...


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Korona virus 3.deo
17.9.2021 6:54:40   
Dragica Draga
Naravno, to je primat.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Korona virus 3.deo
18.9.2021 14:37:12   
dddaca
Cini mi se da sam negde cula da osobe koje izgube culo mirisa uglavnom imaju laksu klinicku sliku. Krazmisljam koliko je to zaista tacno? I koliko treba da se to opet vrati

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Korona virus 3.deo
18.9.2021 14:56:06   
dunja RR
Uglavnom jeste tačno, mada je bilo izuzetaka.

Nekom se vrati čulo ili čula (ja sam samo čulo mirisa izgubila, ali mi ukus bez mirisa nije imao smisla) za 3 dana, nekom za 2 nedelje (meni recimo), a nekom treba čak i duže.

Ali ja i dan danas razne mirise osećam drugačije (i moja sestra od strica isto to kaže), jaja, parfeme, sve mi smrdi, a recimo kada dete kaki pa mu brišem guzu, izvinite na plastičnom opisu, ali ne znam kako drugačije, elem, ja smrad uopšte ne osećam ni dan danas, godinu dana od korone, a mm kaže da jako smrdi kaka user posted image (on nije gubio čulo misrisa kada je imao koronu, ali je imao početak upale pluća).

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.9.2021 16:20:34 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Korona virus 3.deo
18.9.2021 15:30:52   
Didy
Mi izgleda završavao s koronom. Stefana više ne boli grlo, bili smo juče na kontroli, dr misli da je gotovo. Sofiju je jedno jutro samo glava malo bolela, ne znam da l je i ona pokupila od Stefana, mm i ja ništa od simptoma nismo imali, tako da mislim da se nismo ni zarazili. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Korona virus 3.deo
18.9.2021 16:16:50   
dddaca
Joj Dunja, nasmeja me. Mamama to nikad ne smrdi. naviknu se vremenom, Dok su tate posebna prica user posted image
Secam se da si pisala da ne mozes da jedes zato sto si izgubila culo mirisa.
Didy, super sto im je bolje. Vi ste vakcinisani, jel tako?

< Poruku je uredio dddaca -- 18.9.2021 16:22:36 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Korona virus 3.deo
18.9.2021 18:32:59   
flamingos
Didy,super kad su dobro.Kako ko,što se tiče čula mirisa i ukusa.Moj zet je izgubio oba čula dok je imao koronu,ostavio cigarete,ali čim je prošla korona krenuo je opet da puši.On je baš i smršao,imao temperaturu,ali je prošlo sve dobro.Sestri samo nos bio zapušen i boleo je neset_an mišić.Nakon 6 meseci kako su preležali koronu vakcinisali su se.


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Korona virus 3.deo
18.9.2021 20:19:58   
dddaca
Flam, nisam razumela kakav misic ju je boleo? Steta sto zet nije istrajao u nameri da ostavi cigare, mada mislim da to nema mnogo veze sa culima. To vise ide iz glave. Kao da mu korona nije dovoljno ostetila pluca

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Korona virus 3.deo
18.9.2021 20:39:25   
flamingos
Mišići,kosti-sve,lomilo je,kao kod gripa,samo jače.Znaš osećaj kad si bolesna-e pa ovo je nebrojano puta jače.Ne znam kako da ti pojasnim,ali razumeš me.Kaže sestra kao da nije njeno telo.Ne dao Bog ni da znamo.Da,šteta za cigare,ali...


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Korona virus 3.deo
18.9.2021 20:44:21   
Ivanka 75
Mala korona debata sa svekrom danas.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 18.9.2021 20:45:46 >

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Korona virus 3.deo
18.9.2021 20:55:09   
Dragica Draga
Sta se desilo Ivanka?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Korona virus 3.deo
19.9.2021 18:17:35   
flamingos
Upravo sada mi je jedna mama pisala da joj je dete pozitivno.Inače,u razredu je sa Anđelom.Bog neka nam je u pomoći...


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Korona virus 3.deo
19.9.2021 19:00:55   
Dragica Draga
Ozbiljno?
Pa verovatno mora i uciteljici da javi... Ne znam kakva je procedura onda? A sta kaze kakve simptome ima?

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Korona virus 3.deo
19.9.2021 19:14:47   
flamingos
Mi smo peti razred i imamo razrednu,a ne učiteljicu.Javljeno je.Blaže simptome ima.Šta znam,valjda ako još jedno dete bude pozitivno,prelaze na onlajn nastavu.Nadam se da neće.Videćemo...


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here