|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Letovanje 2021
21.3.2021 16:56:49   
Sanjalicaaa
Ja sam u Alanji zaglavila u bolnici, ceo dan i celu noc na infuziji. Umor, malaksalost, mucnina. Inace nisam osoba kojoj smeta vlaznost vazduha, ali ono nisam mogla da istrpim. 


Sto se tice Egipta, sada se piramide ne mogu obici. Bar je tako bilo. Ne znam da li se nesto prpmenilo do sada. 
Ja bih nakradije neko grcko ostrvo ove godine. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Letovanje 2021
21.3.2021 19:29:26   
dunja RR
Egipat je drugačiji, mi smo bili, Crveno more je prelepo, bili smo i u Kairu 4 dana.
Ja sada nemam hrabrosti ni želje, ali znam jednu divnu Ringerajku koja ide svake godine sa malom decom, i bude im super.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Letovanje 2021
21.3.2021 23:07:24   
Didy
Ja znam puno ljudi koji idu svakog leta u Egipat.

Otkud to da se piramide ne mogu obići? Gledala sam ponudu jedne agencije, u ponudi im je izlet do piramida sad u maju.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 1:12:28   
dunja RR
Ne znam za piramide, ali ja sam ulazila unutra, i jako je uzak prostor (kada uđeš, sudaraš se sa ljudima koji izlaze) i treba puno da se siđe do dole, i nema straujanja vazduha tako da ne znam kako bi sada zbog korone bilo uopšte izvodljivo da puštaju turiste unutra. Jedino obilazak spolja.

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.3.2021 1:14:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 7:25:16   
jess021


IZVORNA PORUKA: Didy

Ja znam puno ljudi koji idu svakog leta u Egipat.

Otkud to da se piramide ne mogu obići? Gledala sam ponudu jedne agencije, u ponudi im je izlet do piramida sad u maju.



Piramide i drugi izleti se ne organizuju otkad su bili oni teroristicki napadi, ne znam da li se nesto promenilo 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 8:03:08   
Filadendronka
Meni je Egipat skroz od drugaciji od svega sto prosecni turista vidi. Na mene je ostavio snazan utisak, ali mm se nikako ne dopada i ne bi isao sa malom decom ( osim da se zatvori u hotelski kompleks i ne mrda). Na ulicama se nismo osecali skroz bezbedno ( inace zivimo u Bg i nismo uljuskani u neku mirnu atmosferu). Svuda te mame da udjes, misleci da ti izvuku svaki dolar. Hrana je drugacija, mm je smetao neki zacin i uprkos ogromnoj ponudi hrane bio je stalno gladan. Sve to na stranu meni je Egipat nesto sto treba videti, samo ne znam da li je sada pravo vreme za to. 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 8:28:02   
Maraj
Mm isto razmislja o Egiptu sad za prvi maj tj vaskrs. Samo mi salje neke hotele... sta znam... ja ne razmisljam o tome...
Sto se Alanje tice. Ja sam vlagu oset_ila pri izlasku iz aviona u Antaliji. Htela sam da se ugusim. To mi se prvi put desilo. Jednostavno nisam mogla da disem. U Alanji ista situacija. Kupali smo se naravno u Alanji, a hitna pomoc non stop juri ulicama. Sto neko rece, kupaci ne moze da se osusi ni nocu. Ogromna je vlaga. Jane znam, dal bi ikad vise tamo otisla. Inace mi smo isli u avgustu

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 8:39:10   
Didy
Jess, bili su izleti posle tog napada. Sad zbog korone ne mogu da tvrdim da nisu nešto menjali, ali sam videla da nude izlete.

Ja sam se mnogo nebezbedno osećala npr. u Parizu 2018. za Uskrs kad smo bili. Svuda su bili policajci s puškama na gotovs, sviraju sirene, pregledaju te i skeniraju na svakom ćošku... I u Pragu je bilo slično, tako da je to momenat koji mi ne smeta.Znam kako je u Tunisu sa cenkanjem i tim uvlačenjem u prodavnice, a i taj šmek hrane mi je poznat, mm se isto žalio na ruzmarin. Meni ništa od toga ne smeta. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 11:54:16   
Filadendronka
Didy, ni meni ne smeta, ali npr. moji klinci su skroz mali i prilicno nemirni/zivahni. Sa njima ne bih mogla da se borim po pustinji, ulicama, Kairu... Inace jedva cekam da opet odem tamo, samo necu sigurno jos par godina. Za ovu godinu se nadam Grckoj, imamo uplaceno od prosle godine. Mada nesto ne deluje da ce ici glatko.  


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 12:18:23   
Duškić
Ja nista ne plAniram ove godine! Videcemo, mozda do banje!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 12:30:49   
dunja RR
Kairo je jedan potpuno anarhičan grad, drugačiji od svih gradova na svetu. Ogroman grad, nama je vodič u Kairu bila naša žena (tada imala nekih 60-ak) koja tamo živi već par decenija, i rekla nam je tada (pre 18 godina smo bili), da je Kairo tada imao 30 miliona stanovnika (nezvanično, jer rođenje ženske dece ne prijavljuju da ne bi morali da ih školuju), a zvanično je tada imao 16 milona. Znači sada ima sigurno puno preko 30 miliona, onaj ko nije bio ne može ni da zamisli kako to izgleda.
Veća anarhija verujem može se doživeti samo u Indiji, samo što je bitna stavka da je Kairo muslimanski grad sa preko 30 minion stanovnika. To nisu muslimani koje ćete sresti u Hurgadi, Dubaiu, ovo su radikalniji islamisti, ne baš kao npr u Avganistanu, ali blizu.
Ja sam bila pre 18 godina, u neka lepa vremena kada je sve bilo sjajno, pa opet, osećala se i tada neka napetost.

U Kairu 99 % muškaraca ima pečat na glavi od klanjanja, i što je jači pečat, oni ponosniji, i to vam stalno napominju u razgovoru. Mi smo upoznali dosta ljudi tamo, i muslimana, ali i dosta Kopta u Hurgadi i strašne stvari smo čuli o tome šta se dešava tim ljudima u 21. veku. To niko nigde ne izveštava, tako da ljudi i ne znaju koliko je Egipat zapravo jedna jako opasna zemlja.

Samo da napomenem, mi nismo u Kairu bili na izletu, mi smo u Kairu bili 4 dana (+ 8 dana u Hurgadi), iznajmili smo taksi (10 funti ceo dan) koji nas je ta 4 dana vozio na sva moguća i nemoguća mesta u gradu.
Išli smo i sa agencijom u muzej koji je fantastičan, obišli piramide, sfingu ali smo ostala 3 dana u svojoj režiji videli još puno toga. Lud grad.
Hurgada VS Kairo, dva različita sveta.


Ali što kaže Fil, treba ga videti.
Tako da isto kao Fil, ne planiram skoro.

S čita svašta o raznim zemljama, i stalno me pita u posldnje vreme da li ćemo zajedno ići da vidimo piramide. I uvek mu kažem sada ne, možda za par godina, (nadam se).

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.3.2021 12:41:31 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 12:57:30   
Maraj
Dunja isto iskustvo sam imala. Mi smo bili u Hurgadi 10 dana + 2 dana Kairo. Mislim da je tako bilo. Bese davno 2004.god... preko Matica smo tada isli.
Mene je i jedna Egipcanka u Kairu udarila tasnom po nozi. A egipcani su mi se toliko unosili u lice u Kairu. Premrli smo od straha i mm i ja. Naravno, skroz druga slika u Hurgadi. Oni malo "emancipovaniji". Navikli su na turiste ina zene u kupacim kostimima pa ne reaguju kao ljudi u Kairu.
I da nama je vodic tada rekla da u Kairu ima grad mrtvih. Tu zive, tu se i sahranjuju. I navodno su par godina ranije neki nemacki turisti tu zalutali i nikaxa ih nisu nasli. Samo njihov iznajmljeni auto.
Ona soping zona.... kako se zove... onaj bazar... zaboravih... i tu su nam napomenuli da samo u leve ulice skrecemo . Da ne zalutamo... navodno... nece nas ni naci. Tako da mi u Kairu nismo bas toliko "lutali" user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 22.3.2021 12:58:31 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 13:04:28   
dunja RR
Mi smo prošli poreg grada mrtvih, sećam se i danas kako izgleda.

Nešto najlepše u Kairu mi je Koptska četvrt, ograđena zidinama, tu je bila i Presveta Bogorodica sa Isusom, nakon prognanstva iz Jerusalima. Ima nekoliko divnih crkava, imaju dva nivoa, jer su se Hrišćani krili u donjem nivou, koji je praktično crkva pod zemljom.

Šoping zona, tj bazar u Kairu je meni bio lep i mističan, tu mi nije bilo posebno strašno, kupila sam puno lepih i jeftinih stvari tamo, nakit, koža, torbe ..


IZVORNA PORUKA: Maraj
I da nama je vodic tada rekla da u Kairu ima grad mrtvih. Tu zive, tu se i sahranjuju. I navodno su par godina ranije neki nemacki turisti tu zalutali i nikaxa ih nisu nasli. Samo njihov iznajmljeni auto.
Ona soping zona.... kako se zove... onaj bazar... zaboravih... i tu su nam napomenuli da samo u leve ulice skrecemo . Da ne zalutamo... navodno... nece nas ni naci. Tako da mi u Kairu nismo bas toliko "lutali" user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 22.3.2021 13:08:50 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 13:07:26   
dunja RR
Na Bazaru u Kairu mi je odmah na početku prišao neki Egipćanin prodavac), kada je čuo da pričam srpski, i rekao mi je na čistom srpskom - Došla maca na vratanca user posted image Moj muž i ja se i dan danas sećamo toga, a bilo je pre 18 godina, i bila sam tada zgodna plavuša user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 22:46:11   
Didy
Dunja, da li si čitala "Zamalek"? Ovi tvoji opisi Kaira me mnogo podsećaju na sve što sam tamo pročitala o Kairu i njihovoj kultur i običajima. To je još jedan razlog više zašto bih volela da odem. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 22:51:33   
dunja RR
Didy nisam, baš ću da potražim, nisam čula za tu knjigu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 22:56:59   
Didy


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Didy nisam, baš ću da potražim, nisam čula za tu knjigu.



Divna je! Baš sam uživala, pogotovo s početka. Mislim da je prošle godine tek objavljena, nova je.  Obavezno je pročitaj! Verujem da će tebi još više leći jer si sve to doživela. Tamo sam pročitala i to za ožiljke na čelu od klanjanja i još mnogo živopisnih stvari. Podset_io me tvoj opis. 😊

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 22:59:10   
Sanjica26 RR
Cula sam i ja za nju da je odlicna. I bas me je zainteresovala. Odosmo u off, ali Dunja kad opise neko mesto poželis da odes tamo. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Letovanje 2021
22.3.2021 23:03:52   
Didy
Sanjice, Dunja je opisivala da ne bismo poželeli, ali ne vredi joj. 😉



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Letovanje 2021
23.3.2021 0:28:56   
dunja RR
Joj ma nisam htela da zvuči tako, ja sam baš oduševljena Egiptom, Kairom, ja volim dozu mistike, pomešane sa malo opasnosti..
Meni je to sigurno jedno od najlepših letovanja u životu. Toliko ljudi smo upoznali, koji žive drugačijim životima od nas. čuli za ljudske priče za koje ne bi verovali da su moguće u današnje vreme.

U Hurgadi iznad svake koptske radnje pamuka ili iznad zlatara (a Kopta im puno, muškarci drže radnje na moru, žene sa starima i decom ostaju u selima u kontinentalnom delu), stoji ikona Svetog Đorđa (moja slava), a dosta žena im se zove kao ja, jer Suzana je staro hebrejsko ime i baš često u Egiptu. Sve je to u meni budilo neke čudne emocije.


Ali volim Egipat od pre 15-ak godina, sada bi me bilo strah da idem u Kairo iskreno, jer ne znam kakva je situacija od kako je sa vlasti skinut Mubarak. Nije ni on bio cvećka, ali tamo gde Ameri dođu obično nastane haos.

U Hurgadu bih mogla i sada, ali mm nema šanse da bi pristao, njemu je to preveliki rizik za letovanje sa decom.

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.3.2021 0:46:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Letovanje 2021
23.3.2021 0:38:18   
dunja RR
Čak se sećam da su se 2 Kopta, braća koja su država jednu divnu radnju pamuka, i sa kojima smo često pričali uveče kada odemo do centra Hurgade, zvali Tomas i Manuel.
A bilo je pre 18 godina.
Ja sam bila opčinjena svime tamo, baš sam volela da slušam njihove priče, sve me zanimalo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Letovanje 2021
23.3.2021 7:38:04   
Duškić
Prelepo si sve opisala. Bas divno secanje.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Letovanje 2021
23.3.2021 8:56:32   
gagana83
Aki ne bude ništa od Grčke, Egipat nam je jedna od rezervnih varijanti.
Didy, ako se odlučite za Egipat, dobro razmotri hotele i pre svega hotelske plaže, jer ima mnogo hotela koji su dobri, imaju super uslugu ali je plaža katastrofa u smislu da su plima i oseka toliko izražene da može da se desi da plaža bukvalno nestane.Nisu sve plaže takve, ali ima ih dosta. Ima i divnih plaža sa koralnim grebenima.


Mi smo išli u novembru 2018 i bacili novac na snorkeling, jer smo sve to što se moglo videti na tom izletu, videli na plaži obližnjeg hotela. Tada se moglo bez problema šetati do obližnjih hotela u Makadi zalivu i kupati na njihovim plažama. 
Divan je Egipat, baš posebna priča. 

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Letovanje 2021
23.3.2021 9:04:51   
Ivanka 75
Kaze Ivka, Posto necemo ici na more ove godine opet, mislim da necemo ici, ali ako budemo isli da li  mogu da napravim na moru neki splav od onog duseka pa da otplovim od obale i samo da se bacim u vodu 😂😂😂


(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Letovanje 2021
23.3.2021 10:57:34   
flamingos
Ivanka,lepo te dete pita.Dozvoli joj još sad.Da zna dete,da se raduje.Ljubi je puno.❤


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hoćete li oboje drugo dete?
Kada vidite roditelje koji u naručju nose jedno dete, a za ruku drže još jedno ili dvoje, sigurno ćete se raznežiti i po...
Izvini što sam galamila na tebe
Izvini što sam galamila na tebe iz svih onih razloga kojih se više ni sjetiti ne mogu, a ti ih se sigurno sjećaš, jer ka...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here