|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sulfadiazin
13.3.2021 2:02:29   
jocajaca
Drage mame,

u trudnoci sam se nazalost zarazila toxoplasmosom i prenijela je na bebu. Sada mi je, između ostalih, potreban lijek Sulfadiazin koji u BiH i Srbiji ne postoji. Gledala sam i po nekakvim online apotekama u inostranstvu ali ne mogu nigdje da ga nađem, a trebala bi da ga pocnem davati bebi hitno. Pa ako koja mama zna gdje se moze nabaviti molim vas javite mi.Hvala!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sulfadiazin
13.3.2021 9:30:14   
Filadendronka
Obrati se Institutu za medicinska instrazivanja u okviru Veterinarskog fakulteta u Bg. Oni su eksperti u toj oblasti, mozda mogu da te usmere dalje kome da se obratis. Ko ti je to prepisao? 

Generalno u Madjarskoj znam da hoce da prodaju lekove (antibiotik) uz recept iz nase zemlje. Ne znam odakle si, Segedin je blizu granice. Uzmes obican recept od svog lekara i odete tamo u apoteku da kupite. Probaj da ih pozoves telefonom unapred da vidis ima li tog leka tamo. 

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sulfadiazin
13.3.2021 10:24:50   
lesli
Jocajoca, poslacu ti privatnom porukom ime apoteke gde bi mogla to da nadjes. Ja sam u prethodnoj trudnoci kod njih nalazila ampule partusistena, koje su kod nas zabranjene. Lekove za pripremu za VTO, takodje.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sulfadiazin
13.3.2021 19:09:00   
jocajaca
Hvala vam ali ipak nema nigdje u Evropi trenutno. Nasli smo u SAD i u Rusiji. U Institutu za madicinska istrazivanja su neupuceni da se taj antibiotik ne koze nigdje nabaviti na ovim prostorima i da se ne proizvodi i ne nabavlja vec 2 godine. Bas sam se nesto razocarala u njih, imaju odsjek koji se bavi samo toxoplasmosom i nisu upuceni u ovaj problem nemogucnosti nabavljanja osnovnog antibiotika.

Zenice cuvajte se i trudnice obavezno trazite torch testiranje.Hvala jos jednom.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sulfadiazin
13.3.2021 21:48:15   
Filadendronka
Koji ti je lakar to prepisao, mora on da ima neku informaciju ako je ozbiljan strucnjak koji se bavi terapijom. 
Institut za med. istrazivanja je jedina institucija koja se ozbiljno bavim pitanjem toksoplazmoze u nasoj zemlji. Registracija leka i nabavka istog nije u njihovoj nadleznosti. Mali procenat obolelih je razlog zasto drzava drzi svoje ruke skrstene na ovu temu. 





(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sulfadiazin
13.3.2021 21:49:25   
Ivanka 75
Ali zar nema neki nacin da ga drzava nabavi kad je potreban? 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sulfadiazin
16.3.2021 13:57:46   
jocajaca


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Koji ti je lakar to prepisao, mora on da ima neku informaciju ako je ozbiljan strucnjak koji se bavi terapijom. 
Institut za med. istrazivanja je jedina institucija koja se ozbiljno bavim pitanjem toksoplazmoze u nasoj zemlji. Registracija leka i nabavka istog nije u njihovoj nadleznosti. Mali procenat obolelih je razlog zasto drzava drzi svoje ruke skrstene na ovu temu. 







Ne znam zasto mi ne dolaze obavjestenja o odgovorima na ovu temu iako sam ukljucila tu opciju.Institut mi je i prepisao ovu terapiju. Ne mislim da su odgovorni za uvoz i registraciju lijeka ali sam ocekivala od institucije koja se vec tako ozbiljno i studiozno bavi ovom problematikom da je upoznata sa tim da se taj lijek ne proizvodi vec dvije godine, a ne da to sazna od neukog pacijenta. U svakom slucaju ispostavilo se da se i u Rusiji ne proizvodi vec godinu dana ali smo uspjeli da nađemo nekakve zalihe ali sada je problem sto Institut nine upoznat sa ruskim lijekom i ne znaju nista o njemu. Takođe na jednoj njemackoj klinici bam preporuce klindamicin ili azitromicin i da oni imaju dobre rezultate lijecenja i sa ovim antibioticima ali institut ne zna ni za to. Preporucise mi lijek Fanzidar koji je antimalarik ali ne znaju ni gdje ga ima ni kako se dozira djeci/bebama.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sulfadiazin
16.3.2021 15:07:48   
Ivanka 75
Jocajaca, da li znas kako si se zarazila? 


(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sulfadiazin
16.3.2021 15:10:38   
lesli
Strasno.

A sto se obavestenja tice, moguce da ti ne stizu jer zavrse u spam folderu. Proveri tamo i ako jeste oznaci da ti mailovi nisu spam. Trebalo bi da resi problem.

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sulfadiazin
16.3.2021 15:50:12   
Filadendronka
Moja iskrena preporuka je da nadjes nekako lekara koji se bavi tom tematikom i koji ce da prati stanje redovno i dugorocno. Nemam preporuku, jedina opcija je neka od decijih klinika u Bg. Bukvalno moras da grebes noktima dok ne nadjes tu osobu koja ti treba. Strasno je koliko je drzava neodgovorna po ovom pitanju i koliko lekara ne zna gotovo nista o toksoplazmozi. Zelim ti svu srecu i da sto pre nadjete neko resenje. 


IZVORNA PORUKA: jocajaca



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Koji ti je lakar to prepisao, mora on da ima neku informaciju ako je ozbiljan strucnjak koji se bavi terapijom. 
Institut za med. istrazivanja je jedina institucija koja se ozbiljno bavim pitanjem toksoplazmoze u nasoj zemlji. Registracija leka i nabavka istog nije u njihovoj nadleznosti. Mali procenat obolelih je razlog zasto drzava drzi svoje ruke skrstene na ovu temu. 







Ne znam zasto mi ne dolaze obavjestenja o odgovorima na ovu temu iako sam ukljucila tu opciju.Institut mi je i prepisao ovu terapiju. Ne mislim da su odgovorni za uvoz i registraciju lijeka ali sam ocekivala od institucije koja se vec tako ozbiljno i studiozno bavi ovom problematikom da je upoznata sa tim da se taj lijek ne proizvodi vec dvije godine, a ne da to sazna od neukog pacijenta. U svakom slucaju ispostavilo se da se i u Rusiji ne proizvodi vec godinu dana ali smo uspjeli da nađemo nekakve zalihe ali sada je problem sto Institut nine upoznat sa ruskim lijekom i ne znaju nista o njemu. Takođe na jednoj njemackoj klinici bam preporuce klindamicin ili azitromicin i da oni imaju dobre rezultate lijecenja i sa ovim antibioticima ali institut ne zna ni za to. Preporucise mi lijek Fanzidar koji je antimalarik ali ne znaju ni gdje ga ima ni kako se dozira djeci/bebama.




(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sulfadiazin
17.3.2021 14:34:24   
jocajaca


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Jocajaca, da li znas kako si se zarazila? 




Kako nemam mačku ostaje nekoliko opcija kao što su:Nedovoljno termički obrađeno meso (teško da je ovo jer jedem kuhano iz supe ili reš pečeno), Nisko rastinje/povrće kontaminirano mačijim izmetom (moguće jer sam cijelu trudnoću na pauzi jela zelenu salatu koju sam kupovala spremljenu u obližnjem restoranu, a moguće je da je oni nisu dobro prali),Radom u bašti što je isto moguće jer baš prošle godine odlučismo da uzmemo gradsku baštu da bi proizveli djeci zdravo povrće. U svakom slučaju mojom krvicom.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sulfadiazin
17.3.2021 14:41:09   
jocajaca


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Moja iskrena preporuka je da nadjes nekako lekara koji se bavi tom tematikom i koji ce da prati stanje redovno i dugorocno. Nemam preporuku, jedina opcija je neka od decijih klinika u Bg. Bukvalno moras da grebes noktima dok ne nadjes tu osobu koja ti treba. Strasno je koliko je drzava neodgovorna po ovom pitanju i koliko lekara ne zna gotovo nista o toksoplazmozi. Zelim ti svu srecu i da sto pre nadjete neko resenje. 


Hvala 😘Problem je što u našoj zemlji (BiH) ne postoji takav stručnjak. Naš infektolog kaže da je imala jednog pacijenta u karijeri sa toxoplasmosom i to je bila odrasla osoba. Sada tražimo u Srbiji nekog ozbiljnog da mu se obratimo.Lijek-sulfadiazin smo našli ali sada treba pravi doktor da to sve isprati.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here