|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 8:55:21   
Anoniman
Istok se na mađarskom kaže KELET. Dakle, vaš hotel je negde kod KELETI PU (vidi na ovoj metro karti koju sam ti postavila, na crvenoj liniji imaš takvu stanicu).
Crvena linija je crveni metro (M2), I on je najdublji.
Plava linija je plavi metro (M3) on je srednje dubine.
I žuta linija je žuti (starinski) metro (M1), on je najplići, I najsporiji (moj omiljeni).
Kao što vidiš, sva tri metroa se ukrštaju na jednoj stanici, tu možeš presedati, stanica se zove DEAK TER.
Ne znam dal znaš da “koristiš” metro, meni je ovakva karta mnogo pomogla kada sam se tamo odselila, jer kada se spuštaš u metroe, iznad pokretnih stepenica imaš tablice sa strelicama (levo/desno) I iznad svake piše KRAJNJA stanica. Npr, ideš crvenim  metroom sa Keleti pu na Pillango utca, I iznad pokretnih stepenica će ti pisati da ako hoćeš da ideš ka Deli Pu idi na levi metro, a ako hoćeš na Ors vezer ter, idi na desni (npr). Pa je dobro imati ovakvu kartu u džepu, skraćuje vreme razmišljanja. Ti ćeš u navedenom primeru otići desno, ka Ors Vezer ter, jer je tvoja stanica (Pillango utca) na putu za Ors Vezer ter. Naravno, čak I da nemaš kartu u džepu nije smak sveta, jer kada pogledaš na zid tamo gde prolaze metroi, piše ti pravac kretanja metroa, sa strelicama među nazivima stanica, uvek je stanica na kojoj se nalaziš napisana velikim slovima.
Karte za prevoz kupuješ pre nego što stupiš na pokretne stepenice, u podhodniku, I postoje karte za presedanje, ako se ne varam, otkucaš kartu I 30min možeš da presedaš po metroima kako god hoćeš (nisam koristila te karte million godina, nisam sigurna kako funkcionišu I koji je vremenski interval njihovog važenja nakon što si ih otkucala).
Ako od Keleti Pu (gde vam je hotel) hoćeš da ideš u Vaci ulicu, ja predlažem da se spustiš u crveni metro, ideš na Deak ferenc ter (na karti piše skraćeno Deak ter), tamo presedneš na žuti I ideš na Voros Marthy ter (krajnja stanica).
Ako ideš na trg heroja, opet crvenim na Deak ferenc ter, pa opet žutim metroom, ali na drugu stranu, do Hosok tere (blizu je ZOO).
West end city center se nalazi kod Nyugati Pu, imaš stanicu na plavom metrou.
Ikea ti je na Ors vezer ter.
Arena plaza (isto trenutno popularan tržni centar, mi smo ovaj put proveli tamo mnogo više vremena nago u WestEndu) se nalazi negde između Keleti Pu I Ors vezer ter, ne možeš omašiti, veeeelika bela zgrada.
ZOO je suuuuuuuuuper. Samo ne znam kada idete, nisam nikada bila zimi, ne znam kako je organizovano, ne verujem da lavovi, zebra I žirafe vole sneg, pa ne znam kako izgleda zimi ZOO. Mi smo uvek išli za 1. maj što je opet suicid, jer je pregužva.  

< Poruku je uredio Tash -- 26.1.2012 8:57:15 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 9:02:13   
Anoniman
Mi obično jedemo po tržnim centrima.
U WestEndu imaš Fridays i Leroy, tamo možeš sesti kao u "restoran" (ja te takve "kafane" ne zovem restoran, ali je varijanta da dobiješ jelovnik, pa hajde da ih zovemo restoran. user posted image
No, to je skuplja varijanta.
Jeftinija je da se spustiš na najniži sprat WestEnda i tamo imaš gomilu restorana među kojima su stolovi. Uzmeš tacnu i od restorana do restorana uzmeš šta želiš (menza fazon). Tu najčešće jedemo.
Isto imaš i u Arena plazi.
Ako odeš u Ikeu, jedite Hot Dog (uzmi bar dva user posted image ). user posted image
Sem toga, tu kod Nyugati Pu (West End) imaš OK Italia, restoran italijanske kuhinje, ja ga mnogo volim, i imaš nekoliko ovih što prodaju girose.
Takođe, spominjala sam ti Liszt ter (ono kod Oktogona gde su kafići), nisam davno bila ali i tamo je moglo u skoro svakom kafiću da se jede nešto, mislim da je čak bio i restoran sa desne strane, ne znam dal još postoji.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 9:03:51   
Anoniman
Na brzinu ne znam šta bih ti još rekla, PITAJ! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 9:11:11   
Anoniman
user posted image

Iza mene je Bazilika, ispred mene je Dunav.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 9:12:38   
Jele
Joj Tash, al' ćeš da je zbuniš onom prvom porukom o metrou i stanicama, samo tako user posted image  Ja sam bila i relativno se sećam svih pojmova o kojima pričaš, pa me malo zbunilo, a nju će tek, ako nije bila user posted image  No, kad bolje razmislim ni ne može se drugačije sročiti, a i čovek se brzo snađe tamo. Koliko se sećam u metrou i 'teta traka' kaže na kojoj si stanici sem što se na mapi u metrou 'podeblja' naziv stanice na kojoj se nalaziš, jel' da? A čini mi se da smo mi za metro uzimali neku 'multi' kartu, da li za 5 dana ili 5 vožnji, ne mogu sada da se setim... I dobro si napomenula da ih je važno uzeti pre pokretnih stepenica, zbog rigoroznih kontrola...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 9:28:13   
Anoniman
Ne znam za te multi karte, mi smo obično pešaci po pešti user posted image , ali treba videti dal ima turističkih karata.

"tetka traka" priča, ali kada si već u metrou (pa ti najavi sledeću stanicu i stanicu na kojoj se nalaziš). Ali kada silaziš u metro i treba da odlučiš dal ćeš levo ili desno, moraš da čitaš, ne priča "tetka traka". user posted image

Neka odštampa tu kartu u boji pa neka gleda šta sam pisala, ako se malo udubi, shvatiće. user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 9:33:18   
Jele
IZVORNA PORUKA: Tash

"tetka traka" priča, ali kada si već u metrou (pa ti najavi sledeću stanicu i stanicu na kojoj se nalaziš).



Da, da, na tu sam i mislila user posted image  Meni je to baš pomagalo u samom metrou.
Ma gagana, snaći ćeš se samo nabavi dobru mapu grada koliko se sećam svuda je bilo onih mapa knjižica šta posetiti, gde se to nalazi, turističke atrakcije, noćni život, kafići, restorani, ma sve, znam da je u hotelima toga uvek bilo na recepciji, mi smo samo ulazili i uzimali iako nismo bili gosti jer to je ionako besplatan materijal. A Taša ti je navela šta sve videti, samop da još to nađeš na mapi user posted image
Meni je Budimpešta prelepa, bolje se snalazim u njoj nego u Beogradu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 9:35:37   
Jele
Evo gagana i podužeg teksta gde vidim da detaljno ima i o kartama za metro i o atrakcijama, pa ako te ne mrzi, pročitaj....

http://wikitravel.org/en/Budapest

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 9:43:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jele


Meni je Budimpešta prelepa, bolje se snalazim u njoj nego u Beogradu...


I ja user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 9:48:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jele

Evo gagana i podužeg teksta gde vidim da detaljno ima i o kartama za metro i o atrakcijama, pa ako te ne mrzi, pročitaj....

http://wikitravel.org/en/Budapest


user posted image   Extra link!

Odoh da radim sada, posla preko glave. user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 12:05:56   
Shishica
Gagana, obavezno javi kako je reagovala mala dok vas nije bilo posto i mi planiramo tako da smugnemo u Budapest user posted image Ali jaaako bi mi bilo zao da i ona ne vidi zoloski vrt user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 19:10:46   
gagana83
Ma odstampacu i mapu i ovo sto mi je Tasha pisala, nek se nadjeuser posted image
Ja se inace strasno lose snalazim u prostoru, mm me redovno zeza zbog toga, ali zato je on tu.
Pretpostavljam da necu uspeti da vidim ni pola od onoga sto treba da se vidi, posto cemo dobar deo vremena provesti lutajuci po trznim centrima.
Znaci, Parlament, Trg heroja, tvrdjava, Andrasi ulica, most, Vaci ulica, sve je to blizu i moze se pesaka, jesam li dobro shvatila? A blizu je i Zoo vrt?
Ma, snaci cemo se, uzecemo neku mapu pa polako. Da li se mozemo tamo sporazumevati na engleskom, znaju li engleski?


< Poruku je uredio gagana83 -- 26.1.2012 19:13:06 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 19:29:36   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Shishica

Gagana, obavezno javi kako je reagovala mala dok vas nije bilo posto i mi planiramo tako da smugnemo u Budapest user posted image Ali jaaako bi mi bilo zao da i ona ne vidi zoloski vrt user posted image

Vazi. Jednom smo je samo ostavili na 1 dan i nije bilo problema, videcemo kako ce sad biti. Ma ona super saradjuje sa mojom svekrvom, pa se nadam da nece biti problema. Brine me samo noc, preko dana ce sigurno biti ok.
Shishi, ja sam Unu vodila u Zoo vrt kad je imala godinu dana i nije se bas nesto odusevila kako sam ocekivala. Mislim svidelo joj se, ali valjda je jos bila mala.
O Boze, sad pisem ovo i kontam da Ema ima tu oko godinu dana, pogledam tvoj tiker- pa ona ce skoro 2 godineuser posted image Gde sam ja otisla


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 22:32:17   
Anoniman
Parlament, Bazilika, Vaci, most, tvrđava (to u jednom cugu), onda sa trga kod vacija narandžastim metroom na trg heroja, pa ti je tamo Andrašijeva (zanemari, neće vam biti zanimljiva, lupila si mi po emocijama ovim pitanjem o Pešti), i tamo je ZOO.
Ne znaju engleski, retko ko, ali sporazumećete se, ne brini. Malo engleski, malo srpski, malo rukama... Ako se mm snašao, i vi ćete. user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 22:41:54   
Alexis79
gagana ah Pesta user posted image  lepo se provedite.
Sto kaze Tash zanemarite Andrasi nista zanimljivo.
Imate turisticke info pultove i mape grada po celoj Vaci ulici.
Lako je za snalazenje,samo da ukapiras gde koja linija metro ide (ima ih 3 plava,crvena i zuta).
I na svakoj stanici pise lepo gde si.
Sve to je upisano na mapi.
Moj brat ,mm i ja  smo  zoo vrtom bili odusevljeni.
Sam soping u gradu nije nista posebno.Ako ste kolima preporucujem soping centre koji su na auto putu prema Becu.nekih 20- tak km od Budimpeste.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 22:42:53   
Anoniman
Gagana, imaš slika kod mene na FB, gledaj Prvi maj 2010 i april 2011. user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 22:44:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexis79


Sam soping u gradu nije nista posebno.Ako ste kolima preporucujem soping centre koji su na auto putu prema Becu.nekih 20- tak km od Budimpeste.


Premier Outlet?
Bili smo mi prošle nedelje, nema ništa specijalno, sve isto kao u WestEndu i Arena Plazi, čak po identičnim cenama. Vratili smo se iz Outleta bez komada garderobe, sve smo kupili u gradu, sniženja su.
Mislim, odlazili smo u Outlet i pre, ja sam sve kupovala u prodavnici Brodway, ovaj put - nema ništa. Jakne, majce kratkih rukava i farmerke kakve sam kupila pre dve godine, čak i jakna koju sam kupila pre dve godine je još u ponudi. MM je uvek kupovao tamo farke, Retro ili Replay, ovaj put nije našao ništa što mu se dopada.
Možda smo bili u nezgodnom trenutku. user posted image


< Poruku je uredio Tash -- 26.1.2012 22:46:47 >

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 22:44:53   
Alexis79
Ja tek sad vidim da ti je Tash sve gore lepo objasnila user posted image .
Da si mi blize pa da ti dam neku mapu ,donela sam ih puno i ko god da je isao prosledila sam mu mapu sa uputstvomuser posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 22:47:30   
Anoniman
Aexis, stavila sam ja ok Metro mapu na prethodnu str, pogledaj. 

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 22:47:59   
Alexis79
Mi smo bili u aprilu i tad je svasta imalo u Premier outletu.
Mada sam najvise stvari kupila u Decatlonu i naravno u Ikei.
Arena je tad bila preskupa , u WestEndu nije imalo skoro nista.

Super sto su snizenja.Toga u aprilu nije bilo

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 22:52:57   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Tash

Gagana, imaš slika kod mene na FB, gledaj Prvi maj 2010 i april 2011. user posted image

Ne vidim ni jedan tvoj album, samo profilne slike i slike na kojima si tagovanauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 22:56:17   
Alexis79
Tash super je ova mapa.
Ma Budimpesta je veoma laka za snalazenje.Sve lepo pise i gde si i ako podjes levo gde stizes i ako podjes desno.
Bitno je samo da vidis gde koja linija metroa prolazi.
I npr da znas da hvatas zutu liniju za zoo vrt i da znas stanicu gde silazis.

Sigurno ces sve lepo da objasnis Gagani user posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 23:00:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexis79

Mi smo bili u aprilu i tad je svasta imalo u Premier outletu.



I mi smo bili u aprilu, pa sećaš se, mimoišle smo se, ili preklopile koji dan user posted image i tada smo i mi pazarili u Outletu, a ne u TC. Sada su još novogodišnja sniženja.


Auuuu Gagana, sad ću to da sredim. user posted image


Pa ja joj napisah otpilike, videla si, mislim da je to ok objašnjenje, ako neko misli da nešto treba da dopuni, samo napred, neću ja da se ljutim. user posted image

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 23:11:30   
gagana83
Ma to je to, snaci cu se, najbitnije su mi preporuke sta obici, i gde u soping, a po gradu cemo se snaci, nismo valjda tolki duduciuser posted image
Tash, sad vidim albume, odoh da precesljam.

Alexis, kad kazes da soping u gradu nije nista posebno, kakav je onda ovde u Ks-uuser posted image

E da, da li ima po trznim centrima onih robnih marki tipa Zara, Bershka i slicno, ne interesuje me skupa markirana garderoba. Za H&M i C&A znam da ima.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Produženi vikend u Budimpešti
26.1.2012 23:11:37   
Anoniman
Gagana, a sada?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li je našim roditeljima bilo lakše nego...
Prema nedavnom istraživanju, roditeljstvo 1980-ih i 1990-ih godina bilo je puno lakše za naše roditelje nego što je to z...
Uskršnja URADI SAM KLACKALICA
videophoto
Da bi ove godine dete napravilo posebnu Vaskršnju čestitku – napravićemo ovu klackalicu Uradi Sam Uskršnju Karticu.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here