|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o hrani...
29.9.2021 7:20:51   
Dragica Draga
A kako spremate socivo?
I koje uopste socivo?
Nisam nikada kupila, znaci treba mi detaljan postupak od toga koje kupiti do kako spremiti 😀

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pričajmo o hrani...
29.9.2021 9:19:47   
Ana RR
Dragice, kao pasulj otprilike. Nekad ga spremim gušće, nekad čorbast. Sa junetinom i povrćem, npr. Kako kad. Retko ga spremam jer me želudac boli od njega.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pričajmo o hrani...
29.9.2021 9:36:34   
Dragica Draga
Da, bas sam procitala da je spremanje kao pasulj.
A koje socivo se tako sprema - crveno, jel?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pričajmo o hrani...
29.9.2021 10:11:28   
nata11
Braonkaste boje u kesi u lidlu. Sto kaze Ana kuvam kao pasulj, udinstam malo luka, zacine. Spremačau svega par puta jer ga mm ne voli a dete ne jede.



_____________________________





(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pričajmo o hrani...
29.9.2021 15:20:26   
Didy
Dobro ste me podset_ile. Nisam sočivo spremala ne pamtim... I ja sam ga slično kao pasulj spremala.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pričajmo o hrani...
29.9.2021 15:26:30   
Sanjica26 RR
Ja sam se nameracila da pravim, ali moji na sam pomen na to se gadi. Tako da sam odustala. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pričajmo o hrani...
5.10.2021 8:40:45   
flamingos


IZVORNA PORUKA: nata11

Braonkaste boje u kesi u lidlu. Sto kaze Ana kuvam kao pasulj, udinstam malo luka, zacine. Spremačau svega par puta jer ga mm ne voli a dete ne jede.


Ni mi ne volimo.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pričajmo o hrani...
5.10.2021 9:09:57   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ja sam se nameracila da pravim, ali moji na sam pomen na to se gadi. Tako da sam odustala. 




Mm ne bira hranu, on je gurman i sve jede. Marko naravno izvoljeva ali ja više ne pitam da li hoće, sipam u tanjir pa ako ne želi da bude gladan, mora da pojede.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pričajmo o hrani...
5.10.2021 10:11:20   
milicicak
Ja sočivo pravim kao saltu. Potopim uveče, skuvam ujutru (gotovo za 20-ak min) začinim balzamikom, solju i maslinovim uljem a nekad dodam fetu

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pričajmo o hrani...
6.10.2021 7:16:14   
Dragica Draga
Milicicak, probacu tsko da im spremim, mozda ce pre jesti nego kao pasulj. Sta znam...

A da li pravite nesto od dunja?
Ima li neko neki dobar recept za kitnikez?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pričajmo o hrani...
6.10.2021 8:37:48   
nata11
Sta bih od pileceg filea mogla spremiti uvece pa da sutra samo ukljucim i zavrsim rucak a da nisu snicle?
Jel neko spremao pileci gulas u krcku?

_____________________________





(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pričajmo o hrani...
6.10.2021 8:45:34   
Dragica Draga
Ja od pileceg filea najvise spremam ono sa pavlakom...
To je jedino sto bukvalno za 10 min.spremim (onda se pece).
Uvece poredjam snicle filea u vatrostalnu i prespem krem supu od pecurakai ja dodam malo belog luka u granulama, ujutru samo ptelijempavlakom za kuvanje i u rernu. Nekad u to odmah stavim i spagete, pa se sve zajedno pece.
Nosam gulas u krcku nikada

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pričajmo o hrani...
6.10.2021 9:49:31   
Ana RR
Ja volim pileće šnicle prvo da premažem senfom i izgrilujem, pa tek onda ređam u vatrostalnu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pričajmo o hrani...
3.11.2021 15:53:49   
Bambino1
Zdravo svima. Jedno pitanje imam, na koji nacin pripremate zamrznuto lisnato testo? Napravila bih obicne lisnate kiflice i zamrzla pa ih pekla po potrebi, da li ih prvo odmrznete pre pecenja ili odnah na pecenje kao i kupovne?I jos jedno pitanje, recept za mini pice koje bih takodje u zamrzivac. Hvala unapred. 🙂

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pričajmo o hrani...
4.11.2021 8:14:35   
nata11
Bambino ja malo odmrznem pre pecenja. Lepse mi ispadnu.
Bas danas planiram neki slani rolat od lisnatog.

_____________________________





(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pričajmo o hrani...
7.11.2021 17:07:11   
nata11
Sastojak cokolade za kolace -kakao maslac  jel to znaci da cokolada nije posna?

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pričajmo o hrani...
7.11.2021 17:23:52   
Ivanka 75
Nije, sve cokolade su mlečne. Osim ako nije naglaseno na pakovanju da je posna. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pričajmo o hrani...
7.11.2021 18:17:07   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nije, sve cokolade su mlečne. Osim ako nije naglaseno na pakovanju da je posna. 





Nisu, crne čokolade uglavnom nemaju mleko tako da su posne ali na njima uglavnom stoji naglašeno da su posne.

IZVORNA PORUKA: nata11

Sastojak cokolade za kolace -kakao maslac  jel to znaci da cokolada nije posna?


Kakao maslac se dobija preradom kakaa, tako da je posan.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pričajmo o hrani...
7.11.2021 21:11:32   
flamingos


IZVORNA PORUKA: nata11

Sastojak cokolade za kolace -kakao maslac  jel to znaci da cokolada nije posna?
Ne,ni Menaž nije posna.Kao što reče Ivanka-sem ako piše da je posna,možeš da je koristiš.Skoro čitah u vezi Menaža.Za mene je ona nezamenljiva,ali je ne koristim za spremanje posnih poslastica.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pričajmo o hrani...
7.11.2021 21:23:17   
Ivanka 75
Bas cu da pitam mamu cije je dete alergicno na mleko, koje cokolade koristi. 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pričajmo o hrani...
7.11.2021 21:32:38   
flamingos
Pitaj Ivanka,pa nam javi.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pričajmo o hrani...
7.11.2021 22:08:23   
milicicak
Meni je alergično dete odraslo na Menaž čokoladi 🙂 Menaž čokolada može da sadrži mleko u tragovima ali to proizvođač mora da napiše na svakom proizvodu koji u sebi nema mleka a proizvodi se na istoj proizvodnoj traci na kojoj se proizvode proizvodi sa mlekom i ostalim alergenima.
Btw, ni Karašova bajadera ne sadrži mleko ni mlečne proizvode kao ni Oreo keks

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pričajmo o hrani...
7.11.2021 22:12:30   
Ivanka 75
Pitah sestru sad. Menaž je edno vreme davala sinu pa prestala, i na nju reagovao. Konta da je vila neka kontaminirana serija, na traci.

Coko bananice starkove su isto bez mleka. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pričajmo o hrani...
7.11.2021 22:38:33   
flamingos
Svaki proizvod na kome piše da može da sadrži tragove mleka-ne koristim kad postim.Uzgred,na takvim prouzvodima ni ne piše da su posni.Zato i kažu za Menaž čokoladu da nije posna.Inače-obožavamo je,i dete,a i ja.Jedemo je i ovako,zdrava je,a za spremanje poslastica samo nju koristim.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pričajmo o hrani...
7.11.2021 23:02:39   
milicicak


IZVORNA PORUKA: flamingos

Svaki proizvod na kome piše da može da sadrži tragove mleka-ne koristim kad postim.Uzgred,na takvim prouzvodima ni ne piše da su posni.Zato i kažu za Menaž čokoladu da nije posna.Inače-obožavamo je,i dete,a i ja.Jedemo je i ovako,zdrava je,a za spremanje poslastica samo nju koristim.





Ovo naprosto nije tačno. Ako u sastavu proizvoda nema namirnica životinjskog porekla onda proizvođač ima pravo da napiše da je posno što svi proizvođači i rade. To što nešto može da sadrži tragove mleka, susama, kikirikija, celera ne znači da ga ima, znači samo da se proizvodi na istoj proizvodnoj traci na kojoj se prave proizvodi koji te namirnice sadrže.
Ja sam šest ipo godina čitala deklaracije i kupovala bezmlečne proizvode, mislim da se nije mnogo toga promenilo za ove tri godine. Apsolvirala sam zamenu za mleko, maslac i sir :) mini buba nikad nije reagovala na Menaž

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prebranac (bez brašna)
photo
Ringerjin kuvar: guppy RR
Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here