|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
2.9.2011 22:16:15   
Cuftas
na prvom pregledu je imao 85% u spermi i 80% u krvi, ja 70% u krvi, pa je pio lekove, odnosili smo se samo sa kondomima, pa smo dosli do toga da ja imam 0, a on 80% u spermi i 60% u krvi. i njegov i moj lekar su rekli da idemo na inseminaciju, da nema neke nade da se izleci, a da s obzirom na procente i nase godine, tesko da cemo nesto prirodno da uspemo.

nadjite dobrog urologa, i on ce da vam kaze sve sta i kako treba, ja mislim da svima daju jednu turu pronisona, pa vide koliko deluje... u svakom slucaju, vazno je da znate to, da bi pre sledece inseminacije pripremili spermu kako treba

samo hrabro user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
5.9.2011 11:54:29   
Ana RR
I mi smo bili kod Vinke, ali samo jednom jer sam ja posle toga ostala trudna.
Nije loša ali nekako mi deluje da rutinski odrađuje posao jer je gužva pa je kao na pokretnoj traci. Kad smo rekli da tri godine radimo na bebi i da razmišljamo o VTO odgovorila je Posle SAMO 3 godine vi bi na VTO? To me malo iznerviralo.

< Poruku je uredio Ana RR -- 5.9.2011 11:58:43 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
7.9.2011 16:03:48   
All4baby
ko je Vinka koju spominjete, urolog?? da li mi možete poslati neki kontakt kako da dodjem do nje pošto imamo problema da nadjemo urologa koji bi prepisao terapiju za antitela.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
7.9.2011 16:05:33   
Ana RR
kucaj u google ttc.rs, to je njen sajt

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu All4baby)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
7.9.2011 16:17:49   
All4baby
hvala puno

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
16.9.2011 16:19:22   
Odri Hepbern
Ja sam danas podigla rez ASA testa , radili smo ga u utorak u Torlaku. Meni je rez ok , imam 20%, ali njemu ne valja , ima 60% u spermi a 40% u krvi. Da li sa tim rezultatom moze da se odradi insemenacija? Ja sam vec na klomifenu i najverovatnije cemo sve odraditi krajem meseca. Zvala sam dokt i ona kaze da ovaj rezultat nista ne smeta, kaze videce kako se sperma ponasa pri obradi. Sta mislite o tome?
A onaj imunolog u Torlaku me naplasio, kao sa ovim ne moze insemenacija vec samo VTO. A samo da napomenem da nam je ovo donor posto mm ima azospermiju. U trenutku sam se smorila, zar sam takav baksuz da i donor ima problem.

(odgovor članu All4baby)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
16.9.2011 19:43:10   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

ima 60% u spermi a 40% u krvi. Da li sa tim rezultatom moze da se odradi insemenacija? Ja sam vec na klomifenu i najverovatnije cemo sve odraditi krajem meseca. Zvala sam dokt i ona kaze da ovaj rezultat nista ne smeta, kaze videce kako se sperma ponasa pri obradi. Sta mislite o tome?
A onaj imunolog u Torlaku me naplasio, kao sa ovim ne moze insemenacija vec samo VTO.


<isto me je traumirao..taj u Torlaku!
Ja još nikog nisam pitala šta dalje?


(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
3.10.2011 21:53:13   
maca821
Mm ima prisutnu aglutinaciju, jel to znak da bi trebali uraditi ASA test? A na nalazu pise normozoospermiauser posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
3.10.2011 22:01:29   
helijana
Normospermija i aglutinacija nemaju veze jedan sa drugim.

Aglutinacija označava pojavu kod koje se spermatozoidi slepljuju jedan uz drugog, odnosno usmeravaju se jedan prema drugom dotičući se repovima ili glavama, ili mešano, umesto da se kreću pravolinijski, što im onemogućava dolazak do jajne ćelije. Prijanjanje spermatozoida za ostale ćelije koje nisu spermatozoidi ne smatra se aglutinacijom. Prisutnost ove pojave može ukazivati na postojanje antitela na spermatozoide (imunološki faktor), ali ona nije dovoljan pokazatelj na osnovu kojeg se može zaključiti o tome, već treba uraditi test na spermalna antitela (ASA test).

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
3.10.2011 22:10:10   
maca821
Znaci ipak bi trebali uraditi taj test...hvala Helijana na odgovoru.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu helijana)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
3.10.2011 22:23:43   
maca821
Vidim da je najbolje uraditi na Torlaku, a ja sam iz NS...Jel moze to da se uradi bez uputa, tj. da se plati analiza?

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
3.10.2011 22:28:43   
maca821
I jos jedno pitanje kako se lece povisena antitela?

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
3.10.2011 23:11:56   
helijana
Maca821,ne brini,analiza se radi na Torlaku,ali mora da se javis i zakazes.
Znam da moze bez uputa ali kosta.I naravno posti terapija za ASA ne brine se bice to ok.

Pozdrav i user posted image od mene.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
3.10.2011 23:23:33   
maca821
Hvala na odgovoru, uh sta bih ja bez vas user posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu helijana)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
14.10.2011 19:49:44   
Guaranche
Moj suprug je radio ASA test i imao je 70% u spermi i 40% u krvi, a kod mene je sve bilo ok. Pio je Pronizon i smanjilo se na 40% u spermi. Jel moze neko da mi kaze da li ne sme da ih ima uopste ili postoji neka granica do koje je normalno postojanje antitela?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
16.10.2011 9:43:19   
mine
Pozdrav.

Da li mi moze neko reci kako se tumaci nalaz ASA testa npr 1:200? Vidim svi pisete u %...

hvala

(odgovor članu Guaranche)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
16.10.2011 17:13:21   
Nataša1
Treba da ima manje od 60%, ali generalno, što manje to bolje.

EDIT: set_ih se da se razlikuju referentne vrednosti u nekim laboratorijama. Možda je bolje da proveriš tamo gde ste radili analizu.


< Poruku je uredio Nataša1 -- 16.10.2011 17:16:00 >

(odgovor članu Guaranche)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
16.10.2011 23:55:01   
Cuftas

IZVORNA PORUKA: Guaranche

Pio je Pronizon i smanjilo se na 40% u spermi.



Mislim da je 40% u redu, ne znam sta su vam rekli lekari, mozda treba jos lekova da pije, zato sto su mm rekli da zbog malog procenta smanjenja anti tela posle lekova ne vredi vise ni da pokusava da ih pije

(odgovor članu Guaranche)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.10.2011 16:04:20   
mine
Ma kontam da je jedan u 200 los tj pozitivan pa kad se uzme ukupan broj spermatozoida dobije se procenat...to mi najlogicnije.
Preracunacu bas.. Nema ova lab nikakve referentne vrednosti. Ovom logikom je svakako manje od 60%..
U svakom slucaju hvala.

IZVORNA PORUKA: Nataša1

Treba da ima manje od 60%, ali generalno, što manje to bolje.

EDIT: set_ih se da se razlikuju referentne vrednosti u nekim laboratorijama. Možda je bolje da proveriš tamo gde ste radili analizu.



(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.10.2011 16:06:57   
mine
Mozes da uradis u medlabu. 1300 din i iz krvi, sperme, i sa cerviksa.
Rezultati za jedan dan. Ne verujem da fulaju puno.
IZVORNA PORUKA: maca821

Vidim da je najbolje uraditi na Torlaku, a ja sam iz NS...Jel moze to da se uradi bez uputa, tj. da se plati analiza?


(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.10.2011 22:30:12   
Guaranche
Hvala na odgovoru user posted image

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.10.2011 23:12:30   
Nataša1
Možda da prelistate malo unazad ovu temu. Devojke su pisale kako nije relevantno ispitivanje ASA u bilo kojoj laboratoriji jer se u većini njih koristi metoda koja daje dobar rezultat. Međutim, kada su isti ljudi analizu radili u Torlaku (iz krvi oboje + iz sperme), ispalo je da imaju dosta ASA. Izgleda da je Torlak jedina relevantna ustanova za to.

(odgovor članu Guaranche)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
27.11.2011 18:27:42   
bany86
Drage moje... Pre svega zelim da vam kazem da uopste ne trosite novac na privatne laboratorije.. mm i ja smo radili ASA na Torlaku,ja krv,on krv i spermu.. u krvi nismo imali,a mm je imao u spermi 60 %.. dr mu je dao terapiju Pronisonom,i pio je Profertil-za poboljsanje spermograma.. Pronison je pio 10 dana,i nakon tri nedelje od prestanka terapije smo uradili kontrolu-ASA nisu pronadjena.. user posted image .. nedavno smo u Gak-N.Front radili spermogram i spermokulturu,ja hormone,i Hvala Bogu-sve je ok.. sada cekamouser posted image user posted image ...

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
28.11.2011 14:15:33   
dugmence
user posted image
Drage moje,nova sam na ovoj tem i stvarno potpuno neupucena pa mi treba mala pomoc.MM i meni svi rezultati su ok cak odlicni,ali posle tri god. braka i dve inseminacije NISTA.user posted image
Sad predlazu taj valjda ASA test da vide da nismo ne daj boze podudarni,nadam se da razumete.
Gde se test radi,i da li iz krvi ili kako to uopste ide.
Hvala unapred.
Nestrpljivo cekam odgovoruser posted image

(odgovor članu bany86)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
28.11.2011 16:59:05   
dugmence
Devojke,d li postoji odredjeni trenutak kad se radi ASA test ili bilo kad moze.
Hvala!

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here