|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 10:23:16   
Veca77

Zavisi koji procenat spermatozoida je vezan antitelima, i koji spermatozoidi su vezani (progresivno pokretni ili neki drugi). Mm je imao 80% vezanih sperm., 5 terapija pronizonom nije uspelo, ali smo i pored toga išli na VTO/ICSI i uspelo je.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 10:25:49   
dunja RR
Veco, baš to htedoh da pitam, meni su rekli da taj test ne trebam da radim za VTO.

Ili su možda mislili da ne trebam da radim za drugu VTO, jer se u prvoj sve lepo oplodilo, i bila biohemijska. Pojma nemam. Ali def. su mi rekli da ne radim, i nisam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 10:36:03   
Veca77
Dunja, ako ti rade ICSI metodu, onda nema potrebe za ASA, jer oni svakako biraju najbolji spermatozoid. Po njegovom kretanju se pod mikroskopom vidi da li je vezan antitelom...

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 10:42:53   
Snekile7
Meni je jasno da za vto, izaberu najbolje spermice, mislim bez onih sa antitelima, ali sta se desava kada zena ima antitela, to mi nije jasno, gde se nalaze ta antitela i kako kod zene to utice, na zatrudnjivanje i trudnocu samu, kada je u pitanju vto?

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 10:50:30   
Veca77
Nezgodno je kada žena ima antitela, jer u ređim slučajevima dolazi do oplodnje i zadržavanja ploda... Ali se zato antitela kod žene mnogo lakše na prirodan način "leče" - apstinencijom.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 11:01:08   
Snekile7
KOd mene nije uspela apstinencija, jer mi svakako nismo imali odnos preko mesec dana pre testa.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 12:05:36   
Veca77
Onda će urolog verovatno da ti prepiše terapiju pronizonom.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 12:34:05   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Veca77

Dunja, ako ti rade ICSI metodu, onda nema potrebe za ASA, jer oni svakako biraju najbolji spermatozoid. Po njegovom kretanju se pod mikroskopom vidi da li je vezan antitelom...


Jeste Veco, ICSI smo radili oba puta. Ali šta onda, ako ja imam antitela?

Ja sam radila samo antitela na štitnu (sve je ok), ali to nema veze jel tako? Buni me to što moja drugarica ima ta antitela na štitnu, i pije pronizon, i pre aspiracije a i sada kada je beta pozitivna. Znači ona ga pije zbog antitela štitne ili zbog Hašimota, sada se ne sećam, ali u svakom slučaju zbog štitne. Jel to ima nekakve veze sa ASA, obzirom da se oba leče pronizonom?



< Poruku je uredio dunja RR -- 15.4.2013 12:35:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 12:48:44   
Veca77
Mislim da nemaju veze. Nemoj sad o tome da razmišljaš. Razmišljaj o pozitivnoj beti user posted image , jer ako se zakači, velike su šanse da će tu i da ostane. user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 12:58:24   
mine
dunja, asa kod zene je cervikalni problem sto ti svakako izbegavas sa vto...please bez brige.
Zato i jeste nekada indikacija da se radi vto da bi se izbegao taj put koji bi "ubio" spermatozoide
Moze i ivf da se radi sa + asa kod muskarca...naravno zavisi od % svega

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 12:59:56   
mine

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Veca77

Dunja, ako ti rade ICSI metodu, onda nema potrebe za ASA, jer oni svakako biraju najbolji spermatozoid. Po njegovom kretanju se pod mikroskopom vidi da li je vezan antitelom...


Jeste Veco, ICSI smo radili oba puta. Ali šta onda, ako ja imam antitela?

Ja sam radila samo antitela na štitnu (sve je ok), ali to nema veze jel tako? Buni me to što moja drugarica ima ta antitela na štitnu, i pije pronizon, i pre aspiracije a i sada kada je beta pozitivna. Znači ona ga pije zbog antitela štitne ili zbog Hašimota, sada se ne sećam, ali u svakom slučaju zbog štitne. Jel to ima nekakve veze sa ASA, obzirom da se oba leče pronizonom?




aj vozzzzz sa foruma jojjjjjjjj user posted image ....dunja sve si uradila sto treba ...bez brigeuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 13:45:47   
margom
Hmmm, mozda nisam dobro razumela iscitavanjem teme, pa moram da se ukljucim. uz antispermatozoidna antitela se cesto pominje aglutinacija, tj. slepljivanje spermatozoida sto je jedna od stavki svakog spermograma. E sad, mene zanima sledece......ukoliko se na spermogramu ne nadje aglutinacija, da li to znaci da nije potrebno raditi ASA test , tj. da li odsustvo aglutinacije znaci sigurno odsustvo ASA? Mm ima negativnu aglut. na spermogramu, ali mu je nadjeno veliko prisustvo enterokoka u spermokulturi koje su znacajno uticale na pokretljivost.....a posto vidim da se uz ASA vezuje i prisustvo bakterija, da li ipak treba treba uraditi test ASA....?

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 13:51:48   
Veca77

IZVORNA PORUKA: margom

da li to znaci da nije potrebno raditi ASA test , tj. da li odsustvo aglutinacije znaci sigurno odsustvo ASA?

Na žalost, ne.


_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 13:55:25   
babby
margom treba uraditi tako kazu mm ima i pozitivnu aglutinaciju 4 i ima asa e sutra idemo da ponovimo analize da vidimo ima li nekih promena user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 14:03:13   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: mine


IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Veca77

Dunja, ako ti rade ICSI metodu, onda nema potrebe za ASA, jer oni svakako biraju najbolji spermatozoid. Po njegovom kretanju se pod mikroskopom vidi da li je vezan antitelom...


Jeste Veco, ICSI smo radili oba puta. Ali šta onda, ako ja imam antitela?

Ja sam radila samo antitela na štitnu (sve je ok), ali to nema veze jel tako? Buni me to što moja drugarica ima ta antitela na štitnu, i pije pronizon, i pre aspiracije a i sada kada je beta pozitivna. Znači ona ga pije zbog antitela štitne ili zbog Hašimota, sada se ne sećam, ali u svakom slučaju zbog štitne. Jel to ima nekakve veze sa ASA, obzirom da se oba leče pronizonom?




aj vozzzzz sa foruma jojjjjjjjj user posted image ....dunja sve si uradila sto treba ...bez brigeuser posted image



user posted image
user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 20:10:54   
Maraj

IZVORNA PORUKA: nata11


IZVORNA PORUKA: Maraj

snekile, ja koliko znam, sa antitelima moze doci do trudnoce al ne i da se plod odrzi. Koliko su meni rekli na Torlaku, ona izazivaju spontani, tako da je bolje da to resite pre vto. Koliko znam apstinencija je kod zene lek.


Maraj znaci sa antitelima se moze ostvariti trudnoca? To nisam znala.
A jel tacno da su cesca antisp. antitelima kod zena nego kod mukaraca, jel zna neko?


Meni su tako rekli na Torlaku, da moze doci do trudnoce koja se zavrsava spontanim jer plod zbog prisustva antiela ne moze da se odrzi.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.4.2013 20:13:07   
Zelja2013
Zdravo dali mogu da vas zamolim za pomoc jer trenutno imam jednu dilemu !!! user posted image user posted image

Spremam se u Julu da uradim ISCI kod dr.Stojkovica u Leskovcu.Trenutno radim analize koje mu trebaju ali sam naisla na problem koji vec polako neznam da resim pa ako neko moze da m da blize inforamacije bilo bi super.

Radi se o MAR testu koji treba da uradi zenski pol ..Da pojasnim ja zivim u Becu i kod kog doktora i Labora sam bila da pitam za taj test svi slezu ramenima i kazu mi ssamo da to muskarac treba da uradi.E sad ja znam da se radi to na Torlaku ali trenutno nisam bas u prilici da odem za Beograd.

Mene interesuje na koje analize trebaju da kontrolisu mojU krv ili sta vec oni gledaju sta tacno stoji kod vasih analiza ???

PUNO HVALA UNAPRED NA ODGOVORIMA user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
16.4.2013 19:22:11   
Snekile7
Zelja 2013, Pa pise na nalazu MAR.
Devojke, bila sam kod ginekologa za antitela, I ona pojma nema o tome, niti zna sta da mi da. KOme treba da se obratim, kod aje terapiju, jel onda urolog daje I za mene I za mm terapiju?
Posto asa moze da izazove spontani, zasto onda za vto ne traze tu analizu, citam, citam temu ali mi I dalje nije sve najjasnije.
Kada sam Tulica koji radi vto I iui pitala za asa, on kaze da to nije bitno za vto ni za iui.

(odgovor članu Zelja2013)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
16.4.2013 23:57:47   
Veca77
IZVORNA PORUKA: Veca77

Onda će urolog verovatno da ti prepiše terapiju pronizonom.

Snekile, izgleda da nisi pročitala moj post od juče. Kao što trombofilije leči hematolog (ginekolog se ne meša), tako i ovaj tip antitela rešava urolog. Ne znam zašto si pitala ginekologa za ASA. Ni jedan se ne bi usudio da ti da bilo kakvu terapiju, kad to nije njihov domen.


< Poruku je uredio Veca77 -- 16.4.2013 23:58:31 >


_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.4.2013 0:09:55   
Veca77
Zelja, da li je tvoj suprug radio MAR test? Ako nije, mislim da bi trebalo da uradi, kako iz krvi tako i iz sperme. Ti, kao ženski partner, testiraš samo krv MAR metodom i kao rezultat dobiješ procenat koji izražava koliko loše reaguješ na spermatozoide tvog supruga. Mislim da je sve preko 30 ili 40% pozitivan, tj. loš rezultat. Možeš da se raspitaš da li se negde u Beču radi po toj metodi... Ako ne, Torlak je stvarno najmerodavniji kod nas...
Znači, moj savet je da oboje uradite MAR test i u skladu sa tim vidite šta i kako ćete raditi dalje vezano za vašu VTO u Leskovcu.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.4.2013 10:18:35   
Štetica
Devojke interesuje me u cemu je razlika izmedju ASA i MAR testa? Ako neka zna da mi objasni.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.4.2013 10:51:59   
Snekile7
Veca77 hvala ti, da nisam videla prethodni tvoj post. Sto se ginekologa tice, mislila sam da ona meni daje terapiju a mm urolog.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.4.2013 10:58:43   
Štetica
Zvala sam Torlak,kazu da je to jedan te isti test. Zakazali mi za 14.05. Radicu bez uputa,jer mi je cimanje da jurim upute i da mi 6doktora overe+komisija u socijalnom. Ovako kosta 2380din,mm radi krv+sperma, a ja samo krv.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.4.2013 18:59:37   
Veca77
Štetice, MAR test jeste test na antispermatozoidna antitela (ASA). MAR je metoda kojom se antitela izdvajaju, dok je u privatnim laboratorijama to neki drugi metod, tj. radi se samo iz krvi oba partnera (bez uzorka sperme).
Odlično što si zvala i zakazala! Vidi se da kod tebe gubljenja vremena nema user posted image user posted image
Ali tek za 14. maj? Nisu imali ništa skorije da vam daju?

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.4.2013 19:10:10   
Štetica
Veca77 ma nije ni to daleko,or pocetka maja ima nekih 7-8 neradnih dana,pa je verovatno zbog toga tek 14 maj. A posto nama nisu nasli uzrok inferiliteta,to sam resila da odradim na svoju ruku,da me posle nebi grizla savest ako Vto neuspe. A za 17maj imam zakazano kod mog dr da mi da papire za vto. Posle jedne neuspele trudnoce,3 neuspele IUI i 3 god cekanja,tih mesec dana cekanja su mi nebitni.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here