|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
14.9.2010 8:31:52   
pepino
IZVORNA PORUKA: Parižankaa

m.m 4 , a ja 4,4 ,dok su ref. vred. <60,kada je reč o ASA,mada nam za VTO to uopšte i nije bitno.
U nalazu spermograma,ako ima podatak o aglutinaciji,onda to znači da u spermi ima antitela koja ih slepljuju i onemogućuju da rade svoj posaouser posted image
devojke,koje pokušavate prirodno,bolje ispitajte obe varijante,a one koje se spremaju za VTO,njima nije od važnosti,jer se taj put-gde ta At igraju ulogu,preskače.


Parizankaa ja sam pisala muzev nalaz spermiograma u temi Spermiogram,nismo radili i spermokulturu,nalaz je radjen davno,ima jedno 4 godine,bila je pozitivna aglutinacija,ali je nama Dr. rekla da je nalaz ok,mi se tada nismo razumjeli,tek kada sam prije par mjeseci stavila nalaz ovde cure su mi rekle sta to znaci!
Ja sam nakon toga ostala 2 puta trudna prirodnim putem,sad opet pokusavamo,sta mislis da li je potrebno ponoviti nalaz?

< Poruku je uredio pepino -- 14.9.2010 8:32:36 >

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
14.9.2010 11:59:46   
Veca77
Svaka zena bi volela da pre bilo kakvog vida asistirane oplodnje prvo pokusa prirodnim putem da ostane trudna. Zbog toga se preporucuje ASA test koji se radi MAR metodom na Torlaku. Zasto? Zato sto moze da ukaze na postojanje antitela, koja se u krvi inace ne bi videla.........
Ja i mm smo prvobitno uradili ASA test u Biomedici i nalazi su nam bili sasvim OK - u granicama ref. vrednosti! Posto se mm mesecima mucio sa nekom bakterijom u spermokulturi, otisao je kod urologa (preko preporuke) i ovaj mu je odmah trazio da vidi ASA test. Mm mu je pokazao Biomedicin, a dr je samo odmahnuo glavom i rekao da taj test nije merodavan i da odmah zakaze MAR test na Torlaku. Kao sto je Iva to lepo ranije opisala, taj test se radi samo utorkom od 8h do 10h a rezultati su petkom. Zakazuje se najmanje 7 dana ranije, jer se jako malo parova moze obraditi za samo 2 sata nedeljno (koliko oni rade na MAR testu).
Tako smo mi zakazali test i kada su rezultati stigli, imali smo sta i da vidimo!!! Oboje smo imali antitela dosta vise od ref. vrednosti - mm 70% vezanih spermatozoida a ja 60% (sve preko 50% je lose). Znaci da smo skoro dve godine uzalud pokusavali da ostanemo trudni misleci da smo apsolutno zdravi!!! Kako je urolog objasnio mm, njemu su se antitela razvila zbog neke ranije infekcije (a imao ih je) - i bakterija je rezultat toga, a ja sam spontano razvila svoja antitela kao odbrambeni mehanizam na njegova antitela.
Oboje smo pili pronison 20 dana, mm je pio antibiotik zbog bakterije 25 dana i sledece nedelje bi trebalo da se ponovo istestiramo......
Nemojte da vas mrzi da uradite ovaj test. Za oba partnera kosta oko 2400 din. A ako imate uput, onda je besplatno!

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
14.9.2010 23:09:40   
Parižankaa
Pepino,ne znam šta bih ti rekla.Ja se ne oslanjam na prirodne radove,tj. ne računam na njih preterano,zato ovom testu i ne pridajem značaj.Ali ko je na prirodnim radovima,poželjno je s vremena na vreme proveriti ta At,jer kako spermogrami znaju drastično varirati u roku od 3 msesca,koliko traje spermatogeneza,tako je moguće i da se aglutinacija menja.
Proveri,ne gubiš ništa,a sobzirom koliko koštaju mnoge druge analize,to i nije neka cifra.
Srećno!


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 10:44:46   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Veca77

Nemojte da vas mrzi da uradite ovaj test. Za oba partnera kosta oko 2400 din. A ako imate uput, onda je besplatno!


Veco, jel misliš na običan uput iz doma zdravlja? Od lekara opšte prakse?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 11:00:21   
Veca77

IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: Veca77

Nemojte da vas mrzi da uradite ovaj test. Za oba partnera kosta oko 2400 din. A ako imate uput, onda je besplatno!


Veco, jel misliš na običan uput iz doma zdravlja? Od lekara opšte prakse?


Mislim da uput mora da ti da tvoj ginekolog iz DZ. Ja sam test radila bez uputa.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 11:12:09   
nolinica
Za vto ne traže ovaj test. Šta mislite da li treba na svoju ruku da ga uradim?
Hvala.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 11:14:08   
Ana RR
Pih.. ne idem u DZ kod ginekologa.. ali mogla bih da izmuvam nešto user posted image

Nolinice, ne znam, ali mislim da nemaš šta da izgubiš ako uradiš test.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 11:17:20   
Veca77
Stvarno ne znam. Moj dr mi nije trazio kada je trebalo da radim analize pred inseminaciju. Trazio je spermogram i spermokulturu mm, a kada se ispostavilo da ima bakteriju i kada je otisao kod urologa, ovaj ga je poslao na ASA test iako mu je mm rekao da cemo raditi inseminaciju.......
Ja bih ti savetovala da ipak uradis MAR test - nemas sta da izgubis (osim 2400 din user posted image ).


_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 11:17:40   
nolinica
Znam....ne znam gde mi je glava, dragi pogotovo...Sve mislim valjda oni znaju šta rade...Ma, otiću ću, ako ne sad, kad frka prođe!
user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 12:26:01   
Alexis79
Ja nisam radila ASA test samo mm,to me malo zbunjuje .user posted image
Moj ginekolog nas je poslao u Uromedicu da uradimo spermogram i ASA test.
I pokazalo se da mm i ima ta antitela i prepisao mu je pronison i ranisan.

Mene nista nije pitao.....Skroz sam zbunjena

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 12:57:11   
Veca77
Alexis, zena i ako ima antispermatozoidna antitela, ona ih je razvila zahvaljujuci antitelima partnera (njena antitela su odbrambeni mehanizam). Zena se lako oslobodi ovih antitela-cak i bez terapije (uz apstinenciju). Bitno je da je tvoj muz dobio terapiju. Jedino me zanima da li vam je doktor predlozio apstinenciju za vreme trajanja terapije, tj. do sledeceg testiranja.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 14:21:20   
Ana RR
Veco, još jedno pitanjce user posted image

Da li se taj test može raditi bilo kada tj. da li muškarci treba da apstiniraju i da li je kod žena bitan dan ciklusa?

Po nekoj mojoj logici, mislim da to nije bitno, ali bolje da te pitam user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 17:15:01   
Iva979
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Veco, još jedno pitanjce user posted image

Da li se taj test može raditi bilo kada tj. da li muškarci treba da apstiniraju i da li je kod žena bitan dan ciklusa?

Po nekoj mojoj logici, mislim da to nije bitno, ali bolje da te pitam user posted image



I ja sam prosla isto sto i Veca, sada konacno nemamo antitela.
Muskarci treba da apstiniraju 3-4 dana a za zene je nebitno koji je dan ciklusa.
Mm je primao terapiju, dobio je pronison a ja sam se iscistila tako sto smo apstinirali.
U sustini je sve to jednostavno, mada deluje komplikovano.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 18:00:42   
zvezdica009
iva koliko ste apstinirali ?

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 18:52:32   
Ana RR
Iva, hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
15.9.2010 21:59:49   
Alexis79
IZVORNA PORUKA: Veca77

Alexis, zena i ako ima antispermatozoidna antitela, ona ih je razvila zahvaljujuci antitelima partnera (njena antitela su odbrambeni mehanizam). Zena se lako oslobodi ovih antitela-cak i bez terapije (uz apstinenciju). Bitno je da je tvoj muz dobio terapiju. Jedino me zanima da li vam je doktor predlozio apstinenciju za vreme trajanja terapije, tj. do sledeceg testiranja.


Nije, a terapija je 40 dana pa 10 dana pauza pa testiranje.Nije valjda da bi trebalo da apstiniramo 50 dana !user posted image
Ako mora onda dobro nego nista mi nije pomenuo.Osim ako u sledecih 2-3 meseca ne ostanem user posted image ,da radimo inseminaciju.

Tek sad sam zbunjena.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
16.9.2010 8:25:16   
zvezdica009
mi apstiniramo nekad po 5 dana, to je najduze sto se ne vidimo, jel to dovoljno dug period da nestanu antitela ako ih slucajno imam ili treba mesec dana user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
16.9.2010 14:05:01   
Veca77

IZVORNA PORUKA: Alexis79

IZVORNA PORUKA: Veca77

Alexis, zena i ako ima antispermatozoidna antitela, ona ih je razvila zahvaljujuci antitelima partnera (njena antitela su odbrambeni mehanizam). Zena se lako oslobodi ovih antitela-cak i bez terapije (uz apstinenciju). Bitno je da je tvoj muz dobio terapiju. Jedino me zanima da li vam je doktor predlozio apstinenciju za vreme trajanja terapije, tj. do sledeceg testiranja.


Nije, a terapija je 40 dana pa 10 dana pauza pa testiranje.Nije valjda da bi trebalo da apstiniramo 50 dana !user posted image
Ako mora onda dobro nego nista mi nije pomenuo.Osim ako u sledecih 2-3 meseca ne ostanem user posted image ,da radimo inseminaciju.

Tek sad sam zbunjena.


Vi u principu ne morate da apstinirate sve dok imate seks sa kondomom. Mi smo za vreme terapije imali seks sa kondomom, a posle terapije (ovih nekoliko dana izmedju terapije i testiranja) se nismo cuvali jer smo kontali da smo se izlecili (valjda). Mozda smo glupavo postupili, ne znam. Videcemo sledece nedelje, kad dobijemo rezultate MAR testa....user posted image

IZVORNA PORUKA: zvezdica009

mi apstiniramo nekad po 5 dana, to je najduze sto se ne vidimo, jel to dovoljno dug period da nestanu antitela ako ih slucajno imam ili treba mesec dana user posted image


Zvezdice, nista ti ne vredi da smo ti budes pod terapijom i da apstinirate zbog antitela koja kod tebe nadju..... Tako nista ne bi uradila. Ova antitela u vecini slucajeva poticu od muskarca. Ako ih zena ima (mislim da sam ti ovo vec pisala u pp) onda ih je najverovatnije dobila kao reakciju na antitela partnera.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.9.2010 12:43:12   
Ana RR
Zakazali smo za 28.09. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.9.2010 12:45:19   
Jeca*
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.9.2010 13:06:56   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
23.9.2010 8:33:19   
Ana RR
Opet ja user posted image  

Juče smo otišli po uput u DZ i pita doktorka da li taj uput treba da overi komisija user posted image  
Nama ništa nisu rekli kad smo zvali Torlak, jel ima neko pojma?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
23.9.2010 14:54:34   
Veca77
Ana, baš sam sad u utorak pitala onog doktora na Torlaku od koga sledeci put da tražimo uput jer nam je dojadilo da plaćamo (do sada dadosmo 5000 din samo za to) i rekao nam je da primaju upute i ginekologa, i urologa a i od lekara opšte prakse. Nije spominjao nikakvu komisiju, tako da mislim da ne treba....
Nama su sutra rezultati....Joj, samo da vidim da smo se otarasili antitela i bakterije!
Držim vam palčeve za sledeći utorak!

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
23.9.2010 15:19:48   
Ana RR
Super! Hvala ti Veco user posted image

Kaži mi još nešto, kod koga posle nosimo taj rezultat? Jel nam tu neki doktor to pogleda?

Koliko se čeka na rezultate?

Jbt, udavih te ja user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
24.9.2010 22:03:45   
Veca77

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Super! Hvala ti Veco user posted image

Kaži mi još nešto, kod koga posle nosimo taj rezultat? Jel nam tu neki doktor to pogleda?

Koliko se čeka na rezultate?

Jbt, udavih te ja user posted image


Ako imate više od 40% vezanih spermatozoida, morate se obratiti urologu, jer će tvoj muž morati da dobije neku terapiju. Ti možeš i ne moraš da budeš pod terapijom. Tebe apstinencija ili sex sa kondomom može da iščisti od antitela, ali bi tm morao da uzme terapiju. Nadam se da do toga neće doći. user posted image
Rezultati su vam u petak (mislim između 11 i 14h). Reći se vam oni to kada budete išli tamo!
Btw, ja ću svoj rezultat saznati tek u ponedeljak jer danas nismo stigli da odemo po rezultate! user posted image
Good luck!

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here