|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
7.12.2010 13:40:27   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Alissa

Drage devojke,
da li ste sve radile HSG pre ovog ASA testa? Meni nijedan ginekolog nije predlozio da uradimo taj test... Skoro dve godine pokusavam da zatrudnim a svi rezultati su nam ok. Treba da radim HSG ali se bojiim...


Alissa, ja nisam radila HSG, a ASA test smo uradili na svoju ruku.

Hsg je prilično rutinska stvar sada, mislim da se skoro svuda radi pod anestezijom tako da se ne moraš plašiti user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Alissa)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
7.12.2010 16:18:44   
Alexis79
IZVORNA PORUKA: Alissa

Drage devojke,
da li ste sve radile HSG pre ovog ASA testa? Meni nijedan ginekolog nije predlozio da uradimo taj test... Skoro dve godine pokusavam da zatrudnim a svi rezultati su nam ok. Treba da radim HSG ali se bojiim...


Ja sam radila HSG pre ASA testa ali tako mi se pogodilo ,ne znam da li ima to neke veze

Imamo temu HSG pa nam se pridruzi-------- produvavanje jajovoda (HSG)

< Poruku je uredio Alexis79 -- 7.12.2010 16:20:00 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Alissa)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
23.12.2010 14:41:28   
nevena78
IZVORNA PORUKA: Modessty

IZVORNA PORUKA: lucia

drage moje cekalice, ja sam stara-nova ringerajka, i malo vas znam od ranije ali vidim da ima puno novih cekalica. ja sam dugo bila u ovoj temi jedno vreme a sada se vracam kao trudnica da vam kazem svoje iskustvo, sigurno ce nekom da pomogne. naime, godinu dana sam pokusavala da zabebim, radila sam sve moguce analize, ono sto i same znate, briseve, folikulometrija,hsg,spermogram itd...sve sto se radi u vecini ordinacija. vec sam bila potpuno razocarana kada mi je jedna doktorka preporucila jevremovu(ginek.klinika). tamo su mi radili dodatne testove koje ne pominju drugde, kao sto je postkoitalni test(kojim se utvrdjuje da li spermatozoidi mogu da opstanu u vagini ili ih ta sredina"ubije") i test na antispermatozoidna antitela. ovaj drugi je za mene bio presudan jer nisam ni znala do tad da to postoji a bio je resenje mog problema! radi se samo na torlaku, uzimaju krv i muskarcu i zeni,kao i spermu muskarcu i proveravaju ta antitela koja mogu da sprece zacece! ja to nisam imala ali moj m jeste, a resenje je bilo vise nego lako, samo je popio neke tabletice pre moje ovulacije i iz prvog sam zabebila! nakon toliko mucenja... i jos jedna stvar, to nema veze s tim da li vec imate decu ili ne posto se ta antitela mogu stvoriti kad god.. preporucujem svima da provere i to ako nisu do sad,! i puno srece,cekam vas u trudnicama! katjice,ako ti jos nesto nije jasno pitaj!user posted image


IZVORNA PORUKA: lucia
antispermatozoidna tela se rade tek nekoliko godina,to je skroz novi test i pre se nije ni znalo za to, verovatno zato ljudi a ni lekari uglavnom to ne rade..naprosto,ne znaju svi. u jevremovoj su me poslali na torlak da to uradim dok se niko pre nije setio.



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
27.12.2010 11:25:14   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: nevena78

Zdravo svima
kao sto vidite nova sam,zelim sa vama da se druzim.Suprug i ja imamo problem sa antispermatozoidnim antitelima.Analize su radjene na Torlaku,i on ima 60% i 70%(krv i sperma)a ja 70%(krv)vezanih spermatozoida.On je dobio terapiju od urologa,pronison 1/2 tablete dnevno a kod mene kazu da ce samo od sebe da se sredi,mislim uz apstinenciju ili odnos sa prezervativom naredna 2-3 meseca.Imam informacije razlicite sadrzine-pa me interesuju vasa iskustva.Kako do bebe posle terapije?Jedni kazu da pratim folikulumetriju pa kada dodje dan ovulacije da imamo odnose,naravno kada nam se rezultati srede tj.kada nestanu antitela,ako je moguce,a neki kazu inseminacija...vantelesna...Ja bih najvise volela da dodje sve prirodnim putem.Da li je moguce,kakva su vasa iskustva?



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nevena78)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
27.12.2010 11:35:00   
nevena78
user posted image OK

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
27.12.2010 11:50:30   
Ana RR
Nevena, otvorila si temu koja već postoji pa sam tvoj post iskopirala.

Ovde smo dosta pisale o ASA testu i lečenju pa pročitaj od početka, verovatno ćeš naći nešto što te zanima.

Imamo teme i o folikulometriji, inseminaciji, vantelesnoj oplodnji... slobodno koristi pretraživač za pronalaženje tema koje su ti interesantne, a za sve možeš pitati mene pa ću ti pomoći user posted image


< Poruku je uredio Ana RR -- 27.12.2010 11:52:34 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nevena78)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
27.12.2010 12:15:01   
nevena78
Citala sam predhodna iskustva ali nisam nigde procitala da li je neko prirodnim putem dobio bebu,nakon lokalizovanja antisp.antitela.Inace radila sam i 2 meseca za redom  folikulometriju-ok je,brisevi-ok,hsg-levi jajnik neprohodan ali doktor kaze da je to u redu jer je desni prohodan.Suprug je radio briseve,spermogram,spermokulturu dobro je sve sem aglutinacije a ona se stvara zbog prisustva antitela.Nadam se da sam dobro objasnila.
Inace prosle godine sam imala spontani u 8 nedelji trudnoce i pokusavamo 7 meseci da dobijemo bebu i nista.Otkrili smo bar uzrok.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
27.12.2010 12:27:33   
Ana RR
Lucia je pisala da je ostala trudna posle lečenja antispermatozoidnih antitela. Na žalost, nije više na forumu pa ti ne može napisati svoja iskustva.

Mislim da je sasvim moguće da posle lečenja ostaneš trudna prirodnim putem, ukoliko je spermogram tvoga muža u redu, ukoliko imaš redovne ovulacije. Ali bitno je da to izlečite, da se pridržavate terapije. To zaista nije strašno, samo radite onako kako vam je dr rekao, ako kaže da nema sexa dok se ne izlečite, onda nema sexa! Posle ćete to nadoknaditi  user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nevena78)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
27.12.2010 12:36:58   
nevena78
Pokusala sam preko foruma da nadjem Luciu ali bezuspesno,jer sam je i ja tako razumela.Ne preostaje nista nego da cekamo,mada me zbunjuje to sto ne misle svi doktori isto.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
27.12.2010 12:42:43   
Ana RR
Moja doktorka kaže da je ima bolje iskustvo sa folikulometrijom nego sa inseminacijom.. Ako do sada nisi pratila folikule, nije loše da pokušaš (kad se rešite antitela).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nevena78)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
27.12.2010 12:54:57   
nevena78
pratila sam dva meseca,ovulacija postoji,treci sam odustala jer su nam tada stigli rezultati antisper.antitela

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
4.1.2011 19:36:49   
nevena78
user posted image srecni praznici!!Zelim vam puno beba ove godine
Da li neko moze da mi pomogne da nedjem Luciu?

(odgovor članu nevena78)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
4.1.2011 19:39:57   
Ana RR
Nevena, Lucia odavno nije na forumu tako da je nećeš naći.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nevena78)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
8.1.2011 15:50:06   
Odri Hepbern
Sta mislite da li bih trebalo da radim ovaj test ako idem na insemenaciju sa donorskom spermom?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
8.1.2011 19:15:23   
nina26

IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Sta mislite da li bih trebalo da radim ovaj test ako idem na insemenaciju sa donorskom spermom?


Odri ja bih na tvom mestu uradila sve moguce testove kako bih povecala sanse za user posted image
Ne znam kako ide to sa donatorom, ali pitaj da li moze taj donator da uradi test, ili bar taj uzorak koji ces uzeti user posted image
Nije samo tu ASA, imas i druga anititela, koje je najbolje objasnila Cipi (do neba joj hvala) u temi VTO i imunoloski faktori.
Nadam se da sam ti pomogla malo.
Zelim ti uspeh iz prveuser posted image

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
8.1.2011 22:06:12   
Odri Hepbern
Donor je anoniman , iz evropske banke, tako da bas i ne mogu da ga pitam da radi test. :) I ja sam mislila da odradim sto vise testova cisto da bih nam povecala sansu za user posted image .

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
9.1.2011 10:38:40   
nina26

IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Donor je anoniman , iz evropske banke, tako da bas i ne mogu da ga pitam da radi test. :) I ja sam mislila da odradim sto vise testova cisto da bih nam povecala sansu za user posted image .

user posted image pa znam da je anoniman, nisam mislila njega licno da pitasuser posted image
Nego te u EB, da pitas da li donore podlazu izmedju ostalog i ovim testom, sto bi po meni bilo logicno, jer sta ako on ima ASA a donira spermu..to bi onda znacilo samo jedno, neuspeh.
Bas pitaj ako si u mogucnosti, a u medjuvremenu procitaj onu temu sto sam ti rekla fantasticna je imas bas osnovne testove koje treba da uradis. Ako ti treba pomoc, pitaj, jer sam sve to prosla user posted image

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
12.1.2011 14:12:07   
nevena78
user posted image Suprug je radio spermogram,kontrola.Stoji aglutinacija 4.0.ne znam sta to znaci,obicno su stajali +.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
12.1.2011 14:40:18   
nina26

IZVORNA PORUKA: nevena78

user posted image Suprug je radio spermogram,kontrola.Stoji aglutinacija 4.0.ne znam sta to znaci,obicno su stajali +.


Nevena, ne znam sta to znaci, jer je to rezultat spermograma, ili ste radili antispermatozidna tela ?

(odgovor članu nevena78)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
12.1.2011 15:48:31   
nevena78
Imamo problem sa antispermatozoidnim antitelima, antitela dovode do aglutinacije,zato je radio spermogram ,da na taj nacin proveri da li treba da nastavi sa terapijom koju je uzimao.A prvi put se sada pojavljuju brojevi.Videcemo sta ce lekar reciuser posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
12.1.2011 15:54:21   
nina26

IZVORNA PORUKA: nevena78

Imamo problem sa antispermatozoidnim antitelima, antitela dovode do aglutinacije,zato je radio spermogram ,da na taj nacin proveri da li treba da nastavi sa terapijom koju je uzimao.A prvi put se sada pojavljuju brojevi.Videcemo sta ce lekar reciuser posted image



A vec uzima terapiju? Jel radio ASA i iz krvi?
Nzadam se da ce mu biti bolje user posted image
Stvarno ne znam nista o terapiji, ni koliko traje, ali sam procitala da su se parovi izlecili i dobili bebu prirodnim putem.

(odgovor članu nevena78)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
12.1.2011 16:08:22   
nevena78

Da,i iz krvi i iz sperme.Pio je pronison,a sada kontrola pa videcemo.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
12.1.2011 16:12:17   
nevena78

Joj draga to mi je jedina zeljauser posted image

(odgovor članu nevena78)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
12.1.2011 17:09:36   
nina26

IZVORNA PORUKA: nevena78


Joj draga to mi je jedina zeljauser posted image



Ma bice sigurno, najlakse je kad znate sta vam je problem user posted image
Javi kad bude radio kontrolu, navijamo da bude sve ok user posted image

(odgovor članu nevena78)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
13.1.2011 10:15:28   
nevena78

Nista se nije promenilo za 2 nedelje.Realno period je kratak,dobio je uput da ide u KBC BG kod urologa,jer njegov urolog nije siguran da li je dovoljnoa doza pronisona koju je pio.Ide u ponedeljak.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here