|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta vas podsjeca na porodjaj?
20.6.2009 21:50:33   
Anoniman
Citiram Naaaduuu: Moj porodjaj je poceo u 2 iza ponoci.Kako je vrijeme odmicalo ,bolovi sve jaci,nisam ni znala koliko je sati . Skontala sam da je jutro po tome sto je blizu autobuska stanica i prvi bus ide u 5i 15 pa onda svakih 15 minuta . I sad kad cujem zvuk autobusa ,sva se stresem i najezim

Tako sam ja nocas uzela povidon jod da namazem ranu i sva sam se najezila.... stalno su me jodom brisali u toku porodjaja.... taj miris uf...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
20.6.2009 22:09:45   
Lu
Meni je postao trbuh jako osjetljiv,najčešće mi se Roko kad se igramo slučajno rukicom  nasloni ja odmah skočim kao da će mi nešto puknuti unutra i svaki put jauknem,ja ustvari ne znam da li me stvarno boli ili ne.
Pošto su meni uključili indukciju,nisam imala bolove,bila sam otvorena svega dva prsta,8 dana ranije,
od indukcije mi je skakao trbuh sa stola,kad naiđe bol sva se izdignem,toga se sjećam onako kroz maglu ali se sjećam bola, kad je krenuo porođaj legli su mi na trbuh laktovima doktor i jedna sestra a druga je čekala bebu.
Poslije su mi radili čišćenje maternice(zaboravila sam kako se to zove,osjetila sam doktorove ruke unutra,
i na kraju kad se sve završilo(barem sam tako mislila)sestra me nekoliko puta iznenadila pritiskom na trbuh da izađe preostala krv ako je imauser posted image
Tako da imam fobiju od toga da mi se dodirne trbuh,to je ono najupečatljivije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
20.6.2009 22:19:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

sestra me nekoliko puta iznenadila pritiskom na trbuh da izađe preostala krv ako je imauser posted image
Tako da imam fobiju od toga da mi se dodirne trbuh,to je ono najupečatljivije.



Uf i meni je to uzasno bilo, stiskanje materice da krv izadje. Meni su to narednih 15 sati radili.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
20.6.2009 22:26:12   
Lu
Meni je najgore što nisam znala da će to da mi radi,pa kad je jednom ja vrisnula,ona kaže moramo tako da poslije ne bi bilo problema,ok mora-mora sad je kraj valjda,kad ona nakon nekog vremena opet jaoooo,pa treći put,ja sam već stalno imala oči na njoj još kaže opusti seuser posted image
Meni su to radili u ona dva sata iza poroda i sutradan u sobi na viziti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
20.6.2009 22:41:51   
Anoniman
Joj isto tako i meni. I ja nisam imala pojma da to rade, joj kako sam vrisnula. I ubjedjena sam da nije bilo potrebe da onako upiru, nego moze i laganije ali duze. 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
21.6.2009 1:19:30   
Anoniman
Dan pre porođaja smo kačili slike na zid... tako da eto... slike, koje i sada vise na zidu me podsećaju na porođaj. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
21.6.2009 18:45:23   
branka10
Svaki put kada vidim i osetim miris povidon joda, jer su me "okupali" u njemu pre pocetka carskog reza. A s obzirom da smo bili u fazi pupka, eto radostiuser posted image

_____________________________

Navika koja je u karakter ušla s mlekom, izaći će s dušom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
21.6.2009 19:51:35   
Anoniman
Jao Branka, ja to isto govorim cijelo vrijeme. sad sam mu pupak previjala, i utroba mi se prevrnula od mirisa joda...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu branka10)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
22.6.2009 11:35:38   
Rivana
Umesto da mi bude nalpse iskustvo porodjaj mi ostavio najvecu traumu i mene povidon jod podseca ispirali me cesto na intezivnoj sa njim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
22.6.2009 11:40:01   
Anoniman
ništa iskreno.... osim cure koja radi u granapu do moje zgrade ...i koja po belaju uvijek cim udjem u granap po cigare ( a jos ako se neko zadesi tu) pocne pricu kako sam ja pred polazak u porodiliste usla kod nje i kupila kutiju cigara da mi se nadje kad se porodim( tada sam imala trudove na svakih 5 minuta) i kako sam bila mrtva hladna .... i kako su njoj krenule suze na oči.... o Boze dragi i jos se cudi sto ne dolazim da sta kupim user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
22.6.2009 17:10:49   
Anoniman
3 dana prije porodjaja sam lezala u bolnici, i cijelo vrijeme rjesavala sudoku. Danas uzmem da se malo pozabavim sudokuom, i samo osjetim muku u stomaku... Moram da kupim novi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
22.6.2009 17:20:05   
Rivana
Porodjaj na nekog ostavlja vcu traumu na nekog manju zavisi meni je muka dugo bilo od pomisli na ledeni caj jer su mojima to rekli da mi kupe da pijem zbog unutrasnjeg krvarenja koje su rekli da imam, pa sam to pila ubolnici jooooj kad se setim najezim se.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
22.6.2009 22:28:32   
Anoniman
I nova pjesma Vlada Georgieva "Bez tebe". Obozavam Vlada, pogotovo jer je iz Hn, ali ta pjesma... user posted image user posted image user posted image user posted image tacno je izasla 7 dana prije porodjaja, i tako mi je mob zvonio u bolnici. E ne zvoni vise user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
23.6.2009 11:09:25   
Rivana
Moram nesto ti reci mada nema veze sa temom, HN najlepsi grad po meni u Cg. Redovno sam letovala tamo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
23.6.2009 13:23:01   
Anoniman
Znam user posted image Slazem se sa tobom.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
23.6.2009 13:40:45   
Rivana
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
23.6.2009 13:52:36   
gracija
Na porod me podsjeca,svaka nedelja,kisa,spavacice koje vidim u ormaru(jer spavacice sam nosila samo u bolnici),jod koji mi stoji u kupatilu na polici,mrezasti ulosci vir80 koji mi bodu oci na policama u marketu....ma mene sve podsjeca na poroduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
23.6.2009 13:52:55   
Lu
IZVORNA PORUKA: Rivana

Umesto da mi bude nalpse iskustvo porodjaj mi ostavio najvecu traumu

Takođe,nažalostuser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
23.6.2009 14:02:14   
Rivana
user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
23.6.2009 15:35:31   
NadaR
Eh i ovi ulosci... ma prvo njih zapazim iako u vecini marketa stoje negdje pri dnuuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
23.6.2009 15:36:00   
Anoniman
That makes us 3! Uf!!!!

IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Rivana

Umesto da mi bude nalpse iskustvo porodjaj mi ostavio najvecu traumu

Takođe,nažalostuser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 21
   [Obrisana poruka]
4.7.2009 23:40:19   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
5.7.2009 0:03:26   
bolice
E, meni je najgore od svega kad se setim da nema ko mi nije gurao ruku dole da proveri polozaj bebe! A to mi je tako neprijaten osecaj, pa jos kad se pogodi sa trenutkom kontrakcije, brrrrr!!! Jos kad sam doktorki napomenula da boli ona se cudom nacudi i pita zar mislim da nju treba da boli! fuj! ne zelim ni da se secam toga!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
17.7.2009 14:50:14   
Anoniman
Zaista mi je porodjaj najlepse iskustvo koje sam do sad dozivela.
I nikad nisam bila sigurnija u sebei da ce sve biti u redu.
Mutan decembarski dan, meni je bilo vazno da mogu da vidim bar parcence neba, dok cekam da beba izadje i stave mi je na grudi.

A posle budjenja iz anestezije (citaj: preko potrebnog odmora posle bas stresnog porodjaja) zbog revizije, babica mi dodaje moj mobilni, kaze, sigurno zelis nekome da se javis, i gura me na odeljenje...

(odgovor članu bolice)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sta vas podsjeca na porodjaj?
17.7.2009 21:47:35   
Zlatna ribica
Vrlo zivo se secam porodjaja i ta tri dana u porodilistu, ali nekako mi je najupecatljiviji boravak na odeljenju baby-friendly, moj sin spava pored mene, a ja sva ustreptala, sva srecna, izrasla mi krila na ledjima, ne mogu ni da spavam od uzbudjenja, samo ga gledam i ne mogu ga se nagledati user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here