|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Knjige za nove mame i tate
19.7.2010 16:38:14   
New Mom
Poručila sam pre par dana "Lako do prvog koraka: vodič kroz motorni razvoj beba od rođenja do prvog koraka" preko sajta Vodič za roditelje.
Knjiga je pomalo štura iako ima slike i ilustracije, ali je zato prateći DVD ekstra.
Podeljeno je po tromesečjima, šta treba i kako vežbati, nositi bebu i sl.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Knjige za nove mame i tate
14.2.2011 11:40:28   
*Alexx*
Kreativni centar

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Knjige za nove mame i tate
14.2.2011 11:42:06   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tash

Juče mi je snek dala ovaj link, meni se mnogo sviđa, pomislila sam da bi bilo zgodno da stoji u posebnoj temi, da bude uočljivije.

KLIK
Ako smatrate temu nepotrebnom, zaključajte.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Knjige za nove mame i tate
14.2.2011 16:37:53   
Irena79
ja sam ovu knjigu dobila na poklon jos u porodilistu u nekom od paketica za porodilje... imamo fore jos nesto manje od 2 meseca do prvog obroka pa cu je detaljno precesljati ali cini mi se da ima bas zanimljivih informacija o hrani uopste sto je lepo znati i zbog nas velikih:) trebalo bi da su je dobile sve porodilje u KBC Zvezdari.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Knjige za nove mame i tate
14.2.2011 16:38:59   
Irena79
e videla sam na njihovom sajtu ima izdvojeno po kvartalima 4 zanimljiva saveta, meni se dopalo.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Knjige za nove mame i tate
19.2.2011 9:11:46   
*Maki*
Drage moje, pronasla sam par jako korisnih e-knjiga i zelela bih da ih podelim sa vama. user posted image   Postavicu i linkove ka knjigama da mozete da ih download-ujete user posted image

Martin Stiefenhofer - 55 savjeta kako umiriti svoje dijete

user posted image

Situacija Vam je poznata: Vaše dijete je stalno u pokretu, uzbuđeno i ne može se smiriti na jednom mjestu. Razlozi su različiti, no uvijek je dobro "imati pri ruci" umirujuću vježbu za opuštanje ili zgodnu vježbu koncentracije, koje će dovesti do toga da se vaše dijete umiri. 55 savjeta vam nude pristupačne stručne metode.

http://www.filesonic.com/file/93139892

John Friel - 7 najvećih pogrešaka u odgoju djece

user posted image

U naslovu ove knjige istaknute su pogreške koje mi kao roditelji često činimo, ali ova knjiga je puna korisnih sugestija kako bismo to mogli ispraviti. Svejedno je ima li vaše dijete dvanaest mjeseci ili dvanaest godina - ovo je knjiga za vas.

Možda vam se neće svidjeti sve što u ovoj knjizi pročitate, ali kad primijenite savjete njezinih autora, uočit ćete promjene u ponašanju svoje djece.


http://www.filesonic.com/file/91485012

Elizabeth Pantley - Skrivene poruke

user posted image

Što svojim riječima i djelima uistinu govorimo svojoj djeci.

U svakom se poglavlju na topao, suosjećajan i šaljiv način čitatelju predstavljaju uobičajeni i svakodnevni prizori odnosa između roditelja i djeteta. Čitatelj će se stalno smijati, plakati ili uzdisati prepoznajući se u njima – sve dok priča ne otkrije nenamjernu, no jasnu, poruku koju je roditelj potiho i nesvjesno slao djetetu. A tada trenutak spoznaje jamačno neće izostati. Sama će priča možda imati dovoljno snažan učinak da čitatelja potakne na ključne promjene. No Skrivene poruke neće se zaustaviti na tome.

Knjiga ne staje na priči nego ide dalje, raščlanjuje pogrešnu poruku, razmatra, njezin izvor te prikazuje njezine moguće i logične posljedice na dijete. No najvažnije je da knjiga nudi prijedloge kako promjeniti te skrivene poruke da bi one davale pozitivne lekcije koje potiču na rast i razvoj.

http://www.filesonic.com/file/91412361





< Poruku je uredio *Maki* -- 19.2.2011 9:12:39 >

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Knjige za nove mame i tate
19.2.2011 9:17:44   
*Maki*
Knjiga za decu - Moja prva knjiga

- Domaće životinje
- Naučimo brojeve
- Abeceda
- U parku
- Oblici
- Suprotnosti
- Koliko je sati?
- Zanimanja

- i drugo...

http://www.filesonic.com/file/89665691

Miriam Stoppard - Prva pomoć za djecu

Osnovni vodič sa uputama za lako snalaženje.

Razumljiv i suvremen vodič za prvu pomoć za bebe i malu djecu. Prihvatljiv format za upotrebu s kratkim uputama za hitne situacije. Upute korak-po-korak pisane uvjerljivim, nemedicinskim rječnikom. Kada je dovoljno sanirati ozljedu kod kuće, a kada biste trebali poći liječniku ili pozvati Hitnu pomoć?

Sadržaj :
- Uvod
- Prva pomoć kod kuće
- Principi prve pomoći
- Poteškoće pri disanju
- Šok
- Rane i krvarenje
- Liječenje opeklina
- Ozljeda glave
- Ugrizi i ubodi
- Strana tijela
- Kosti, zglobovi i mišići
- Velika vrućina ili hladnoća
- Trovanje
- Bolesti i zdravstveni problemi
- Sigurnost u kući i oko nje

http://www.filesonic.com/file/89311957

Milivoj Jovančević - Godine prve zašto su važne

Vodič za rodilje i stručnjake koji rade sa djecom predškolskog uzrasta

Novo izdanje priručnika za roditelje i sve one koji rade s djecom uglednog hrvatskog pedijatra i njegovih suradnika. Autori na pristupačan način obrađuju temeljna pitanja njege, odgoja i odrastanja djece od rođenja do polaska u školu. Poglavlja sadrže obilje savjeta i odgovora na roditeljske nedoumice (kako razgovarati s dojenčetom, praktični savjeti o njezi djeteta, kako biti dobar roditelj, kako se igrati s djecom, kako birati igračke, kako pobijediti strahove i stres, kada i kako na ljetovanje, kako provjeriti razvoj sluha i govora itd.).


http://www.filesonic.com/file/88997911

< Poruku je uredio *Maki* -- 19.2.2011 9:29:03 >

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Knjige za nove mame i tate
19.2.2011 9:28:04   
*Maki*
Caroline Deacon - Kako umiriti bebu - Jednostavna rješenja za sretno dijete

Sve bebe imaju tri osnovne potrebe kojima trebaju udovoljiti njihovi roditelji. To su dodir, hrana i spavanje, Uspijete li zadovoljiti ove tri potrebe vaše bebe riješit ćete brojne poteškoće koje imate s plakanjem, spavanjem i hranjenjem i pomoći svojoj bebi da raste sretna, smirena i zadovoljna. Caroline Deacon vam svojim iskušanim i potvrđenim programom u tri koraka pokazuje kako to postići.

http://www.filesonic.com/file/88272086

Steve i Shaaron Biddulph - Nove tajne sretne djece

Priručnik "Nove tajne sretne djece" dotiče važna pitanja roditeljstva u današnje vrijeme i donosi inspirativne ideje i rješenja za svakoga tko provodi život s djecom bilo kao roditelj, odgajatelj ili liječnik. Autori ove knjige, Steve i Shaaron Biddulph, više su od 20 godina radili kao obiteljski savjetnici i razgovarali s tisućama roditelja. Iz njihovih su iskustava izdvojili sve one odgojne mjere i učinkovite postupke i objavili ih u svojim uspješnicama "Tajna sretne djece" i "Nove tajne sretne djece".

Ova će vas knjiga poučiti :
- Kako pomoći djeci da se osjećaju sigurno i smireno.
- Koje odgojne metode djeluju bez udaranja i vikanja.
- Kojim postupcima vaša ljubav može doprijeti do djeteta.
- Kako biti najbolji tata.
- Može li vrtić naštetiti vašem djetetu.

Ovo je knjiga o aktiviranju ljubavi, o roditeljskoj svijesti - što činite i zašto - u odgoju djece 21. stoljeća na koju ćete biti ponosni.


http://www.filesonic.com/file/88591807

Elizabeth Pantley - Kako uspavati dete bez plakanja

Patite li tijekom besanih noći i morate odbijati od sebe kišu bezosjećajnih savjeta kako biste trebali pustiti svoje dijete da "plače do iznemoglosti" i tako "nauči spavati"? Knjiga "Kako uspavati dijete bez plakanja" pokazat će vam da je i bez toga moguće pomoći djetetu da mirno zaspi i nastavi spavati tijekom cijele noći.

Do sada, jedina dva savjeta za besane noći bila su pustiti dijete da plače dok ne zaspi ili postati nenaspavani mučenik koji preživljava od sumraka do zore.

Elizabeth Pantley, edukatorica roditelja i majka četvero djece, nudi novi, praktičan i učinkovit način. U deset_ jednostavnih koraka njezin će vam program omogućiti da:
- Shvatite obrasce spavanja vašeg djeteta i postavite realistične ciljeve.
- Naučite analizirati, procijeniti i popraviti djetetove obrasce spavanja koristeći dnevnike spavanja.
- Pronađete raznolika rješenja za spavanje, koja će biti prikladna za različite stilove roditeljstva.
- Stvorite prilagođeni plan spavanja bez suza, koji je učinkovit i za vas i za vaše dijete.


http://www.4shared.com/file/83933387/9516a659/Kako_uspavati_dete_bez_plakanja.html

Tomas Gordon - Umece roditeljstva

Knjiga iz koje roditelji mogu naučiti ključne veštine komuniciranja s decom: kako slušati dete i razgovarati s njim da bi nam se obraćalo s poverenjem, kako razrešavati sukobe bez dobitnika i gubitnika, kako upotrebiti ove dragocene veštine da biste podigli odgovorno i samostalno dete.

http://www.4shared.com/file/109374177/3d37a13a/TomasGordon-Umece_roditeljstva.html

< Poruku je uredio *Maki* -- 19.2.2011 9:29:32 >

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Knjige za nove mame i tate
19.2.2011 20:10:57   
Cvorak
Svaka čast na linkovima!

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Knjige za nove mame i tate
22.2.2011 12:07:01   
*Maki*
Drago mi je da ti se dopada Cvorak. Htela sam da podelim sa svima, mislim da je jako korisno user posted image

(odgovor članu Cvorak)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Knjige za nove mame i tate
6.4.2011 13:04:13   
Lilly*
Evo OVDE dosta knjiga za "download" user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Knjige za nove mame i tate
7.4.2011 18:54:27   
nencydrew
"Pametna knjiga" ima "prepametne ilustracije"-malo preteraše sa "modernošću", ali ima neke zanimljive cake

"Šta da očekujete"-Dobra je medicinski, ali opet nije za naše podneblje toliko.

Ispada da nama definitivno treba neamerikanizovana knjiga, korisna i prilagodjena našem području

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Knjige za nove mame i tate
29.5.2011 15:31:50   
PoisonEve
user posted image
Evo jedne sjajne knjige koja na komican i ironican nacin moze da pomogne u vaspitavanju dece!

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Knjige za nove mame i tate
8.6.2011 22:27:46   
aster
Kako odgajati sinove - Stiv Bidalf. odlična knjiga user posted image user posted image

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Knjige za nove mame i tate
8.6.2011 22:36:18   
mmms
Vase dete i vi iz dana u dan - Grupa americkih autora i Better Homes & Gardens(sve o detetu od zaceca do 7.god.)
Kako vaspitavati sjajne devojcice - Ijan i Meri Grant

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Knjige za nove mame i tate
21.5.2012 15:55:10   
soni
.. treba mi neka dobra knjizica ili knjizice koje cu skinuti preko neta.. Lilly ne znam sta bih ovde skidala??? Gde pisu nazivi???
IZVORNA PORUKA: Lilly*

Evo OVDE dosta knjiga za "download" user posted image



_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Knjige za nove mame i tate
4.5.2013 22:34:02   
New Mom
"Pozitivna disciplina od A do Š"- Preporuke!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Knjige za nove mame i tate
17.11.2013 15:16:26   
Noelia
Roni Dzej - Bebe, vodic za pocetnike (Roni Jay - Babies for beginners) user posted image

Na duhovit i iskren nacin napisana knjizica za novopecene roditelje. Skroz je simpaticna i relaksirajuca user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Knjige za nove mame i tate
17.11.2013 15:36:31   
vikiveki
Vidim da već postoje preporuke za Pozitivnu disciplinu od A do Š...i ja to preporučujem

(odgovor članu Noelia)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Knjige za nove mame i tate
17.11.2013 19:56:59   
Moiraina
Pozitivna disciplina od A do Š, Pozitivna disciplina 0-3, odlične su obe (uskoro ću naručiti i treću)
Kako vaspitati sjajne dečake (ima ista i za devojčice)
Ko je gazda u vašoj kući (Nevena Lovrinčević) user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Knjige za nove mame i tate
18.11.2013 7:22:14   
mama micki
Ko ima devojčice preporučujem knjigu Kako vaspitati sjajne devojčice od Ijan i Meri Grant. Postoji i knjhiga o dečacima.
Odlični su.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Knjige za nove mame i tate
13.11.2018 20:12:13   
Sanjica26 RR
Nato, posto si pre neki dan pitala za knjigu o trudnoci evo moje knjige. KLIK Vidim da je rasprodata. Ja sam je kupila kad sam bila trudna sa T. Mogu da se potrudim i da je nadjem kod svekra i svekrve, pa da ti posaljem postom ako je tamo.

Edit: Upravo mi mm kaze da je video pre neki dan kad je trazio neku knjigu kod njegovig.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 13.11.2018 20:14:32 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Knjige za nove mame i tate
14.11.2018 7:47:24   
nata11
Hvala Sanjice 😘Ja bih uzela za sada Laguninu Trudnoca.Malo je jaca cena. Kada idem do grada svraticu da vidim koliko izlazi sa popustom. Mislim da bas detaljno opisuje. Malo sam se nasla u cudu koliko toga znam o vto i zacecu a ne znam o trudnoci 😊Mm me pita a kako ovo nastaje, a kada ono a ja nemam pojma...

_____________________________





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Knjige za nove mame i tate
14.11.2018 7:49:36   
nata11
A da li je neko popunjavao Dnevnik trudnoce? Izgleda kao svescica. Da li ima nekih podset_nika ili se samo upisuju podaci?

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Knjige za nove mame i tate
7.12.2018 11:10:20   
nata11
Procitala Treba znati od pocetka trudnoce Sladjana C. Solidna knjiga ali ima jos dosta tema za obradu koje nisu obuhvacene u knjizi.

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here