|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
11.4.2014 0:15:49   
Modessty
ja sam dojila sa temperaturom 39C
Ako mleko nije promenilo boju, ukus ili miris, slobodno može beba da sisa

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
27.11.2014 9:54:25   
wivern
Zene imam temperaturu 37.2 i znam da mogu da dojim sa temperaturom, tako mi je i patronazna rekla. Interesuje me kako da skinem temperaturu ako krene da skace jos.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
27.11.2014 10:04:10   
Modessty
E pa što mrzim kad napišem kilometarskipost i on me izbaci! aaaaaaaaaaaaaaa!

Elem možeš da dojiš i do temperature 39, ako nisi zarazna i ako melko nije promenilo boju, ukus ili miris. (to ti patronažna neće reći, ali to je savet svih pedijatara i ginekologa i neonatologa iz bolnice)
Možeš da popiješ Paracetamol ili eferalgan. (sem akonisi alergična na njih kao ja)
Tuširanje mlakom vodom i ostali narodski fazoni tipa - krišku starog hleba utopiš u sirće i staviš na tabane i preko obučeš čarape. Ako je temperatura zbog nadošlog mleka onda stavi i listove kupusa na grudi (verovala ili ne pomaže mnogo)

< Poruku je uredio Modessty RR -- 27.11.2014 10:05:48 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
27.11.2014 10:09:10   
wivern
Svakako cu morati do dr, kako da znam da li sam zarazna. E pa bas nije morala sada da me uhvati. Tako sam se razbolela tri dana posle vantelesne, temperatura isla preko 39.
Odlepicu, sva sreca nije velika t ali sam sva izlomljena i hladno mi je uzasno.
Jao Mod ti si kraljica , verobatno je zbog mleka jer me sise ubise od juce. Sad cu turim kupus cim malisic zavrsi jelo.

< Poruku je uredio wivern -- 27.11.2014 10:10:33 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
27.11.2014 10:23:08   
New Mom
Mozes (i treba) da dojis kolika god da ti je temeratura!
Posto si stalno sa bebom, u sustini ne mozes posebno da se zastitis da ona ne bude u kontaktu sa tim virusom/bakterijom. ALI tvoje telo se bori i stvara antitela i ta antitela prelaze kroz mleko bebi i nju jacaju (zato obavezno nastaviti dojenje!).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
27.11.2014 10:24:42   
New Mom
Paracetamol i brufen su dozvoljeni.
Paziti da pijes dovoljno tecnosti jer zbog znojenja mozes da dehidriras (posto dojis).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
27.11.2014 10:56:22   
wivern
BM ja i preterujem sa tim sisanjem, cim ne znam sta mu je ja ga dojim. Evo me sa kupusom u brusu, masiram se a sad cu i da se izmuzem.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
27.11.2014 10:56:51   
Modessty
e baš sam razmišljala da li da joj napišem za brufen. user posted image Ja sam ga pila jer sam alergična na paracetamol, ali znam da ga kao ne preporučuju.
Wiv ako te grudi bole i moguće je da je krenulo malo da se grudva mlekce. Samo se masiraj lagano izmlazaj. Naravno najbolji lek je da bebac sisa što više.
Moraš sada da budeš pažljiva da ne krene mastitis. Zovi patronažnu ili neku drugaricu da ti pokaže kako da se izmlazaš ručno. Tako najbolje pod rukom naučiš da osetiš da li postoji zastoju nekom kanalu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
27.11.2014 12:22:01   
wivern
Meni su u bolnici davali brufen zbog napona koje sam imala, i rekli su da mogu da nastavim i kuci ako se ponove. Izmasirala se, izmuzla se, drzim kupus i cekam malisica da se probudi da siki user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Imam temperaturu - da li da beba sisa??
27.11.2014 23:06:28   
mati
Wiv ja sam dojila, ali sam predostroznosti radi stavljala masku.
A ako je mastitis, najbolje da se masiras pod topao tus i nekom kremom masnom, da ne gulis kozu... Meni je to pomoglo.

< Poruku je uredio mati -- 27.11.2014 23:07:48 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 60
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here