|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
21.3.2010 21:34:06   
Lilly*
Razumem ja tebe, pomerila se i ja kažem da može da se pomeri user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
21.3.2010 21:34:59   
Anoniman
Moze da se pomeri ako se ne stavi dobro, to je i meni dr rekao, pa zato moram kod njega na svakih 6 meseci, da kontrolise, jer organizam nekad moze da odbaci spiralu pa ona krene da "luta".
Ja sam marince mislila da ti imas spiralu pa da je tm pomerio, eto mog mozgauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
21.3.2010 21:35:07   
marince1
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Razumem ja tebe, pomerila se i ja kažem da može da se pomeri user posted image


Mislis to je tih 3 % rizika?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
21.3.2010 21:36:01   
marince1
IZVORNA PORUKA: Nedja

Moze da se pomeri ako se ne stavi dobro, to je i meni dr rekao, pa zato moram kod njega na svakih 6 meseci, da kontrolise, jer organizam nekad moze da odbaci spiralu pa ona krene da "luta".
Ja sam marince mislila da ti imas spiralu pa da je tm pomerio, eto mog mozgauser posted image user posted image user posted image user posted image



Sto bi bilo dobro da moze taliko da se ''''dobaci'''' user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
22.3.2010 0:46:11   
Anoniman
Bas sam htela da ti kukam, kako tm moze da je pomeri a moj ne mozeuser posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
23.6.2010 12:18:55   
AtenA
ja sam juče stavila ovu nehormonsku bakarnu spiralu
nekako sam to našla kao najbolje kontracepciono rešenje,nikada nisam pila pilule,i mislim da ne bih ni mogla,ali bože moj,nadam se da će ovo sa spiralom dobro da se odvija
rodila sam dvoje dečice i za sada ne razmišljam oviše,ali naravno nikada se ne zna
mislim da spiralu ipak treba da stave samo žene koje su rađale,ne mora ništa da znači,ali zašto bi rizikovale

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
23.6.2010 12:26:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: AtenA


mislim da spiralu ipak treba da stave samo žene koje su rađale,ne mora ništa da znači,ali zašto bi rizikovale



To kaže i moja dr.

(odgovor članu AtenA)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
20.11.2010 11:59:58   
Anoniman
Žene, pretpostavljam da nijedna ne zna tačan odgovor na pitanje, al promoždikajte, please, baš mi je bitan odgovor:
Šta mislite, da li spirala štiti od vanmaterične trudnoće?
Možda sam odvalila, al jako malo znam o vanmateričnoj...tako da, svaki stav je dobrodošao.

< Poruku je uredio Nedja -- 20.11.2010 12:00:23 >

(odgovor članu AtenA)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
20.11.2010 16:28:16   
choopa choops
Nedjo nemam pojma (mi koristimo good old condoms user posted image ), ali kao da mi u malom mozgu stoji info da, i kad se desi trudnoca pored spirale, to najcesce bude vanmatericna user posted image

PS. Al' se prosipam sa (ne)znanjem, a google sve pamti user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
20.11.2010 16:54:13   
Anoniman
Neđo , evo , malo sam njuškala ...

"... Spirala: spirala je kontraceptivno sredstvo koje može da spreči trudnoću u materici, ali ne i van nje. Rizik vanmaterične trudnoće je veći kod žena koje imaju spiralu . " IZVOR - KLIK

"... Takođe, korištenje intrauterinih uložaka odnosno spirala kao vida kontracepcije takođe povećava rizik od vanmaterične trudnoće . " IZVOR - KLIK

"... Pošto spirala ne sprečava samu oplodnju, povećan je i rizik od vanmateričnih trudnoća ... " IZVOR - KLIK

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
20.11.2010 17:12:35   
Anoniman
Hvala vam žene punouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2010 11:12:00   
anajid
Ja sam stavila ovu spiralu,nekih 4 meseca posle porodjaja.Inace imam obilne menstruacije koje traju 6 ili 7 dana.Medjutim od kako sam stavila ovu spirali menstruacija mi traje i po 10 dana,a lije kao ludo.user posted image .Dosta cesto me boli stomak,a ponekad imam i neki braon iscedak.Mislim da cu izgurati ovako dok se ne odlucim za drugo dete,a posle cu morati nesto drugo koristiti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2010 16:51:55   
Lu
E sad ste me malo zabrinule sa ovom vanmateričnomuser posted image
Ja koristim već 4. godine spiralu i ne mogu da zamislim neko drugo kontraceptivno sredstvouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2010 18:14:49   
AtenA
IZVORNA PORUKA: anajid

Ja sam stavila ovu spiralu,nekih 4 meseca posle porodjaja.Inace imam obilne menstruacije koje traju 6 ili 7 dana.Medjutim od kako sam stavila ovu spirali menstruacija mi traje i po 10 dana,a lije kao ludo.user posted image .Dosta cesto me boli stomak,a ponekad imam i neki braon iscedak.Mislim da cu izgurati ovako dok se ne odlucim za drugo dete,a posle cu morati nesto drugo koristiti!

apsolutno isto,od reci do reci...
au koliko ste me sada isprepadale ovom vanmatericnom trudnocom

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2010 19:46:13   
Anoniman
Anajid, ja sam pisala u nekoj temi opširno o tome, ja otkako sam stavila spiralu imam taj problem, da od ovulacija pa do user posted image imam neki iscedak koji čas rozikast čas braon. Išla sam na svakave analize, kod dva različita dr, i sve je uredu. Nijednom mi nije palo na pamet da je izvadimuser posted image
A kad sam postavila to pitanje za vanmateričnu kasnilo mi je 13 dana, a inače imam skroz redovne menstruacije, već sam se skoro bila pomirila sa činjenicom na sam nadrljala, a onda se izvuklauser posted image Nikad mi niko nije spominjao vanmateričnu, a meni nije bila ni na kraj pameti, pa da pitam samauser posted image

(odgovor članu AtenA)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2010 20:03:46   
Lu
Ja iskreno nisam čitala ovo gore za vanmateričnu, kolike su ustvari mogućnosti za takvo neštouser posted image
Sad mi još gore što mi ni ginekolog ništa nije rekla o tomeuser posted image
Sad uskoro idem na pregled i baš ću da pitamuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2010 20:11:08   
Lu
Sad sam pročitala i argumenti su skoro nikakvi!
Povećan rizik od vanmaterične trudnoće kod žena koje koriste spiralu u odnosu na one koje ne koriste spiralu, znači POVEĆAN rizik!
Povećan riik i kod žena koje puše!
Povećan je rizik i kod žena koje su radile VTO.
U ovom trećem tekstu spirala se ne preporuča mladim djevojkama koje nisu rađale jer (to sam znala).
Sad sam malo mirnijauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2010 20:11:50   
Anoniman
Pa kako sam ja razumela, šanse za vanmateričnu su ti iste kao kod bilo koga drugog, tj, identične kao da nemaš spiralu. Ja sam se baš uplašila, jer uopšte nisam nikada ni pomislila na vanmateričnuuser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2010 20:16:07   
Lu
Ma Nedjo, neću se sad opterećivati i sa tim, znači vanmaterična prijeti svim ženama tako da...nećemo valjda misliti da smo to miuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2010 20:17:16   
anajid
Meni smeta to sto imam osjecaj da non stop imam menstruaciju,jer samo sto prodje,evo opet priprema za druguuser posted image .Smeta mi i sto imam jako obilnu menstr.,ne znam kako cu kad pocnem raditi,ne mogu svaki cas trcati u WC da menjam ulozak a ostavljati 30-toro dece sameuser posted image A toliko mi ide da bukvalno svakih pola sata moram menjati ulozak koji bude pun!!!Izvinite na detaljnom objasnjavanju,znam da je fuj!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2010 20:24:52   
Anoniman
Lu, ne opterećujem se, al eto, nisam nikada razmišljala o tome, draže mi je da znam da to može da mi se dogodi nego da me, ne daj bože, iznenadi.

Anajid, nema tu ništa fujuser posted image Meni je bila obilnija m u prvih godinu dana nakon stavljanja spirale, posle se vratila na staro, možda čak i kraće traje nego preuser posted image Imala sam ranije i odlive, ma strašno,m a sad su mi se i bolovi smanjili (ranije su bili nepodnošljivi, sad čak ne popijem nijednu tabletu). Daj svom telu još malo vremena da prihvati strano telo, mada svakako treba da spomeneš to krvarenje doktoru, jer mogu biti u bitanju hormoni ili upala materice (kod mene je bila upala).

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
12.12.2010 20:37:56   
anajid
Hocu Nedjo,mada me je doktorica odmah upozorila na sve ovo.Ali opet,sacekacu da se organizam sto kazes navikne na strano telo,pa cu videti dalje sta i kako.Uglavnom,postoji i drugo resenje ako se situacija ne popravi!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
2.3.2011 23:12:56   
pepino
Zenice moje da vas nesto pitam,ne razumijem se u ove hormonske-nehormonske,ustvari uopste u spirale,nisam jos dosla do togauser posted image ,ali moja zaova ima u planu da je stavi uskoro,isla je skoro do svog ginekologa na kontrolu,urado joj je Papu i sta vec treba,rekao joj da mora naravno biti potpuno ,,dole,, cista da bi mogla da stavi spiralu,nalaz joj je ok,ali stepen cistoce joj je 3 jel to ok da se moze staviti spirala?

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
2.3.2011 23:18:22   
Lu
Ja ne razumijem šta je stepen čistoće 3 user posted image
Meni je dr uradila papa, vaginalni UZ, sve bilo ok i rekla da dođem zadnji dan mjesečnice.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Bakarna (nehormonska) spirala
2.3.2011 23:21:17   
pepino
Pa i njoj je radjen UZ,Papa,to je ok,ali stepen vaginine cistoce-sekreta,mislim da ide do oko 10,npr. ja sam u trudnoci imala VII stepen to su gljivice,ali nista strasno,cesto u trudnoci,III mislim da nije lose,ali ipak ne znam da li je bez ikakvih bakterija,ako me razumijes,na nalazu samo pise III grupa,nema nekih bakterija,gljivica,nista ne pise....

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here