|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
27.7.2017 15:53:03   
dddaca
Svidja mi se ova podela o kojoj Eica pise. Na taj nacin deca ne sputavaju jedna drugu

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
27.7.2017 17:16:43   
krin 40
Nismo birali i da mogu da utičem na obrazovni sistem zabranila bih opciju da može da se bira i uvela bih da do 4 razreda oš roditelji mogu da dodju samo po pozivu učitelja/učiteljice u školu

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
27.7.2017 17:28:51   
veselicaa
Krin pa ima dan otvorenih vrata ali pojedini roditelji ne gledaju bas vec dolaze kad im volja.

< Poruku je uredio veselica -- 27.7.2017 17:29:08 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
27.7.2017 17:31:49   
krin 40
Znam draga.Meni je sin na faxu ali srednja je osnovac,sad će u peti.Zato i kažem,baš zbog takvih

< Poruku je uredio krin 40 -- 27.7.2017 17:35:12 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
28.7.2017 7:28:58   
Anck Su Nmaun
Zasto ne... ja sam imala groooznu uciteljicu, bolje reci Mucitgeljicu user posted image Osnaovna mi je ostala u ruznom secanju samo zbog nje.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
28.7.2017 10:40:59   
IvanaSK RR
Mi nismo birali...
Ima učite koje i "zamere" sto roditelji ne dolaze cesto u skolu..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
28.7.2017 10:43:42   
Anck Su Nmaun
Pa ima, kod nas je bilo nekih da su jedva i dolzili u skolu user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
28.7.2017 10:52:22   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa ima, kod nas je bilo nekih da su jedva i dolzili u skolu user posted image

Ako ucitelj smatra da roditelj treba da dolazi u skolu cesce, treba i da obavesti roditelje. Ne smatram da je odlazak na roditeljski i dva puta na otvorena vrata u toku polugodista malo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
28.7.2017 14:03:29   
gagana83
Ima i roditelja koji skoro da ne izlaze iz skole, a nemaju potrebu za tim.
Imam utisak kao da vrse pritisak na uciteljicu ne bi li njihovo dete forsirali.
Ja nisam ni jednom namenski otisla kod uciteljice da razgovaram sa njom. Par puta kad je sretnem, pitam je sta i kako i to je to. Za sad nemam potrebe da dolazim, nadam se da ce tako i ostati.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
28.7.2017 14:09:33   
krin 40
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa ima, kod nas je bilo nekih da su jedva i dolzili u skolu user posted image

Ako ucitelj smatra da roditelj treba da dolazi u skolu cesce, treba i da obavesti roditelje. Ne smatram da je odlazak na roditeljski i dva puta na otvorena vrata u toku polugodista malo.


Ta sam! 😁 Nadja odlična,sve petice,šta ima da idem tamo.Sa S je bilo isto.U osnovnoj sve petice u srednjoj odlican.U srednju kada je išao desilo se par puta da
mi Boško(razredni) ponese knjužicu i da mi je usput,kod bogoslovije😃 Ok ako dete ima problema.Ako nema šta ću u školi

< Poruku je uredio krin 40 -- 28.7.2017 14:11:48 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
28.7.2017 14:13:39   
veselicaa
I ja slabo idem jer su moje odlicne,sta da jurim uciteljicu kada nema potrebe,ionako jedva izlazi na kraj sa roditeljima koji dolaze za svaku sitnicu ili da se zale sto im dete ima slabe ocene.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
28.7.2017 15:38:39   
dddaca
Ja ne razumem te roditelje. Misle da time sto dolaze u skolu za svaku sitnicu i vrse pritisak cine svom detetu, ali na protiv, samo prave slabica od njega, koji ce uvek ocekivati da mama i tata budu tu

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
28.7.2017 20:55:38   
Anck Su Nmaun
Ok je to Krin ako su super u skoli. Ali ja se secam deda bila bas problematicna ili jako losa u ucenju ma niko ne dolazi. Posalju poziv oni nista....ne razumem takve roditeljeuser posted image

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
28.7.2017 21:31:41   
dddaca
Da, to je tek druga krajnjost. Totalna nezainteresovanost...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
8.9.2017 12:32:03   
krin 40
Anck to si u pravu.Stvarno iz krajnosti u krajnost.Ja sam mislila kada je redovno stanje.Evo sada su u petom i njena učiteljica je razrednu pri "prenosu informacija o deci" već obavestila da je moja N sjajna(tako ona kaze) ali da ne očekuje da će N mama(jauser posted image ) dolaziti u školu ako nema nekih problema.Rekla joj je da sam ja uvek u haosu a sada imam i treće dete.Divna učitelhica Goca je nafilovala da zaštitu svoje mezimčeuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
8.9.2017 14:22:10   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*

Raspitivala sam se među mamama, i onda saznala sledeće: sve učiteljice koje ove godine preuzimaju prvake su odlične!!! Super... Ništa mi ta info nije značila.
Onda sam čula sledeće: jedna je samohrana majka, jedna ima dete od tri god i pokušava da ostane trudna opet, jedna ne može da ima dece, jedna... ma ne znam ni ja ... elem iz toga je moj zaključak bio "Ja ne želim ni jednu" user posted image
Onda sam lepo odvela dete na testiranje, pa sam u bla-bla razgovoru zaključila da pedagogica smatra da bi Luki više odgovarala strožija učiteljica.
To smo i mm i ja zaključili da on dobro reaguje na autoritet i pravila (skijanje, džudo... ćuti i radi kako mu se kaže).
Onda sam malo šacnula sa kim se on druži u vrtiću, pa sam šacnula te roditelje... dala neki svoj sud o njima kroz razgovor (mislim, da se ne lažemo, svi mi prosto o nekim ljudima mislimo da su ok i sviđa nam se kako razmišljaju a za neke smatramo da su debili, pitanje je samo dal ćemo to izneti ili ne). E onda kada sam probrala decu i roditelje, onda sam probrala ko od te dece ide u istu školu u koju ćemo mi, i krenula redom da postavljam pitanja o učiteljici.
Jedna od mama za koje smatram da stoji čvrsto sa dve noge na zemlji mi je odmah rekla da je upoznala jednu od učiteljica i da joj se dopada, da je stroga ali pravična, ne razdvaja decu, nego im posvećuje svima jednaku pažnju i pravila važe za sve.
Tako sam pitala još par roditelja, među njima je bila i jedna mama koja ima starije dete koje je sad otišlo u 5ti, i ispostavilo se da i ona priča o istoj učiteljici.
Mic po mic, shvatila sam da njih 6-7 iz vrtića tipuju na istu učiteljicu.
Moj sud je ustvari pao po izboru dece.
Naime, svaka predškolska ustanova radi po svojim nekim programima, koji su slični ali ne isti. Ovime uopšte neću da se upuštam u raspravu dal je bolje da nauče slova u predškolskom ili ne, ali smatram da je bitno da se dete ne smori u prvom razredu ako npr zna slova a učiteljica ih ponovo uči slova. Te sam gledala da u njegovom razredu ima najviše dece iz njegovog vrtića jer su na sličnom nivou znanja, a potrefilo se da nam u tom kontextu odgovara i izbor učiteljice koja će biti autoritet.


Eto ga, beše to 06.09.2013. kada je upisivao prvi sin. Ove godine je krenuo u 5ti razred, i nakon 4 godine druženja sa učiteljicom, reći ću da se nisam pokajala.
Lukina učiteljica je divna!

A onda je usledila teža odluka: Marko upisuje prvi razred, može biti upisan kod Lukine učiteljice za koju znam da je odlična, ili, može se upisati kod druge učiteljice (koju sam za ove 4 godine upoznala iz viđenja i dopada mi se) sa još 6 drugara iz vrtića. Baš mi je bila teška odluka, i prevalili su drugari. Objašnjenje je u citiranom postu, i mislim da nisam pogrešila.

ps. Ja ustvari ne biram učiteljicu već razred. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
11.10.2017 19:47:18   
medamisko
Nismo birali. Ali je Ok. Cak smo u dog.sa njom i drugim roditeljima (svi su se slozili) renovirali ucionicu i sve skockali i do 4 razreda ce biti u toj ucionici.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
12.10.2017 15:13:17   
Dragica Draga
Nisam. I bolje mozda

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
26.11.2017 19:03:59   
isidora88
Nisam znala u koju temu pa cu ovde. Mi smo birali uciteljicu, ok mi je ona, ali mislim da previse brza gradivo ili je to mozda svuda takav program.
Inateresuju me iskustva mama prvaka, dokle su vasa deca stigla iz srpskog i matematike? Moj sin je vec poceo pisana slova. Uce uvek po 2 svaki dan, meni je to prebrzo, u skoli im se samk zapocne a kod kuce gomila domaceg.
Matematika po meni nedovoljno obradjena, prelazi se sa gradiva na gradivo koje nisu mesjusobno povezani... Gomila stvari mi smeta.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
26.11.2017 19:21:08   
minnica
Mi još nismo došli do pisanih slova, matematiku rade ok tempom, trenutno rade sabiranje i oduzimanje do 10. Naša učiteljica se više bazira na savladavanju čitanja, pa će onda da krene na pisana slova.
A da bude odgovor i na temu, nismo birali učiteljicu.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
26.11.2017 19:38:30   
Anck Su Nmaun
Trrebala si u temu prvaka.
Sto se tice slova, zavrsili su stampana a pisana ce valjda od sledece nedelje. A znam drugaricina mala da su vec krenuli sa pisanim, u pitanju je druga skola.
T je vec znala i da cita i da pise i nema muka, ali znam da njeno dete nekako mnogo teze sve kapira. Mi ne radimo kuci domaci samo vikendom ali njoj sve glatko ide. Pa ne znam da li je brzo.
Svaki dikatat odlicno odradi. matematika isto bez problema...za sad.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
27.11.2017 9:01:17   
Peace*
Naša učiteljica predaje srpski po kompleksnom metodu, što znači da su od prvog dana pisali štampanim slovima, i podrazumevalo se da ih znaju. Imali su pomoć slovarice.
Posle nekog vremena su ubacili i mala štampana slova.
Na roditeljskom je učiteljica rekla da će pisana slova raditi tek u sledećem polugodištu a da će sada do kraja polugodišta raditi na ščitavanju jer moraju da nauče dobro da čitaju i razumeju šta su pročitali, u suprotnom ni tekstualne zadatke iz matematike neće razumeti.

Iz matematike rade sabiranje, za sada do 5.

Domaćeg ima toliko da se završi u boravku i bude vremena da se još i smaraju. user posted image

Zadovoljna sam.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
27.11.2017 9:13:33   
Sanjica26 RR
Ja sam birala uciteljicu. Iz svog nekog iskustva (posto radim u skoli)jako mi je bilo bitno da uciteljica bude ta koja nece da kod dece stvori odboj od ucenja. Meni ne treba neko ko ce da mazi decu. Deci treba neko ko ce da ih podstakne na radnu naviku. I T je jos uvek zadovoljna. Dodje iz skole uradi domaci i onda malko vezbamo citanje, nekad matematiku.
Sto se tice nastavnih jedinica. Rade srpski po kompleksnoj metodi. Ne svidja mi se zbog dece koja tek uce slova. Ima ih dosta. Uciteljica kaze da je i sa njima zadovoljna. Brzo su savladali to. Moja T i ako je znala citanje i pisanje pre polaska u skolu nije dosadno. Sada su presli na pisana slova. Rade isto po toj kompleksnoj metodi. Nema ucenje pojedinacnih slova.
Iz matematike su zavrsili sabiranje do . Danas vec rade oduzimanje. Da li je brzo ili ne ne mesam se.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 27.11.2017 9:21:47 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
27.11.2017 19:59:09   
lesica
Ne, i sjajno je ispalo. Vrlo sam zadovoljna i raom učiteljice, i pređenim do sada, i načinom na koji su prešli gradivo. Ali pre sveega njenim pristupom deci. Da sam je birala, ne bih bolje odabrala.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
7.7.2018 14:18:04   
Anck Su Nmaun
Nismo , kod T su super ima dve. Jedna je blaza jedna strozija bas kako treba!
Videcemo kako xe biti sa H

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here