|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Migrena
13.2.2012 8:30:59   
minavb
Migrena nastaje zbog širenja i skupljanja arterija u mozgu. Znam da je tokom napada poremećan nivo neurotransmitera, kalcijuma i magnezijuma, ali zašto , stvarno ne znam.
Migrenu izazivaju jedan ili više faktora, a među njih spadaju i neke namirnice. Takođe utiču i oscilacije u nivou šećera u krvi, biulo da je u pitanju hipoglikemija zbog gladovanja ili preskakanja obroka, ili nagli skok šećera zbog uzimanja velikih količina rafinisanih šećera.
Da bi se napadi migrene sprečili, neophodna  je dobro izbalansirana ishrana koja sprečava gubitak hranljivih materija ili oscilacije u nivou šećera u krvi. To znači da ishrana treba da vam bude bogata integralnim žitaricama, mlekom i mlečnim proizvodima, nemasnim mesom, jajima, mahunarkama, određenim voćem i povrćem, i te namirnice morate rasporediti u 5 manjih obroka.
Namirnice koje sadrže tiramin (najčešći uzrok migrenoznih napada) su: čokolada, dir, govedina, džigerica, belancima, pivu, crnom vinu, fermentisanoj hrani, bananama, pomorandžama, šljivama, paradajz.
Kao što  Gae već napisa, i ja predlažem suplementaciju magnezijumom i kompleksom vitamina B.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 26
   [Obrisana poruka]
13.2.2012 8:36:00   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Migrena
13.2.2012 8:43:24   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: gagi

Ja sam povracala ,uzasuser posted image


Svaki put. Nije bilo šanse da se smirim ako se ne ispovraćam.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Migrena
13.2.2012 9:04:46   
minavb
Ja sam u durgom i trećem osnovne imala dečiju migrenu, i to onu klasičnu sa sve audio-vizuelnim halucinacijama i povraćanjem. Luis Kerol je inspiraciju za Alisu u zemlji čuda, dobio zahvaljujući ćerki svojih rođaka ili prijatelja, ne sećam se tačno, koja je imala tu dečiju migrenu i opisivala mu svoje halucinacije. Takođe se misli da je i sam imao migrenu. Vodali su me kod lekara, ali je sve prestalo kad sam imala 12 godina. Ne znam šta bih da je imam i danas, to su gadni bolovi.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Migrena
13.2.2012 9:09:04   
Anoniman
Svašta me u životu bolelo, prošla sam i porođaj, imala hronične upale jajnika, pucale mi ciste da mi se voda niz noge slivala, ali ko nije imao migrenu ne zna šta je bol. A i napad gastritisa je tu negde u rangu... user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Migrena
13.2.2012 9:24:54   
minavb
Kažu da su najjači bolovi poznati medicini , oni koji nastaju tokom bubrežnih kolika i pankreatitisa. Imala sam bubrežnu koliku, i to stvarno užasno. Moja sestra ima migrenu, pije neke lekove za cirkulaciju, ne sećam se šta, ali kad joj krenu bolovi,  valja se po podu i kuka. Ona je u suštini pekmeza i slabo podnosi bolove, ali mi je jasno da su to baš gadne muke, a najgore od svega je to što se vraća i prati te čitav život. Eto razloga više da vodite računa o ishrani user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Migrena
13.2.2012 9:27:03   
Anoniman
Ja sam 5 godina slobodna!!! Nadam se da će tako i ostati dok mi je magnezijuma i omega 3 masnih kiselina!user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Migrena
13.2.2012 9:38:05   
Ana RR
Par puta godišnje imam migrenu koja me dovede do stanja da bih samoj sebi otkinula glavu user posted image užasan bol. I najmanji pokret tela je dovoljan da se bol pojača, ako malo dublje uzdahnem, kao da mi se noževi zabijaju u mozak. Potpuni mrak, tišina, ležanje bez i najmanjeg pokreta i tako satima dok ne prođe.
Jedan dr mi je rekao da kada osetim da počinje glavobolja (ja sam uvek mogla da prepoznam na početku da li je obična glavobolja ili migrena) da popijem lek sa nekim gaziranim slatkim sokom, najbolje od narandže, i to mi je zaista pomagalo. Uvek sam u kući imala jednu malu flašu fante (inače ne pijem takve sokove) za svaki slučaj.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Migrena
13.2.2012 9:42:35   
Lu
Neki dan sam gledala emisiju o migreni, pričali su ljudi kojima je pomogla akupunktura, nisu potpuno izliječili migrenu (jer je neizlječiva) ali su napadi znatno prorijedili i intezitet je puno manji.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Migrena
13.2.2012 9:48:51   
*Alexx*
Eh, žene... ja sam imala migrenu 4-5 puta mesečno. Godinama sam išla po lekarima u DZ, koji su mi samo davali lek za migrenu (Imigran ,fenomenalan lek, migrena prestaje kao rukom odnešena), ali o uzrocima mi niko nije pričao (a pitala sam). Na kraju sam otišla kod dr Srđana Sretenovića (hvala, Jeco user posted image ), koji mi je dao da pijem 6 meseci Cinedil, valjda da se malo stabilizuje cirkulacija, više se ni ne sećam, i magnezijum, bar 150 mg dnevno. On insistira na tome da se Imigran mora uvek imati u tašni i, čim krene migrena, treba ga popiti. Elem, nakon Cinedila se migrena proredila na 2-3 napada mesečno, a nekad i samo jedan, mnooogoooo blaža nego što su bila. Obavezno je imam prvi dan menstruacije. Kod mene je to nasledno, i moja mama ima migrene.
To za Omega 3 nisam znala, idem posle posla da kupim user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Migrena
13.2.2012 9:50:06   
*Alexx*
Zavisi kako kome. Moja mama je išla na terapiju akupunkturom, njoj nije pomoglo. Ja nisam probala.

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Neki dan sam gledala emisiju o migreni, pričali su ljudi kojima je pomogla akupunktura, nisu potpuno izliječili migrenu (jer je neizlječiva) ali su napadi znatno prorijedili i intezitet je puno manji.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Migrena
13.2.2012 9:54:08   
Ana RR
Mojoj mami je akupunktura pomogla, ali bilo bi mnogo uspešnije da je nastavila da ide. Bila je na 10 tretmana i znatno su se smanjile. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Migrena
13.2.2012 9:54:32   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Eh, žene... ja sam imala migrenu 4-5 puta mesečno. Godinama sam išla po lekarima u DZ, koji su mi samo davali lek za migrenu (Imigran ,fenomenalan lek, migrena prestaje kao rukom odnešena), ali o uzrocima mi niko nije pričao (a pitala sam). Na kraju sam otišla kod dr Srđana Sretenovića (hvala, Jeco user posted image ), koji mi je dao da pijem 6 meseci Cinedil, valjda da se malo stabilizuje cirkulacija, više se ni ne sećam, i magnezijum, bar 150 mg dnevno. On insistira na tome da se Imigran mora uvek imati u tašni i, čim krene migrena, treba ga popiti. Elem, nakon Cinedila se migrena proredila na 2-3 napada mesečno, a nekad i samo jedan, mnooogoooo blaža nego što su bila. Obavezno je imam prvi dan menstruacije. Kod mene je to nasledno, i moja mama ima migrene.
To za Omega 3 nisam znala, idem posle posla da kupim user posted image


Pila i Imigran i Amigren i ko da ništa pila nisam, ma ni da mi ublaži.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Migrena
13.2.2012 9:59:18   
Jeca*
Srdjan je genijalac. Drago mi je da sam mogla da pomognem user posted image
ja sam imala stravicne migrene pre 10ak godina. Srdjan mi je radio i dopler krvnih sudova glave. Ispostavilo se da je dobar procenat uzroka tih migrena bio na nervnoj bazi i zbog dubokog psihickog nezadovoljstva (bila mi je takva faza zivota, znala sam i zasto je tako, ali nisam mogla da promenim nista u tom trenutku). Imala sam jake mučnine, smetalo mi je svetlo, buka...ma katastrofa
Srdjan mi je dao neke sugestije i vremenom su migrene maltene nestale
imala sam ih jos na pocetku trudnoce (nasledno)...sad se dese ponekad, jednom u nekoliko meseci
mozda sam ih ishranom i sredila? user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Migrena
13.2.2012 10:01:53   
*Alexx*
Amigren je shit. Imigran, ako ne pomogne, posle 2 sata se može uzeti drugi (znaš da idu dva u pakovanju). Ono što je kod nas problem, to je što se prodaje samo od 50mg, a napolju ima i od 100, imaju i ona neka pakovanja pa se Imigran direktno ušmrca, kao kapi za nos, i deluje odmah, i injekcije, kao za insulin.
Kaže mi apotekarka da se pojavio i neki novi nemački lek za migrenu, ali nisam zapamtila naziv, navodno bolji i od Imigrana.
Meni je problem što nekad imam samo glavobolju, a nekad migrenu. I dok ne pustim par sati da bol "deluje", ne znam šta da popijem.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Migrena
13.2.2012 10:04:29   
*Alexx*
Gae, koje Omega 3 kupuješ, da ne kupim nešto bzvz?
Inače, meni crno vino obavezno izaziva migrenu, posledično se plašim bilo kog alkohola user posted image Jednom sam popila ledenu vodu i dobila u roku od minut užasnu migrenu. Ako ne pijem dovoljno vode, dobijem migrenu. To sad za sad ustanovila user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Migrena
13.2.2012 10:25:12   
Anoniman
Ove kupujem:

user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Migrena
13.2.2012 10:28:56   
*Alexx*
OK, ja kupujem njihov Mg user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Migrena
13.2.2012 10:42:34   
minavb
IZVORNA PORUKA: Jeca*
mozda sam ih ishranom i sredila? user posted image

Može biti.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 44
   [Obrisana poruka]
1.3.2012 20:02:50   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Migrena
1.3.2012 21:33:53   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: gagi

Minavb kupila sam danas magnezium 250 tablete.

Jel dovoljno da pijem samo njega?user posted image


Ne znam ja sam pila i pijem i jedno i drugo.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 46
   [Obrisana poruka]
1.3.2012 22:05:46   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Migrena
1.3.2012 22:19:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagi

A da uzmem jos i kalijum uporedo?


Za početak ne moraš, ali ako krenu grčevi možeš da uzimaš kalijum sa magnezijumom šumeće tablete koje imaju oba. Ljubičaste su Biofarove. Držim ti fige!

< Poruku je uredio gae_gr -- 1.3.2012 22:20:08 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 48
   [Obrisana poruka]
2.3.2012 10:12:50   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Migrena
2.3.2012 10:58:32   
Shishica
I ja mislim da cu poludetiiii.. idem da smuckam jedan magnezijum.. tablete ne pomazu..nista ne pomaze.. user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here