|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veš mašina
16.1.2010 18:24:10   
Dora
IZVORNA PORUKA: viking

Mi imamo onu usku mašinu kojoj je poklopac bubnja na vrhu a ne sa strane, tj. otvara se na gore. Ta mašina nema standarne fioke već samo kao otvore na poklopcu sa unutrašnje strane. Međutim, i na njima se pravi taj talog (narodski rečeno - štroka) ali da budem iskrena ja to čistim uglavnom kad nam dolaze neki gosti (relativno često imamo goste na spavanju), pa da se ne sramotimo user posted image


-Tata, a zašto peremo zube?
-Pa dolaze nam gosti sine, ćuti i trljaj da se sija!

user posted image user posted image user posted image sad me podseti

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Veš mašina
16.1.2010 18:30:47   
Dora
Ja imam onu što se puni odozgo, skinem, operem, vratim-gotovo. Ne koristim kalgon i ostale gluposti jer mi je jeftinije da kupim novu mašinu nego stalno to da kupujem... Ne verujem u reklame a već 5 godina imam mašinu koja se nikad nije pokvarila i super pere. A ima kamenca sa spoljne strane bubnja, nije da nemauser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Veš mašina
16.1.2010 19:31:43   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: minavb

Sad i ja buljila u moju masinu. Jedina stroka je stvrdnuti omeksivac u maloj pregradici fijoke. Uopste mi nije jasno sto se taj omeksivac tako stegne, kao tutkalo.


isto i kod mene

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Veš mašina
16.1.2010 21:57:34   
mihi
Možda ne razblažujete omekšivačuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Veš mašina
16.1.2010 22:28:34   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mihi

Možda ne razblažujete omekšivačuser posted image


pa ja ga ne razblažujem, sipam čep, čep i po, kako kad...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Veš mašina
16.1.2010 22:29:39   
gagana83
Ni ja ne razblazujem.A trebalo biuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Veš mašina
23.1.2010 7:25:34   
Lu
Ni ja ne razblažujem omekšivač a naspem ga do max,ladicu perem po potrebi čim vidim da se malo zaljepilo,možda svako treće pranje ali kad ju izvadim nema ništa crno unutra,eventualno malo deterdženta prosutog,možda što joj je tek oko 3 godine pa je reklativno novauser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Veš mašina
24.6.2010 16:54:33   
dunja RR
Sada muž uključio mašinu i rekao mi da je u pogrešnu pregradu sipao omekšivač, tj. u onu prvu za predpranje, a posle je dodao i tamo gde treba, tj. u poslednju. Pree sada na 40C, tako da nema predpranja. Šta će se desiti, jel to ok?

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Veš mašina
24.6.2010 17:01:14   
Mishica 77
Mislim da će ili ostati u pregradici ili će ga povući mašina sa praškom iz II pregradice. Ništa strašno.
Jeeeeeeeee! Otkrila sam Ameriku!!!! user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Veš mašina
24.6.2010 17:04:47   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Mislim da će ili ostati u pregradici ili će ga povući mašina sa praškom iz II pregradice. Ništa strašno.
Jeeeeeeeee! Otkrila sam Ameriku!!!! user posted image


To i mm kaže, a ja samo komplikujemuser posted image user posted image user posted image user posted image

znači veš je normalno opran?user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Veš mašina
24.6.2010 17:05:30   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Mislim da će ili ostati u pregradici ili će ga povući mašina sa praškom iz II pregradice. Ništa strašno.
Jeeeeeeeee! Otkrila sam Ameriku!!!! user posted image


zaboravih da se zahvalimuser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Veš mašina
24.6.2010 17:09:02   
dunja RR
Smejem se ko luda, kakve ja savete tražimuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Veš mašina
6.7.2010 13:29:22   
Anck Su Nmaun
Da li neko ima pojma o cemu se radi:

Ja i mama imamo istu masinu, ali moja nenormalno guzva ves, znaci moram da pehlam ma bukvalno SVE .. nemozemo da provalimo u cemu je problem???

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Veš mašina
19.11.2010 23:56:17   
Anoniman
Večeras sam puna pitanja : primetila sam da mi se jako slabo oseti omekšivač za veš , znači stavim jedan poklopac u onu pregradu za omekšivač , eventualno poklopac ipo , a kad izvadim veš - miris se skoro i ne oseti user posted image , tek nešto jedva . Mašina je nova , tj stara oko 8 meseci , Virpul , uredno polse svakog drugog - trećeg pranja četkico ribam celu kutiju u koju ide prašak , omekšivač sve ... Znači - izvadim pregradu pa operem . I koji god omekšivač da stavim - ne oseti se onako kako bih ja htela , da mi miriše veš , bre ... user posted image Šta da radim ? Možda mašina ispira kao luda ?

Moja drugarica ima neku običnu mašinu , i kad opere i osuši veš - taj veš na njoj miriše na kilometar , a moj ništa user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Veš mašina
20.11.2010 11:13:53   
*Alexx*
BubaMiro, u mojoj novoj Gorenje mašini em ostane nešto praška u posudi, em se ne oseti omekšivač.
Zaista počinjem da ne volim Gorenje user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Veš mašina
20.11.2010 11:41:24   
Anoniman
Pa ja ne znam od čega to user posted image I meni je znao da ostane prašak , ali samo Merix , dok sam ga koristila . Otkako sam prešla na Duel - ne ostane ništa u pregradici i skroz bude čista nakon pranja . Ali me nervira to sa omekšivačem , promenih sve vrste omekšivača i opet se ne oseti . user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Veš mašina
20.11.2010 11:42:09   
marince1
Meni izgleda masina povuce omeksivac iliprerano ili prekasno i uopste mi ves ne mirise i nije onako mekan

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Veš mašina
20.11.2010 11:48:18   
Anoniman
I tebi ? Meni bude mekan onako , ali se ne oseti da miriše , nego , kao , miriše na čisto , na opran veš , ali da ne znam da JESAM stavila - pitala bih se da li sam sipala omekšivač . A kod moje drugarice mirišeeeeeeee , na kilometar , a ona ima neku staru mašinu ... Ima li neko rešenje kako da rešimo taj problem ? Da sipam pola litre omekšivača ? user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Veš mašina
20.11.2010 11:48:51   
viking
Mojoj kumi je isto mašina ranije izbacivala omekšivač pa joj zbog toga veš nije mirisao. Ona je to rešila tako što je tek posle regularnog pranja (samo da deterdžentom) stavljala omekšivač u mašinu i onda je opet uključivala samo na program ispiranja...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Veš mašina
20.11.2010 12:15:42   
Anoniman
Jooj , koja je to zezada , imaš novu mašinu kojoj moraš da "doakaš" nekim cakama user posted image Moraću i ja tako da probam , nema mi druge user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Veš mašina
20.1.2011 12:01:40   
SUPER MAMA
Očistite pravilno mašinu za vešMašina za veš lupa, ne cedi kako treba, ostavlja tragove praška na garderobi? Vreme je da je očistite. Nije vam potrebno puno truda i vremena, samo malo veštine.
Ukoliko češće perete na nižim temperaturama, mašinu treba čistiti nekoliko puta godišnje


SODA ZA PRANJE
Mašina za veš se korišćenjem prlja. Za održavanje higijene perite veš na višim temperaturama. A kada odlučite da očistite bubanj upotrebite sodu za pranje. Sunđerom oribajte unutrašnjost, pustite je da jednom iscentrifugira prazna. Kasnije prilikom pranja veša stavite malo praha uz prašak. I stvari će biti čistije.

SKIDANJE KAMENCA
Koristite natrijum karbonat, otopite 300 do 400 grama u kipućoj vodi . Pre nego sipate ovaj rastvor u mašinu, u nju sipajte četiri litra vode. Uključite program pranja na 95 stepeni, bez pretpranja. Što je duži program i što je viša temperatura efekat će biti bolji. Postoji mogućnost da će voda u bubnju peniti. Soda će otopiti sve masnoće i druge nataložene stvari. Neka program odradi do kraja sa svim ispiranjima i centrifugiranjima. Kada završi očistite filter. Zatim ponovite postupak pranja, ali ovog puta sa litrom alkoholnog sirćeta koje ćete sipati u dozer za prašak.

DOZER 
Dozer bi trebalo da perete svaki put kada mašina završi program. Izvucite je i dobro očistite sirćetom, a zatim isperite vodom. To je mesto na kome se najlakše stvara buđ, a bez poteškoća može da uprlja i garderobu. Možete je i s vremena na vreme četkati starom četkicom za zube. I gumu na vratima treba da održavate - svaka tri meseca premažite je glicerinom, a posle svakog pranja, obavezno je obrišite. 


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Veš mašina
31.1.2011 14:40:59   
Sanjica26 RR
Sad kad sam ukljucila drugi put ispiranje pelena, masina je pocela da zuji i pisalo je na displeju F7. Da li se to nekom desilo? Iskljucila sam je i pokusala da otvorim vrata i nece.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 31.1.2011 14:41:47 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Veš mašina
31.1.2011 15:02:57   
SUPER MAMA
Sanjice vidi u upustvo sta zaci ta greska F7 najcesce pise u uputstvima koje greske izbacuje masina ili kvar i sta treba uraditi.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Veš mašina
31.1.2011 15:03:26   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Sad kad sam ukljucila drugi put ispiranje pelena, masina je pocela da zuji i pisalo je na displeju F7. Da li se to nekom desilo? Iskljucila sam je i pokusala da otvorim vrata i nece.


Koja ti je mašina?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Veš mašina
31.1.2011 15:05:44   
Sanjica26 RR
Alexx masina je gorenje. Sad sam je opet iskljucila i radi. Mozda je doslo do neke greske.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here