|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: donacija organa
26.4.2010 16:37:47   
Delijagirl
Ja sam isto tako za kao i veruska na praksi sam se nagledala svacega i znam koliko se ljudi koji cekaju na organe napate ako im od mene nesto dobro ostane uzmite sve meni zaista ne treba... isto takvog misljenja je moj muz. A moja baba je cak sklopila ugovor po kom donira svoje organe a ostatak tela ide u istrazivacke svrhe dakle za studente verovatno... Ja imam tu karticu iz slovenije koja mi ovde verovatno ne vazi? 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: donacija organa
26.4.2010 16:44:46   
Anoniman
U silnoj želji da ispadnem humana mogla bih da lanem DA, zaveštala bih svoje organe ... ALI ne mislim da je to neki strašan vid humanosti ...Pa ja ću tada biti mrtva , jel tako? Šta da radim ...
Što se mene tiče kada mene više ne bude bilo ako bi nekome taj neki moj organ pomogao neka me slobodno čeprkaju ...
Od jetre se ne bi ovajdili ali zato od pupka na dole sve radi u šesnaes* ! user posted image

Dakle ipak moje knačni odgovor je Da donaciji organa ne zato što sam humana (iako smatram da jesam ali ne na ovaj način) već zato što me zaista nije briga šta će biti sa mojim telom nakon smrti.
Duša znam gde će...

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: donacija organa
26.4.2010 16:54:46   
liliana
Več neko vreme razmišljam o tome.
Naime, kad jednog dana budem mrtva-meni od mojih organa ništa neče biti od koristi, zar ne?
Ali, ako nekome mogu da pomognem-naravno, uvek, DA!!!
Ima li humaniojeg čina nego nekome ostaviti deo sebe koji može da mu spase život?!?


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: donacija organa
26.4.2010 19:19:13   
Anoniman
Zavestala sam organe pre 5-6 godina (imala sam 18 ili 19, ne secam se). Osecaj je neprocenjiv, mnogo manje se bojim smrti od tada, nekako...ne gledam na smrt vise istim ocima.

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: donacija organa
26.4.2010 20:43:00   
minavb
Cim se oporavim od pordjaja, idem da se prijavim za dobrovoljnog davaoca kostane srzi i donora organa. Od svoje 18. dajem krv dobrovoljno. Nikako mm-a da nagovorim da uradi isto, on ni krv nikome ne bi dao.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: donacija organa
26.4.2010 20:45:18   
Anoniman
Mm redovno daje krv, a ja cu takodje poceti jer sam "punokrvna" i imam univerzalnu krvnu grupu. A kada sam ja zavestala organe, moj primer su pratili i moji roditelji, jer su shvatili da nemaju cega da se plase, i da je to "prava stvar".Brat i mm su takodje rekli da ce to uraditi, ali ne jos. Jos uvek ne mogu da razmisljaju u tom pravcu da bi im se nesto moglo desiti. I to mi e ok, malo nezrelo, ali ok. Sve dok zele to da urade jednog danauser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: donacija organa
26.4.2010 20:48:38   
Delijagirl
Ja sam krv dala 2 puta i onda sam se istetovirala prvi, drugi i treći put pa mora kao proci 5 godina od poslednje tetovaze da bih mogla ponovo da dajem inace sam i ja univerzalna...



_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: donacija organa
26.4.2010 21:06:30   
jelena038
bicu iskrena. kada sam pre nekoliko godina pred svojima rekla da planiram da zavestam organe, za slucaj nesrece, i da planiram da dam uzorak kostane srzi, za transplataciju, poludeli su i pozvali doktorku sa treceg sprata da mi kaze neke stvari. neke stvari su me prilicno sokirale. ne zato sto su strasne, vec zato sto o njima nikad ne pricaju na tv-u dok nas podsticu da budemo humani.
sto se tice srzi, procedura rokanja hormonima, da bi se kolicina srzi povecala, i ceo postupak, retko je neko raspolozen da vam objasnjava dok ne odete i ne popunite formular.
sto se zavestanja tice, situacije takva da ce vrlo brzo i kod nas privatne klinike preuzeti sav "posao", i u trenutku kada se posle nesrece lice bude nalazilo u komi, a lekari budu na iskusenju da te spasavaju, a vec si skoro otpisan, ili da debele pare uzmu za tvoj bubreg i sve ostalo, zao mi je, ali jednostvano, ne verujem da ce presuditi etika, ni humanost.
tako da, ja sam rekla svojima, da ukoliko dodje do nesrece potpisu i da se cak sami set__e i ponude. njima verujem.


< Poruku je uredio jelena038 -- 26.4.2010 21:07:51 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: donacija organa
1.10.2012 9:42:28   
Rivana
Klik

user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: donacija organa
1.10.2012 11:15:49   
Anoniman
Bavim se takvim poslom da sam svakodnevno okružena ljudima koji godinama čekaju da im jave da se negde pojavio kompatibilan organ i da će biti transplantirani. Težak je to život, provode ga u čekanju i nadanju, svakodnevno po bolnicama. Do sada se dosta pacijenata iz našeg centra transplantiralo, i ne možete ni da zamislite koliko smo se svi radovali. Imam jako dobrog prijatelja koji mi je nekada bio pacijent, a transplantiran je pre par meseci. Mojih je godina. On je sa tim bubregom dobio još više ljubavi prema svima, a ima i ovako veeeeliko srce user posted image . Skoro svakodnevno smo u kontaktu, on cveta, ima novu šansu za život.
A ne mogu vam opisati njegove tužne oči svaki put kada bi ga (ranije) pozivali na test kompatibilnosti, a on se vraćao bez šanse za transplantaciju.

Sada je sve drugačije. Ima novi život! user posted image


(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: donacija organa
1.10.2012 11:24:24   
dunja RR
user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: donacija organa
11.3.2013 19:47:31   
lesica
Poslednjih dana prilično razmišljam na ovu temu. Unazad neko vreme sve češće čujemo kako se mlad život ugasio jer se predugo čekalo na transplataciju,i mislim da bi svi trebali više da se edukujemo u ovom smeru.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: donacija organa
12.3.2013 15:56:35   
Dana 72
To sa donatorskim karzicama kako funkcionise neznam Da li mozes da se "predomislis" isl. Ali znam kako je ko "zivih davalaca" Kad nekome iz porodice treba recimo bubreg. Mnogi hoce i bi a kad dodje 5 do 12 nema nikiga. Prosla sam kroz to i znam o cemu pricam Ja sam mojoj sestri pre 3god. poklonila bubreg i nazalost imala sam prrilike da cujem nimalo prijatne price. Ajd to sto sami nisu za to razumem , strah ili sta vec , ali kad odvracaju onogo ko hoce to samo mogu da kazem "nek mu je bog na pomoci" Meni je starija sestra govorila da sam luda , da upropastavam svoj zivot i sl. A ja sam ustvari najsretnuja osoba na svetu , jer je SVE Hvala Bogu proslo bolje od ocekivanog.I opet bih to uradil. Znala je da kaze "to je njena sudbina da je bolesna , nisi ti kriva. Ja sam joj na to uvek odgovarala " ne predajm SUDBINI nesto sto mogu da promenim. Za mene je sudbina ako sa zaista "vise nista" nemoze uraditi, e tad odredjuje sudbina, Dici ruke od nekoga i reci "to je njegova sudbina" ZALOSNO...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: donacija organa
14.3.2013 7:41:50   
Verolina
Dano ti si divna osoba.
Dok sam ziva, bubreg bih dala samo clanu svoje porodice. Kad umrem, nista mi od tela ne treba, nek uzmu sta hoce.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Dana 72)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: donacija organa
25.4.2013 13:57:54   
lesica
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Moguce da je tema bez veze,ali tako peglam i nerviram se.
Evo o cemu se radi-pre neka tri mjeseca sam se on-line prijavila,poslali mi ljudi stapic za uzimanje uzorka DNK,ja poslala nazad i sad,ako nekom bude trebala kostana srz,i moja se bude podudarala pozvace me,bicu oko 5 dana u bolnici i OK.Ako sve budemo svi imali srece-nekom ce biti spasen zivot.Sad planiram da se prijavim i za donatore organa.Ne tripujem se da sam neki dobrotvor,ali me zanima zasto to ne moze i kod nas.Znam cucu kako je to skupo,pa ovo pa ono.Fakat je da se za slanje ljudi van na operacije placa puno,brdo doktora je na birou ili idu van.Zasto se niko stvarno ne pokrene i uradi ono sto treba? Mislite li da pretjerujem? I da-mi,sa najvecom stopom oboljelih od kancera imamo samo na tri mjesta aparate za zracenje,a onaj u Kamenici ko zmigavac-malo radi,pa ne radi.A proradio je u februaru.Sad ponovo ne radiuser posted image



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: donacija organa
25.4.2013 14:15:00   
Brand new mama
Izvini,nisam gledala-kazem:peglam i nerviram se:) Mene je licno briga da li ce da me boli ako cu da spasim nekog.Da tako razmisljam -ne bi se ni poradjala jer eto boli.Mislim,sve boli u zivotu-manje ili vise. A ako ce sutra neko i da proda moj organ-a sta da mu radim,moze i ovako,kao da ce neko da mi broji savove ako zaglavim u nekoj opakoj nesreci.U Bg su se radile transpaltacije i u osamdesetima,a imam utisak da ih sad manje nego onda.I to stalno slanje van-ne radi se ovo kod nAs,ne radi se ovo?Dobijemo aparate za mamografiju pa se ministrica sjeti da bi bilo dobro da traze pare od Japanaca i za obucavanje doktorauser posted image .OK ovo bi moglo i u probleme u Srbiji.
Prije deset godina mi je umro skolski od leukemije,slali su ga x puta za London,ljudi sa prosvetarskim platama,pa skupljanje para,a ovi im ne daju da skuoljaju van opstine-smijurija.. Umirace ljudi i djeca uvijek,ali zar ne moze da se nesto uradi da se bar olaksa pokusaj lijecenja

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: donacija organa
21.5.2013 21:22:40   
Bebilina
Registrovani sam davalac krvi, davala sam X puta i imam donorsku karticu za organe. Isto i mm.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: donacija organa
10.6.2013 20:40:48   
Maraj
jako humano

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: donacija organa
10.6.2013 20:43:31   
viking
Ja ne smem da dajem krv zbog operacije na srcu koju sam imala, često sam pomislila da tu karticu, ali nikako da je uzmem, u stvari i ne znam gde... Ali sam rekla mužu, ako mi se nešto desi, da me slobodno "razdeli"...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: donacija organa
8.1.2017 20:21:16   
emicaa
ova tema dugo nije aktivna,a ja u fazonu podizanja tema pa da i ovu.
Elem,dok sam cekala u bolnici za pregled nadjem brosuru u doniranju organa...izmedju ostalog vidim da se moze izabrati koje organe hocete donirate.Sokirala sam se kad sam vidjela da se moze donirati i koza.
Iskreno dio mene bi bio donator organa ali opet ima i onaj sebicni dio mene.
Uvijek se pitam kad bi ne daj boze bila u kriticnom stanju ko mi daje garanciju da me nebi iskljucili samo da bi mi povadili organe iako mozda imam sansu da se"vratim" user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: donacija organa
9.1.2017 9:26:39   
Sanjalicaaa
Emice, pa valjda ne rade to? user posted image
Meni je to ok, ali meni je problem sto bih ja non stop mislila o tome. Samo bih cekala sta ce mi se desiti, da ne kazem kada cu umreti. MM je pre par godina bio u fazonu da zavesta organe, i odustao je zbog mene. Inace on nema problem sa tim. Tada sam saznala da osoba koja zavesta organe dobije karticu ili narukvicu ili neku drugu oznaku koju uvek mora da nosi sa sobom. Ma, svaki put kad bih je videla ne bi mi bilo dobro. Ali ako bi se nekad ne daj Boze nesto desilo ne bih imala nista protiv da moja porodica donira moje organe. Ali pre toga, ne.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Donacija organa
9.1.2017 10:41:54   
emicaa
Pa Sanjalice nemam pojma dal rade ali bio bi me strah.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 9.1.2017 12:06:20 >


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Donacija organa
9.1.2017 17:08:43   
nata11
Ja cu zavestati organe uskoro ali samo odredjene. Pr. ne bih dala oci ne znam zasto user posted image . A inace svima iz okoline sam rekla, ako mi se nedaj boze nesto desi da nikako ne zelim citave organe stavljati pod zemlju da trunu.
Donaciju koze mozes uraditi i sada. Tokom bombardovanja je jedan decko iz komsiluka izgore ispod vozila i secam se da su mama i ljudi iz komsiluka davali, skidali im sa butina pod anstezijom.


_____________________________





(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Donacija organa
9.1.2017 18:04:23   
emicaa
ja bih dala bubrege,jetru,pluca.srce i mozak mislim da ne bih ali kao sto rekoh u meni i dalje ima onaj sebicni dio koji nije za donaciju uopste

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Donacija organa
18.11.2017 22:02:18   
mama Jo
Bas sam se pitala da li postoji ova tema 😊
Meni je to jako humano i razmisljala sam dosta o tome... mislim da cu da potpisem karticu.
Preporucujem vam da.procitate knjigu ,,Covek je coveku lek", bas je na ovu temu...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here