|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne napreduje
16.1.2014 21:46:10   
minnica
Nije malo, to je super! M pojede između 150 i 200g.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Beba ne napreduje
16.1.2014 22:17:35   
serpica
Ivamark ne brini to je dovoljno samo joj uvedi jos jedan obrok. a zar sisanje ne izaziva kontrakcije materice?user posted image meni su rekli da kad beba sisa stvaraju se kontrakcije. Ne znam...
Anci kao sto rekose devojke ako je beba ok spava,vesela,onda nemas razlog za brigu,koliko se secam ona je rodjena sa 3200 ne znam sa koliko ste izasle,ali eto za 4 meseca kad ste se poslednji put merile dodala je bar 3 kg od rodjenja ja mislim da to nije lose. Ako ti je za utheu moja starija je sa godinu dana imala 9900.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Beba ne napreduje
16.1.2014 22:17:51   
Tiziana
Dojenje izaziva kontrakcije materice i zato se ne preporucuje u trudnoci.moja drugarica je zbog toga izgubila bebu.
zaista mi nije namera bilo koga da uplasim,ali mislim da treba i to pomenuti,jer nije bas naivno.

A to sto beba pojede obrok od 300gr ne da nije malo,nego je mozda cak i puno.

Pozz.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Beba ne napreduje
16.1.2014 22:22:13   
lanatea
Moja beba ima 7 meseci i do sada je super dodavala na kilzai,rosila se 2300g u 8.mesecu a sada ima 7650g,na proslom merenju sam se zbrinula za 12 dana dodala samo 100g a porasla za mesec dana 3 cm. Doktorica kaze da je ok jer raste ali ja se brinem jer mi i dalje bljucka.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Beba ne napreduje
16.1.2014 22:25:17   
serpica
Lanatea ako se ne varam nakon 6.meseca beba dodaje manje nego u prvim mesecima,ustavri dodaje sporije.S obzirom da je rodjena ranije i sa malom kilazom ja mislim da je to ok,i moja deca vise idu u visinu pa nikad nisu bili buceuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu lanatea)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Beba ne napreduje
17.1.2014 10:38:12   
ivaMark
Hvala vam puno na odgovorima!
Ubacila sam joj odmah treci obrok tog dana!
Videcemo u ponedeljak rezultate.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Beba ne napreduje
17.1.2014 10:47:29   
Tiziana
Lanatea, beba sa 6m treba da udvostruci svoju kilazu sa rodjenja tako da ste vi i vise nego super!!!!

(odgovor članu lanatea)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Beba ne napreduje
17.1.2014 12:15:40   
Snelle
IZVORNA PORUKA: ivaMark

pojede za obrok oko 300gr hrane,



user posted image Ivo, moj bebac je stariji i plus dečak, al sigurno ne pojede toliko! To je baš puno! Nisu oni nju dobro premerili.


< Poruku je uredio Snelle -- 17.1.2014 12:16:55 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2014 21:05:24   
lanatea
Tiziana,hvala! Ja jedino brinem jer bljucka pa se plasim da ne dodaje malo. Videcemo sledece nedelje koliko je dodala za mesec dana.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2014 23:17:42   
Tiziana
Znam lanatea,evo ja imam 'bebu' od 4,5 godine i opet kidam zivce kad mrljavi sa jelom.i sto puta kazem da necu da se nerviram pa se opet nerviram!!!user posted image

(odgovor članu lanatea)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Beba ne napreduje
20.1.2014 23:33:25   
Tiziana
Hocu da kazem mozda nije ista analogija,ali kad prestnes da vodis racuna koliko mesecno dobija na kilazi,onda pocnes da brines ako ne ne jede kako treba,iako je sa kilazom ok. mislim da sve mame stalno brinu nesto oko hrane ili dobijanju na kilazi i uz sve pokusaje da iskuliraju,ne ide im-namuser posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Beba ne napreduje
21.1.2014 17:11:57   
ivaMark
Evo vesti iz savetovalista: beba je napredovala po merenju oko 250gr... Nekako mi je to mnogo, hahahha. Dosta toga sam joj promenila u ishrani.
Hvala vam puno na pomoci, da nema vas ne znam sta bih jer ovde bas i nisu reciti u objasnjavanju sta, kada i kako treba user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Beba ne napreduje
21.1.2014 17:24:12   
serpica
Iva mark vidis da je sve okuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Beba ne napreduje
21.1.2014 18:26:53   
minnica
Super, IvaMark! user posted image Šta su ti rekli za dojenje?

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Beba ne napreduje
21.1.2014 19:56:12   
World
Bravo za bebu user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Beba ne napreduje
27.2.2014 23:58:44   
ikacc
Pozdrav svima.
Ne znam na kojoj temi da pocnem da pisem o problemu jedne bebe . (nije moja)

Majka je jako zabrinuta vec dva meseca.
Od samog rodjenja mama nije imala puno mleka, trudila se koliko moze da ga zadrzi , ali ima puno strsnih situacija. Gubila je mleko i izgubila, presli su na Humanu. Prihvatila je lepo, nije pila bas koliko treba ali u sustini pila je. Medjutim mozda posle dve nedelje od jednom ga nece,povrati kad god pije, povraca u mlazu, gladna je, place, ali humanu nece... Otisla lekaru rekli su da promeni mleko , uzela je nan valjda, pila je dan dva i opet nece, opet joj kazu da menja i uzela bebelac, opet isto , beba je dodala samo 750grama i 1cm duzine. Od tada pa do pre par dana njoj samo preporucuju da menja mleka, vise neznam sta je sve uzimala, na kraju joj preporucili aptamil hipoalergijsko, i sa njim je kratko trajalo. Nikada ne popije koliko treba.
E sada, isla je kod svih mogucih lekara i svi kazu da je beba zdrava i dobro, otisla je i htela da ostane u bolnici , medjutim oni kazu nema potrebe beba je zdrava. menjajte mleka.
Koliko ja znam, bas i ne valja da se puno menjaju mleka, ali ajd, kad nece mora da proba. Na kraju je uzela kravlje,i beba ga lepo prihvatila i lepo pije, ne povraca , ali sada ima jakih problema sa stolicom.
Kaze da place, ne moze da se iskaki, sva pomodri , napinje se i nece. Beba 6.marta puni 2 meseca. Pomozite , dajte savete sta da radi jedna neutesna majka. Sva je rasejana ima i drugih problema dozivece nervni slom.
Kada su privatno radili krvanu sliku, mokracu, puls, sve zivo proverili sve je bilo ok, osim malo uvecanih leukocita?

Da li neko ima dobar savet sta ciniti?

Hvala svima unapred i izvinjavam se ako sam promasila temu.

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Beba ne napreduje
28.2.2014 0:27:19   
ikacc
zar nikog nema za neki savet?

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Beba ne napreduje
28.2.2014 0:31:25   
bubulence
izgleda da nema... na zalost ni ja ti necu biti od velike pomoci ali ajde da se nadamo da doktori najbolje znaju i da je sa bebom stvarno sve u redu...
mislim da je rano za kravlje mleko ali ako ne postoji drugo resenje... mozda da uvede neke probiotske kapi...
moja cerkica je isto jako povracala od vecine tih ad mleka ali je ipak i napredovala sve vreme... a kada smo presli na bebelac prestala je i da povraca...

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Beba ne napreduje
28.2.2014 0:42:49   
ikacc
Hvala bubulence, ali njoj ne pomaze nijedno, od svih je isto, znam da je rano i ona je svesna ali nezna sta drugo da radi, ali sada je muci i stolica- ne moze da kaki normalno.

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Beba ne napreduje
28.2.2014 1:26:13   
Sanchy
Ikacc ne verujem da cu biti od pomoci jer nisam imala taj slucaj niti poznajem nekog,,ono sto znam jeste da je za kravlje mleko rano,ne znam da li je probala Novalac IT to je za bebe koje imaju zatvor ili Novalac AC to je formula za bebe sa grcicima i drugim problemima sa varenjem.,ako jeste ne znam,javice se neko ko ce dati bolje smernice,,pomislila sam da mozda ima intoleranciju na laktozu ali taj test su joj dr verovatno radili..jos nesto 750 g nije malo,,moj bebac je u prvom mesecu napredovao oko 500g i uvek je kasnije napredovao izmedju 500 i 800g,nista mu ne fali..Takodje postoji i sojino mleko tu ce ti Torbica bolje pomoci ako vidi pitanje,ono se daje deci koja imaju intoleranciju na proteine kravljeg mleka e sad od kog uzrasta sme,ne znam tacno..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Beba ne napreduje
28.2.2014 1:33:26   
pocahontas
mozda da proba da joj razblazi kravlje mleko sa vodom...2/3 kravljeg, 1/3 vode, dok se stomacic malo ne privikne...to je samo ideja, pricam napamet, nisam bila u takvoj situaciji.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Beba ne napreduje
28.2.2014 6:59:00   
serpica
Ikac ja znam za jednu bebu koja je preveremno rodjena i koja nije htela ni jedno mleko cak ni majcino,narucivali su iz Svajcarske ko zna sta i nista nije pomoglo beba nije htela n da okusi,ni sojino ni pirncano ali bas ni jedno.ne znam da li ces da verujes da su oni sa mesec dana njoj uveli kasice jer nije bilo izgleda da beba bilo sta pojede...ni dan danas ne pije mleko a vec je devojka od 18 god.Nisam te utesila,ali cisto da vidis sta se sve desava...kravlje mleko moze da izazove anemiju kod tako malih beba a i bubrezi nisu dovoljno jaki da pretrpe to opterecenje,neka proba sa nekim HA mlekom i neka joj daje na kasiciu znam da je tesko ali nek proba.I moj bebac je odbijajo dosta mleka,povracao je stalno ja sam mu uvela cvrstu hranu sa 3 meseca i sad pije mleko samo dok spava,refleksivno vuce i popije celu flasicu,moze i tako da proba...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Beba ne napreduje
28.2.2014 7:09:46   
milicicak
Ikacc, prvo 750 g za mesec dana nije malo, T je toliko napredovala u proseku mesecno. Drugo, ne mora svako dete da pije mleko u kolicini koja he data na tablici na konzervi.
Ako su uradilu ks i leukocitnu formulu neka proveri da li su eozinofili poviseni, to moze da bude znak da ima alergiju. U tom slucaju neka proba Novalac Allernova AR. Iz stolice moze da uradi analizu za netoletanciju na laktozu. Mada ne verujem da ima alergiju na pkm(proteine kravljeg mleka)
Sojino mleko nikako ne bi trebalo da pije pre godinu dana, u njemu nema dovoljno vitamina B i kalcijuma, a ako je alergicna na kravlje mleko problem ce se samo pogorsati (cesto su deca sa alergijom na pkm alergicna i na soju)
Mislim da joj ostaje samo da menja AD mleka dok ne nadje neko koje bebi odgovara ili da predje na dvotrecinsko kravlje... problemi sa stolicom su ocekivani dok se stomacic ne navikne...
nadam se da su doktori u pravu i da je sa bebom zaista sve u redu

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Beba ne napreduje
28.2.2014 11:30:02   
ikacc
HVALA VAM zene puno.

Ja sam joj rekla za prvi mesec da i nije tako lose, i moja mala nije bila nesto jesna, ali je ipak pila i ja sam dojila.

NO. pitam je nocas da li je i koliko pila APTAMIl, kaze pila je po 20-30gr. nekad i 60 gr. ali je za 5 dana dodala samo 40gr. kao ne napreduje i onda su joj zato rekli da opet menja.

Menjala je , uzimala sve koje znala, i nan i Novalac i Bebelac i nznm sta sve, e sada ne znam tacno da li je probala NOVALAC Allernova, pitacu je i kazacu joj za vase savete. Hvala vam puno.

Za sada pije lepo kravlje naravno razblazeno, ali se muci sa kakom.

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Beba ne napreduje
28.2.2014 11:32:11   
ikacc
Da li se zna, ja se ne secam , koliko beba sa 2 meseca treba da popije za obrok? Ona kaze nekada joj da i po 90gr. meni se cini da je to mnogo.. ne secam se..

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here