|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 14:58:43   
minavb
Cula sam to za Nemacku, skoro mi je neko pricao.Mislim da se u ovoj temi akcnenat ne stavlja na bolovanje i novcanje nadoknade, vec na gomilu pregleda i terapija koje mi u Srbiji imamo, i na to da se tako retko gde radi. 

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 15:05:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Bas na RR ima mnogo trudnica koje imaju problema, ni jedna jedina ne preteruje i ne pravi od sebe bolesnika.


Nije uredu da odgovaras na ono sto mislis da sam mozda htela da kazem, nego na ono sto sam napisala. Rekla sam da imam problem sa stavom DOKTORA, a ne trudnica, i nisam ih ni spomenula u tom kontekstu.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 15:13:00   
minavb
Ma ko tebi sta kaze? Urbana je bas te reci upotrebila u svom postu, da se kod nas od trudnice pravi bolesna zena ili nesto slicno,nema to veze sa tobom. Njen post me iznervirao jer je provukla da su trudnice tamo superzene a da mi ovde izmisljamo nekakve kontrakcije i otvaranja koja tamo uopste ne postoje.
Ima kod nas jedan drugi problem. Cesto, privatni lekari u zelji da dodju do vece zarade, zabrinutim i medicinski neobavestenim roditeljima napune glavu svakakvim glupostima pa ljudima uzimaju pare za suvisne i invazivne dijagnosticke metode, kao i terapije koje im uopste ne trebaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 15:14:31   
Anoniman
Mislila sam da se tvoj odgovor odnosio na moj post i konstataciju da doktori prepisuju bespotrebne lekove jer ih mrzi da rade analize, a s druge strane, sto ti kazes, privatni rade obrnuto. Izvini.

< Poruku je uredio Nedja -- 23.1.2010 15:20:40 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 15:21:14   
Zoka81
Sto se tice pregleda isto sam vec pisala o tome, svake 4 nedelje se ide na kompletan pregled, ja na primer svake 4 nedelje do 5 medeca dajem krv, urin i ultrazvuk to je ta procedura ako me nesto boli ili primetim nesto sto mi nije jasno mogu svakog trenutka da odem opet ali to su onda hitni slucajevi. Dosta toga placa se extra i to nas ovde jako nervira, tolike pare za zdravsteno i onda jos sve ekstra mora da platimo. Nikad nisam cula da neko uzima onve taj utrogestan ili dobrostan ili kako se to zove ako je sa bebom sve u redu.

Ima dosta dobrih stvari a i dosta losih takodje dobrih i losih doktora, ja sa par promenila dok sam naisla na jednog koji mi odgovara, on malo to na staromodan nacin radi ali je jako oprezan i to mi se svidelo, puno dr gleda samo pare i silne vakcine sam dobila kod proslog da mi sad krv nsto nije u redu, proizvodi neka antitela sto ne bi smelo pa moj sadasnji dr hoce da tuzi ovog proslog, ima cure svega i svacega i ovde ako dr ne valja. Prednost je samo sto je zakon na strani trudnica pa ako nesto zabrljaju i to se otkrije tesko njima i svima. Cula sam da nasi dr u Srbiji imaju vise pojma od svih ostalih ali da nemaju sredstava da rade i ja verujem nasim dr nije da nije, ja bi volela da ima ovde neki dr koji je strudirao i doktorirao nu Srbiji, znam da bi sve bilo drugacije nego kod svaba. Ne znam stvarno sta da mislim kad samo ovu metodu ovde poznajem.
Jednom sam samo bila kod zenskog dr kod nas i to kod dr Parovica u Pancevo i rekla sam nikad vise kod njega, kad je cuo da sam iz Nemacke odma si mu euro video u ocima, ma katastrofa. Ovde tako loseg dr nema!!!!!! To sam sigurna!

Od 6 meseca se ide svake 3 nedelje na kontrolu i u 8 mesecu svake nedelje mislim.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 15:26:29   
Delijagirl
Ja drage moje zene vam savetujem da pogledate dokumentarni film Pregnant in america zaista je odlican bar po meni... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 15:37:01   
minavb
IZVORNA PORUKA: Nedja

Mislila sam da se tvoj odgovor odnosio na moj post i konstataciju da doktori prepisuju bespotrebne lekove jer ih mrzi da rade analize, a s druge strane, sto ti kazes, privatni rade obrnuto. Izvini.

Ne bih ni pisala u ovoj temi da urbana nije napisala da tamo kontrakcije, otvaranja i skracivanja glica i sl ne postoje. Samo treba da prelista par tema na RR u kojima trudnice i trudilice pisu sta ih sve muci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 15:42:57   
*Alexx*
Ja Urbanin post uopšte nisam tako shvatila.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 15:46:23   
Ana RR
Ni ja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 15:46:59   
Zoka81
Svasta pa ne razumem sto toliko raspravljate, svako ima svoje misljenje i o misljenjima i ukusu ne treba raspravljati. Ne razumem sad nista!!!! Necemo bre da se svadjamo

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 15:52:27   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Zoka81

Svasta pa ne razumem sto toliko raspravljate, svako ima svoje misljenje i o misljenjima i ukusu ne treba raspravljati. Ne razumem sad nista!!!! Necemo bre da se svadjamo


Apsolutno.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 16:05:05   
viking
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja Urbanin post uopšte nisam tako shvatila.



Ni ja, žena je samo rekla kako je tamo a kako je ovde, i sve što je rekla je istina.
A čak i da nije istina, nema potrebe za brecanjem, ne razumem zašto je tako teško normalno razgovarati... Zašto se svaki post percipira kao provokacija?

A da ne skrećem sa teme, moja kuma se porodila u Engleskoj i kaže da tamo uopšte nema krivih i iščašenih kukova kod beba, prosto je genetski tako, pa se tamo bebama uopšte ne stavlja onaj široki povoj...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 16:09:48   
minavb
A ko se sa kim posvadjao?

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 20:07:56   
Urbana
IZVORNA PORUKA: minavb

Ma ko tebi sta kaze? Urbana je bas te reci upotrebila u svom postu, da se kod nas od trudnice pravi bolesna zena ili nesto slicno,nema to veze sa tobom. Njen post me iznervirao jer je provukla da su trudnice tamo superzene a da mi ovde izmisljamo nekakve kontrakcije i otvaranja koja tamo uopste ne postoje.
Ima kod nas jedan drugi problem. Cesto, privatni lekari u zelji da dodju do vece zarade, zabrinutim i medicinski neobavestenim roditeljima napune glavu svakakvim glupostima pa ljudima uzimaju pare za suvisne i invazivne dijagnosticke metode, kao i terapije koje im uopste ne trebaju.


Ovaj prvi deo mozda je tako zvucao, ali mi nije bila namera da to kazem.
Ali ovaj drugi deo posta je ta sustina koju ja odavno zelim da cujem od nekog tamo. 
A slozices se da se time stvara ta "panika" i taj subjektivni osecaj da je trudnoca bolest posebno za nas koje zivimo u Holandiji, jer kao sto vidis i druge clanice koje zive ovde to potvrdjuju.

A ja znam ne mali broj i obrazovanih zena ( obavestene ili ne? edukovane ili ne?)  kod nas koje su se otvarale, pile lekove, pa se porodadjale 7-10 dana nakon termina indukcijom. Mislim zar je to normalno user posted image

Samo da dodam neko je zaboravio reci da kontrolisemo i hemoglobin u trudnoci, a i  pijemo folnu kiselinu u prvom tromesecjuuser posted image


Ne bih ni pisala u ovoj temi da urbana nije napisala da tamo kontrakcije, otvaranja i skracivanja glica i sl ne postoje. Samo treba da prelista par tema na RR u kojima trudnice i trudilice pisu sta ih sve muci.


Ja nisam cula, verujem da postoji sigurno, ali ni priblizan broj onom koji postoji kod nas.

IZVORNA PORUKA: Zoka81
Svasta pa ne razumem sto toliko raspravljate, svako ima svoje misljenje i o misljenjima i ukusu ne treba raspravljati. Ne razumem sad nista!!!! Necemo bre da se svadjamo


Ne ja samo iz svog ugla, moja optika, za diskusiju sam uvek spremna i ja se nisam ni sa kim svadjala. E sad ne znam mozda neko ne razume srpski sa "dutch" akcentom user posted image .


< Poruku je uredio Urbana -- 23.1.2010 20:14:11 >


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 21:03:55   
Verus
Ovo je i moja prica od pre dve nedelje....sada mirujem do kraja trudnoce.  Plan mi je stvarno bio da radim do samog kraja.  Osecala sam se odlicno, nisam imala mucnine, nisam dan propustila posle do evo 7og meseca.  Mada, bilo je dana gde bih stajala na poslu po 8 sati (radim u najvecoj bolnici u drzavi, i non stop ima posla, znaci ne stajemo ceo dan osim da jedemo 30min.), pa onda stojim kuci dok pravim veceru, ves itd.  Bilo bi dana kada bih se osecala dobro, pa bih jos otisla u teretanu na 30min. hodanja na traci ili bicikla, sve u cilju lakog porodjaja....pa sam jbg preterala...ipak sam se preforsirala a treba voditi racuna malo vise o sebi u trudnoci, eto, bar da sam se na poslu malo vise pazila. 
Znaci, da imamo 12 nedelja trudnickog-e sad, ja cu vec tih 12 nedelja da iskoristim lezeci do porodjaja-evo kako onda stvari idu: Posto je ovo "vanredno" stanje, i zdravstveni problem (a ne zato sto mi se eto, ne ide da radim), dr. zahteva produzenje blovanja.  I mozes dobiti do 26 nedelja.  Puno zena ne moze da uzme vise od 12 nedelja, ne zato sto nece, nego zato sto ne mogu da priuste da budu toliko odsutne, jer to nije placeno odsustvo (AKO Imate dovoljno skupljenog bolovanja i godisnjeg, onda bi bilo placeno).  Tako da cu ja uzeti bar 6 nedelja, a videcu da mi dr. da i 10 nedelja posle porodjaja-sto znaci da cu ukupno biti nekih 5 meseci odsustna sa posla.
Ja sam preko jedne kompanije uplacivala svakog meseca tzv polu invalidsko, koje se koristi u bilo kojoj situaciji u kojoj ne mozes da radis, tako da cu ja imati primanja svaki mesec....nekih 400 dolara manje, ali dobro, preguracemo, jer ipak, zivimo od plata. 

Slazem se da zena ne treba da ide odmah na trudnickog, pogotovo ako je to zato sto joj se ne radi, pa laze komisiju (jbg nikome se ne ustaje rano i ide na posao pa moramo), ali lepo je da ne moras raditi bar taj zadnji, deveti mesec, da se zena odmori, opusti, pripremi za porodjaj, i mislim da je realno da bude kuci sa bebom nekih 6 meseci...
IZVORNA PORUKA: indy_25

Evo ja sam vozila biciklo od pocetka trudnoce dva puta dnevno po pola sata jer su mi ovdje ovo doktori rekli da je to dobro i da smijem sve do 9 mjeseca a sina sam vozila na bicikl u skolu dodatni teret. i tako osjecala sam se super i radila sam i kucne poslove i isla kupovinu sve do prekjuce kad sam se zamalo porodila bas iz tog razloga sto sam se previse umarala. E od sada samo lezim i nista ne radim.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 21:14:07   
Verus
Uf, ovo je VELIKI propust...80% trudnica nema simptome urinarne infekcije, a ona moze dovesti do pobacaja tj do ranog poroda i gubitka bebe....U SAD se ovako radi:  do 28 nedelje se ide na kontrolu jednom mesecno.  Svaki put se radi:
-pregled urina na bakterije, na proteine (zbog preklampsije)
-kontrola pritiska i rada srca
-slusanje bebinog srca (aparatom koji je kao mali UZ-stavi se gel, nadje beba i dr. proveri br. otkucaja u minuti)
-merenje stomaka

Posle 28 nedelje ide se na svake 2 nedelje (ja sam sada u toj fazi), i sve ovo navedeno se radi svaki put.

I posle 36 nedelje se ide jednom nedeljno.  UZ se ne radi svaki put, radi se na pocetku trudnoce, oko 20te nedelje ekspertni i naravno onaj u 12 nedelji sa double testom, i onda negde ja mislim u 8 mesecu da se vidi beba, proceni velicinica, proveri plodova voda itd.  E sada, sve zavisi od zdravstvene istorije zene: ja sam imala LEEP (deo grlica uklonjen), tako da su me odmah cesce proveravali.  Imala sam do sada jedno 10tak UZ, i imacu ih jos, imam sledeci 2 Feb. gde ce mi opet meriti grlic i pogledaju bebu, medjutim ne mere je svaki put.  Zadnji  put je merena u 19 oj nedelji.  Doktor moze veoma lepo reci po merenju stomaka da li beba raste.  Meni je recimo bio 22 cm pretprosli put, a 29cm u sredu-tako moze da vidi da li si u granicama (svaka nedelja ima raspon normalne velicine, i ako je stomak premali ili prevelik, onda mogu da zahtevaju UZ da vide zasto).  I dalje smatraju da ne treba raditi UZ previse cesto...mada mnogi tvrde da oni nisu stetni. 

IZVORNA PORUKA: indy_25

Ovo sto urbana govori za trudnice u NL je sve istina. Ne praktikuju nikakve lijekove trudnoci i stvarno su opsteni sto se tice trudnica. Ja kada sam rekla svojoj babici da sam imala spontani i da sam sa drugim djetetom morala piti lijekove da bi odrzala trudnocu ona je meni rekla da oni ne daju nikakve lijekove trudnicama i ako bi trebao biti pobacaj ponovo tako treba da bude jer kao nesto onda nije redu s plodom. A svega tri puta rade UZ cijeloj trudnoci. I ja idem skolu i to biciklom sada vise necu jer sam imala kontrakcije. Kada sam pitala bolnici da mi daj nesto protiv kontrakcija oni s rekli da ovdje nista ne daju. Urin se trudnicama ne kontrolira kao obaveza ,izuzev ako sama osjetis da ti je nesto odes kod doktora opste prakse i radis urin. To je za mene bas glupo jer nemoras ni da osjetis a da imas urinarnu infekciju a to nije dobro trudnoci.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 21:18:55   
Verus
Joj strasno....ne znam zasto tvoja snaja nije isla u Health Department?  To je ustanova za siromasne i ove bez osiguranja?? Ja ga nisam imala prve dve godine, pa sam otisla tamo i platila samo 10 dolara za ginekoloski pregled i lekove za gljivicnu infekciju.  To je malo bilo neozbiljno od nje...ima nacina da se i ovde dobije sve iako nemas osiguranje...
IZVORNA PORUKA: minavb

Po meni je svako zaceto dete malo cudo i za njega se vredi boriti, naravno, ako mama zeli da ga zadrzi. Zato mislim dami ne gresimo bas nigde sto se trudimo oko trudnica.
Moja skolska zivi u Parizu, radi kao medicinska sestra u privatnoj klinici u kojoj su joj i vodili trudnocu. Vodiliu ovom slucaju znaci jednom pregled na UZ i jednom brisevi. U 8. mesecu rodila je mrtvu devojcicu, niko ne zna zasto. Sestrina dobra prijateljica iz Londona je dva puta pregledana u trudnoci. Jednom da se trudnoca utvrdi, jednom u sestom mesecu. Rodila je devojcicu sa Daunovim sindromom. Mojoj snaju u Cikagu nisu dali terapiju za hipertenziju u trudnoci, jer nije imala osiguranje. Moja bratanica se rodila sa prosirenim ureterima, jednim bubregom van funkcije i jednim sa 30 % funkcije. Eto to su vam trudnoce u inostranstvu za koje ja znam. Ne vidim da oni ista rade bolje i pametnije od nas.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 21:28:48   
indy_25

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Uf, ovo je VELIKI propust...80% trudnica nema simptome urinarne infekcije, a ona moze dovesti do pobacaja tj do ranog poroda i gubitka bebe....U SAD se ovako radi:  do 28 nedelje se ide na kontrolu jednom mesecno.  Svaki put se radi:
-pregled urina na bakterije, na proteine (zbog preklampsije)
-kontrola pritiska i rada srca
-slusanje bebinog srca (aparatom koji je kao mali UZ-stavi se gel, nadje beba i dr. proveri br. otkucaja u minuti)
-merenje stomaka

Posle 28 nedelje ide se na svake 2 nedelje (ja sam sada u toj fazi), i sve ovo navedeno se radi svaki put.

I posle 36 nedelje se ide jednom nedeljno.  UZ se ne radi svaki put, radi se na pocetku trudnoce, oko 20te nedelje ekspertni i naravno onaj u 12 nedelji sa double testom, i onda negde ja mislim u 8 mesecu da se vidi beba, proceni velicinica, proveri plodova voda itd.  E sada, sve zavisi od zdravstvene istorije zene: ja sam imala LEEP (deo grlica uklonjen), tako da su me odmah cesce proveravali.  Imala sam do sada jedno 10tak UZ, i imacu ih jos, imam sledeci 2 Feb. gde ce mi opet meriti grlic i pogledaju bebu, medjutim ne mere je svaki put.  Zadnji  put je merena u 19 oj nedelji.  Doktor moze veoma lepo reci po merenju stomaka da li beba raste.  Meni je recimo bio 22 cm pretprosli put, a 29cm u sredu-tako moze da vidi da li si u granicama (svaka nedelja ima raspon normalne velicine, i ako je stomak premali ili prevelik, onda mogu da zahtevaju UZ da vide zasto).  I dalje smatraju da ne treba raditi UZ previse cesto...mada mnogi tvrde da oni nisu stetni. 




E tako ti je to ovdje Verus apsolutno niti jednom mi nisu trazili da radim urin sto je meni bilo van pameti. Jer je to meni vrlo vazno za jednu trudnicu ali eto zato i kazem da sam prepustena samoj sebi. A kad sam vodila trudnocu sa sinom u Bosni radila sam urin svaki mjesec.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 21:41:14   
Verus
indy, ovde u apotekama u slobodnoj prodaji ima oni stapica za kontrolu mokrace (urin dipstick), jel imas ti to tamo? Ovde koristi neku Bayer  marku, Multistix-a Bayer je evropski, pa mora biti i tamo.  Tako mozes nastaviti sama sebi da kontrolises mokracu.  Ako nadjes visok nivo proteina (1+ ili vise), i ako imas nitrata u mokraci-odmah kod dr.  Proteini + visok pritisak su znaci preklampsije, a nitrati u mokraci obicno znace i prisutnos bakterija....

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 21:44:26   
Lu
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ako nadjes visok nivo proteina (1+ ili vise), i ako imas nitrata u mokraci-odmah kod dr.  Proteini + visok pritisak su znaci preklampsije,

Verus jeste off ali samo da pitam ,šta je preklampsijauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 21:59:13   
Anoniman
Lu imaš draga ovde

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 22:12:42   
Lu
Joj ja sam nešto očito pobrkalauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 22:21:25   
indy_25

IZVORNA PORUKA: Verus RR

indy, ovde u apotekama u slobodnoj prodaji ima oni stapica za kontrolu mokrace (urin dipstick), jel imas ti to tamo? Ovde koristi neku Bayer  marku, Multistix-a Bayer je evropski, pa mora biti i tamo.  Tako mozes nastaviti sama sebi da kontrolises mokracu.  Ako nadjes visok nivo proteina (1+ ili vise), i ako imas nitrata u mokraci-odmah kod dr.  Proteini + visok pritisak su znaci preklampsije, a nitrati u mokraci obicno znace i prisutnos bakterija....


Verus hvala draga na savjetu. Radila sam ja urin na moj zahtjev prije dva mjeseca kod kucnog doktora. I imala sam bakterije ali sam pila eritromicin i nemam vise bakterija a tada isto nisam osjecala simptome nego sam samo htjela da provjerim urin jer znam da je to vazno za trudnicu. Nego sam ja htjela da kazem da babica koja mi vodi trudnocu nijednom nije zatrazila da radim urin niti briseve a svega sam imala samo 3 puta Uz i dva puta vadila krv i to je to za cijelu trudnocu. E kada sam zaglavila bolnici odradili su mi sve pretrage. Htjela sam reci da ne rade preventivno preglede ovdje nego tek kad se nesto desi onda vec moze da bude kasno.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 22:21:59   
Verus
aha, eno dole tema....pa bolest sto se javi u trudnoci pa dodje do ranog poroda, a majci se mogu ostetiti bubrezi i jetra itd...dosta opasno, ali da se kontrolisati AKO se otkrije....
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ako nadjes visok nivo proteina (1+ ili vise), i ako imas nitrata u mokraci-odmah kod dr.  Proteini + visok pritisak su znaci preklampsije,

Verus jeste off ali samo da pitam ,šta je preklampsijauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice i porodilje u svetu
23.1.2010 23:02:25   
Urbana
IZVORNA PORUKA: indy_25
E tako ti je to ovdje Verus apsolutno niti jednom mi nisu trazili da radim urin sto je meni bilo van pameti. Jer je to meni vrlo vazno za jednu trudnicu ali eto zato i kazem da sam prepustena samoj sebi. A kad sam vodila trudnocu sa sinom u Bosni radila sam urin svaki mjesec.


Ja jesam jednom dobila da uradim mokracu. E sad ja sam imala krvarenje odnosno slabu menstruaciju 5 meseci, pa sam mozda zato dobila da uradim jednom i mokracu. Inace doktorka Poljakinja kad sam joj rekla nakon 6 dana sto sam napravila test i konstatovala da sam trudna da imam krvarenje, ona mi rekla da je sigurno spontani i da sacekam 15 dana jer su hormoni prisutni pa da napravim ponovo test user posted image . Mm zagraktao pa smo odmah dobili UZ ( za dva dana ) gde je konstatovano da je sve uredu, a g-dju doktorku ( kucni lekar ) nisam nikad vise videla, sta je bilo da li je dobila otkaz ili je nesto drugo u pitanju nisam saznala.
U prvoj trudnoci sam imala tri UZ, a u drugoj samo jedan.

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Uf, ovo je VELIKI propust...80% trudnica nema simptome urinarne infekcije, a ona moze dovesti do pobacaja tj do ranog poroda i gubitka bebe....U SAD se ovako radi:  do 28 nedelje se ide na kontrolu jednom mesecno.  Svaki put se radi:
-pregled urina na bakterije, na proteine (zbog preklampsije)
-kontrola pritiska i rada srca
-slusanje bebinog srca (aparatom koji je kao mali UZ-stavi se gel, nadje beba i dr. proveri br. otkucaja u minuti)
-merenje stomaka

Posle 28 nedelje ide se na svake 2 nedelje (ja sam sada u toj fazi), i sve ovo navedeno se radi svaki put.

I posle 36 nedelje se ide jednom nedeljno.  UZ se ne radi svaki put, radi se na pocetku trudnoce, oko 20te nedelje ekspertni i naravno onaj u 12 nedelji sa double testom, i onda negde ja mislim u 8 mesecu da se vidi beba, proceni velicinica, proveri plodova voda itd.


Ovako je i kod nas, osim sto iskljucis mokracu.
Za UZ cula sam da je i ovde ovako, mada je u moje vreme bio jedino obavezan onaj u 12 nedelji i nijedan vise ako je sve OK.


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here