|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako vaša beba spava?
8.5.2013 12:13:43   
Misha i Ljisha
ja ne susim kosu fenom uopste a imam dugu kosu. Zimi isto na posao idem mokre kose. Svi me gledaju ko budalu i meni je non stop vruce. Ali mm isto obrnuto. Stalno ga boli glava pati od promaje i td. Ja sam dete sa salasa a on je gradski fini deran a izgleda ova moja povukla na njega plus svi mi zvocaju ako je meni toplo ne mora da znaci da je njoj. Ali ja stvarno nisam merodavna za hladnocu i toplotu user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Kako vaša beba spava?
8.5.2013 12:14:45   
Misha i Ljisha
a bilo bi zgodno da spava na stomaku jer bi podrigivala sama i izbacivala vazduh, plus ne bi se trzala na razne zvuke i tako. Ima sve to svojih prednosti

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Kako vaša beba spava?
8.5.2013 17:40:27   
nina26
pa sta znam, ja se vodim politikom ako je meni vruce, onda je i njoj sigurno, i uvek ogurne pokricac sa sebe...ne znam mozda gresim....recice mi kad porasteuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Kako vaša beba spava?
10.5.2013 6:34:07   
Misha i Ljisha
doktorka mi juce rekla pravilo jedan rukav duze. Kaze ako ja imam kratke rukave njoj mogu tri cetvrt tj da joj zavrnem malo duge. A kaze da je meni toplo nocu jer sam dojilja i da ne mora da znaci da je stvarno toliko vruce user posted image tj da ne znaci da je bebcu vruce. A ja se sva preznojah nocu pa jos otvaram prozore hahahah.. Tako da eto jedan rukav duze.


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Kako vaša beba spava?
8.5.2014 8:57:41   
Diabla
Ja sam od pocetka stavljala na bok, jedan put na lijevi, drugi put na desni. I onda je poceo da se buni. Stenje i grci se. Stavim ga na stomak (a veliki sam bila protivnik stavljanja bebe na stomak, D je iskljucio spavao na ledjima), on se umiri i divno spava. Tako pokusava nocu da ga prevarim na bok, ali nakon sat vremena krene da se izvija, grci, prebacim na trbu i super spava.

E ono sto me brine, sta ce biti ako ga legnem u kolica kad budemo setali? Kako je lezati u auto-sjedite, ono jaje, ako se navikne na stomak? Da li ce to praviti problem?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Kako vaša beba spava?
8.5.2014 9:00:10   
Peace*
Meni je Luka spavao na stomaku i dok je bio baš malen, pa su i kolica bila skroz ravna (nisam koristila jaje za kolica) i u kolicima je često ležao na stomaku. Posle je to prosto promenio sam, i počeo da spava na leđima svuda.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Kako vaša beba spava?
8.5.2014 9:06:50   
Didy
IZVORNA PORUKA: Diabla

E ono sto me brine, sta ce biti ako ga legnem u kolica kad budemo set_ali? Kako je lezati u auto-sjedite, ono jaje, ako se navikne na stomak? Da li ce to praviti problem?


Viđala sam bebe koje se voze u kolicima i leže na stomaku. Ne vidim problem ako su kolica skroz ravna.
Ako voli da se vozi autom, verujem da se neće buniti u sedalici, obično bebe vole vožnju (Sofija je urlala i vrtštala dugo, uopšte nije volela, ne znam nijednu drugu bebu koja je kukala u autu).
Nemoj tako daleko da projektuješ, možda će već posle tri dana hteti samo na leđa ili na bok. Menja se kod njih sve tako brzo.

< Poruku je uredio Didy -- 8.5.2014 9:07:59 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Kako vaša beba spava?
14.5.2014 20:14:55   
anci kv
dunda na boku ili na leđa. Na stomaku je zaspala samo jednom

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 7:40:13   
Misha i Ljisha
Ja sam videla nogice bebici koja stalno spava na stomaku i iskreno ne znam da li ce se to ispraviti ali njemu su stopala ka napolje okrenuta stalno. Od pocetka je spavao na stomaku. Ja nisam nikad D stavila na stomak da spava, na boku je spavala ali cim je pocela da se okrece odmah je na ledja. A sad...Sad spava da kazem i sedecki u krevecu, izprevrce se najstrasnije, mislim da joj ni moj veliki krevet nije dovoljan, u krevecu se sva jadna izudara, ali ja ne odustajem od kreveca a i tako ce se navici valjda da se ne okrece kao ventilator.user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 12:50:15   
Sanjalicaaa
Bas sam o ovome razmisljala sinoc kad evo teme. Do kada ste stavljale bebu na bok? M i LJ je rekla dok nije pocela da se okrece sama, ali koliko je to meseci otprilike? Moja ima 3 meseca i okrene se na ledja kad ga ne podbocim jastukom ili peskirom. Preko dana ga stavim na ledja da spava ali preko noci me je strah da ne bljucne, a spavamo cele noci i on i ja, ne budimo se :)

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 12:52:58   
Klarita
Nikolaj najcesce na stomaku. Kad je na bok, budi seuser posted image A, ostavljam ga i na ledjauser posted image
Klara spavala uglavnom na ledjima

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 12:54:58   
dijana1*
5 meseci ima i spava na boku. Stavim mu urolano cebence iza ledja. I svaki put kada ga stavljam da spava prebacim ga na drugi bok.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 13:00:59   
Sanjica26 RR
I ja jos uvek menjam strane. Sinoc ju je mm zatekao da spava na stomaku. Vise ne stavljam nista iza ledja jer ona se odgurne.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 13:01:18   
Misha i Ljisha
Sanjalice pa tako oko treceg meseca smo prestali jer prosto nije bilo svrhe okretala se ona sama bez obzira podbocili mi nju ili ne. user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 13:03:03   
Sanjalicaaa
Klarita, isto kad ga stavim na bok budi se, ali zato kad ga stavim na ledja tako slatko i dugo spava.
Dijana, tako radim i ja, svake veceri drugi bok i jastucic iza ledja, ali ne znam do kada se tako radi.
MiLJ, ovaj moj ne moze da se okrene, ja ga tako namestim da ne moze da mrdne user posted image

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 15.5.2014 13:04:42 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 13:08:56   
Misha i Ljisha
Kod nas je bila situacija kao kod Sanjice odgurne se i cao nema vise boka vec se okrene na ledja. ja mislim da mozes da prestanes da podbocis bebca jer oni se ionako prakticno ne mrdaju prva dva ili tri sata (probaj da ga stavis na bok bez podupiraca pa prati kad krene da se okrece) jer vec nakon dva sata mislim da nema opasnosti od bljuckanja.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 13:16:39   
Sanjalicaaa
Salim se ja malo, i on uspe ponekad da odgurne jastuk i okrene se na ledja, ali ne radi to stalno. Ja sam panicar pa sam se nocas cele noci budila da vidim da nije bljucnuo jer je halapljiv i prejede se i posle dugo bljucka. Zato imam strah da ga stavim nocu na ledja, ali pocecu da sklanjam jastuk pa cu videti kako ide.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 13:30:31   
Dani.kv
Dvoje dece na isti nacim lezem. Maksim spava na boku i ne mrdne. Joka obavezno se izmigolji i legne na ledja, otkrije se i cini mi se i pidzama joj je visak. Za spavanje na stomaku lekar mi je skrenuo paznju da se stopala krive

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 13:57:16   
Rosita
Pretezno na stomaku, retko na boku, nikad na ledjima, uvek otkriven user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Kako vaša beba spava?
15.5.2014 13:59:51   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Rosita

uvek otkriven user posted image



a to je tek posebna prica. Pokrivaj, pokrivaj pokrivaj....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Kako vaša beba spava?
2.10.2014 12:48:36   
mika79
Mihajla stavimo na bok jednom leva strana sledeći put desna strana mada se on u poslednje vreme sam izvrne na leđa iako mu stavljamo iza potporu. Ono što me brine je što je u poslednje 3 noći posle noćnog hranjenja oko 1-2 on zaspi ali u snu stalno mlatara rukicama, vrti glavom i kao da stenje nisam ni ja sigurna da je stenjanje ali dosta nemirno spava. Da li se nekome dešavalo nešto slično?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Kako vaša beba spava?
2.10.2014 15:54:57   
mirkam
Miko,mislim da to nije razlog za brigu,prosto malo nemirnije spava,možda i sanja nestouser posted image Moj M je isto znao da stenje/jeci u snu u nekom periodu ali brzo je prošlo.
Sada spava na sve straneuser posted image Pet minuta nije u istom položaju.Čas na boku jednom ,drugom,na ledjima,stomaku,zabije se u dno kreveca,okrene naopako,digne noge na ogradicu i tako "visi" i spava.Ma užas!user posted image user posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Kako vaša beba spava?
2.10.2014 20:46:04   
mika79
Mirkam i ja mislim da to nije ništa strašno ali mm je paničar veliki i on me pokolebao, pošto već dve tri noći tako spava ja ne mogu da zaspim sve gledam jel se probudio.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Kako vaša beba spava?
12.10.2014 12:42:51   
mama krava
Ne znam da li je adekvatna tema. Ako nije, molim moderatore da je kopiraju gde misle da bi trebalo...

Mene interesuje da li jos neko dete jako lose spava nocu u poslednje vreme? Dete (12 mes) je lepo spavalo nocu, a sada se poslednjih 3-4 dana non stop budi! Mislim da nisu zubi, vec da je zbog ovog malo blesavog vremena. Samo mi treba jos neki primer da bih potvrdila teoriju!

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Kako vaša beba spava?
12.10.2014 12:55:32   
degu
ja sam već pisala da generalno moja T nije neki spavač al lepo je bila uhvatila neki ritam, budila se u 1 pa u 4-5, zadnjih nekoliko noći nam je prvo buđenje u 11h pa onda svaka 2 sata, ne znam šta je u pitanju. Skok u razvoju smo prošli i preko dana ne traži često da sisa da bih pomislila da je to, a šta je sada, ni ja ne znam user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here