|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 9:38:45   
Anitaaa
Mi smo upočetku spavali na stomaku-prva 2 meseca.Tako je spavao najduže i najmirnije a pomagalo mu je i kod grčeva.Od 2 meseca spava na sve strane he he,na strani,na ledjima.....na glavi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 10:00:14   
*Alexx*
Samo na leđima. U početku je spavao na boku, i to zahvaljujući onom fiksatoru. Sada, kako je jači, spava na leđima, i već mu se malko izravnala glavica na jednoj strani (desnoj). Sad pokušavam da mu glavu okrećem na levu stranu. Imamo li temu o ovom izravnavanju (kako li se već kaže) glavice, ja ne mogu da nađem?

< Poruku je uredio Alexx RR -- 10.1.2010 10:02:27 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako vaša beba spava?
2.3.2010 8:32:49   
*Alexx*
Iz druge teme:

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ne znam da li ste negde vec pisali o ovoj temi, ako jeste molim odgovorne da je onda prebace. Do kada ste stavljale bebe u fiksator (pod pretpostavkom da ste ga koristile)? Moje bebe imaju tri meseca i vec su ih skroz demolirale. Vise uopste ne leze na boku, nego se odmah okrenu na ledja. Frka mi je, posto dosta bljuckaju, da ih izvadim iz fiksatora, mada kao sto rekoh, vrlo brzo se same okrenu na ledja.
Kakva je situacija kod vas?
Pozdrav.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nisam koristila fixator, urolala sam pelenu i na to sam ga naslanjala, mada on nikada nije spavao na boku (naime, jeste, jako retko). Uglavnom je spavao na leđima. Nije bljuckao. Ali, pošto sam tada bila frustrirana što spava na leđima jer ŠTA AKO IPAK BLJUCNE, onda sam negde pročitala da su lekari dokazi da je smrtnost beba od davljenja usled bljuckanja u snu mnogo veća ako su bebe recimo na stomaku nego na leđima (što meni nema smisla). Čak mislim da je pisalo da su bebe najbezbednije na leđima.
Nisam to čitala u nekim bla bla novinama, mislim da sam pročitala u knjizi Nega majke i deteta, ali ne bih baš 100% garantovala.




_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako vaša beba spava?
2.3.2010 9:41:48   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Samo na leđima. U početku je spavao na boku, i to zahvaljujući onom fiksatoru. Sada, kako je jači, spava na leđima, i već mu se malko izravnala glavica na jednoj strani (desnoj). Sad pokušavam da mu glavu okrećem na levu stranu. Imamo li temu o ovom izravnavanju (kako li se već kaže) glavice, ja ne mogu da nađem?

Na sta mislis kad kazes da mu se glava izravnala?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako vaša beba spava?
2.3.2010 9:54:01   
*Alexx*
Pa nije skroz okrugla, već je malo ravna na tom delu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako vaša beba spava?
2.3.2010 9:58:39   
Markovicka
Moja zvrkica od pocetka ima tako ravno sa obe strane a ispupceno pozadi, pa zato pitam. Ponekad mi cakk deluje i previse, ko neki vanzemljanacuser posted image
Ona i kad lezi na ledjima glava joj uvek sa strane.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako vaša beba spava?
2.3.2010 10:01:37   
Trcosava
Ana mi sada spava na leđima, retko kad spava na boku, ali je ujutru uvek nađem na leđima

Što se tiče bljuckanja dok spavaju noću pomoć kod toga je da se malo podigne dušek, stavite nešto između dušeka i onih letvica

@ Tasha - mislim da je čak na RR bio članak nekih nemačkih naučnika koji su navodno dokazali da je najbezbednije da spava na leđima, a do ''gušenja'' od bljuckanja kada spava na stomaku mislim da se odnosi na one bebe koje su još slabe da bi mogle da dignu i pomere glavicu i tako se uguše user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako vaša beba spava?
5.3.2010 12:55:36   
marince1
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Mi imamo ovo

user posted image

i koristili smo prva 3 meseca. na ovom manjem prednjem delu ima čak i džepić za termofor, da bebi greje stomačić. Premda sam ja mom Luki stavljala samo ovaj deo pozadi da ga podupire (pošto je ovaj prednji povezan čičak trakom i može se skidati), nisam ga "uglavljivala" ovako. Ali je super stvarčica! Toplo preporučujem. I koštala je nešto tipa 10-15 evra, ako se dobro sećam.


Jao sto je interesantno!
Ja ovo nikad nisam videla!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako vaša beba spava?
5.3.2010 16:45:00   
MO2009
Cao,

ja sam u slicnoj dilemi bila danima i danas nam je pedijatar objasnio... najbolje je da spavaju na strani pogotovu bebe koje su imale problem sa skracenim misicem na vratu zbog polozaja glave u maminom stomaku (mislim da se to zove Trotikolis).

S obzirom da je bebina glavica mekana spavanje na ledjima moze dovesto do toga da joj glava postane spljostena i nema lep oblik Spavanje na stomaku koje se inace ranije preporucivalo, nije najbolje jer moze doci do gusenja ako je beba preslaba da sama okrene glavu i izbori se ukoliko bljucne ili joj se nakupi pljuvacka. 

I sve tako dok beba ne ocvrsne da sama moze da namesta glavu.

...bar su nama tako rekli...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako vaša beba spava?
5.3.2010 19:09:53   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: mejvis

Neki kažu da bebe trebaju da spavaju na boku, a neki na ledjima? Šta mislite da li je pozicioner za spavanje bebe na boku korisna stvar ili samo još jedan od nepotrebnih proizvoda bez kojeg se može?
Kakva su iskustva mama koje su koristile ovu stvarčicu?


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pošto je tema o ovome (koja je ranije već bila otvorena) zaključana i preusmerena, evo gde možeš čitati o tome: KLIK


IZVORNA PORUKA: maslinica

o tom sam i ja razmisljala...kazu da one koje spavaju na boku ograde jastucicima i da je ok...bas me interesuje sta devojke ovde misle...jucer sam pricala sa svojom sveki o tome:)


IZVORNA PORUKA: liliana

Moja beba spava na boku. Ja sam urolala veliki peškir i stavila do ogradice, a do njega jedno jastuče i time "Poduprem" bebu da se ne okrene


IZVORNA PORUKA: mejvis

Hvala Taša, pročitala!
Vidim da uglavnom stavljaju novorodjenčad na bok i ko ima pozicioner kaže da je super stvar!
A može i pelena iza ledja....



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MO2009)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako vaša beba spava?
5.3.2010 21:13:23   
kika 80
moj sin od rodjenja spava na boku i to mu je i posle osam mjeseci najdraza pozicija mada ponekad spava na ledjima ali vrlo kratko..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako vaša beba spava?
14.3.2010 22:54:03   
mejra81
Moja curica je prvih 10 dana spavala na boku,jedna pa druga strana naizmenicno...
Od tada pa evo i sada samo na stomaku,nece nikako drugacije,stavljam joj peskir ispod nogu zbog stopala...
Ne znam kako da je prebacim na stranu,ako pokusam da je okrenem dokspava probudi se u roku od 5 min...user posted image
Imam utisak da ce imati spljostenu glavu jos onako i zine dok spavauser posted image

(odgovor članu kika 80)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako vaša beba spava?
21.4.2010 13:05:09   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: Greja

Uh, samo vas citam i mislim se blago vama. Kada spava preko dana sve je ok. Ali nocu... toliko je nemiran dok spava da ja ustajem po 5 puta da ga pomeram. On spava na ledjima ali se u toku noci pomeri skroz u cosak, u ugao krevetca i zabije glavu u posteljinu-ogradicu i jos zabaci glavu da mu lice dodje tacno u cosak. Ne znam da li ste razumele opis, ali ovo je po meni prilicno opasno jer se bojim da se ne udavi tako. Prosto ne znam sta da uradim da bi on spavao mirnije. Ima 4,5 meseca.


Isti slucaj, pogledam nocu u krevetac, gde mi je dete? A dete se nabilo u cosak, rotiralo se za 90 stepeni i jos nogice proturilo kroz reset_ke, pa joj vise onako napolju. Cirkus

(odgovor članu Greja)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako vaša beba spava?
17.5.2010 15:52:59   
buhla
ja Pavla stavljam na bok a na ledja mu stavim umotano cebence da ne bi mogao da se pomera ali dzaba, vrlo brzo zavrsi na ledjima i jos se izrotira da dodje glavicom ponekad i do resetki. pocela sam da ga stavljam na stomak u toku dana, dok sam ja budna da mogu da ga posmatram. u pocetku je bio miran, ali sad je poceo da podize glavicu i okrece levo - desno. frka me uhvati kad nekad zastane na pola pa kao trlja nos o krevetac, pa se premislja na koju ce stranu.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako vaša beba spava?
18.5.2010 10:16:27   
maslinica
IZVORNA PORUKA: buhla

ja Pavla stavljam na bok a na ledja mu stavim umotano cebence da ne bi mogao da se pomera ali dzaba, vrlo brzo zavrsi na ledjima i jos se izrotira da dodje glavicom ponekad i do resetki. pocela sam da ga stavljam na stomak u toku dana, dok sam ja budna da mogu da ga posmatram. u pocetku je bio miran, ali sad je poceo da podize glavicu i okrece levo - desno. frka me uhvati kad nekad zastane na pola pa kao trlja nos o krevetac, pa se premislja na koju ce stranu.


isto to radi i petar...ja kontam da je to od grcica, pa da zato se rotira i pomera po krevecuuser posted image
ja svog ne stavljam na stomk u krevecu, ali kad je na meni..a to je cesto, jer tada se grcevi smiruju,...e tada dize glavicu i lepo ju vec rotira levo- desno...ali zna se dogoditi da tako gnjuri sa nosom...ja ga pustim da se izbori...ako bas mislim da ne moze, onad mu pomazm:)

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako vaša beba spava?
18.5.2010 10:55:43   
AtenA
moja deca su samo prvih par dana dok im nije otpao pupak spavali na strani,a posle oboje na stomaku,i jedino tako
oboje su od prvog dana bili jako cvrsti i sami pomerali glavice i podizali tako da nisam imala strah
Nives sada samo gleda da zagnjuri glavicu u ogradicu,ili barem da joj pokrivac malo dodiruje lice
a Vukasin idalje najvise voli da spava na stomaku

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kako vaša beba spava?
18.5.2010 13:21:43   
Unica
ja sam unu forsiarala da spava na bok ali njoj to nikako nije odgovaralo pa sam jedva uspela da je stavimna stomak i to sam bukvalno visila pored kreveca misleci da  ce se ugusutu. e, kad sam shvatila, da cak iako zagnjuri nosic napred uvek ima prostora za disanje vise se nisam toliko plasila.
na ledja ona nece a i ja nemam hrabrosti da je stavim. jako je zilava, od pocetka dize glavicu sama a kad je na ledjima glava joj je uspravno, nikad na stranu, osim kad bas zakunta pa joj se opusti tako da se na ledjima cesto zagrcne. na ledjima je samo kad je budna i kad se igramo ali je uvek neko pored nje.

citala sam da je KAO najbezbednije na ledjima ali ja starno razmisljajuci zdravim razumom i dalje ne bogu da shvatim kako. bebe kad se zagrcnu mehanicki glavu okrecu u uspravan polozaj i lako mogu da aspiriraju sve iz usta, na stomaku izlazi samo. pa cak iako beba ne moze da okrece glavicu, malo se hrevetac stavi na nagib i nema opasnosti

verujem da je vecina nas odrasla spavajuci na stomaku i nikom nista ne fali a sve bebe mirnije spavaju na stomaku, posebno ako imaju problem sa grcicima.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kako vaša beba spava?
1.6.2010 8:58:17   
New Mom
Laru stavljamo na bok menjaju strane posle svakog podoja, tipa - 2 puta na levu stranu, jednom na desnu (zbog blagog trotikolisa jer je u stomaku ležala na desnoj strani). Ortopedi to savetuju za pravilan razvoj čašica kukova, pa se držim toga. Urolujem peškir da joj podupire leđa, ali ona je već sada veoma jaka pa ga izgura. Obožava da spava na leđima, obe ruke onako nonšalatno zabaci iza glave. Par puta sam je stavljala na stomak kad ima grčiće, rekli su mi da to pomaže, ali se u par navrata tako ispovraćala pa sam odustala od toga, potpuno traumirana. Tako je stavljamo samo kad leži na našim stomacima dok ima grčeve i vidim da joj to godi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako vaša beba spava?
1.6.2010 10:04:26   
LillyT
Meni su svi rekli drugacije. U porodilistu je spavala na boku i stomaku, imam sliku, bukvalno je vec prvog dana dizala glavu i zabijala je kao noj, dok je lezala na stomaku. Onda je patronazna rekla da je stavim na ledja. Na bok je htela samo u porodilistu, posle sanse nije bilo. Podmetala sam svasta, ma sve uzgura. Sada vrti glavu kako hoce, ali i dalje je najlepse na ledjima. Fizijatar mi je rekao da je stavljam tokom dana na stomak, onda nastane haos koliko se odize. Na kraju se umori i zaspi.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kako vaša beba spava?
1.6.2010 10:08:04   
mejra81
Moja prvo spavala na boku dok nisu poceli grcevi i onda samo na stomaku,nikako drugacije...
Imala sam muke sa kolicima jer se drala,spava joj se a ne moze da zaspi na ledjima...
Od skoro spava svakako,stavim je na stomak al se prevrce,okrece,tako da sad na sve strane spava...
Ja sam joj redovno stavljala peskir ispod nogu kad spava na stomaku zbog stopala,sada vise nema svrhe...

_____________________________

Uspeh u zivotu je izaci na kraj sa samim sobom...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako vaša beba spava?
1.6.2010 10:40:30   
usamljena
Do pre par dana je spavala na stomaku i mogu reci da je to user posted image jer je zaista lepo spavala.
Medjutim- moja damica je shvatila da ume da se prevrce! E sad je to zivi sou! Cim je stavis na stomak ona pocne- guza je "u vazduhu" i onda se premislja levo ili desno, baci se i smeje. Naravno, zatvorenih ociju jer ona ne sme sebi dozvoliti da spava- nesto ce joj promaci user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako vaša beba spava?
10.6.2010 11:05:10   
maslinica
citam sva vas iskustva, vidim da ima mama koje su pustale beb da spavaju na stomaku. meni petar spava jedno kratko vreme na boku i onda se probudi i sva tako. jucer pokusam na stomacic, jer na meni spava vec mesec dana i pokusavam da to resim, beba zaspala na stomaku i odvalio mis mali 4,5h u komadu, malo bio budan, napapo se i opet, ja opet na stomak spava....i sad jadna ne znam sta cu po noci, po danu ga kontrolisem, uvek sam tu, ali me strah po noci da ga pustim na stomacicu.
mislim ionako znam prednisti i mane svih oblika spavanja, bolje bi mi bilo da nista ne znam, lepo bi on bezbritzno spavao i ja kraj njega!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kako vaša beba spava?
10.6.2010 11:09:10   
Anck Su Nmaun
Pa  ja sam kao beba staalno spavala na stomaku.. i pre bih pustila bebu da zaspe na stomaku nego na ledjima!
Juce je stavila u lezaljku  al ona se stalno okrene na ledja ,  i bljucnula i zagrcnula se... naravno uvek sam tu pored nje kad se okrene na ledja da pazim bas zbog toga bljuckanja!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako vaša beba spava?
10.6.2010 11:21:41   
lanajelena
nisam bas strucna da komentarisem ali u najblizoj okolini imam (sestrina i koleginicina cerka) nekog kome su rekli da su krive noge i nosenje ortopedskih cipelica razlog zbog spavanja bebe na stomaku...moja sestricina sad ima 16 god i noge su joj jos uvek krive(ne jako ali se vidi)a od koleginice cerkica ima 5 god i jos uvek nosi te cipelice,zato se ne usudjujem da stavim dete na stomak pomalo da svakog dana ali za duze navikavanje nisam

< Poruku je uredio lanajelena -- 10.6.2010 11:22:13 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako vaša beba spava?
10.6.2010 11:31:19   
Anck Su Nmaun
Najlepsi deo moga tela po meni jesu moje noge user posted image user posted image   ali ozbiljno a eto stalno sam spavala na stomaku!
Inace moja beba nevoli na stomak...odmah vriskaaaa

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here