|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako vaša beba spava?
28.9.2010 8:33:03   
bebaa
Ona spava kako joj odgovara, bitno je da dok je budna i leži na stomaku da su rukice napred. Moja Lana to nije radila u tom uzrastu pa smo je vodili kod fizijatra koji je rekao da je stavljamo sto vise na stomak DOK JE BUDNA (da bi jacala misice).
IZVORNA PORUKA: bojana87

jedno pitanje koje je mozda malo off topic ali se tice lezanja i spavanja na stomaku
u zadnjih par dana mi Lana stalno spusta levu rukicu na dole umesto da je drzi gore nasparam glavice,pa cak i kada izdize prsa i glavicu ona spusti rukicu i oslanja se na spoljasnjost sake.Ja joj vratim rukicu gore,a ona je opet vrati dole...
Da li mame cije bebice spavaju na stomaku imaju slicno iskustvo?
Mnogo bi mi znacilo misljenje ili iskustvo jer sam se bas nesto uprpala da mozda nesto nije u redu,a zvala sam lekara i rekao nam je da se javimo za 7 dana ako to potraje,a to mi dugo da cekam jer se pojedoh ziva user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kako vaša beba spava?
28.9.2010 9:05:40   
maslinica
bojana, moj Petar to zna da radi, odnosno radio je, i dan danas spusti rukicu u snu dole dok pajki, nije to nista, samo joj vise odgovara, pa ni ti ne drzis uvek ruke na istom mestu dik spavas, a so se tice ovog dok je budna, ako ona lepo reaguje na obe ruke i ako hvata, nema spaniku...sve jo to ok...
meni petar sada zaspi na koljenima, i ceska si rukicom glavu ili krevetic i jos uza sve, ja moram da nunam guzu i vicem ssssssssss, jer u protivnom spava samo uz mene, 5 meseci sam se ja borila da ne ide meni u krevet i sad se mali vrag navadio na godisnjem i samo da mu je uz mene...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebaa)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kako vaša beba spava?
29.9.2010 17:33:46   
bojana87
IZVORNA PORUKA: bebaa

Ona spava kako joj odgovara, bitno je da dok je budna i leži na stomaku da su rukice napred. Moja Lana to nije radila u tom uzrastu pa smo je vodili kod fizijatra koji je rekao da je stavljamo sto vise na stomak DOK JE BUDNA (da bi jacala misice).


e pa to me i brine sto ne drzi rukicu gore dok je budna
dobili smo uput za fizijatra,ali se ceka mesec dana od termina  u decijoj bolnici tako da moram u petak  privatno


(odgovor članu bebaa)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kako vaša beba spava?
7.10.2010 11:33:07   
tomic
Cao drugariiii! Opet sam sa vama! Sada kao mama male nadje koja je napunila godinu dana!

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kako vaša beba spava?
7.10.2010 11:33:49   
tomic
I koja i dalje ne spava nocu...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kako vaša beba spava?
7.10.2010 11:39:04   
Jeca*
welcome back user posted image  i srecna godinica user posted image
polako...spavace. Verovatno jos uvek izbijaju zubici

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kako vaša beba spava?
7.10.2010 12:08:43   
MamaMkd
jaoj to spavanje, kako raste sve losije spava nocu. poceo je da se budi sve cesce ali ne za dojenje nego se rasplace pa ga ljuljam da se uspava. uspava se onda brzo za nekih 5-10min, ali se opet budi za neki sat ili dva. nocas se mozda probudio vis od 5-6 puta, dva puta je sikio a ostalo je bilo onako. i najnovo mu je to da kad se umiri u ruku i zaspi probudi se kad ga vratim u krevetic, pa onda ga drzim u ruku malo duze kako bi mogla da ga vratim nazad. pokusala sam i da ga stavim da spava kod mene ali se jos vise budi tako. izrasli su mu 4 zubica u zadnjih mesec dana pa nadala sam se da ce malo mirnije spavati ali nista, mozda su poceli da ga muce drugi zubici

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kako vaša beba spava?
14.10.2010 11:24:25   
Anoniman
Gde je tema o SIDS-u? Ne izbacuje mi Google.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kako vaša beba spava?
18.10.2010 16:04:35   
kerber
i mene mnogo cudi meni rodjaka rodila dvojke dve devojcice na gak i tamo su decu njenu na stomak stavljali a posle i kui ona al ovi pedijatri kazu da nevalja moja mala ko na raznju jedno vreme samo na stomak htela sad cas bok cas stomak i ledja 

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kako vaša beba spava?
11.11.2010 17:49:05   
Anoniman
Sa nekim sam pre koji dan pričala u nekoj temi (ništa se ne sećam user posted image ) o tome dal bebi treba urolan peškirić pod noge ako spava na leđima. Dr reče NE! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kako vaša beba spava?
11.11.2010 17:54:33   
Verus
Ovo nisam pre nikad cula-jel znas zasto neki misle da to treba? Mislim, koja je logika ako je i ima iza toga?
IZVORNA PORUKA: Tash

urolan peškirić pod noge ako spava na leđima. Dr reče NE! user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kako vaša beba spava?
11.11.2010 18:01:11   
Anoniman
Mislim da sam u Spisku mama sa nekim pričala o tome pre neki dan... Nisam zapamtila sa kim user posted image , zato sam i napisala odgovor ovde, da bude upadljivije, u nadi da će se taj neko javiti. 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kako vaša beba spava?
11.11.2010 18:21:35   
minnica
IZVORNA PORUKA: Tash

Sa nekim sam pre koji dan pričala u nekoj temi (ništa se ne sećam user posted image ) o tome dal bebi treba urolan peškirić pod noge ako spava na leđima. Dr reče NE! user posted image


Nama su u školici rekli da ako nam beba spava na stomaku stavimo urolan peškir ispod dokolenica da se ne krive stopala. Naravno, ako spava na leđima ne treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kako vaša beba spava?
19.12.2010 20:38:31   
magnetic
Dunju sam stavljala na bok dok se nije pocela sama okretati.Sada spava na ledjima

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kako vaša beba spava?
19.12.2010 20:41:06   
Anoniman
Na bok ga postavim,i stavim malo jastuce pozadi,ali ga izgura,i okrene se na ledja.

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kako vaša beba spava?
20.12.2010 13:11:21   
Shishica
Na ledjima..a ako opsirnije dam odgovor..
Spava u krevecu dok ne shvati da nije pored mene, a onda drnjoce i ne zatvori oci dok je ne spustim pored mene. Onda se okrene prema meni trazeci sisu par sekundi i kad joj ne dam zaspi tako prema meni okrenuta, trgne se, otvori oci i podigne glavu da me pogleda bolje i utvrdi da sam tu, nasmeje se i opet u san... user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kako vaša beba spava?
20.12.2010 15:01:35   
Irena79
kako god da spava ja sam srecns, jer nece bas da spava kad bi trebala. trenutno spava u kolicima, ne smem da je pipnem da se ne probudi, nesto je nervozna od jutros. inace spava i na stomaku, na ledjima, na boku, ma ne bira:)

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kako vaša beba spava?
22.12.2010 8:12:04   
majathegreat
Uvek je stavim da spava na boku. Do mesec i po dana je tako i spavala (podmetnula sam iza leđa kao valjak jastuk), a onda je postala dovoljno jaka da odgura sve, pa je spavala i na leđima. Sa tri i po meseca je skapirala i da se okrene sa leđa na stomak tako da je od tada kako god da je stavim završavala na stomaku i tako je i danas.

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kako vaša beba spava?
1.1.2011 17:30:02   
Vika
Sve sto sam u poslednje vreme citala preporucuje spavanje na ledjima ili boku, nikako na stomaku jer po najnovijim istrazivanjima, tako je rizik od SIDS-a najmanji, jer na stomaku spavaju najcvrsce. Uz to je jako vazno ne utopljavati bebu previse.
Ja ga stavim na ledja ili bok, uz spravicu za podupiranje koju sam dobila, a kad je budan okrenem ga na stomacic da vezba!user posted image

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kako vaša beba spava?
1.1.2011 18:42:58   
Sonreir
Moj bebac nece da spava nikako drugacije osim na stomaku user posted image U bolnici su nam govorili da ga stavljamo na stomaku da spava i valjda je od tada navikao. Evo i danas hoce da drema na boku ili na ledjima ali nikako da redovno spava. Nema nikakvih problema kada je budan okrece se i igra se, dosta je jak, ali me sada brine sto hoce da spava na stomaku user posted image Izgleda da tako najvise voli, jer i kada mi je u rukama najvise voli polozaj kada mi legne stomakom na ruke user posted image

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kako vaša beba spava?
1.1.2011 23:30:16   
Tara

IZVORNA PORUKA: Shishica

Na ledjima..a ako opsirnije dam odgovor..
Spava u krevecu dok ne shvati da nije pored mene, a onda drnjoce i ne zatvori oci dok je ne spustim pored mene. Onda se okrene prema meni trazeci sisu par sekundi i kad joj ne dam zaspi tako prema meni okrenuta, trgne se, otvori oci i podigne glavu da me pogleda bolje i utvrdi da sam tu, nasmeje se i opet u san... user posted image


Isto je i kod nas , sem sto on vise ne siki user posted image i sto trazi da me uhvati za prst user posted image
Uzalud pokusavam da ga odviknem i vracam po sto puta u krevetac jer on tako moze do ujutru a meni se spaaaava user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kako vaša beba spava?
3.1.2011 18:13:01   
bojanica7
spava kako god je stavimo user posted image a uvek stavljamo na stranu, pa podmetnemo neko jastuce iza ledja. nece da bljcka posle sisanja, pa nam ej ujedno super sto bljucne dok spava, ako uopste bljucne

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kako vaša beba spava?
3.1.2011 18:21:10   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Sonreir

Moj bebac nece da spava nikako drugacije osim na stomaku user posted image U bolnici su nam govorili da ga stavljamo na stomaku da spava i valjda je od tada navikao. Evo i danas hoce da drema na boku ili na ledjima ali nikako da redovno spava. Nema nikakvih problema kada je budan okrece se i igra se, dosta je jak, ali me sada brine sto hoce da spava na stomaku user posted image Izgleda da tako najvise voli, jer i kada mi je u rukama najvise voli polozaj kada mi legne stomakom na ruke user posted image


A što ga ne pustiš da spavka na stomačiću ? I moja Nina jaaako voli da spava na stomaku , tako joj je najviše prijalo kada je imala grčeve , a i sada kada je muči stomačić . Ja je postavim na stomak , stavim rukice napred , i ona spava . Ja sam tu u sobi , na metar od nje , radim nešto uglavnom , i kontrolišem je . Tako zna da odspava i po 4 sata u cugu , ma najlepše spava tako . Nekad su sva deca spavala isključivo na stomaku ... Ja radim kako bebi najviše prija user posted image

(odgovor članu Sonreir)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kako vaša beba spava?
5.1.2011 22:21:30   
popi
moja devojcica nikqako nece da spava na boku vec od 2 meseca se izvrne i odgurne peskiric koji umotam i stavim joj na ledja,.. place ako nemoze da se ispravi i da legne na ledja,.. imate li neki savet, cini mi se da joj je vc glavice dobila malo zatupljeni oblik

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kako vaša beba spava?
5.1.2011 22:25:02   
Anoniman
Ne razumem zbog čega pitaš , zbog oblika glave bi želela da beba spava više na boku ili user posted image

Stavljaj je onda da spava na stomačiću (onda kada si u mogućnosti da budeš pored nje dok spava) . Tad će ona ležati telom na stomaku a glavicom na boku tj obrazu , levom ili desnom .

(odgovor članu popi)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here