|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Operacija krajnika
10.7.2014 11:02:22   
lanajelena
Meni je u decijoj bilo ok,ogroman je krevet tako da sam se i ja uvalila user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Operacija krajnika
20.7.2014 12:50:03   
dijana1*
Mesec dana posle operacije, dete se preporodilo. Zivnuo je, poceo da jede, cak se i ugojio nikada nije ovako izgledaouser posted image
Jedini problem je sto priica kroz nos ali rekla mi je dr da je to normalno i da ce proci u roku od mesec dana.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Operacija krajnika
24.8.2014 13:16:23   
Janncica
Zakazali smo operaciju za 16.09.
Ne znam sta mi je gore. Njena operacija ili sto S ostaje kuci bez mene. user posted image
Nego,nisam se setila da pitam,a niko mi nije nista rekao. Je l meni ne treba poseban uput za lezanje sa njom tamo?Ili kako?

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Operacija krajnika
20.9.2014 13:49:53   
Janncica
Zene,sta da dam ovoj maloj da jede?
Danas joj je 5. dan od operacije i ona bi sad samo plazme i mleka jela.Nece supu,nece pire,nece smuckano meso i povrce iz supe. Nece ni sladoled,puding,cokolino. user posted image
Poludecu vise od nje i ubedjivanja.Kod nje jedino pali da je naplasim da cemo morati da se vratimo i tad pojede 2 kasicice gore pomenutog i onda place. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Operacija krajnika
20.9.2014 15:41:14   
Didy
A voćni jogurt?
Ja bih joj dala plazmu i mleko, pa nek ide život. Neće joj ništa biti. Kad prestane da je boli, ješće sve po redu, a i plazma će joj se već smučiti. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Operacija krajnika
20.9.2014 16:52:38   
dijana1*
Jancice ja sam svoje dete plasila, vodila ga u bolnicu, sestra iz bolnice mi dolazila kuci.... samo da bi jeo jer su mi u bolnici rekli da MORA da jede. E pa ne mora. Vazno je da pije sto vise tecnosti. Sada se uzasno kajemuser posted image
Prvih 7 dana je bila borba oko hrane, zivce sam izgubila da bi me on sedmi dan pitao ( isli smo na prvu kontrolu) sta si mi ponela da jedem? Bila sam u sokuuser posted image A on gladan sam. Ooooo reko tooo:-):-) brze bolje sisla u prodavnicu i kupila kiflu i jogurt. Od tada mete hranu.
Pusti je, nemoj da je mucis, samo neka pije vodu i daj joj plazmu ako hoce. Za 2-3 dana sama ce traziti da jede.
Srecnouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Operacija krajnika
20.9.2014 17:09:42   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Janncica

Zene,sta da dam ovoj maloj da jede?
Danas joj je 5. dan od operacije i ona bi sad samo plazme i mleka jela.Nece supu,nece pire,nece smuckano meso i povrce iz supe. Nece ni sladoled,puding,cokolino. user posted image
Poludecu vise od nje i ubedjivanja.Kod nje jedino pali da je naplasim da cemo morati da se vratimo i tad pojede 2 kasicice gore pomenutog i onda place. user posted image

Sestrin mali je skoro operisao krajnike,njima su zabranili cokoladu zaboravila sam iz kog razloga,tako da joj cokolino verovatno ne prija ,puding i sladoled samo od vanile ,pire joj se mozda lepi za te ranice,supa mora da bude prohladna znaci tek tek mlaka,povrce vodi racuna da nema nesto kiselo eto to je ono sto sam pokupila iz razgovora sa sestrom kad se mali operisao..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Operacija krajnika
20.9.2014 17:24:46   
Janncica
Dijana,kiflu i jogurt sme sedmi dan? user posted image
Ja sam dobila spisak jako stur.pise...ne sme: kiselo,jako slano,vruce i jako hladno,sveze voce osim banane.Sme mlaka i tecna hrana,kompoti,sladoled.
Skontala sam da ni slatko ne sme,mada za to nista ne pise. Nisam joj ni davala cokolino,nego sam mislila da joj stavim u mleko onako bistro,posto nece samo mleko.Jogurt vocni sam joj kupila od banane,pojela je 2 kasicice. user posted image
A gladna je. Samo me ispituje kad ce sta smeti da jede i samo kuka kako je gladna.cini mi se da trazi brufen zato sto je lep i sladak a ne zato sto je boli grlo. user posted image
Didy,moja mama misli isto kao i ti. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Operacija krajnika
23.9.2014 10:08:57   
Janncica
Bili na kontroli.Sve super.Ali da nastavimo sa tecnom hranom do sledeceg utorka. user posted image Znaci jos uvek samo plazma i 3 kasike supe. user posted image Nece nista drugo,nema sanse.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Operacija krajnika
23.9.2014 11:14:23   
dijana1*
Jancice naravno da sme, da si samo videla kako jede.Peti ili sesti dan je jeo cevape. Pa sam mu pekla jaje ali na laganoj vatri mesala i dooobro usitnila i umesala sa abc sirom. To je isto super jeo. Supicu sam mu spremala iz kesice ali bez rezanaca. Koliko znam banana nikako ne sme da se dane zato sto se lepi. Pa npr u mleko muisitnim mrvice hleba, stavim malo secera i kakaao. To je isto lepo jeo. Sladoled se lize prva dva dana posle ne. Samo sto vise tecnosti i da nije hladno i vruce. Sto pre pocnes da uvodis cvrstu hranu pre ce i da jede. Mnogo je da cekas jos 7 dana. Samo nemoj da dajes npr pecenu piletinu i koricu hleba.
Srecno i da sto pre prodjeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Operacija krajnika
3.10.2014 18:24:04   
MASHKA
Staša je operisala krajnike 2. septembra i sve je super proteklo, brzo se oporavila samo se svakoga dana po malo zakašlje, kao da ima sekreta...lekari prepisali sirup za iskašljavanje ali to i dalje traje... da li je još nečije dete tako?
i da li im dajete nešto za imunitet sada?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Operacija krajnika
3.10.2014 21:23:19   
Janncica
Mashka...meni je dr rekao da je ok ako onako suvo kasljucne i do mesec dana od operacije jer hoce da grebe,svrbi,po malo.
Ali vidis sigurno i sama da svi zivi kaslju.Ne verujem da to vise ima veze njoj sa operacijom.


I da zavrsimo nasu pricu...J se skroz oporavila.Jede kao mecava.Glas se vratio.Samo kad smo se resili te trulezi.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Operacija krajnika
3.10.2014 21:25:27   
17 joka
Jancice user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Operacija krajnika
3.10.2014 21:42:19   
dijana1*
Mashaka, Vuku sam mesec dana pred operaciju svaki dan tri puta dnevno cistila nos fizioloskim i jos nekim kapima ( ne mogu da se setim koje). Uglavnom otisao je na operaciju bez i jedne sline. Posle operacije gooomila sekreta, nisam mogla da verujem. Tako da znas da je normalno.
Mozda nisam pisala jedno vreme je pricao kroz nos, trajalo je kratko. Tako da znate da se i to tolerise do dva meseca posle operacije.
Jancice svi posle jedu kao mecava ali tih par dana dodje coveku da se upuca user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Operacija krajnika
4.10.2014 7:11:10   
Anck Su Nmaun
T je mesec dana sigulorno pricala onako nekako umiljno neznam da objasnim , verovatno joj je tako bilo lakse. Ali je krkala bez problema.
Inace nedajem te preparate za imunitet jer nekim nepisanim pravilom odmah se razbole cim pocnu da piju to .

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Operacija krajnika
5.10.2014 10:43:14   
MASHKA
I Staša krka kao luda, ne mogu da je nahranim! user posted image
Ali ovaj kašalj mi več opasno ide na živce...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Operacija krajnika
30.4.2015 19:18:44   
big mum
Obavili smo i mi tj Strahinja.
Prije 8 dana mu je obavljena operacija,izvađena su sva 3 krajnika.Imao je jake bolove,malo temperature.Međutim taj dan niko nije imao sreće,dežurni anesteziolog je poznat po davanju jačih doza.Dijete se teško razbuđivalo i bio ošamućen cijeli dan.Stalno se budio ,bacakao i zaspivao.

Bio je jako iscrpljen drugi dan je jedva stajao na nogama i drhtuljio od iznemoglosti.Pojeo je 2 Jaffa keksa umočenih u čaj,2 Montea.3.dan je već trčkarao po odjelu.
Sad je puno bolje,jedino priča kroz nosuser posted image


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Operacija krajnika
1.5.2015 1:08:50   
Azra_
Najteže prošlo BigM. user posted image za dečaka. Nadam se da će mu sada biti lakše. Ja sam ih operisala sa 9 godina, nije se moglo više izdržati, upale na po mesec dana. Od kada su izvađeni, živnula sam.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Operacija krajnika
4.5.2015 18:56:53   
Figaro88
Konacno su nam dali da vadimo krajnike.Prvo pregled kod pulmologa,dr kaze mozda ima astmu user posted image ,pa alergo testovi,brisevi,pa ako je to u redu da vadimo sva tri krajnika.Ako utvrde alergiju samo treci.Orl dr u Beogradu kaze da su krajnici uzasni i nije joj jasno odlaganje do sad,Andrea i dalje teze dise nocu,uzasno puno slivanja,kaslje,promukla je.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Operacija krajnika
6.5.2015 0:02:14   
Azra_
Figarouser posted image , ako se mora-mora se. Odradite sve kako su vam rekli pa, ako treba operacija, stisni zbe, bar će joj posle biti lakše.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Operacija krajnika
25.5.2015 12:57:08   
Figaro88
Jel neko radio operaciju u Dragise Misovic?Bili smo kod tetke i njihov mali komsija jutros ide da izvad treci krajnik,i kazu mi da je i njegova mama morala da odradi neke analizeuser posted image A ona nije bila tu da je pitam.Zavrsili smo kod pulmologa,sve je ok,nema astmu,ekg uredan,pritisak isto,sad jos briseve i krvnu sliku da zavrsimo kad ozdravi.Nadam se da necemo dugo cekati na operaciju,ne mogu da je slusam nocu kako se muci dok dise.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Operacija krajnika
26.5.2015 13:46:49   
Janncica
Figaro,meni su oboje u D.Misovic operisani.J sva tri krajnika,a S samo treci. Ako vam brisevi budu sterilni,a oni budu imali mesta u bolnici zakazace vam u roku od 2 nedelje. Tako su njima. Ja sam lezala tamo sa njima.Nisam morala nikakve analize ja da radim. Detetu treba brisevi,krvna slika,urin i urinokultura,koagulacija i krvna grupa i tvoj pedijatar da da izvestaj.Sa tim ides kod anesteziologa i to je to. U bolnici se ostaje 4 dana,ti placas za sebe. mislim da je oko 800 dinara.
Pitaj slobodno sta te interesuje. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Operacija krajnika
26.5.2015 14:23:00   
Figaro88
Hvala Jancice user posted image Znaci vec sredinom juna mozemo da zavrsimo sve.Andrea mi jutros kaze da jedva ceka da izvadi krajnik,ne moze ni ona vise.A mene je uzasno strahuser posted image Sutra cemo kod pedijatra da uzmemo upute za sve to,samo ne znam da nije previse rano,devetog imamo zakazane alergo testove i tada idemo kod dr da odnesemo sve i da zakazemo operaciju.A ona kaslje,nos joj zapusen,pa mi se ne ceka bas tamo pred deveti ako bude imala neke bakterije da mozemo da zavrsimo sa antibiotikom do taduser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Operacija krajnika
26.5.2015 14:37:59   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR
I Vuk spava otvorenih usta, hrce, krajnici spojeni, podocnjaci, stalno umoran i stalno bolestan, iz usta neverovatan zadah, jos uvek piski i sve je gore po tom pitanju cak je i danju poceo i dr. sumnja da moze i to biti povezano. Mislim da je on kandidat. Da nije bio bolestan nikada ga ne bih vodila ali toliko je sirupa popio i to najjacih da je to strasno iz sirupa u sirupuser posted image

Ovako je i kod nas,podocnjaci uzasni,hrce,ima prekide u disanju dok spava,a dise tako da su nam rekli da ima astmu,ali to smo zavrsili i nema.Na svakih mesec dana je bolesna,bronhitis,gnajne angine.Ja trazim vec godinu dana da vadimo bar treci krajnik ali tek sada smo dobili.Sad sam i ja hronicno neispavana,vecito nervozna,i ne mogu vise

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Operacija krajnika
26.5.2015 14:56:29   
dijana1*
Figaromismo pre godinu dana izvadili krajnike. Dete se preporodilo. Jednom je imao upalu uha ali nije adekvatno leceno pa smo to malo vise vukli i sasa resavamo. Sem toga ni jednom nije dobio temp. 2-3 meseca posle operacije sva garderoba mu je bila mala. Izduzio se i ugojiouser posted image
Kada je nesto trulo tu nema pomoci. On sada lepo spava, ne hrce , ali i dalje piski. To nam je sada bas problem i to cemo uskoro resavati.
Srecno i da prodje sve kako treba.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image
Click Here