|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaslice i bolest
17.7.2014 13:55:10   
Peace*
Dobro de, MiLj, nisam debil, naravno da se teže pokupi napolju nego u vrtiću... Ma nije ni bitno, ko je hteo da razume, razumeo je.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Jaslice i bolest
17.7.2014 22:17:50   
Maslacak15
Hej Misho pa ja tebe ne razumem. Kakva je to statistika na uzorku od jednog deteta. Svako ima drugacije iskustvo, zavisi mnogo i od deteta a i od stava roditelja sta ocekuju. Moja kumica je rodjena 21. februara 2013 znaci malo je mladja od tvoje D. Od februara ( oko rodjendana ) je krenula u vrtic u BG. Do sada je izostala cela tri dana i to u pocetku: vesela zdrava raspolozena... Moj mladji sin je krenuo pre mesec i nesto. Ok to je kratko, ali guramo da kucnem odlicno. Stariji je vec iskusan vuk i pravo vrticko dete koje se ne ujeda uzgred budi receno. Toliko o primerima.
Ali ono sto ne razumem u prici. Ako sama kazes da zelis da radis jel vam treba-probaj! Ne saljes je na mesec nego u vrtic. Daj sansu da vidis kako ce to na konkretnom primeru da izgleda. Mozda se i pozitivno iznenadis! Pa ako se ispostavi nedaj boze da ne ide nikako, ne moze da se navikne ( u to sumnjam da ce biti slucaj al ajde), bolesljiva je itd, uvek mozes da trazis drugo resenje pa i da prestanes da radis ako smatras da je to za dobrobit tvog deteta. Ali ne razumem sto je strasno probati.....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 17.7.2014 22:20:01 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Jaslice i bolest
18.7.2014 7:56:46   
Misha i Ljisha
user posted image Maslacak upisala sam je u vrtic heehhe...Nije to uzorkovanje na jednom detetu haha dajem samo primer a znas kako roditelju je dovoljan jedan primer pa da se zabrine (eto glupo je mozda porediti ali primer deteta sa autizmom iz Italije je svim roditeljima uneo pometnju oko mmra). A nije to samo jedan primer, moj bratanac je drugi, komsije treci (komsinica ispisala stariju devojcicu da ne bi stalno bratu prenosila viruse koji inace ima zdravstvenih problema malac od rodjenja) i td. Ne brinem ja sad nesto posebno, ali kazem da se desava (a ja uvek po navici samo negativne primere iz okoline ahhahaah).

Naravno da ce ici i nema tu sta i volece sigurno jer joj brat od ujaka ide u vrtic i njega obozava. Cak se i za zdravlje nesto posebno ne brinem. Al eto crv radi non stop hahah...

e da, da razboljevanje u vrticu nije redovna pojava i da se deca i roditelji ne muce s tim ova tema ne bi postojalauser posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 18.7.2014 7:57:53 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Jaslice i bolest
18.7.2014 9:12:26   
Anoniman
posto znam da je MiLj muz jako slican mom, pretpostavljam da veci deo dileme oko vrtica potice od njega. I moj nikad nije bio za vrtic, a onda mu je pedijatar jos rekao kako se deca koja krenu u vrtic pre napunjene 3,5 godine stalno razboljevaju i onda je besmisleno kad ja pokusavam da dokazem da sam ja isla u vrtic i nikad nisam bila bolesljiva a mm odgovara kako je to izuzetak od pravila i kako je to bilo pre 30 godina (kao da tad nisu postojali virusi i bakterije). Elem, cekamo da izadje lista i da nas prime (ja cekam da nas prime, mm se nada da ce nas odbiti), a onda me ocekuje slicna strepnja kao MiLj jer ne zelim da mm kaze kako mi je rekao i kako je bio u pravu (volim da je moja zadnja, hahahaha)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Jaslice i bolest
18.7.2014 9:32:08   
tijatija
Ja mislim da to pravila nema... NIje tema ali mogu da kazem primer da su moja sva deca bolovala boginje a ja nisam dobila od njih ( svo cetvoro u razlicitim periodima, a ja 100% nisam bolovala jer sam se testira u trudnoci ) Isto tako i za viruse. Sami znate da je meni kuca puna dece, sto mojte tako i druge uvek imamo ponekog na cuvanje ili na zabavu. Nikad ali bas NIKAD se nije ni jedno razbolelo od drugog (spavaju u istoj sobi). Deca su mi krecala u jaslice sa 9 ili 10 meseci.Isto tako znam malu ( jedlinicu ) do skole je bila konstantno bolesna, nikad nije isla u vrtic, majaka ju je dojila do 19 mes... Iz mog iskustva sa cetvoro dece ja smatram da virus, bolest ne mozes da izbegnes cak i ako cuvas pod stakleno zvono... I da napomenem da moja deca nikad nisu pila nista za imunitet.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Jaslice i bolest
18.7.2014 9:44:27   
tijatija
samo sam zaboravila da dodam isto tako znam dosta dece kad se razbole dva puta, roditelji automatski ispisuju decu iz vrtica i svaki naredni put kad se razboli( a ne ide vise u vrtic) prepisuju tome kako je to iz vrtica ( jaslica) user posted image Cisti primer svake godine se u grupu u koje moje dete ide primi 30-toro dece ( sptembar) u novembru ih ima jedva 15-toro user posted image evo cetri godine sam decu upisivala u jeslice i to je svake godine ista prica...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Jaslice i bolest
18.7.2014 13:15:37   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: ksena

posto znam da je MiLj muz jako slican mom, pretpostavljam da veci deo dileme oko vrtica potice od njega. I moj nikad nije bio za vrtic, a onda mu je pedijatar jos rekao kako se deca koja krenu u vrtic pre napunjene 3,5 godine stalno razboljevaju i onda je besmisleno kad ja pokusavam da dokazem da sam ja isla u vrtic i nikad nisam bila bolesljiva a mm odgovara kako je to izuzetak od pravila i kako je to bilo pre 30 godina (kao da tad nisu postojali virusi i bakterije). Elem, cekamo da izadje lista i da nas prime (ja cekam da nas prime, mm se nada da ce nas odbiti), a onda me ocekuje slicna strepnja kao MiLj jer ne zelim da mm kaze kako mi je rekao i kako je bio u pravu (volim da je moja zadnja, hahahaha)

user posted image user posted image upravo sve isto i nasa dr ne preporucuje jaslice hahaha...ma sve isto.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Jaslice i bolest
18.7.2014 13:24:33   
Peace*
Nikad ali bas NIKAD se nije ni jedno razbolelo od drugog (spavaju u istoj sobi).
...
Iz mog iskustva sa cetvoro dece ja smatram da virus, bolest ne mozes da izbegnes cak i ako cuvas pod stakleno zvono...


Moji skoro uvek dobiju jedno od drugog, ali šta je tu je, već sam navikla. user posted image

I, da, slažem se, ne možeš izbeći viruse. To sam pokušala reći sa onom pričom o parku...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Jaslice i bolest
14.9.2014 17:37:45   
Anoniman
Evo posle tacno 2 nedelje vrtica , sve nam se skupilo, i stomacni virus, i usi, i grlouser posted image ludim, ladno mi dodje da je ispisem, dete nije islo 3 meseca u vrtic nakasljalo se nije, jednom za ta 3 meseca, i cim je posla ovo, i po njoj se vidi, odmah mi omrsavi kada podje, grrrrr

< Poruku je uredio Unina mama -- 14.9.2014 17:38:18 >

(odgovor članu Peace*)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Jaslice i bolest
15.9.2014 6:27:19   
Misha i Ljisha
moja D se razbolela ali ja iskreno mislim da nije od vrtica jer je moja tata bio bas bolestan, pa moja mama, bratanac, mm ona i sad ja. Tako da ovaj virus ne pripisujem vrticu vec kucnom okruzenju. Mada jesu deca vec izostajala u vrticu i jesu slinava.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Jaslice i bolest
15.9.2014 13:46:58   
Anoniman
MI zavrsili sa inekcijama i upalom uha i bubne opneuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Jaslice i bolest
26.2.2015 22:09:19   
mila83
Deca moraju izgraditi imunitet,pa kad god krenuli u vrtic ili skolu i postali deo kolektiva. Moji idu vec trecu godinu.Prvu godinu su oboje cesto bili bolesljivi,nije bilo nekih ozbiljnijih bolesti,osim boginja..uglavnom prehlade, kasalj, konjuktivitis...kako je ta godina prosla, evo vec dve godie od toga su uglavnom zdravi. Treba vremena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Jaslice i bolest
27.2.2015 11:15:45   
Misha i Ljisha
Ide vec cetri dana u vrtic i molim Boga da nije nista pokupila, naredne nedelje ce malko da odmara kuciuser posted image pa cu onda opet malko da je dam u vrtic i tako cemo u krug. Iskreno nije mi u cilju bas da bude slinava i da kaslje non stop. A kolko vidim vecini njih nosic ne prestaje da curi i skoro stalno kaslju. Ja kad kazem da mi je dete zdravo mislim da je skroz zdravo bez ikakvog kasljucanja i slinavljenja. Za sad mogu da je drzim kuci dok ne ozdravi skroz. A inace mi rece i dr da se imunitet upravo tako gradi, budu bolesni pa ozdrave skroz i budu zdravi neko vreme pa onda opet i tako a kaze da se imunitet samo vise urusava kad su stalno "pod napadom" necega. Eto to svidelo mi se to njeno misljenje verujem joj i tako i radim. Ne bojim se slinavog nosa ali ne zelim ni stalno da bude slinava.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Jaslice i bolest
27.2.2015 11:18:41   
mila83

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

A inace mi rece i dr da se imunitet upravo tako gradi, budu bolesni pa ozdrave skroz i budu zdravi neko vreme pa onda opet i tako a kaze da se imunitet samo vise urusava kad su stalno "pod napadom" necega. Eto to svidelo mi se to njeno misljenje verujem joj i tako i radim. Ne bojim se slinavog nosa ali ne zelim ni stalno da bude slinava.



Slazem se u potpunosti !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Jaslice i bolest
27.2.2015 17:34:26   
veselicaa
Mislim da su ljudi previse opusteni kada je u pitanju slanje bolesne dece u vrtic ili jaslice.Verujem da moraju da ih salju ali nije fer prema drugoj deci.Evo ja skoro bila da upisem S.u vrtic i kazu ne treba nijedan lekarski izvestaj,pa kako onda znaju da li je dete zdravo ili ne user posted image Nesto mi tu nije logicno.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Jaslice i bolest
27.2.2015 19:57:12   
mila83
Kod nas obavezno , bez lekarskog opravdanja dete ne moze da se vrati u kolektiv,ukoliko je pre toga bilo izostalo zbog bolesti. Mada ni to danas nije tesko nabaviti... A da nije fer,nije, kada dodju bolesna deca u vrtic....
Moja Milica je dva meseca imala konjuktivitis(sin mi je tada bio beba nije mi bilo svejedno da i on to dobije) i pored redovne terapije i lecenja, da bi mi posle diskretno vaspitacica rekla da jedna devojcica ima konjuktivitis i pored toga sto su roditeljima skrenuli paznju, ona je dolazila, a mnogo se druzila sa mojom Mimom....a o kasljanju da i ne pricam.....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Jaslice i bolest
27.2.2015 20:20:24   
Zemunka85
Mi smo krenuli 13.10. u vrtic, posle 3 dana je zakacila virus, temperatura 39,7 tj oko 39 danima. Izlecimo se. Posle samo dve nedelje ponovo - jos gore. Poludela sam. Bukvalno. Mislila sam da ce tako biti stalno zamalo da odustanem. Tada ostane kod kuce dve nedelje i krajem novembra krene. Od tada pupupu bez ikakvih virusa. Jednom stomacni virus, prosao za nekoliko sati, jednom konjuktivitis, i kasljuca vec mesec i po. Ali, redovno ide u vrtic i bez vecih problema je. Bas sam prepreprezadovoljna!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Jaslice i bolest
27.2.2015 20:36:24   
serpica

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Mi smo krenuli 13.10. u vrtic, posle 3 dana je zakacila virus, temperatura 39,7 tj oko 39 danima. Izlecimo se. Posle samo dve nedelje ponovo - jos gore. Poludela sam. Bukvalno. Mislila sam da ce tako biti stalno zamalo da odustanem. Tada ostane kod kuce dve nedelje i krajem novembra krene. Od tada pupupu bez ikakvih virusa. Jednom stomacni virus, prosao za nekoliko sati, jednom konjuktivitis, i kasljuca vec mesec i po. Ali, redovno ide u vrtic i bez vecih problema je. Bas sam prepreprezadovoljna!




Ovo je zato jer mnogi roditelji dovedu dete u vrtic koje nije sasvim ozdravilo. Pije sirup recimo 5 dana i 6.og ga dovede u vrtic.user posted image Iako dete nema simptome prehlade,gripa ipak ga treba ostaviti kod kuce jos najmanje 5 dana nakon terapije.Tako je nama dr rekla,kad bi svi to postovali ne bi bilo toliko bolesen dece u vrticu za kratko vreme. naravno da postoje i drugi faktori ali po meni je ovo jedan od najbitnijih.
Cak se meni desilo da mi majka donese sirup da dam detetu jer treba da ga pije u vreme kad je u vrticu.Uzas!! vecim delom su i roditelji sami krivi.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Jaslice i bolest
28.2.2015 15:53:49   
Zemunka85
Kod nas u vrticu ima pedijatar svakog ponedeljka. Verujem da vracaju decu za koju ocene da nisu za kolektiv, Ne znam, nas nisu nikada vratili do sad ...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Jaslice i bolest
28.2.2015 16:01:53   
mila83
I kod nas vracaju ako dete ima temperaturu,proliv,povracanje,bilo kakvu tegobu da primete...Meni su jednom vratili Dimitrija,jer su primetile da je poceo da dobija boginje po ledjima,kada su se spremali na spavanjac.Ja to jutro nisam nista primetila kada sam ga spremala u vrtic.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Jaslice i bolest
6.7.2016 23:50:25   
Mariya
L kreće u septembru u vrtić, sve ovo nas čekauser posted image Ona je takva da se razboli ako je neko bolestan samo pogledauser posted image
Mislila sam da joj počnem davati neki sirupčić za imunitet, da li je ok da počnem početkom avgusta da ga dajem?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Jaslice i bolest
7.7.2016 13:59:59   
mila83
Mariya,i ja cu tako,isto planiram sa mojom T,pogotovo zbog svega sto je prosla. Naravno,leto iskoristiti maksimalno da se sto vise raznovrsnog voca i povrca jede. Mozes joj davati i med sa djumbirom ili kurkumom,to je dobro za jacanje imuniteta. Sta ces joj davati od sirupa? Ja mislila da joj kupim one Omega kapi od Pharmalife.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Jaslice i bolest
7.7.2016 14:18:14   
eca89
Evo i mene u klub, mi isto od septembra krećemo, a već sad me muka uhvatila! Ja mojoj dajem bagremov med!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Jaslice i bolest
7.7.2016 17:07:13   
Mariya
Mislila sam neki sirup, Pharmalife Imuno smo probali i znam da je ukus super i rado ga piju, a pošto ću davati malo i H,pa sam gledala da bude neki koji može od 2.godine da se pije, a onako iz "viđenja" mi se dopao Esi Immunilflor, čini mi se da ima dobre sastojke.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Jaslice i bolest
8.7.2016 13:42:51   
MishMash
Nama je ubedljivo najviše pomogao Immunokind.

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada dete nema ni maminu ni tatinu krvnu g...
Postoje tri različite verzije tog ABO gena i to su A, B i O verzije. U jednostavnom svetu te tri verzije bi dale tri krv...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here