|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 22:35:06   
Dora
Oti, to što sam ukupno provela u drugom stanju skoro pa 27 meseci (ili ti 2 god. i 3 meseca) daje mi za pravo da ponekad budem pravi kreten koji je toliko razmažen, da pljujem po svemu i svakome ko popreko pogleda trudnicu/majku i ne kalnja joj seuser posted image user posted image user posted image često moji najbliži izlude od mene ali ćute...ne smeju da poreknu kako nam nije lako, moraju da odaju priznanje NAMA koje nosimo, rađamo, odgajamo, ne spavamo, brinemo...
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 22:41:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Oti, to što sam ukupno provela u drugom stanju skoro pa 27 meseci (ili ti 2 god. i 3 meseca) daje mi za pravo da ponekad budem pravi kreten koji je toliko razmažen, da pljujem po svemu i svakome ko popreko pogleda trudnicu/majku i ne kalnja joj seuser posted image user posted image user posted image često moji najbliži izlude od mene ali ćute...ne smeju da poreknu kako nam nije lako, moraju da odaju priznanje NAMA koje nosimo, rađamo, odgajamo, ne spavamo, brinemo...
user posted image user posted image user posted image



tako i treba!
ko ce da nas brani ako ne mi sebe same...

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 22:42:17   
Anoniman
Smeshkice kapiram te jer imamo prilično slično iskustvo iza sebe.
Bol je bol tako da je isto.
Shvatam da se raduješ svojim bebicama i da nečeš zucnuti čak i da si u nekom momentu nesrećna zbog neke sitnice zbog kojih žene ovde kukaju...
Razumem te i nadam se da ti razumeš mene sad dok ti kuckam ovo.
Draga, veruj mi ... biću ista kao ti kad zatrudnim..neka boli , neka grebe i *ebe samo da se ona nama rode! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 22:56:49   
Anoniman
Shvatam ja vas sve.... i sve shto ste napisale jeste u pravu.... samo je meni verovatno puko film...jer sam se osetjala kao idiot shto uzivam u trudnoci (iako imam komplikacija, pijem lekove, budim se nocu zbog njih, vrishtim od bolova svaki put kad treba da se okrenem u krevetu) a svi oko mene se zale.... ne samo na forumu...nego i u privatnom zivotu....

Naravno, shvatam svrhu ovog foruma...i ono shto nas je ujedinilo...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 23:00:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Shvatam ja vas sve.... i sve shto ste napisale jeste u pravu.... samo je meni verovatno puko film...jer sam se osetjala kao idiot shto uzivam u trudnoci (iako imam komplikacija, pijem lekove, budim se nocu zbog njih, vrishtim od bolova svaki put kad treba da se okrenem u krevetu) a svi oko mene se zale.... ne samo na forumu...nego i u privatnom zivotu....

Naravno, shvatam svrhu ovog foruma...i ono shto nas je ujedinilo...user posted image



Smeshki... ostani takva kakva jesi... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 23:00:02   
gagana83

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Shvatam ja vas sve.... i sve shto ste napisale jeste u pravu.... samo je meni verovatno puko film...jer sam se osetjala kao idiot shto uzivam u trudnoci (iako imam komplikacija, pijem lekove, budim se nocu zbog njih, vrishtim od bolova svaki put kad treba da se okrenem u krevetu) a svi oko mene se zale.... ne samo na forumu...nego i u privatnom zivotu....

Naravno, shvatam svrhu ovog foruma...i ono shto nas je ujedinilo...user posted image


Naravno da nisi idiot.
Hvala Bogu pa uzivas u trudnoci i pored komplikacijauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.3.2010 23:31:23   
choopa choops
user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Oporavak posle porodjaja
10.3.2010 12:59:38   
Shishica
Prvo si me Smeskice uzasno iznervirala, i delovalo mi je kao da imas problem u glavi kad ne razumes neke stvari i mislis da zbog raznoraznih zaljenja i pitanja nismo dobre majke i ne zelimo svoju decu..cak je delovalo i prilicno uvredljivo..

E sad da se ne bi ljutila da ti kazem da te razumem i znam zasto tako reagujes... I ja popizdim npr. kad vidim trudnicu da pusi ili dojilju... Sve sto bih ti sad napisala su zene vec napisale jos samo da dodam da je svaka zena bice odvojeno od svog deteta i ima svoja osecanja i svoje potrebe koje ne mora da odbaci ili suzbije da bi bila dobra majka i da bi volela svoje dete..

Srecna majka - srecno dete... I najvaznije za srecu detetovu je da mu se roditelji vole i da su radosni..

E, htela sam reci puno, a ispade zaguljeno i kao pocetak dugog filozofiranja..

Smeskice user posted image nemoj da sudis.. sto kaze Kaliopi cekaj ... mozda i ti dodjes do ove teme i do svakakvih stanja..sigurno nije lako ni malo biti majka...pogotovo na pocetku kad ne znas sta te ceka i svega se plasis..

I da.. Ja sam silno zelela bebu jako dugo, a kada smo mogli da pocnemo da je pravimo Bog nam je odmah dao.. Neka tako svima da..

[i]Zene da vas nije ne bih imala kome da se jadam i hvala vam do neba, a i tamo sto ste uvek tu....
user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Oporavak posle porodjaja
10.3.2010 13:08:26   
Anoniman
Necu da sudim nikome.... iskreno se izvinjavam ako sam bilo koga uvredila ili povredila....user posted image user posted image user posted image

Ne kazem da se ja necu natji u ovoj temi sa svim zalbama posle porodjaja...user posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Oporavak posle porodjaja
10.3.2010 13:13:06   
Shishica
user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Oporavak posle porodjaja
10.3.2010 13:15:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Necu da sudim nikome.... iskreno se izvinjavam ako sam bilo koga uvredila ili povredila....user posted image user posted image user posted image

Ne kazem da se ja necu natji u ovoj temi sa svim zalbama posle porodjaja...user posted image



samo se ti žali...bićemo tu za tebe..
evo ja se danima žalim..ko zameri neka zameri user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Oporavak posle porodjaja
10.3.2010 13:22:13   
minavb
IZVORNA PORUKA: Shishica

Prvo si me Smeskice uzasno iznervirala

I mene je, ali nisam htela ni rec da kazem. Ljudi su razliciti, razlicito gledaju na stvari.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Oporavak posle porodjaja
10.3.2010 13:26:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Shishica

Prvo si me Smeskice uzasno iznervirala

I mene je, ali nisam htela ni rec da kazem. Ljudi su razliciti, razlicito gledaju na stvari.



ja sam odmah boga mi rekla da malo spusti loptu dok nisam shvatila na sta je mislila...
nece smeshkica  da se ljuti...
normalno je da se nekad ne razumemo i ne slazemo obzirom koliko komuniciramo...user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Oporavak posle porodjaja
10.3.2010 17:00:58   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Chitam ovu temu i prosto se zapitam.... "da li su ove zene zelele da postanu majke ili im se desilo" user posted image Da otvorim temu o ovome ....ili je mozda imamo? user posted image


Baš zbog te velike želje da budemo majke dešava se da dodje do te postporodjajne depresije ili nazovi to stanje kako god hoćeš. Zbog želje da budeš super mama može ti se desiti da previše brineš i da ti se učini da sve što radiš nije dovoljno. A kad se na to doda umor pa problemi sa grudima- onda je to ubitačna kombinacija. Pa još udare hormoni....
Nismo od kamena. I nama treba odmor i 5 minuta samo za sebe. To nije sebičnost i ne znači da nismo jako želele tu decu. To je zato što smo od krvi i mesa, sa srcem punim emocija. Nismo savršene. A to je najteže shvatiti kad ti u ruke dodje jedan mali cvrčak koji potpuno zavisi od tebe.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Oporavak posle porodjaja
10.3.2010 18:16:54   
Anoniman
Ja sam razumela šta je Smeški htela da kaže. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Oporavak posle porodjaja
27.3.2010 21:33:12   
Anoniman
Nisam imala ranu tako da je moj oporavak dosta brzi bio ali mislim da sam donela pravu odluku sto se tice pomoci :
- mojoj mami sam rekla da ne zelim da bude ovde i da mi nije potrebna u tom smislu...htela sam da budemo samo mm, beba i ja...zaista bi nam svako bio visak
- mami trazim samo pomoc oko toga sto mi je napravila tri rucka i to sam stavila u zamrzivac za one prve dane...odnela je i neki ves da opere i opegla (posteljina i to)....sada vec to radim sama...
- muza sam angazovala maksimalno(lazem: angazovao se sam vise nego sto sam mogla u snovima da pozelim)...

Svemu sto stoji u mom prvom postu kad sam otvorila temu dodala bih:
opustenost, pozitivan stav, vera u sebe...

Bez nervoze!!!
Bez nervoze
Patronazna sestra koja mi je dolazila je rekla: kad je neko od vas troje nervozan, ono dvoje preuzimaju i krug puca...



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Oporavak posle porodjaja
28.3.2010 0:40:53   
choopa choops
Bravo OTI! user posted image Samo tako nastavite!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Oporavak posle porodjaja
29.4.2010 12:42:35   
LillyT
Sto se tice oporavka fizicke prirode kod mene je to islo brzo. Rana je jako mala pa sam vec u bolnici mogla da sedim, ali sam to izbegavala da ne bih napravila neku glupost. Kod kuce sam bila dosta aktivna i super mi je bilo neko vreme, ali onda sam pocela da brinem oko gluposti. Sta god da sam uradila oko bebice, osecala sam da nisam dovoljno dobra, ma ne, osecala sam da uvek gresim. To me je izjedalo, pa sam skoro pala u nesvest. Bila sam sama sa mm dve nedelje i bas mi je to prijalo, posle sam ga poslala na posao, a mama je bila tu prepodne, taman da skuva rucak i opegla nesto. To je trajalo nedelju dana. Onda sam i nju poslala kuci, tako da se sada snalazim sama dok mm ne dodje s posla (a kao za inat uvek ima jos nesto da pozavrsava pa dolazi kasnije). A svako prepodne sam na rr-u, sto ce reci da imam vremena (jeste da ne kuvam i ne sredjujem kucu) user posted image
U principu, kada neko kaze oporavak, ja uvek mislim na fizicki oporavak, a ne shvatam da postoji i onaj drugi, treci... Meni je najteze palo to sto se sporo navikavam na novonastalo stanje. Znam da grozno zvuci, ali jednostavno jos uvek mi nije doslo u glavu da je Lara nasa cerkica i da je tu sa nama. Meni je ona jos uvek kao neki gost user posted image Boli me sto tako mislim pa se opet vracam na pocetak....... i nerviram sebe sto sam losa. U principu, hormoni mi divljaju... samo da ja ne podivljam od njih.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Oporavak posle porodjaja
29.4.2010 13:01:08   
Unica
Uh oporavak... Posto sam posteno secena i usivana (sto grlic, sto epiziotomija a i revizija mi je radjena) dobro je da sam uspela da posle 3 nedelje sednem prilicno normalno (doduse na mekano i blago nagnuta na kontra stranu od rane). Ja sam vec iz bolnice izasla u super stanju tj. ok sam se osecala.
mama mi je bila tu prve 2 nedelje i ne bih mogla bez nje jer sam ja (LILLYT CITAJ) bila ipak najgora mama- nisam smela Unu da kupam, da je presvlacim, ma ni na flasicu da je hranim. prvih 7 dana sam je samo dojila i nosala. Prvi put sam je presvukla posle 8dana (znam, najgora sam).
Sad mi  sve to deluje smesno, nije mi jasno sta me je to plasilo ali moram da priznam da sam prvih dana bila i nervozna zbog toga tako da je Una to osecala i najviseje plakala kod mene pa sam isla dotle da sam mislila da me ne voli...
A sto LillyT kaze briga nikad kraja pa me to vise iscrpljuje nego bilo sta drugo, jos kad nju muci stomak, pa moje nespavanje.. Uhhh... (sad napokon spava i ja umesto da legnem ja sam sad malo na RR a inace rintam po kuci)...
Od danas mm pocinje da radi tako da smo same (mada smo vec par puta bili same celo pre podne) i videcemo kako ce nam biti.

Bitno je da nisam nesigurna oko brige oko nje (a sumnjala sam da je mleko slabo, da nema dovoljno, itd.). Jedino bi mi znacilo kad bi se mm malo vise angazovao nocu ali kapiram da sam ja kriva jer ga nisam forsirala ovih mesec dana a nije radio tako da verovatno necu ni sad kad radi.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Oporavak posle porodjaja
29.4.2010 13:23:59   
BabyG
Drage moje, mrzi me da citiram tu neke postove, jer bi se samo iznervirala. user posted image   U mojoj sobi u porodilištu sam bila najbrža i najuspešnija (presvlačenje, dojenje..). Mama mi je bila mesec dana kod nas, da bi mi pomogla oko sređivanja stana, kuvanja, jer mi to rana nije dozvoljavala. A oko bebane sam u startu mogla sve sama, osim što nisam mogla u početku samostalno da je kupam, jer nisam mogla valjano ni da stojim (opet zbog rane). Kada je to prošlo (posle par nedelja), sve je bilo savršeno. Čak sam uspela i da jurim po gradu papirčine za materinski dodatak, iako je Teodora imala 2-3 nedelje. Sve u svemu, znala sam sve u startu, jer sam imala iskustva sa bebama od par dana, jer mi i brat i sestra imaju decu. Naravno, da nije toga, bila bi k'o magarac u magli!

Ali ipak.. Teško mi je bilo prvih par nedelja jer sam bila 'bespomoćna'. Nisam mogla sama ni da uđem u kadu, a kamo li da se okupam. Naravno, mm mi je pomagao oko toga. Kao što već znate, rana omekša svaki put kad je u dodiru s vodom. Suze su mi prilikom svakog tuširanja/kupanja išle same, a da ne pominjem da sam tokom noći jedva ustajala da uzmem bebu iz kreveca, kad treba da je podojim. Al' hvala dragom Bogu, brzo je prošlo.

I da.. Trudnoća mi je uništila zube, pa skoro svake nedelje idem kod zubara (moja najveća fobija). A kilograme da ne pominjem. user posted image Nisam navikla da sam 'debela' pa sad ludim. Skoro da nema šta ni da obučem, a po gradu skoro da ne mogu ni da se nađu stvari za em visoke em debele žeMske! user posted image Svaki put kad vidim neku prelepu, prezgodnu devojku, ujela bi se za dupe, da mogu da ga dohvatim! user posted image Znam da će to vremenom sve doći na svoje, ali ne dozvoljavam da to moja bebela bebana trpi (što se i vidi po njoj)! user posted image

I zbog toga.. Razumem sve vas! Znam da nije lako susresti se bebom prvi put, a kamo li znati sve o njenim potrebama. Za to je potrebno iskustvo (Hvala bato, hvala seko! user posted image ).. U svakom slučaju, sa drugom bebom će biti lakše! user posted image

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Oporavak posle porodjaja
29.4.2010 13:38:41   
Dora
Iako sam imala dva carska, mogu da kazem da mi je psihicki oporavak teze pao od fizickog. Prvih mesec dana sve je bilo ok, ali posle...
Nadam se da cu ovaj put bolje, iskusnija sam i deca su veca, ja sam zreloja. Nadam se da ce biti lakse, ali ne mora daznaci....

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Oporavak posle porodjaja
29.4.2010 14:00:52   
Rivana
Evo proslo ja 16 meseci od porodjaja, a ja jos uvek se nisam skorz oporavila, ostao mi je taj problem sa varenjem koji nikada pre nisam imala, i taj zatvor koji isto pre nikada nisam imala. Kaze doktorka da ce trebati dugo dugo vremena da se vrati na staro organizam posebno creva a najverovatnije nikada nece biti kao pre. Za zatvor pijem turbo slank dosta mi pomaze.
Inace bila sam na kolposkopiji pre neki dan kaze dr sve je to sraslo kao je sraslo niceg loseg nema ali je sve vagina grlic u oziljcima. Ali bitno da nema niceg loseg.
Jedino eto ta probava..... Bas sam lose prosla ali ziva sam a to je najbitnije user posted image

< Poruku je uredio Rivana -- 29.4.2010 14:01:48 >

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Oporavak posle porodjaja
29.4.2010 16:56:00   
Verus
user posted image user posted image Rivana! Zena borac!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Oporavak posle porodjaja
29.4.2010 17:05:33   
Dora
Joj, Rivana, bas si lose prosla. Na zalost, treba da zahvalis Bogu sto si ostala ziva. I ko je kriv? Niko...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Oporavak posle porodjaja
29.4.2010 17:05:55   
Verus
Ja sam od pucanja 4 stepena imala pucanje 2 stepena (ne seku nego puste da zena pukne, ako pukne, a ja jesam, iako su me masirali sve vreme....mislim da sam vise pukla kada su mi cupali placentu van materice jer nije htela sama da se odvoji-to me je iskreno, bolelo vise od porodjaja...).  U bolnici sam bila 2 dana i bolelo me je kad sedim na tvrdom, ali ja dosta dobro podnosim bol, i bila sam preokupirana bebicom koja je bila sa mnom u sobi, da sam gledala da se "iskljucim" koliko god sam mogla.  I dalje kada se kupam osetim pod prstom dole kvrge-i juce sam prvi put bila hrabra da pogledam ogledalcetom-nisam nista videlauser posted image tako da verovatno osecam oziljcano tkivo....

Ustala sam odmah 2 sata posle porodjaja, pomogla sam cak sestri da prvi put okupa Helenuuser posted image Porodicu ovde nemam, ni ja ni mm tako da smo morali sve sami.  On je ostao kuci sa mnom prvu nedelju-i to mi je trebalo vise iz straha da necu smeti da je presvlacim, menjam pelenu itd.  Posle je morao na posao i od tada sam sama sa njom.

JAKO sam organizovana i zivim bez icije pomoci vec 12 godina, tako da mislim da sam se dobro snasla...Ona spava po dva sata, i ja od tih kratkih spavanja u danu, izaberem 2 sata i za to vreme stavim ves da se pere, pospremam....puno manje kuvam doduse, mm je malo vise to preuzeo na sebe, al dobro....Treba vise da odmaram i spavam, to jedino zameram sebi...

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here