|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antimilerov hormon
19.6.2013 9:19:58   
Minja23
nastavimo o PCOS na temi PCOS,jer smo upale u off opasno user posted image user posted image

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Antimilerov hormon
19.6.2013 18:50:46   
pozitivna
Minja draga, nikuda nisam isla ali sam imala u aprilu stimulaciju ZA VTO koja je bila neuspesna.

POzdrav

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Antimilerov hormon
13.7.2013 10:17:05   
Štetica
Ponovila sam AMH,posle dva meseca i on je 0.56 a bio je 0.2. E sad koja je labaratorija tacna sa rezultatom to Bog sveti zna. A FSH je bio 11.5 a sad je 7.5

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu pozitivna)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Antimilerov hormon
25.7.2013 10:42:14   
margom
Devojke radila sam kao obaveznu analizu za pripremu za VTO (o trosku drzave) hormone, AMH i na svoju ruku (trazio ginekolog) inhibin B. Rezultati su sledeci, pa ako se neka vise razume neka mi prokomentarise pliiizzz :
(radjeno 3. dc)
- Prolaktin 197.77 (108.78-557.13)
- E2 178.0 (f.f. 77-921)
- Progesteron 1.00 (0.32-0.95 f.f)
- LH 4.86 (2.39-6.60 f.f)
- FSH 10.48 (3.35-21.63 f.f)
- Testosteron 1.68 (0.45-3.74)
- AMH 1.95 (0.5-5.3)
- Inhibin B 165.00 (10-220)

Izvinjavam se ako sam promasila temu sa ovim ostalim hormonima, ali htedoh da napisem sve, jer mislim da svi oni uticu jedni na druge tj. nekako su povezani. Hvala unapred na tumacenju, pozdrav za sve devojke....user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Antimilerov hormon
25.7.2013 10:51:14   
Štetica
Magrom ovo je sve dobro. A kakvi su rezultati hormona stitne zlezde,TSH,T3,T4?

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Antimilerov hormon
25.7.2013 10:56:57   
17 joka
TSH, je vrlo bitan za zatrudnjivanje?

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Antimilerov hormon
25.7.2013 11:24:32   
margom
Hehe a ja vam odgovorila na temi VTO... Eeeeee pa uvek nesto malo devojci srecu kvari..... taj TSH me najvise i zeza....prvo je pre sedam meseci bio visok, pa smo ga spustili lekovima na normalu, e sada je pandrknuo ispod svake granice, skoro da ga nemam.... evo retrospektive:
-decembar 9,22
-kraj decembra 6.75
-mart 1.77 (uz 50mg Eutiroxa)
-pre nedelju dana 0.169
-juce 0.610 (bez lekova pet dana)
Referentne vrednosti su 0.350 do 4.940.....!
Sta da vam kazem , za.ebancija samo tako......ali docicemo mu mi glave...bacila sam se na mesavinu meda i krecem sa cajevima, pa cemo nesto da uradimo....
T3 i T4 su super....endokrinolog mi je trazio da uradim FT4, pa cemo i to narednih dana...... Jbt busne su mi vene ko najgorem narkomanu, svakih par dana mi uzimaju po epruvetu krvi....ne ostade mi nista.....user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Antimilerov hormon
31.7.2013 16:34:44   
Minja23
drage zene user posted image ja sam danas radila ponovo sve hormone,jer se spremam za HSG u septembru,e sad...
ne znam sta mi je doktor tacno rekao ,a li danas mi je bio 2 dc,da li je to greska ako sam mozda trebala 3dc to uraditi?user posted image sad je gotovo,ali ja samo da vas pitam user posted image

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Antimilerov hormon
31.7.2013 17:00:48   
viking
Nije Minja, radi se 2. ili 3. dan, tako da si ok. Zavisi i kad si dobila prethodnog dana, ipak je dan dugačak 24 sata :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Antimilerov hormon
1.8.2013 13:28:38   
Minja23
hvala puno :)user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Antimilerov hormon
1.8.2013 17:43:14   
*Maki*
Polni hormoni se mogu uraditi od 2-5 dana ciklusa,najbolje je 2-3 dc. Sretno Minja user posted image

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Antimilerov hormon
7.8.2013 12:48:03   
nata11

IZVORNA PORUKA: *Maki*

Polni hormoni se mogu uraditi od 2-5 dana ciklusa,najbolje je 2-3 dc. Sretno Minja user posted image


A jel ima veze jel 2 ili 3 dc? user posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Antimilerov hormon
7.8.2013 13:06:35   
17 joka
Nema, ali ja sam vecinom radila 2dc

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Antimilerov hormon
7.8.2013 14:49:12   
nata11
Hvala Joko i ja sam radila ali odavno pa se nesecam.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Antimilerov hormon
15.8.2013 10:40:05   
nata11
AMH 8,23 ng/ml. Skocio u odnosu na pre 2 godine kada sam radila user posted image Da li je to uopste moguce?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Antimilerov hormon
15.8.2013 16:21:22   
margom
Auuuuu.....

< Poruku je uredio margom -- 15.8.2013 16:24:56 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Antimilerov hormon
15.8.2013 16:22:06   
margom
Auuuuu..... jeste cudno....a koje su referentne vrednosti laba? To bi znacilo da tebi rastu ovarijalne rezerve sa godinama, podmladjujes nam se hvala Bogu hehhhee.....

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Antimilerov hormon
15.8.2013 17:30:10   
Štetica
Nato a kakvi su ti ostali hormoni? Povisen AMH moze da bude(uglavnom jeste) znak za PCOS.A posto ti napisa da ng/ml verovatno je gornja granica 5.5.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Antimilerov hormon
15.8.2013 17:56:35   
nata11
Da gornja granica je 5,3.

Sve ostalo je OK, svi hormoni. Kao i cuklusi. Od PCOS nemam ni P. Mada iskreno nisam preterano iznenadjena jer se prethodne 2 god koliko idem na folikumetriju desavalo par puta da iz prirodnog ciklusa imam i po 2 folikula.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Antimilerov hormon
6.9.2013 17:18:03   
NoraBo
Devojke moze mala pomoc, radila sam AMH kao pripremu za vto i rezultat je 0.57 (referente vrednosti za pocetnu fazu ciklusa -tako pise, a radila sam 2 dan ciklusa, su 0.5-2.3) Da li cu sa ovim nalazom proci komisiju za vto, znam da vracaju ako je AMH nizak... Hvala

_____________________________

mogu osvojiti svijet jednom rukom, ako me ti držiš za drugu.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Antimilerov hormon
22.9.2013 21:37:50   
spajas78
Drage moje,

čitam post već dva dana user posted image nažalost pokušavam da nađem tračak nade da je moj nalaz AMH pogrešan user posted image . Naime, imam 35 godina, u 31-oj sam rodila jednog preslatkog dječaka, koji sada ima 4 godine, od prije dvije godine pokušavamo da mu napravimo društvo ali ne ide. Ukratko da vam ispričam: pratili mi cikluse, O kao po knjizi 12-14 dana, lijepo vidljivi folikuli. Nakon 3-4 mjeseca neuspjeha, MM radio sve nalaze, sve OK. Meni dr predloži HSG, odlično prođem, nimalo bolno, jer su potpuno prohodni, i nakon toga dr da bi odlučila šta da radi pošalje me da radim nalaz AMH i dnevni profil prolaktina. AMH rezultata < 0,10 user posted image . Već 3 dana sam kao zombi, jer ne mogu da vjerujem da sa 35 godina, po riječima dr imam nalaz AMH kao žena od 50 godina.

Molim vas da ako iko ima bilo kakvo iskustvo vezano za moguće greške u labaratorijama vezano za rezultat AMH neka mi se javi. Takođe, da li ima iko da je sa ovko niskom vrijednošću radio VTO ili inesminaciju i kakvi su rezultati bili? Dr mi je predložila da 2dc uradim FSH, E2 i LH nalaze zajedno sa AMH.

Unaprijed hvala svima koji se jave.

(odgovor članu NoraBo)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Antimilerov hormon
9.10.2013 10:13:07   
Ognjenka
Spremam se za VTO, jos uvek pokusavam da se odlucim hocu li pokusavati drzavno ili ici odmah privatno (i podici kredit, naravno)...
I moja divna dr. mi predlozi da uradim amh (samo to nisam radila, nekako nije bilo potrebe jer mi je FSH 3 dc uvek bio 2.3 do 2.5 u ravnomernom odnosu sa LH, a imam 37 godina). i kaze ako je nizak da dizem kredit, a ako imam vremena da skupim papire za prvostepenu.
Juce sok! Amh 0.7 ng/mL...
Da li je moguce da je FSH dobar a, amh los?




_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu spajas78)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Antimilerov hormon
9.10.2013 10:19:04   
17 joka
Ognjenkauser posted image
sa tim AMH cini mi se mozes ici drzavno
ima raznih slucajeva

meni kada je FSH bio jako loš u odnosu na sad AMH je bio super

javice se neko vec ko mnogo bolje zna,ali nije strasno

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Antimilerov hormon
9.10.2013 13:47:55   
daca77
Ognjenka, bas te odavno nema na forumu. Iz mog ugla, ti hormoni nisu uopste pouzdani pokazatelj rezerve jajnika. Takodje, komisija pusta sve koje imaju AmH iznad 0,5. Navijam jakoo za tebe user posted image

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Antimilerov hormon
9.10.2013 14:16:35   
Maslacak15
Nije to jos los AMH Ognjenka!Ok manji je nego idealno ali je daleko od toga da bi trebalo da predstavlja problem. Moguce je da FSH bude ok a da se rezerva smanjuje. To je i normalna. Onda u nekom momentu pocne i FSH da raste ali ti si sigurno godinama od toga udaljena. To su dva razlicita parametra. FSH je mera trenutne funkcije jajnika, tj kako folikuli odgovaraju na stimulaciju hipofize, a AMH samo strukturna rezerva. U principu bolja je kombinacija mali AMH a ok FSH. Visok FSH ( iznad 15) cak i kad je AMH normalan znaci da se jajnici jako tesko stimulisu i tesko je ostvariti trudnocu. Nije nemoguce ali je tesko. A ako je FSH ok ( ispod 10) znak je ocuvane funkcije jajnika i folikulogeneze cak i ako nije ostalo puno potencijalnih jajnih celija.
Ali da ponovim jos jednom 0,7 ng/ml nije los AMH....
Puno puno te pozdravljam.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here